Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Közös kassza fórum

Közös kassza (beszélgetős fórum)


2012. jún. 13. 12:58

Mi 7 éve élünk együtt.

Nálunk teljesen természetes,hogy a párom leadja a fizetését,én meg elköltöm:-D

Mindketten keresők vagyunk,nem szokott elszámoltatni sem,hogy mire költöm a pénzt és hogy nekem mennyi a pénzem.De ha rákérdez,akkor megmutatom neki...

15. Noarashi (válaszként erre: 9. - Bnedora)
2012. jún. 12. 10:30
Ezek szerint tényleg nem :) No mindegy már...Ismétlés a tudás anyja...
2012. jún. 12. 10:07
Amióta összeházasodtunk, közös kasszán vagyunk. Ennek már 23 éve.
2012. jún. 12. 07:34

:)

Ha mindig így lett volna nálam,hogy ami a tied......akkor lehet egy fagyira nem jutott volna a barátaimnak.....vagy kértek volna tőlem kölcsön?:):):)

2012. jún. 11. 21:10
egyértelműen közös, mert nekünk így természetes.
11. trapiti (válaszként erre: 8. - Tücsibogár)
2012. jún. 11. 20:46

Nálunk is így van. A házasságkötés előtti vagyonunk közössé vált, eleinte én keretem többet, és az én albérletembe költözött be a férjem, mivel nekem nem volt gond én fizettem tovább. Aztán hirtelen fordult a kocka, jobb állása lett és sajnos örökölt is, így tudtunk nagyobb lakást venni, az önrészbe akkor Ő adott többet, a törlesztőrészletet közösen fizetjük, hosszú távon tehát kiegyenlítődnek a dolgok, és mivel hosszú távra tervezünk egymással, így ez teljesen rendben van így. Nem sok volt egyikünknek sem amikor összekerültünk, amink van azt közösen raktuk össze...


Mivel mindketten már rég dolgoztunk amikor összekerültünk (31 és 35 évesek voltunk) így mindegyikünknek volt saját számlája, ami meg is maradt, azóta van két közös is, a közös hitel és a közös megtakarítás miatt. Eléggé esetleges, hogy mikor ki mit fizet, általában hó elején én (mivel én kapok előbb fizetést), a hónap második felében ő. A törlesztőrészlet az én számlámról megy, tankolni Ő szokott gyakrabban (ha itthon van, most külföldön dolgozik), a gyereknek én vásárolok, az autószervízt ő fizeti stb stb stb. Mostanában külföldön dolgozik, így azt a pénzt amit ezekre költene, átutalja nekem, így itthon mindent kji tudok fizetni amit kell. A lényeg: soha nem száémolgatjuk, mikor ki mennyit ad bele, és minden nagyobb kiadást megbeszélünk a másikkal. Ugyanakkor mindkettőnknek megmaradt az a szabadsága, hogy eldöntheti mikor, mennyit költ, megbízunk egymásban annyira, hogy tudjuk, egyikünk sem veri el hülyeségekre a pénzünket. Még sosem volt ebből probléma, ha épp úgy van, hogy valami miatt összébb kell húznunk magunkat, azt is mindig meg tudtuk beszélni, és mindig mindketten be is tartottuk amiben megegyeztünk.

2012. jún. 11. 20:32
Én le sem merem írni a véleményemet, mert abban a bizonyos fórumba, ami ugyan erről szólt már sok dolog elhangzott...
9. bnedora (válaszként erre: 3. - Noarashi)
2012. jún. 11. 18:51
Mielőtt kiírsz egy fórumot, rákérdez, hogy rákerestél-e. Ezek szerint nem.
2012. jún. 11. 18:45
Nálunk közös kassza van. Attól kezdve, hogy összeköltöztünk.(6,5 éve) Mindketten így tartjuk természetesnek. Külön számlára megy a pénz, de mindenről együtt döntünk, tudjuk a másiknál mikor mennyi pénz van, megbeszéljük, kinek a kártyájával fizessünk stb.
7. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Noarashi)
2012. jún. 11. 18:36
Szüleim 28 éve közös kasszán vannak és soha nem volt belőle gond.Párom szülei meg több,mint 30 éve és náluk sem akadt ebből probléma.Párommal mi is közös kasszán leszünk,ez biztos.A közös életünkre,a közös dolgainkra keressük a pénzt,magyarul minden közös.Közösen beszéljük meg,hogy mit kéne venni,mire mennyi pénz kell.Mindketten ebben nőttünk fel,számunkra ez a természetes.
2012. jún. 11. 16:43

A házasságkötés előtti vagyonom odaveszett.

Megtanultam egy életre, hogy mindenki a saját ....val verje a csalánt.

5. da33d8ee16 (válaszként erre: 1. - Noarashi)
2012. jún. 11. 16:27

A legnagyobb hülyeség a közös kassza...


Mi 10 éve vagyunk együtt, igaz ebből rengeteg volt a távkapcsolati rész, de soha nem engedtük egybe a pénzügyeket!

2012. jún. 11. 16:24

Igazságosan vagy testvériesen?

Igazságos, akkor fele-fele, ha testvériesen, akkor ami a tiéd, az az enyém, ami az enyém, ahhoz meg neked semmi közöd. :D

3. Noarashi (válaszként erre: 2. - EsztyMorgan)
2012. jún. 11. 16:24
Akkor bocsánat. Én még nem futottam bele...
2012. jún. 11. 16:21
Itt is nem egy fórum foglalkozik már e témával.
2012. jún. 11. 16:19
Egy másik fórumon került szóba. Érdekelne, ki hogy áll hozzá. Mikortól legyen ha egyáltalán legyen közös kassza? Jó vagy nem jó ha külön kasszán vannak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook