Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közösségi oldalon hirdettem egy csizmát. Ma jöttek érte, kifizette a vevő. Erre most ír, hogy nem lett jó a méret, ti visszavennétek? fórum

Közösségi oldalon hirdettem egy csizmát. Ma jöttek érte, kifizette a vevő. Erre most ír, hogy nem lett jó a méret, ti visszavennétek? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
74. Cilumiluci (válaszként erre: 73. - Chiara77)
2014. nov. 4. 12:58

Köszönjük szépen.Az ingyenes vállakozói kiváltásához amit írtam annyit tennék hozzá,hogy természetesen az ingyenest úgy értettem,hogy maga a kiváltása nem került pénzbe,a járulékok,adók persze fizetendők.

Amit írt Chiara77 az tökéletes,köszönjük :)

És igen én is egyetértek abban is,hogy bizony hátrányba hozzák az igazi kereskedőket.Nem véletlenül nem ruhaboltom van :) tele van göncökkal a facebook is :)

2014. nov. 4. 12:43

Sziasztok,

gondoltam én is hozzászólok a témához, pénzügyes, adós szakember is vagyok és kisgyerekes édesanya is, aki a kisfiam babakori holmijait, játékait stb. fel szokta tenni a netre (bár nem facebook, hanem ingyenes hirdetős oldalak, mint jofogas.hu vagy olx.hu a lényeg ugyanaz).


A pénzügyi-adózási részéhez a KORREKT információk:

1. magánszemélyként a saját háztartásban fellelhető használt termékeket évente 600 eFt-os határig bevallási és adózási kötelezettség nélkül lehet értékesíteni. Fontos minden szó: vagyis magánszemély, tehát nem kereskedő (NEM kell semmiféle végzettség), saját dolgait (tehát esetleges ellenőrzés során bizonyíthatóan a háztartásból származik- esetemben nem lenne életszerű pl. 530 darab újszerű kislány body, mikor kisfiam van és egy gyerek nem hord ennnyit :), használt dolog legyen (az egy másik kérdés, hogy lehet újszerű állapotú, de NEM új).

Ami fontos: nem kereskedési, nem vállalkozási céllal végezzük ilyen esetben a tevékenységet.

(érthető is, hiszen normális esetben pl. a csizmát vetted 10 eFt-ért, használtad egy kicsit, eladod 1.000 Ft-ért, akkor neked ebből semmi HASZNOD (= bevétel-ráfordítás) nem keletkezik.


A 600 eFt-os éves keret havi 50 eFt-nak megfelelő összeg, ami szerintem teljesen reális. Legyen az bútor, ruházat, játék, használ számítógép, könyv vagy konyhai cucc, esetleg udvar felújításából megmaradt darabos térkő is.


Azok a magánszemélyek JOGELLENESEN végzik a tevékenységüket, akik pl. felvásárolnak több zsák ruhát stb. nagykerből és sajátnak beállítva mindenféle adózás nélkül kereskednek vele neten, facebookon, akárhol.

Azért, mert a fentiek alapján ez: nem saját holmi és kereskedési, haszonszerzési céllal megy.

(itt gondolok a hirdetőoldalakon többszáz mindenféle méretű használt cuccot meghirdető viszonteladókra vagy ezt a tevékenységet keresetkiegészítésként végző munkanélküliekre, anyukákra, akik már nyitáskor egymás kezéből tépik ki a cuccokat a turkálóban stb.

Az ilyenekre "szeretnek" vadászni a NAV-nál (próbavásárlás stb.

Ugyanígy jogellenes a külföldről (jellemzően Kínából) nagyobb tételben pl. aliexpresszről, ebay-ről stb. rendelt holmik továbbadása drágán- itt a "kockázat" is nagyobb, hiszen általában nem szeretnek vámot sem fizetni (illetve ez közvetítői tevényeknység is lehet, hiszen eleve a vevőre sózzák majd a vámfizetést, nem csinálnak mást, csak kis angol tudással megrendelik helyetted a cuccot és még te fizeted a hasznukat is, meg a vámot is stb.)


Bevallom, én az ilyen ellenőrzéssel maximálisan egyetértek, mert a normálisan boltot, vállalkozást működtető kereskedőket hozzák rosszabb helyzetbe.


Ha valaki viszont tényleg szeretne keresetkiegészítésként ezzel a használtcikk kereskedéssel LEGÁLISAN foglalkozni, annak is megvan a lehetősége.

A tervezett árbevételtől, cégformától függően egyéni vállalkozóként (különböző adózási formákat választva), esetleg társaságot alapítva (akár kis bt-t vagy 5 MFt-os törzstőkés kft-is) lehet kereskedni.

Kizárólag engedéllyel és NEM FELEL MEG A VALÓSÁGNAK, hogy nincs fizetési kötelezettség.


Maga a vállalkozás indításának adminisztrációs költsége nem minden esetben van, ez való igaz, de az egyéni vállalkozó és a cégtulajdonos is fizet forgalomtól, bevételtől függeltenül is különböző adókat, járulékokat, tehát az egyáltalán nem életszerű, hogy kivált valaki egy vállalkozói engedélyt, majd nem fizet semmit :)


A garanciális kötelezettségekről:

a fentiek határozzák meg azt, hogy van-e ilyen kötelezettséged vagy nincs.

Magánszemélyként a saját használt dolgaidat értékesítve semmiféle kötelezettséged nincs, ám ha kereskedési, haszonszerzési céllal üzletelsz, akkor van.

Emberileg a csizmás esetben én azonnal visszaadnám neki a pénzt. Egyrészt mert így normális és elegáns (akkor sem muszáj nekem "taplónak lenni", ha a másik fél az), másrészt a face csoportban hosszú távon ez szolgálja az érdekeidet és a hosszútávú nyereséged inkább akkor lesz, ha rövid távon ezt a csatát nem te nyered meg.

Azt viszont azonnal megtenném, hogy ezzel a hölggyel többet nem biztos, hogy üzletelnék, akárhogy alakul is a dolog, ha nem érzem korrektnek a hozzáállását (én ettől még az lennék).

Sőt, ha a csizma valóban ilyen 1.000 Ft körüli összeg, akkor akár át is utalnám neki a pénzt és a csizmát is tartsa meg emlékbe :) (jó, több tízezer forint esetén nem feltétlenül)


Remélem, tudtam az adózási résszel segíteni.

Szép napot mindenkinek

72. Cilumiluci (válaszként erre: 71. - Egypt)
2014. nov. 4. 11:52
Szerintem azzal nincs gond.Eszembe jutottt hogy mikor kicsik voltak a gyerekeink,mindig kijártunk a bababörzére eladtuk az alig használt szép babarucikat. :)
71. egypt (válaszként erre: 60. - Cilumiluci)
2014. nov. 4. 11:34
Na akkor nincs miért izgulnom. :) Amúgy is csak helyi börzéken szoktam eladogatni egy-két cuccot.
70. Cilumiluci (válaszként erre: 69. - 80ASIQ)
2014. nov. 4. 10:39
Értettük :)
69. 80ASIQ (válaszként erre: 67. - Cilumiluci)
2014. nov. 4. 10:30
Még mielőtt valaki félreértené, magamnak írtam, hogy dolgoznom kellene. Az öntudat egy csekélyke darabját fedeztem fel magamban. :D
68. Cilumiluci (válaszként erre: 66. - 80ASIQ)
2014. nov. 4. 10:21
Azért tudom,mert tavaly lettem vállalkozó :)
67. Cilumiluci (válaszként erre: 65. - 80ASIQ)
2014. nov. 4. 10:21
Én is,mivel én hivatalos kereskedő vagyok és minden szarnak meg kell felelnem,ellentétben a facebook árusokkal ,vannak költségeim,számlát adok,stb.És nem keresem szarrá magam :)Na de ez nem fórumtéma :)Én most is dolgozom :)
66. 80ASIQ (válaszként erre: 64. - Cilumiluci)
2014. nov. 4. 10:18
Azért innen is lehet tanulni. :)
65. 80ASIQ (válaszként erre: 62. - Cilumiluci)
2014. nov. 4. 10:18

Volt egy kis vickelődésem. Viszont a 600 ezer forintot elég magas összegnek érzem, de ha így van, hát így van. Belenyugszom.

(Kéne dolgozni is már egy kicsit. :D)

64. Cilumiluci (válaszként erre: 61. - 80ASIQ)
2014. nov. 4. 10:16
Mellesleg vállakozói kiváltása ingyenes,akkor kell fizetni ha igényelsz vállalkozói igazolványt is.Ugyanis az már nem kötelező,elég az igazolás.Kamarai tagság van, évi nem nagy összeg.De ez ebben az esetben nem kell,használt csizmához :)
63. 80ASIQ (válaszként erre: 57. - Érdekes73)
2014. nov. 4. 10:15
Nem tudom. Találgatni lehet. Mindenesetre ő nem volt rest visszakérni a pénzt.
62. Cilumiluci (válaszként erre: 61. - 80ASIQ)
2014. nov. 4. 10:14
Igen,szabad eladni saját,megunt,kinőtt,használt holmit,év 600 ezerig adómentesen.Nem kell engedély sem végzettség.
61. 80ASIQ (válaszként erre: 55. - Egypt)
2014. nov. 4. 10:13

Nekem eddig eszembe sem jutott, hogy még akár bűncselekményt (költői túlzás, de a szabálysértés akár igaz lehet) is elkövethet az aki elad valamit. De most, hogy szóbajött... Vajon aki elad, annak nem kell valamiféle kereskedelmi végzettséggel vagy engedéllyel rendelkezni aminek kiváltása X összeg? És persze a jövedelmet töredelmesen bevallani? Kicsit röhejes, de ki tudja mi mindent fogunk még megérni.


Ami a tárgyat illeti:

Ruházatot a Máltai Szeretetszolgálatnak szoktam adni.

Nem bűn persze pénzért adni sem.

Aki vesz, az próbálja fel, gondolja meg, hogy megveszi-e. Ha nem jó, én legalábbis restelnék visszemenni visszakérni a pénzt. Megpróbálnám tovább adni.

Az eladó nem köteles visszafizetni. Az persze más kérdés, hogy az ember a békesség kedvéért mégis visszaadja. Azt hiszem én is ezt tenném. Vagy meglehet egyezni egy köztes összegben, amit egészen méltányos elintézési módnak tartok.


Tegyen a topikindító saját belátása szerint.

60. Cilumiluci (válaszként erre: 55. - Egypt)
2014. nov. 4. 10:12
Évi 600 e.
59. Cilumiluci (válaszként erre: 56. - Egypt)
2014. nov. 4. 10:12
Volt a tvben hogy kifejezetten ezeket az eladásokat figyelik.lsd.Facebook.
58. Cilumiluci (válaszként erre: 56. - Egypt)
2014. nov. 4. 10:11
Ebben azért ne legyél biztos ,figyelik őket :)
57. Érdekes73 (válaszként erre: 51. - 80ASIQ)
2014. nov. 4. 09:43
Vmiért meggondolta magát vagy eleve ilyen típus aki ilyeneket alkot.
56. egypt (válaszként erre: 53. - Cilumiluci)
2014. nov. 4. 09:37
Használt holmik adásvétele nem ez a kategória.
55. egypt (válaszként erre: 51. - 80ASIQ)
2014. nov. 4. 09:36
Haznált cuccokat adómentesen adhatsz el, van valami limit, talán 100 000 Ft évente.
54. Érdekes73 (válaszként erre: 40. - Agnes89)
2014. nov. 4. 09:25
Ebbe igazad van jobb óvatosnak lenni és az ilyen üzleteket közterületen lebonyolítani. Viszont egy lábbeli próba nélkül...Kósza dolgokat adtam el én is facén csoportba de ruhanemüket nem akármilyen csóró vagyok az ment ismerősnek/adományba stb...A ruhanemük problémásak/ macerásak/ ingyen is beszerezhetők.
2014. nov. 4. 09:23
És kifejeztetten figyelik a közösségi oldalon folytatott "kereskedelmet".
52. Cilumiluci (válaszként erre: 51. - 80ASIQ)
2014. nov. 4. 09:22
Hát még az is lehet,de reméljük nem.Egyébként elképesztő trükkjeik vannak már az ellenőrzésre.
51. 80ASIQ (válaszként erre: 47. - Cilumiluci)
2014. nov. 4. 09:22
Lehet, hogy a vevő egy apehes (vagy navos) spion? Hát, tényleg jó lesz vigyázni!
50. Érdekes73 (válaszként erre: 43. - 993dda84ef)
2014. nov. 4. 09:19
Ez az égetés engem is elgondolkoztatott. Rengeteg helyen szívesen vesznek adományokat...
2014. nov. 4. 09:17
Én visszavenném.
2014. nov. 4. 09:07

Ha te lennél az ô helyében - mit szeretnél?

Vettem már olyan lábbelit, ami felpróbálva jó volt, menni viszont nem lehetett benne.

2014. nov. 4. 09:07
Mindenesetre én nem szaroznék 1000 ft-on,visszaadnám mert ha nem hivatalosan kereskedsz,bizony árthat neked.Nem éri meg!
46. Cilumiluci (válaszként erre: 15. - Tádámmm)
2014. nov. 4. 09:05

Na azért amiről írsz az a hivatalos online kereskedelemre érvényes ,nem a vaterára,facebookra és társaira.

Gondolom itt számla sem készült :)Mellesleg az elállási jog már 14 nap :)

45. agnes89 (válaszként erre: 43. - 993dda84ef)
2014. nov. 4. 08:54
Félreértettél, tuti nem fogom elégetni, több zsák el nem adott ruhát vittem már a vöröskereszthez :). Ez a csizma még abban a stádiumban van, hogy hirdetem egy ideig, aztán ha senki nem viszi el 1000Ft-ért megy a vöröskereszthez. Semmi, másnak még hasznos tárgyat nem égetnék el... :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook