Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közlekedési morál, avagy mi folyik manapság a zebránál fórum

Közlekedési morál, avagy mi folyik manapság a zebránál (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Közlekedési morál, avagy mi folyik manapság a zebránál

1 2 3 4
11. 2577cdcc12 (válaszként erre: 9. - D0860dee94)
2008. nov. 21. 11:24
Mi az a kantakasos?
10. 2577cdcc12 (válaszként erre: 3. - Pemete)
2008. nov. 21. 11:23
Csak mert ezzel a mindenhol leszálunk dologgal elég macerás lenne... Egyébként azt én is utálom, mikor a zebrán egyszercsak "átvillan" egy, és alig bírok megállni, lévén csak "gyalogos ütemre" számítok :o)
2008. nov. 21. 11:22

kiegészítés, amit az Apukámtól tanultam:

1,Csak akkor van elsőbbséged, ha azt meg is adják.

2, Más autóját mindíg könnyebb összetörni.

3, A "kantakasos biciklisnél" csak a kalapos öregúrra, mint sofőrre kell jobban vigyázni!

8. pemete (válaszként erre: 6. - 2577cdcc12)
2008. nov. 21. 11:20
Mostanában nem, de régebben jártam biciklivel:)
2008. nov. 21. 11:18

Szia! Én éltem kint Ausztriában, először furcsa volt h minden autós megáll a zebránál. Aztán hamar megszoktam (autósként is!), utána meg hazajönni volt furcsa, sőt...!

Tényleg jobban figyelhetnének az autósok! Volt h azért dudáltak rám (gyalosgosként), mert szabályosan mentem át a zebrán/zöldön, a bunkó autós meg (akinek szintén zöld volt) kanyarodni akart és én ebben "megakadályoztam".

Gyalogosokhoz (autósként): a zebrán keljetek át, ne rohanjatok keresztül az úton, és ne lépjetek le a kocsi elé, ahol nincs zebra. Még ha meg is tudok állni, veszélyes!

Biciklisek! A piros lámpa rátok is vonatkozik!!! Volt h majdnem elütött egy futár, mikor a zebrán keltem át (zöldön), megelőzve a kocsisort őt nem zavarta h piros neki a lámpa.

Hát ennyi. Bocs h ilyen sokat írtam :)

6. 2577cdcc12 (válaszként erre: 3. - Pemete)
2008. nov. 21. 11:18
Te nem bringázol, ugye?
2008. nov. 21. 11:17

Azt hiszem, hogy minden oldalról ismerem a közlekedést, lévén vezetek, járok gyalog, motorozom, és a biciklim sem tétlenkedik... Talán éppen ezért eléggé figyelek a közlekedés többi résztvevőjére, mert átérzem, és ismerem azt a szemszöget is. Ettől függetlenül a dolog nem ilyen fekete, vagy fehér. Olyan nincs, hogy annyival mész kocsival, amennyivel bármikor meg tudsz állni, mert ez képtelenség... Az utolsó esetem egy esőben, éjjel, talpig feketében járdára toppanó gyalogos volt. Nem hiszem, hogy ha 1 méterrel előrébb vagyok, akkor túléli, pedig nem mentem gyorsan... Ja és még mutogat, ahelyett, hogy hálát adna a sorsnak. Persze a fiam is néha 5 percig áll a zebránál, mire át tud menni, de még soha nem volt egy autós sem, aki készségesen átengedte volna a 11 éves gyereket. És motorosként is szorítottak már le nem egyszer autós "társaim", lévén miért mehetnék el, ha ők állnak a dugóban.

Egyébként az általános iskolában tanítják a kreszt, elég alaposan, legalábbis nálunk.

Bár ettől függetlenül a közlekedés alapvető intelligencia kérdése, nem a tanulásé. Ahogy az is, hogy hiába van zebra, ha elütnek, nekünk lesz fél lábunk, és arra nem vigasz, hogy az autóst esetleg leültetik...

2008. nov. 21. 11:16

Biciklihez még valami:)

Nem szabad még a karékpárosnak sem jobbról előzni!!!

2008. nov. 21. 11:15

Még a bicikliseknek tennék hozzá pár dolgot a cikkhez:

a zebrán áttoljuk a biciklit, és nem 40-nel vágódunk le a járdáról

a kereszteződésben nem autóként közlekedünk, hanem leszállunk a bicikliről, és áttoljuk a zebrán

a körforgalomba nem hajtunk bele biciklivel, mert még mindig nem vagyunk autók

ne kacsázzunk az úton, mert balesetet okozhatunk

a biciklit is ki kell világítani

ittasan ne üljünk bicikire sem!

Azt hiszem röviden ennyi:)

A gyalogosoknak mégannyit, hogy lehetőleg ne a tanulóvezető elé lépjünk le hirtelen, mert ő még tapasztalatlan, és könnyen előfordulhat, hogy elüt.

Az autósoknak pedig annyit, hogy óvatosan közlekedjünk, vigyázzunk egymásra, és embertársainkra, hiszen az emberéletnél nincs drágább a világon!!!

2008. nov. 21. 11:14

Ilyen babakocsis sztorim nekem is van. Ez még csak nem is egy extra kereszteződés volt, henem egy tök egyenes út, amin van egy zebra. Az első és a második autó megállt, én elindultam a babakocsival, majd a harmadik autó - biztos marhára sietett-, megelőzve az előző két álló autót majdnem elvitte a babakocsit. Az ilyen tölem tuti kapna 5 év kötelet!!!!


Szerintem nem feltétlen a gyakori KRESZ vizsga lenne a megoldás, sőt, az alap hiba szerintem a KRESZ-ünkben van! Mivel itthon azt tanítják, hogy csak akkor kell átengedni a gyalogost, HA LELÉPETT, míg külföldön már azért is megbuktatnak a vizsgán, ha ott áll a járdán a gyalagos és nem engeded át! Itt meg kapsz egy hibapontot, mert "lecsalogattad"... :SSS

Ja, és nem csekély bírságot fizetsz ottkint, ha elkap a rendőr, itt meg??? Na erről ne beszéljük...

2008. nov. 21. 11:03
Az utóbbi időben, elég gyakran hallani zebrán történt balesetekről, sajnos tragikus kimenetelűekről is. Szeretném megosztani erről saját tapasztalataimat, és véleményemet, illetve néhány egyszerű tanácsot, megfigyelést is figyelmetekbe ajánlok...

Ugrás a teljes írásra: Közlekedési morál, avagy mi folyik manapság a zebránál
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook