Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Neked milyen tüneteid vannak ovulációkor? fórum

Neked milyen tüneteid vannak ovulációkor? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. jún. 2. 09:56

Hú lányok látom nagyon régen nem írt ide senki, de hátha mégis...

Ma voltam dokinál, és hát érik szépen a tüszőm. tegnap este voltunk is együtt a párommal...na és lényeg a lényeg, hogy ma reggel mikor megvizsgált a doki nagyon "érzékenyen érintett" a dolog!

De még a tüszőm nem volt megrepedve! Azt mondta, úgy holnap, holnapután környéke..szerinte!

na és mikor hazajöttem utána volt egy kis barnázásom...azaz még van is gy kicsi!

ez mitől lehet szerintetek?????

Gondoltam a héten nagyon belehúzunk a babadologba, mert már nagyon vágyunk rá mindhárman!!!

36. Lív22
2009. aug. 6. 08:34
Peteéréskor válhatnak a mellek érzékennyé vagy az csak a mensi előjele lehet,ami nálam nem rendszeres?
35. zsupa
2009. aug. 4. 14:03
Nálam minden hónapban a 14. nap környékén egy barnás-sárgás nyák-csomócska jelent meg. Valahol azt olvastam, hogy ez nem túl jó, mert csak azt jelzi, hogy a szervezet erőlködik. Aviva torna, méhpempő és búzacsíra segített, ma 5 hetes terhes vagyok......
2009. jún. 10. 20:33
Na, ez engem is érdekelne!!!
2009. jún. 8. 17:21

sziasztok,ha az ovu teszt negatív, de a tünetek jelen vannak, mi a helyzet?

illetve a tünetek mennyivel az ovuláció előtt jelentkeznek?

2009. ápr. 28. 07:45
Visszatértek a jeleim... úgy örültem neki, mint majom a farkának... :) Elég sok stressz volt az utolsó hónapokban, reméltem, hogy ez az oka és úgy tűnik, ez volt... :)
31. kobagabi (válaszként erre: 29. - Tundchen)
2009. ápr. 17. 10:51
:):D
2009. ápr. 17. 07:49
De én is most kezdem úgy igazán figyelni a testemet, úgyhogy lehet, nekem is jelez valahogy, csak eddig nem volt fontos... remélem... :)
2009. ápr. 17. 07:49
Elfogadnám... :)
2009. ápr. 16. 20:32

Nekem 5 terhességem, abból 3 szülésem, gyermekem lett. Sajna volt két vetélésem is:( És milyen érdekes, mert míg a gyerekek csak készülőben voltak, meg sem éreztem a peteérést. Viszont a 3. gyermekem születése óta (3,5 éve) mindig megérzem. Olyankor nagyon fáj hol az egyik, hol a másik petefészkem, és ülni is alig tudok néha annyira fáj. Nekem fájdalmasabb attól, mikor megjön, mert azt meg se érzem.

Szóval nekem ez akkor jött elő, amikor már nem igazán van szükségem arra, hogy tudjam mikor érik az a petécske. Átadnám szívesen másnak, aki még tervezi a babákat:)

2009. ápr. 16. 07:20
Ja, lehet az lesz... bár most nagyon sok stressz van az életemben, nagyon beteg lett anyukám, lehet, azért... azt hiszem, várok még egy hónapot...
26. Ribizli79 (válaszként erre: 24. - Tundchen)
2009. ápr. 15. 22:19

Hááát.... Ha már hónapok óta nem láttad, azért én a helyedben felkeresnék egy nőgyógyászt, hogy megnézze, minden rendben van-e nálad!

Egy hormonvizsgálat ilyen esetben nagyon célravezető lehet.

25. Ribizli79 (válaszként erre: 23. - 1eb84e4bad)
2009. ápr. 15. 22:18
Ez a fájdalom korántsem annyira elviselhetetlen, hogy ne lehetne mellette babaprojekt....
2009. ápr. 15. 08:42
Sziasztok! Nálam is ez a folyás jelentkezik, de én is csak pár hónapja figyelem, mióta babát szeretnénk. Viszont az utóbbi pár hónapban ez a folyás nem volt... ilyenkor nem volt peteérés? Nem tudtok erről valamit? Ezt nem teljesen értem... a menstruációm ugyanolyan, de nem volt ez a nyálkás dolog... :(
23. 1eb84e4bad (válaszként erre: 22. - Ribizli79)
2009. ápr. 14. 23:41
supi, és akkor iyle fájdalmakkal hajrá baba projekt:-)))
2009. márc. 2. 16:55

Nekem teljesen egyértelmű jeleim vannak: olyan érzés, mintha fel lennék fújódva, a hasm, mintha vassal lenne iöntve, alig tudok tőle mozogni, annyira meg van duzzadva ott bent minden. Ezen kívülnapokig rengeteg és nagyon síkos folyásom van, totál olyan, mint a tojásfehérje, sőt, néha még rózsaszínesre is színeződik, de ez csak ritkán fordul elő, gondolom, olyankor, amikor nagyobb tüsző reped meg nagyobb erővel. Ilyenkor a keletkező kis vérzés színezi meg a hüvelyváladékot. A méhszáj ilyenkor sokkal hátrébb van (ez kézzel egyszeeűen kitapintható), és nagyon puha, sőt, egy kis nyílás is észrrevehető rajta. Fáj a derekam, a hasam alja, és két oldalt a két petefészkem (van, hogy csak az egyik) olyan, mintha meg akarna jönni, de mégis egy kicsit más érzés.

Ja, és a PG53 minimikriszkóp és a MaybeBaby (ez is egy minimikrószkóp, csak sokkal jobb, mint a PG53!!! - nagyon merem ajánlani) is jelzi a páfrányszerkezetet a nyálamban.

Asszem' ennyi. :)

21. encike 2 (válaszként erre: 20. - Dizzz)
2008. máj. 16. 16:06

Babát szeretnétek?

Bevetsz még estleg vmi mást is?

20. Dizzz
2008. ápr. 27. 18:01

nekem is fáj a hasam már 2 napja, de finoman, és 3 napja már hányingerem is van.

Eddig sosem figyeltem, mert "még" nem volt aktuális, de most rákattantunk az ügyre!:)

19. encike 2 (válaszként erre: 18. - Bocikutya)
2008. ápr. 17. 22:23

De jo, hogy te ilyen szerencsés vagy!!!


Nálam is hasfájás,de csak jobb oldali, nyálkás vmi. És néha hányinger is környékez.

2008. ápr. 17. 19:26
Kb fél napon át erős szúró-húzó érzés a petefészeknél + alig tudok leülni, mert fáj ha "alulról" nyomódik. Hajszálpontosan jelez:-) Így "készült" a kisfiam is:-) Rögtön az első hónapban amikor akartam, össze is jött a gyerek-projek:-)
2008. márc. 20. 20:58
Nekem is folyásom van ovulációkor, és a hasam is fájni szokott.
16. detty222 (válaszként erre: 15. - Baloghany)
2008. márc. 20. 13:18

Sziasztok!


Próbáltuk gyógyszerrel helyrehozni de nem sikerült ezért úgy döntött a dokim, hogy műtét mert olyan magas (3-szoros) hormonszinttel sosem lesz babóca nekem túlműködött és meg is nőt ezért kellett.

És érdekes hogy még ezt a tojás fehérjés dolgot :D előtte nem tapasztaltam azért gondoltam, hogy jó lehet a dolog és kezdenek a hormonjaim vissza állni a normális kerékvágásba.

15. baloghany (válaszként erre: 11. - Detty222)
2008. márc. 20. 07:03

Szia,

Milyen működésű volt a pajzsmirigyed? Alul/felül ?

Nekem is most derült ki hogy alulműködésem van, mikor a baba project miatt csinátak egy hormonprofilt. Örültem mert minden más jó lett, most itt ez a pajzsmirigy. Amíg nem rakjuk rendben ezt a hormont, addig nem is tudok teherbe eseni ? Te biztosan többet tudsz erről.

2008. márc. 19. 21:35
hasszurka, hiszizés, kívánok finomságokat.
13. mongi (válaszként erre: 11. - Detty222)
2008. márc. 19. 21:13
Pajzsmirigy műtét????Ejha!Nem lehetett volna gyógyszerekkel helyrehozni a hormonszintet?
12. krizsanevi (válaszként erre: 11. - Detty222)
2008. márc. 19. 21:07
Az tuti jó jel! :-)))
2008. márc. 19. 20:43

Sziasztok!


Ez engem is érdekel ez a téma :) mi is tervezzük a babát :)

Nekem is volt régen olyan görcsöm pete éréskor mint mikor megvan.

Három hete estem át pajzsmirigy műtéten azért nem fogant meg eddig a baby mert nem volt jó a hormon szintem. De most először tapasztaltam a "tojás fehérjés" dolgot.

Akkor ez lehet jó jel is számomunkra :)

10. nyuszi3 (válaszként erre: 7. - Katalin25)
2008. márc. 19. 20:33

Sziasztok!

Ezt méhnyak-nyálkának hívják, és jól tudja jelezni mikor van az ovuláció. Ciklus elején kissé vizes, majd krémes, ovulációkor tojásfehérjeszerű állagú és nyújtható. Ovuláció után ismét krémessé válik, majd a közelgő mensinél vizes lesz.

Ovulációt a méhnyak kitapintásával is meg lehet állapítani. Lh teszttel pedig előre lehet tudni 24-48 órával az ovulációt.

Itt olvashattok többet a nyálkáról: [link]

9. anan
2008. márc. 19. 20:30

Sziasztok! Nekem olyankor nagyon erősen szúr a bal oldali petefészkem. Sokszor ollyan nagy fájdalmam van h menni alig tudok:(

A dokim azt mondta h sajnos vannak olyan nők akik így "észlelik" a peteérést. És nekem is van az a tojásfehérjés állagú folyás. Sajna mióta rajt vagyunk a projekten ez van:(

Remélem lesz jobb is :)

8. krizsanevi (válaszként erre: 7. - Katalin25)
2008. márc. 19. 20:17
Pontosan! :-)))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook