Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már valakinek övsömöre? Milyen tünetei vannak? fórum

Volt már valakinek övsömöre? Milyen tünetei vannak? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. 4c1a787e8f (válaszként erre: 33. - Mezei Virág)
2017. szept. 3. 13:44
Én ezt nem rosszból írtam, hanem kiemelve, hogy egy külön szintet kapott a homeopátia, még vidékről is járnak ide, mert ez valami központ..
33. Mezei Virág (válaszként erre: 31. - 4c1a787e8f)
2017. szept. 3. 12:02

"Úgy építették át a patikát, hogy ráhúztak egy szintet, és külön szintje lett a homeopátiának..."


Ebben semmi rossz nincs!

Más a tárolási szabály, és más ismeret kell, mint a hagyományos gyógyszereknél.

Azt is tudják, mikor melyik módszer hatásosabb.

32. Mezei Virág (válaszként erre: 31. - 4c1a787e8f)
2017. szept. 3. 11:46

Van, amikor nincs más, mint kipróbálni valamit, ha a gyógyszerek nem elég hatásosak.

Tudom én is, hogy sokan mondják, hatástalan.

Mivel én is már régóta ismerem és használom, tudom, hogy a puding próbája az evés.

Amúgy az unokáim orvosa is használja...bevált. :)

Férjednek jobbulást, akármit is szed, csak használjon!

31. 4c1a787e8f (válaszként erre: 28. - Mezei Virág)
2017. szept. 3. 07:26

Köszönjük! Gazdagréten, ahol laktam sok körzetiorvos is használja ezeket, javasolja, megtanulta/tanította a használatát. És pont olyan gyerekorvos is, akit több mint 30 éve ismerek, és előtte nem volt egy alternatív-párti valaki. Most sem kifejezetten az, csak megadja az esélyt másnak is.

A rendelőtől meg csak 30m a talán legnagyobb homeopatika. Úgy építették át a patikát, hogy ráhúztak egy szintet, és külön szintje lett a homeopátiának...

30. 4c1a787e8f (válaszként erre: 29. - T.Erika66)
2017. szept. 3. 07:23
Mi is a Telvirant kaptuk...
29. T.Erika66 (válaszként erre: 27. - 4c1a787e8f)
2017. szept. 1. 16:12
Voltunk ma is orvosnál s irt fel egy másik gyógyszert (Telviran) és erős fájdalomcsillapitót (Tramadolor). És ha csak egy picurkát is, de jobban van!
2017. szept. 1. 09:23

A homeopátiás szerek használatát meg kell tanulni, vagy szakembertől tanácsot kérni!

Interneten szinte minden fent van. Aki nem ismeri ezt a módszert, hatásosan nem is fogja tudni használni! Pedig hat!

Nem szénanátha, de itt van leírva!

[link]

A homeopátiás szerek adagolása II.

Hány bogyó felel meg egy adagnak?

Ez az adagolás nem érvényes a nagy fájdalommal járó, heves akut esetekre. Ilyenkor a sok cukor-tartalmú bogyó gyakori beszédese helyett érdemesebb egy pohár vízben feloldani pár szemet (5 darab bőven elég), és azt kortyolgatni, eleinte akár 15 percenként, aztán, ahogy múlik a fájdalom ritkábban.

[link]

Az olyan akut helyzetekre, amikor a fájdalom nagyon erős, és ezért nincs idő alaposabban kivizsgálni az esetet, vagy nehéz megállapítani a helyes szert, kivételesen át lehet hágni a homeopátia szabályait, és nem csak egy, hanem több – egymással nem ellenséges, egymás hatását nem csökkentő – szert is be lehet venni egyszerre. Ezt úgy kell csinálni, hogy a szóba jöhető minden szer 4-5 bogyóját egy nagyobb pohár vízben fel kell oldani, és elkortyolgatni. E módszer hátránya, hogy soha nem fogjuk megtudni, valójában melyik szer segített. Az előny viszont az, hogy a fájdalom gyorsabban elmúlik. (Ha a panasz gyakran fordul elő, akkor úgyis alkati kezelést kell csinálni, tehát nem akkora tragédia, hogy nem tudjuk meg, melyik szer volt a megfelelő.)

Ugyanakkor nem szabad elfelejteni, hogy ez a szabályellenes adagolási módszer csak kivételes esetekben megengedett, és semmiképpen nem jelenti azt, hogy a gyógyszertárakban kapható „komplex készítmények” használata jó, vagy akár csak elfogadható! Már csak azért sem, mert a reklámokban mindig úgy hirdetik ezeket, mint amiket szabad folyamatosan szedni. Aki ilyet mond, aki nem hívja fel a figyelmet arra, hogy egy homeopatikus készítmény folyamatos szedése soha nem megengedett, sőt kifejezetten káros, annak valójában semmi köze a homeopátiához, sőt annak ellensége!

27. 4c1a787e8f (válaszként erre: 26. - T.Erika66)
2017. szept. 1. 08:59

Mi is így voltunk, sajnos nem használtak a csillapítók. Nekünk valami injekciókúrát írt fel, de az is valami vitamin volt..

Sajnos ez sok idő, a teljes gyógyulás hónapok. Ez a fájdalom is több hét sajnos..

26. T.Erika66 (válaszként erre: 24. - 4c1a787e8f)
2017. szept. 1. 08:47

Nem sok mindent mondott az orvos. Valami Tegretol nevű gyógyszert irt fel, ami ideggörcsökre van (epilepszia, depresszio stb).

Eddig semmit nem használt. Tegnap óta szedi a homeopátiás bogyókat is de semminek semmi hatása. Már kezd megőrülni a folyamatos fájdalomtól. Nem tud aludni, pihenni egyáltalán.

Ma visszamegyünk az orvoshoz, hogy adjon vagy csináljon már valamit.

25. 4c1a787e8f (válaszként erre: 23. - Tavasz007)
2017. aug. 31. 18:10
Tudjuk, de ettől még van, és szar..
24. 4c1a787e8f (válaszként erre: 21. - T.Erika66)
2017. aug. 31. 18:10
Nem mondta az orvos, hogy ez ilyen? Van, akinek évekig nem múlik el, főleg, akiknek kívül jön ki jobban...
2017. aug. 31. 16:22

Újmedicina szerint, az övsömör akkor jön ki, amikor lejön egy mély, mocsokolodási konfliktusról. Érdemes megkérdezni a párotokat, h nem oldódott-e meg valami a közelmúltban. Mivel pasik, ezért valszeg nem jegyzik, de mint pár Ti tudhatjátok, h mi történt vagy oldódott meg az életükben a betegség előtti héten kb.

Páromnak akkor lett vége a munkaszerződésének, és hagyta ott a francba a munkáját, amit utált. Az övsömör , mint sok más betegség a megnyugvási szakaszban jön ki.

2017. aug. 31. 16:17

Paromnak volt nehany honapja, kente valami kencevel, amit az orvos adott, sok pihenes, 5-6 het volt, mig a fajdalom jobb lett. Azota is neha erzi, fajdogal, de az evek, mig veglegles meggyogygul, ha meggyogyul ebbol.

De mar nem panaszkodik, mondjuk amugy sem az a fajta.

21. T.Erika66 (válaszként erre: 20. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 31. 11:30

2 hónapja??!!! Páromnak még csak néhány napja, de már nagyon ki van borulva. Gyenge is már, itthon is van.

Ma megvettemm neki az ajánlott homeopátiás gyógyszert. Majd beszámolok, hogy mennyire segitett.

20. 4c1a787e8f (válaszként erre: 19. - T.Erika66)
2017. aug. 31. 08:41

Szia!

Hát igazából nem.. Nekünk 2 hónapja tart, a páromnak nem volt enyhülés kb. 6 hétig.. Mostmár azért a fájdalom jobb, de nagyon legyengült a karja, tegnap életében először nem bírta megtartani a motort, úgy kellett, hogy valaki segítsen felállítani.. Nagyon ki van borulva.. Nem mozognak úgy az ujjai, még mindig zsibbadnak..


Ő nem az a gyógyszerszedős fajta, de igazából ennél a betegségre nincs gyógyszer, a szervezetet lehet erősíteni, hogy legyőzze.. Múltkor nem jutott eszembe megvenni a bogyót, de még lehet, hogy megteszem..

19. T.Erika66 (válaszként erre: 17. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 30. 08:36

Szia,

Páromnak most van ez a szörnyű betegsége. Már 2 napja szenved vele. A gyógyszer amit az orvos felirt nem használ.

Este kezdődnek a kinzó fájdalmai és egész éjszaka tart. Nappal valamiért jobb.

Ti kipróbáltátok azt a homeopátiás gyógyszert amit itt javasoltak?

18. Mezei Virág (válaszként erre: 17. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 25. 13:02

Remélem segít majd!

Tünet szerint több lehetőség van a linkben!


Aki használta, gyógyszer nem csökkentette a fájdalmait, de ez igen.


A gyógyszerárban sokkal több hasznos tanácsot is tudnak adni. Érdemes megkérdezni őket.

17. 4c1a787e8f (válaszként erre: 16. - Mezei Virág)
2017. júl. 25. 08:17

Nagyon köszönöm!


Orvoshoz járunk, adott gyógyszert, szedi is..


Ki fogjuk próbálni a bogyót, a legnagyobb homeopatika közelében lakunk.. (Illetve a szüleim..)

16. Mezei Virág (válaszként erre: 15. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 24. 19:01

Mielőbbi jobbulást kívánok!

Homeopátiás szer, erről tudom, hogy segít

HYPERICUM PERFORATUM 5 CH

A fájdalom az ideg mentén sugárzik. Adagolás: 2-3x5 golyó naponta

[link]

övsömör tünetei szerint


Doki ad rá valamit?

[link]

Előzze meg a maradandó idegkárosodást!

Ha az övsömör elviselhetetlen fájdalommal jár, azonnal forduljon orvos­hoz. Ilyenkor nincs idő az elmélkedésre, időhúzásra. Ha az elején nem ve­szi elég komolyan a fájdalmat, azzal esetleg visszafordíthatatlan idegkárosodásra és évekig tartó szenvedésre kárhoztathatja magát, figyelmeztet dr. Leon Robb.


Ne felejtse el, az övsömör nem bőrbetegség, hanem az idegek víru­sos fertőzése.

2017. júl. 24. 16:31

Sziasztok!


Valaki mostanság??


Férjemnek kb. 3 hete diagnosztizálták. Bőrtünet szinte nem is volt, csak a karján egy pici helyen egy pár hólyagocska, de jelentéktelen volt.


Viszont nagyon komoly izomfájdalmai vannak, sokszor a szőnyegen fekszik és könyörög, hogy adjak neki valamit.. Azért csak elmegy dolgozni, még jó is, amikor azzal foglalkozik, de nagyon épül le szegény, nagyon gyenge, és tök rendes velem.. Nagyon aggódok. Viccen kívül.


Orvoshoz járunk persze..


Esetleg csodaszer valakitől azóta?? Vagy valami mód ezen fájdalmak enyhítésére?

2015. aug. 26. 07:24

Sziasztok !


Igaz régen írtak már ide, de van/ volt most vkinek ővsömöre ?

2010. okt. 8. 16:52
A csípő tájékán jött elő a barátnőm kislányán mert nem jött ki rajta a bárányhimlő.És apró piros kiütés jellegű volt,utána sárgás hólyagos lett ami 1 speciális krémtől leszáradt...
2009. okt. 7. 04:49

Hát, az enyém nem tudom, hogy hólyagosan kezdődött-e (már nem emléxem), de borzalmasan viszketett! Phú, de rossz volt! És az istennek se akart elmúlni! Több, mint 1 hónapig éktelenkedett a jobb csípőlapátom körül, nem nagy területen, de tényleg nagyon rossz volt! Mert ugye viszketett, ha jól megvakartam, akkor meg elkapartam, és fájt, aztán megint kezdődött a viszketés. Vizsgaidőszakban jött ki, már évekkel ezelőtt, állítólag az idegi megterhelés miatt.

Magától elmúlt, amikor vége lett a sulinak, és elmentünk nyaralni. A sós tengervíz, és a napsütés jót tett neki.

Ha hasonló vmid van, ajánlom, vegyél tengerisós fürdősót, és áztasd ki magad benne!

2009. okt. 7. 02:28

Patika Magazinon ezt találtam,ajánlom figyelmedbe:

Az övsömör általában hőemelkedéssel vagy fáradtsággal, levertséggel kezdődik, és a tüneteket a beteg számára sokszor érthetetlen idegfájdalmak (neuralgiák) kísérik.Ám gyakran e jelek hiányoznak, és a betegség hirtelen fellépő égető érzés alakjában jelentkezik, miközben a bőrön eleinte semmiféle elváltozás nem észlelhető.

Az övsömör első látható tünete egy jól elhatárolt területen, főleg a mellkason jelentkező bőrpír, amelyet kb. rizsszemnyi, víztisztaságú hólyagocskák megjelenése követ.


Néhány nap múlva a hólyagocskák sárgásan elszíneződnek, miközben a bőr vörössége elmúlik. Kb. egy hét elteltével a hólyagocskák beszáradnak, és pörk, var marad utánuk, amely hamarosan lehullik.


A kezelés lehetőségei


Jelenleg még nem rendelkezünk olyan gyógyszerrel, amely gyógyítaná az övsömört, sőt a betegség megelőzésére sincs túl sok lehetőségünk. A kezelés elsődleges célja így a gyulladás csökkentése, illetve a további fertőzések megakadályozása, és természetesen a fájdalom csökkentése. A hólyagocskák kifejlődésének időszakában nyugtató és fertőtlenítő hatású szereket alkalmaznak, és különféle vírusellenes készítményeket is szoktak rendelni. A hólyagocskák leszáradása után antibiotikumot tartalmazó kenőccsel lehet meggátolni a baktériumos fertőzést, és az ennek nyomán kialakuló gyulladást.

10. gabcsi8080 (válaszként erre: 8. - Luna21)
2009. okt. 2. 11:01

Menj orvoshoz minél előbb, mert nagyon elterjedhet és a doki ír fel rá gyógyszert+ egy ecsetelőt.

Legalábbis nekem azzal kezelték.

9. kattyus (válaszként erre: 7. - Eszter_good)
2009. okt. 2. 10:59
Lehet a nyakon is, a mamám most lábadozik belőle. A bárányhimlő vírusa okozza. Hólyagos mint a himlő, és a hólyagok elmúlása uán az idegpályák még hetekig érzékenyek.
2009. okt. 2. 10:59
Mivel lehet kezelni? Van rá vmi spéci krém? Vagy idővel enyhül?
2009. okt. 2. 10:53

Szia!

Nekem volt. A jobb csípőmön tenyérnyi helyen rengeteg kis fehér vízhólyagra emlékeztető pötty, ami viszketett. Később elszórtan lett a bordáim mentén oldalt, de tényleg nagyon kevés.

Mindehhez sajnos pokoli fájdalom a bordáim között.

Szerencsére 1-2 hét alatt teljesen elmúlik.

2009. okt. 2. 10:53
Nekem "felcsúszott" a lapockámra de övsömört diagnosztizáltak rá.Nagyon kellemetlen akkor is ha nem vakarja az ember.
5. 39ff6fe670 (válaszként erre: 4. - 'szti)
2009. okt. 2. 10:53
nem hólyagos amúgy? még nem láttam
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook