Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közlekedési morál, avagy mi folyik manapság a zebránál fórum

Közlekedési morál, avagy mi folyik manapság a zebránál (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Közlekedési morál, avagy mi folyik manapság a zebránál

1 2 3 4
71. mmanoka (válaszként erre: 70. - Dancingqueen)
2008. nov. 21. 13:43
Kapjanak ők is fekete pontot 10 pont után elvenni a kerkpárt :) De ez nem járható leginkább pénzbüntetést kaphatnánk.
2008. nov. 21. 13:33
köszönöm,fejegyzeteltem az ötleteket...várok még akinek van:) Nemcsak a morál terjesztéséhez-ahhoz szórólap és oktatás okés-pl ha biciklis okoz balesetet....?
69. dancingqueen (válaszként erre: 65. - Mmanoka)
2008. nov. 21. 13:23
ahogy nagyon sok zebra rossz helyre van felfestve sajnos,úgy lámpa is...de táblákból is tudok jópárat,ahol teljesen indokolatlan a 30km/h. csak ott felejtik,ott nem is csodálom,hogy nem egy senki annyival:)Csak eprsze jön a bünti utána,hogy "gyorshajtasz"...pedig lássuk be,az 50km/h is lassan olyan,mha gyalog mennél:S
2008. nov. 21. 13:15
Újra hasznosított papírból lehetne csinálni képregényszerű kiadványt ami valamilyen vicces formában de mégis szigorúan TANÍTÓ célzatú lenne.
2008. nov. 21. 13:10
Most jutott az eszembe,hogy régebben lehetet látni valemelyik Tv csatornán volt, hogy a kutya a macskát tanította közlekedni játékos formában . Pont most láttam hogy a bácsi a négysávos úton "simán" áthaladt mert neki megy a busza.
2008. nov. 21. 13:10

Valaki írta hogy sok zebra rossz helyre van felfestve, egyetértek vele itt Győrben is vannak gyalogosok és autósok számára is beláthatatlan zebrák, sokszor azért válnak alkalmatlanná mert az utat átépítik, a forgalmi rendet változtatják a zebráról meg elfeledkeznek, a gyalogos meg keljen át ahogy tud.

Biztos hallottátok hogy itt Győrben építettek körgeometriás forgalmakat, ami olyan mint a körforgalom csak lámpával van ellátva, hát a zebránál olyan rövid ideig van zöld, hogy egy rövidtávfutó sem érne át rajta, nemhogy egy babakocsis vagy egy idős ember.

2008. nov. 21. 13:07
Igen a szabályos autósak is kapnak rendesen a türelmetlenek miatt. Ott ahol pl 30-as tábla van muszály legalább 40-nel menni haladni a forgalommal, és még így is nyomja a dudát.Egyszerűen rákényszeritik a rosszra .
64. dancingqueen (válaszként erre: 63. - Szurgo)
2008. nov. 21. 13:05
neked,ötlet?:)
63. szurgo
2008. nov. 21. 13:03
Több esetben meg azt tapasztaltam, hogy a tényleg udvarias sofőröket ledudálják a mögötte haladók, amikor a babakocsis anyukát átengedik. Ez gáz...
62. szurgo
2008. nov. 21. 13:02

Engem egyszer a járdán akartak elütni amikor hatalmas pocakkal mentem hazafelé.

Úgy parkolnak ott az autók, hogy az útról felhajtanak a járdára, majd az üzletsor előtt leállítják autóikat. Egy ilyen autós igyekezett volna tolatva kiállni a parkolóból, mikor én már mögötte jártam. Nem figyelt tükröt, mert azt minek is, csak azt nézte, hogy hogyan halad a forgalom, mikor indulhat. Egy alkalmas pillantaban már nyomta is a gázt, én meg ott vagyok mögötte. Még jó, hogy lassan indult, volt időm megcsapkodni az autót és odébb ugrani (az útra). Nem sok kellett volna...

61. mmanoka (válaszként erre: 60. - Scorpiolady)
2008. nov. 21. 12:51
Szerintem az ilyen embernek nincs lelkiismerete.
60. scorpiolady (válaszként erre: 57. - Pemete)
2008. nov. 21. 12:50
Sajnos én ismerek olyan embert, embereket, akik simán beülnek ittasan a volán mögé csak mert rendőrök és így civilben is úgy gondolják bármit megtehetnek, egy ilyen ismerősöm balesetet is okozott, az volt a szerencséje hogy csak az ő autója sérült meg, így elintézték neki hogy ne kapjon büntetést, pedig ittas volt rendesen. Mondjuk azt nem tudom hogy a lelkiismeretével hogyan számolt el, vagy hogyan számolna el ha valakit elütne.
59. mmanoka (válaszként erre: 57. - Pemete)
2008. nov. 21. 12:49
Az kellene az emberekkel megértetni hogy a biztonsági övet nem azért kell bekötni mert a rendőr megbüntet hanem azért mert életet menthet SZÓ Szerint. Anyukámat is ez mentette meg balesete volt és be volt kötve akkortáj amikor térdig érő hó volt. Autóval egy kamion alá csúsztak tíz centire tőle állt meg a kamion hátuljából valamilyen alkatrész és ha akkor nincs bekötve DE be volt. Egyébként ő az anyós ülésen ült. Párom és én is mindig bekötjük.
2008. nov. 21. 12:45

Amúgy azért az időseket is rá lehetne venni hogy mondjuk ha van ideje végigülni ezeket a manapság divatos utazással egybekötött vásárlásos előadást akkor biztos tudna egy órás időt szakítani magára.

Sőt errő jut eszembe hogy lehetne olyat csinálni hogy kb 1 órás lenne az előadás ahol lehetne mondjuk a résztvevőket pl valamilyen kis ajándékkal motiválni minél többen jöjjenek el. És ha csak egy embernek az életét menti meg már megérte. Szerintem.

57. pemete
2008. nov. 21. 12:43
Nem tudom, hogy betartják-e majd amit kiskorukban megtanulnak. De nekem erre van egy példám! A hatvan év körli korosztályban nagyon sokan vannak olyanok, akik nem kötik be a biztonsági övüket, és sokan vezetnek úgy, hogy megittak előtte egy pálinkát, gondolván, hogy az csak egy kis lálekmelegítő. Nem általánosítok, csak mondom, hogy sok ilyen is van. Ezzel szemben az én korosztályomban szinte miednki beköti a biztosági övet, mert megtanulta, hogy az életét is megmentheti, nyilván itt is van kivétel. Sajnos az ittas vezetésről nem tudok jót mondani, hacsak annyit nem hogy nekem pl soha eszembe nem jutna ittasan vezetni, és nem azért mert drága volt a jogsim, hanem mert az életem még drágább!
56. mmanoka (válaszként erre: 51. - Virgilius)
2008. nov. 21. 12:40

Az életem a legdrágább kincsem. Ezt mindig szem előtt tartom ha elindulok otthoról , na meg amit

párom szokott mondani: "Záróvonal nem betonfal"

2008. nov. 21. 12:37

szerintem sulija válogatja. Nekünk is csak minimál volt,egy baromi jó kezdeményezésen belül (dada program) e persze azt is megszüntették.


Plusz: ha 7-8 éves gyerekek megtanulják, 18 éves vagányként, és 30 éves bulizóként nem biztos,hogy mindig alkalmazzák(sőt)-bár szeretném,ha nem lenne igazam

54. mmanoka (válaszként erre: 53. - Virgilius)
2008. nov. 21. 12:37
Szerintem nem tanultuk de ha igen akkor biztos a nagy többséghez tartozom akik elfelejtették:)
53. virgilius (válaszként erre: 52. - Mmanoka)
2008. nov. 21. 12:33
Neked kellett tanulni... Én 10 évvel idősebb vagyok, és tanultuk.
52. mmanoka (válaszként erre: 38. - Virgilius)
2008. nov. 21. 12:32
Pontosan. Az én korosztályom sem tanult legalábbis nem emlékszem rá. Ja és amióta van jogsim körültekintőbb és megfontoltabb vagyok legalábbis igyekszem.
51. virgilius (válaszként erre: 48. - Mmanoka)
2008. nov. 21. 12:32
Ez amúgy tök jó ötlet, sok az állás nélküli pedagógus, tarthatnának ilyen ingyenes tanfolyamokat, önkormányzati alkalmazásban pl. Az a baj, hogy erre senki nem akar pénzt áldozni, pedig jócskán megtérülne, és nem is kerülne olyan sokba...
50. dancingqueen (válaszként erre: 48. - Mmanoka)
2008. nov. 21. 12:32

teljesen egyet értünk:)


én arra gondoltam,hogy lehetne igazi,rendes,normális mozgalmat,egyesületet,aláírtást gyűjteni,tök mindegy...akár erre a tanfolyamra,akár az én ötletemre(bicikli biztosítás) stb,stb...és ötleteket várok,mert már beszéltem a kormány biztossal,és jó lenne társadalmi támogatottság is mellé:)ezért indítottam a másik fórumot,ahol nem egyéni sérelmeket,hanem ötletelek várok:)


köszönöm mmanoka,feljegyeztem:)

49. virgilius (válaszként erre: 45. - Dancingqueen)
2008. nov. 21. 12:30

Ezt bizony erősen támogatnám, sok gyalogos ön- és közveszélyes...

Vidéken pedig a bicikliseknek sokszor halvány gőzük sincs arról, hogy pl egymás mögött kéne tekerniük, saját tapasztalatunk, hogy két fazon kilométereken át szivatott minket azzal, hogy egymás mellett mentek és nem engedtek el. Szépen kértük, erre hátraüvöltöttek, hogy mi mekkora bunkók vagyunk, nekik elsőbbségük (?) van ...

48. mmanoka (válaszként erre: 34. - Dancingqueen)
2008. nov. 21. 12:30
Ez elég nehez téma. Alapvetően az a baj hogy valóban mindenki csak saját magát nézi azt nem hogy mások is vannak az úton. Akár gyalogos akár biciklis , akár autós. Nap mint nap találkozunk ezzel. Minden nap kerkékpárral járok a munkahelyemre. Legtöbbször sajnos a járdán kell mennem ami tudom hogy nem szabályos , de talán biztonságosabb . Van jogosítványom és tudom hogy mi az amire vigyázni kell akár gyalogosan közlekedem pl esős időben tudom hogy nem egyszerű az autósnak megállni. Általában elmegyek a zebráig is ahol van . Van olyan utca ahol egyáltalán nics zebra de forgalom az annál inkább. A legidegesítőbb az hogy manapság a gyalogosok sem mindig mernek lelépni a zebráról vagy átfutnak. Szóval csak azt szeretném mondani, hogy pl egy ingyenes tanfolyam ami az alapvető dolgokra felhívná az emberek figyelmét nem lenne rossz kisgyerektől a nagymamáig minden korosztály számára .
47. dancingqueen (válaszként erre: 31. - Dee)
2008. nov. 21. 12:29
nem új szabály,hogy zebránál figyelni kell,és lehetőség szerint(!!!) átengedni. vagíy milyen új szabályra gondoltál?
46. pemete (válaszként erre: 45. - Dancingqueen)
2008. nov. 21. 12:29
Ezzel egyetértek, a gyalogosoknak, meg biciklistáknak is kéne ilyen reklám, mert úgy lenne fair!
45. dancingqueen (válaszként erre: 35. - Virgilius)
2008. nov. 21. 12:27

oké,"kekeskedés" félreértve részemről,szorri:)



egyébknt,szerintem igenis kötelezhető...ha egy kis polák vezetőjét olyan horribilis összegekre kötelezhetik,akkor szerintem,mint "gyenrangú közelekdési felet" a biciklist is. És ha ő csinál balesetet?Akkor mi lehet a megoldás?-jártam így,csak azért kérdezem.

Az autós súlyadójából épülnek az utak-a bicikliút miből fog?És az igazoltatás,és ittasan bicajozás?


Sajnos rengeteg közveszélyes autós van-szintén tapasztalat-aki nemhogy mást,de magát sem félti:((((örülök,hogy van újra ilyen tanítás sulikban:)


és ha már öreg nénikről van szó:)volán mögé engedni is életveszély...de: most megy rádióban reklám,hogy gyalogost üt9ött el "gábor" mert sietett...meg a tv-ben hogy hogy kell szegény gyalogosnak átrohanni zebrán. Csinálnék visszafele figyelme felkeltő reklámokat is...szerintem úgy jogos és fair. A teljes körű tájékoztatás

44. pemete (válaszként erre: 42. - Virgilius)
2008. nov. 21. 12:23
Ez is igaz. Nincs tökéletes megoldás, csak félmegoldások léteznek sajnos.
43. virgilius (válaszként erre: 41. - Pemete)
2008. nov. 21. 12:22
Na ugye!!! Közlekedési park is volt a Városligetben, kijártunk oda. :)))
2008. nov. 21. 12:21

Egyébként sem a jövőben kell megoldani a problémát, hanem a jelenben.

Nem mellesleg mi is tanultunk a suliban közlekedési ismereteket. :))) És már felnőttünk, és mégis sokan hülyén közelekednek.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook