Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen tünetei vannak a harántsüllyedésnek? fórum

Milyen tünetei vannak a harántsüllyedésnek? (tudásbázis kérdés)


27. tumbo2 (válaszként erre: 25. - Katt2)
2020. nov. 3. 12:35
ezt én sem értem
26. katt2 (válaszként erre: 25. - Katt2)
2020. nov. 3. 12:32
Edzőcipőből még nem találtam olyat, ami betét nélkül jó lett volna. De valószínű, mindenkinek más a jó.
25. katt2 (válaszként erre: 23. - Tumbo2)
2020. nov. 3. 12:30
Én egyszer vettem Scholl-t, elsőre, hú, ez nagyon jó. Aztán amikor többször lecsúszott róla a sarkam, akkor már nem tetszett annyira. Nem tudtam megtanulni járni benne. Azóta csak ezek a kinai vackok vannak, ami legalább kényelmes. A legújabb pedig annyira ki van találva, hogy talpbetét sem kell hozzá, minden eddiginél jobb. Valaki itt írta, hogy kissé gömbölyű legyen a talpa, ahogy rálépek pont a közepén támasztja alá a lábat. Az lehet, hogy ebben nagyon szétterül a láb, de ha egész nap mezitláb járkálnék, az miért lenne jobb? Pedig, azt mondják, hogy az az egészséges. Akkor hogy is van ez?
24. tumbo2
2020. nov. 3. 11:25
az óvódások nevettek rajtam,ahogy vonkodtam magam.de az óvónő rájuk szólt.gyerekkorunban sosem volt normális cipőnk,
23. tumbo2 (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. nov. 3. 11:19
én kétszer,de kidobott pénz volt,a scholl jobb volt,
22. tumbo2 (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2020. nov. 3. 11:15
a papucs,csak ront rajta.az edzőcipő is betéttel jó.
21. f9e9103487 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 3. 01:07
Règota van harántboltozat süllyedésem. Talpfájással jár. Talpbetét nélkül nem is tudok menni.
20. Channa* (válaszként erre: 16. - Aszparagusz)
2020. okt. 28. 16:33
Így! Pont ilyen a lábam;)
19. tumbo2 (válaszként erre: 14. - Channa*)
2020. okt. 28. 14:13
nekem meg keskeny a lábam.
18. tumbo2 (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2020. okt. 28. 14:11
szerintem is az enyémet az tette tönkre.alig tudtam menni. hát otthon papucsot hordok,ha megyek valahova cipőt betéttel.
17. aszparagusz (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2020. okt. 28. 14:00
A papucs bármennyire kényelmes is, hozzájárulhat ahhoz, hogy a láb szétterüljön.
16. aszparagusz (válaszként erre: 14. - Channa*)
2020. okt. 28. 13:59

A szélesebb lábfej a harántsüllyedés miatt is lehet.

Ilyenkor a láb első része "szétterül".

2020. okt. 28. 11:15

Olvastam olyat is, hogy az egészen lapos talpú lábbeli is elősegtheti a bütyök kialakulását.

Meg hogy a 4 cm-s sarok a legjobb a lábnak.

Hát pont olyat a legnehezebb kapni. Vagy a talp is emelt. Hiába kb. 4 cm sarok, ha a talp is megvan vagy másfél centi.

Kezdek arra gondolni, hogy a sok éves papucs-edzőcipő viselet is rontott a lábamon, és álltólag a korral is szélesedik a láb. De talán nem is a kor, hanem az otthoni lábbeli az oka.

Most több szempont miatt egy új edzőcipőt tettem meg itthoni cipőnek, abban van a lúdtalpbetétem.

Még a nyár végén vettem egy kicsit magasabb sarkú gyógypapucsot, klumpa fazonút, de égett benne a lábam és bedurrant a bütyköm is. Gyógypapucs kilőve...

14. Channa* (válaszként erre: 13. - Globus)
2020. okt. 28. 10:40

Hát ez csak az én megfigyelésem:D

Azaz nem mérvadó!


Nekem is a nagy a leghosszabb és, ahogy írtad valahol, nekem is van jobb és ballábas zoknim ezért:DDD

Nekem is 37-es a lábam, de nekem mindig tetszett, hogy nem a másik két ujjam a hosszabb;) Attól függetlenül, hogy nekem egy kicsit szélesebb a lábfejem, mint kellene:DDD

13. globus (válaszként erre: 11. - Channa*)
2020. okt. 28. 10:32
Komolyan? Nekem a nagyujj leghosszabb, süldő lánykoromban néha irigykedve néztem azok lábát, akiknél nem. Mert nekik emiatt kisebb cipő kellett, és hát szebb egy 37-es topánka, mint 39-esben ugyanaz 🙂
12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Channa*)
2020. okt. 28. 10:29

Nekem még csak nem is hosszabb az az ujjam.

A kalapácsujj azért zavar, mert a zárt cipő általában nyomja és dörzsöli.

Érdekes azért, hogy nem egyenletesen romlik, pedig mégiscsak a csontozat elváltozása.

Nem, néha még a lábmasszázs is hat rá.

11. Channa* (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2020. okt. 28. 10:11

Igen, az a gyakoribb. Ezért is volt roppant érdeklődő az ortopéd doki. Azt mondta, hogy ritka az ilyen, és azonnal mutassam meg:DDD

Ja, meg felvettem egy lányosabb cipőt, hogy ne mondhassa, hogy trampli vagyok, azért ilyen, erre mondta, hogy annyira nagy divat a bakancs, miért nem azt hordok inkább!?


Számomra a lényeg az, hogy kiderült, hogy mi okozza, és elmúlt:DDD


És nem fájt, csak ronda volt, és zavart...


Ja, a kalapács ujjnál azt figyeltem meg, hogy az azoknak alakul ki szerintem, akiknek nem a nagy ujja a leghosszabb a lábán, hanem a második vagy harmadik ujja.

Gondolom ez is a cipő kiképzése miatt alakul ki...

10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2020. okt. 28. 10:00

De nem is a kisujjamnál van bütyök, hanem a nagyujjnál.

A hátam nem fáj tőle, csak pl. szandálban ronda.

9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Channa*)
2020. okt. 28. 09:57

Hát én el nem tudom képzelni, évekkel ezelőtt mi okozhatta.

A helyi mászkálásra általában edzőcipőt viselek.

Hacsak a papucsom nem, mert az van rajtam a legtöbbet.

8. Channa* (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2020. okt. 28. 09:52

Egyszer el kezdett alakulgatni mind a két lábamon bütyök a kis ujjaimnál. Elmentem ortopédiára. A doki azt mondta, hogy jöjjek rá, melyik cipőm nem jó és azt dobjam ki.

Szerencsére nincs sok cipőm, és időben kb. be tudtam határolni, hogy melyik okozhatja.

A cipő nem volt kényelmetlen, egy bakancs szerű cipő volt. Kidobtam és a kezdődő valami visszahúzódott.


Én örültem, hogy a doki kitalálta, hogy mitől van. Ismerek több nőt, akik sokat szenvednek a bütykeik miatt, így nem vágyok rá.

Remélem nem lesz később sem ilyen gondom;)

7. globus (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2020. okt. 28. 09:51
Sógornőm bütykeit operálták kb 30 évvel ezelőtt. Ugyanolyan csúnyára visszanőtt neki.
6. Guruljka (válaszként erre: 3. - Channa*)
2020. okt. 28. 09:46

Annak ellenére, hogy nem vagyok magas, sosem hortdtam sem magassarkút, sem kényelmetlen cipőt. Mindig szerette a kényelmet.

A bütyök valamikor az 50-es éveim vége felé keletkezett.

5. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 28. 09:03

Tünet lehet a lábujjak alatti bőr megkeményedése, a talp égése, bütyök kialakulása. Ezeket, főleg az utóbbit nem kellene megvárni, mert akkor már baj van, ami fájdalmat, térd-, csipőproblémát, derék- és hátfájást okozhat. A tünetek jelentkezése előtt ki kell deríteni, hogy van-e harántsüllyedés. Ha igen, be kell szerezni megfelelő talpbetétet, amit rendszeresen hordani kell. De nem ám úgy, mint a bátyám! Megkapta a talpbetétet, s utána panaszkodott, hogy fájdalmai vannak. Kérdeztem:

- Nem hordod a betétet?

- Dehogynem! Most is itt van a táskámban. 😊

4. katt2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 28. 08:25

Nekem csak az utolsó években jelentett problémát a lúdtalp. Fájt a lábam, amikor ráléptem. A Deichman-ban vettem harántemelő betétet, nagyon jó. 1-2 évig jó, aztán szétmegy. De én papucsba is hordom.


A nyáron vettem egy kinai papucsot. Ezt nagyon okosan csinálták meg, nem kell bele semmilyen betét, a közepén a talp valahogy meg van emelve, de úgy, hogy ebből semmi nem látszik, csak akkor fejti ki a hatását, ha rajta van a testsúly. Sajnos az a baja, hogy a talp nagyon gyorsan kopik. Pár napja visszamentem a boltba, hogy veszek még egyet. Már nem volt egy darab sem. De keresgélek.

2020. okt. 28. 07:43

Hát nem tudom....

Nekem lúdtalpam van, haránt és bokasüllyedéssel.

Egyik sem látszik a lábaimon. Nem vagyok csámpás, nem deformálódott el a lában, stb.

Sosem fáj, sosem hordtam betétet, és nem szeretem azt sem, ha a cipőmben meg vannak a domborulatok, mert az kényelmetlen.


Nekem nincs tünetem. Nincs bütyköm (szerintem ez a nem megfelelő cipőtől van), ahogy a kalapács ujj is.

Mondjuk én nem is nyomorgatom a lábamat kisebb, kényelmetlen cipőkben, és magas sarkút is csak olyat veszek fel, ami teljesen kényelmes, és nem hordom állandóan...

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 27. 22:06

Keményebb talpú utcai cipőben hamar megfájdult a lábujjaim alatti párna, de soha nem csináltattam betétet.

Most már bütyök és kalapácsujj van mindkét lábamon, és csináltattam már betétet is gyógyeszköz-boltban, 6 ezer valaennyiért. Reménykedem, hogy a bütyök legalább nem romlik tovább. Állítólag elkerülhettem volna, ha időben elkezdek a harántsüllyedés ellen ortopéd betétet viselni.

2020. okt. 27. 21:32
Személyes tapasztalat érdekel, előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook