Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közlekedési morál, avagy mi folyik manapság a zebránál fórum

Közlekedési morál, avagy mi folyik manapság a zebránál (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Közlekedési morál, avagy mi folyik manapság a zebránál

1 2 3 4
41. pemete (válaszként erre: 38. - Virgilius)
2008. nov. 21. 12:21
Nincs, most egy éves a kislányom:) Nem is tudtam, hogy már tanítják ezt! Mondjuk mikor én oviba jártam, emlékszem, hogy az udvaron egy rendes autóút, meg járda volt felfestve, és mindenféle közlekedési tábla volt kirakva!
40. virgilius (válaszként erre: 39. - Pemete)
2008. nov. 21. 12:20
Aha. És ezt a helyet úgy nevezik: utópia.
39. pemete (válaszként erre: 36. - Virgilius)
2008. nov. 21. 12:20
Nyilván nem kell beülnie egy öreg néninek az iskolapadba, hanem egyszerűen majd felnő az a korosztály, aki már normálisan tud majd közlekedni, és egy idő után már nem lesznek kelekótya gyalogosok, mindenfelé tekerő, és kacsázó biciklisek, meg őrülten száguldó autósok. De ez nem a mi életünkben fog megtörténni.
38. virgilius (válaszként erre: 37. - Pemete)
2008. nov. 21. 12:19
Nektek biztos nincs még iskolás gyerkőcötök. :) Ez bizony tananyag környezetből. Sőt már az ovibanelkezdik a legtöbb helyen. Az a baj, hogy a jelen gyalogosok közül sokan még nem tanulták vagy elfelejtették már ezt.
37. pemete (válaszként erre: 34. - Dancingqueen)
2008. nov. 21. 12:17
Ez egy jó ötlet! Ezt már el lehetne kezdeni kisiskolás korban, és szépen meg is tanulnák a gyerekek, hogy hogyan is kell közlekedni, akár gyalog, akár biciklivel. Az autós közlekedést meg majd az autósiskolában.
36. virgilius (válaszként erre: 35. - Virgilius)
2008. nov. 21. 12:15
Az iskolában egyébként tanulnak gyalogos és bicajos KRESz-t a gyerekek, már elsőben. Nem is igazán velük van a probléma szerintem...
35. virgilius (válaszként erre: 34. - Dancingqueen)
2008. nov. 21. 12:12

Nem kekeckedni akartam, de mégis mivel veszel rá egy idős nénit pl (tapasztalatom alapján ők a legveszélyesebb gyalogosok közé tartoznak), hogy beüljön az iskolapadba?

Valamint kerékpárok nyilvántartása nyilván anyagi terhet jelent, nem kötelezhető az a réteg, aki bicajjal jár, ennek megfizetésére szvsz.

34. dancingqueen (válaszként erre: 33. - Virgilius)
2008. nov. 21. 12:10

nem...de pont ettől tartottam,hogy viccelődés és egymás sárdobálása lesz belőle.


De a minimum,hogy tudja a gyalogos(is!) hogy hol mehet át,és mondjuk beültetném kocsiba,hogy a fényviszonyokkal tisztában legyen,ha épp szaladgál előttem,rohadtul nem lehet látni. Meg ne a zebránál várja épp a haverját,mert hiába integetek,nem megy át,mert csak vár valakit. S ha már lelép,nézzen körül mindkét irányba,és két sávos utnál ha egyik elengedi,akkor is körül kell néznie,mert takarásban van és nem lehet őt látni,stb,stb...jah,és ha már zebránál áll,és villogok,értse a jelzést,és ha kalimpálok a kezemmel,ne higyje h a legyeket hesegetem,és ha már lelépett,ne szambázzon oda vissza,inkább menjen ha már lassítok...soroljam még?

33. virgilius (válaszként erre: 32. - Dancingqueen)
2008. nov. 21. 12:05
És aki nem szerzi meg a B kategóriás gyalogos-vizsgát, az ne mehessen ki az utcára? :) Valamint lenne külön falusi galogos-városi galogos kategória?
32. dancingqueen (válaszként erre: 29. - Virgilius)
2008. nov. 21. 12:01

konkrét megoldási javaslataim lennének,csak reméltem,hogy másnak is...Kondorosi új rend biztoshoz lehetne fordulni. Nem csak síránkozni és felvonulni:)


Pl.biciklikre is azonosító (biztosítás-ha balesetet csinálnak),ráadásul ők is jól járnának,mert könnyebben el lehetne kapni a tolvajt ha elviszik. Jah: és őket is igazoltatni,és kresz tanfolyamot kövelezővé tenni. Ahogy a gyalogosoknak is

31. dee
2008. nov. 21. 12:01

Engem az imént majdnem elcsaptak, a zebra felénél jártam.

Tegnap 10 percig álltam a gyerekkel a karomon, mire átengedtek. Sajnos még nem tudatosult az emberekben az új szabály.

30. pemete
2008. nov. 21. 11:58
közlekedési
29. virgilius (válaszként erre: 26. - Dancingqueen)
2008. nov. 21. 11:58
Konkrét megoldás lenne a korrekt bicikliút-hálózat, de ez sem a mi hatáskörünk sajna... Sőt ha már itt tartunk, erre felénk vannak utcák, ahol járda sincs, vagy ha van, akkor ott parkolnak az autók - mert máshol nem tudnak... Így aztán nehéz.
28. pemete (válaszként erre: 26. - Dancingqueen)
2008. nov. 21. 11:58
Ez jó megoldás lenne, ha mindenki megtenné a magáét. De mivl az emberek nagy része magasról tojik rá, ezért semmi haszna. Más konkrét megoldás szerintem nemigazán van, hiszen egy új törvénnyel, vagy szabállyal nem lehet megváltoztatni az ország közlekedés morálját.
27. pemete (válaszként erre: 25. - Virgilius)
2008. nov. 21. 11:56
No igen! Ezt nem értem én sem, hogy mire jó! Max arra, hogy idegbeteg leszek tőle, berántom a kéziféket, kipattanok, és megkérdezem tőle, hogy mi a gond:p
26. dancingqueen (válaszként erre: 24. - Pemete)
2008. nov. 21. 11:56

nem egészen erre gondoltam...mert ez oké,ismerjük rekléámokból,hogy figyeljunk egymásra...autos figyeljen a zebránál(hozzátenném,gyalogosoknak is kéne).

konkrét megoldásra gondoltam a felvonulgatások helyett...

2008. nov. 21. 11:50
Ez az üvöltözés meg dudálás meg jutogatás tiszta agyrém egyébként. Pl amikor alsóbbrendű útról nem tudok kikanyarodni a főbb útra, mert csak jönnek-jönnek, és mögöttem meg valaki dudál, mint eszement. Nem is értem, ilyenkor mit gondolnak, menjek be kamikazeként a két gyerekkel?
24. pemete
2008. nov. 21. 11:48

A megoldás a több odafigyelsé, és a másik helyzetébe való belegondolás:)


meg annak a szem előtt tartása, hogy akkor van elsőbbségem, ha megadják!!! Hiába van zöld a zebrán, akkor is körülnézek mielőtt lelépnék, hiszen ha elüt egy kocsi én halhatok meg, nem az autó sofőrje...

De ezt már más is írta itt előttem:)

23. virgilius (válaszként erre: 19. - Dancingqueen)
2008. nov. 21. 11:44

Én is mindhárom szoktam lenni, sőt, gyerekekkel nehezítve. És bizony gyalogosként a biciklisektől is kaptunk már hideget-meleget, pl ha rámerészkedtünk a bicikliútra - hozzáteszem, olyan helyen, ahol a gyalogosjárda tökéletesen használhatatlan volt. (Akár az ott parkoló autóstársaktól.)

Szóval tolerancia, empátia... És hozzáteszem, mindenkinek lehet rossz napja, nem kell messzemenő tanulságokat levonni, hogy pl az autósok mind bunkók, mert nem. Bp-en élek, és nagyon sok jó tapasztalatom is van.

22. dancingqueen (válaszként erre: 20. - Zsuzsa88)
2008. nov. 21. 11:42
és mindig lesz bamba gyalogos,és bunkó biciklista...ezt mind tudjuk. De mi a megoldás?
2008. nov. 21. 11:42
én megoldást szeretnék keresni,ezért indítottam egy "mi lehet a megoldás: autós-biciklis-gyalogos" forumot. Bár koszonom az ide való invitálást:)de azt hiszem,itt nem az a megközelítés,amire én gondoltam
2008. nov. 21. 11:40
Mindig lesznek paraszt autósok (akinek nem inge... annak gatyája), akik füttyet hánynak arra, hogy pl. neki csak feltételes zöldje van, a gyalogosnak zöldje, és esetleg már el is indult az átkelőn. Már vagy 10x állt meg autó kb. 20-30cm-re tőlem. És még dudál, meg ordít ki az ablakból, hogy hülye, meg akarod ölni magad?! Pedig én csak át akarok kelni a zebrán, mikor nekem zöldem van. Nem értem, én itt hol vagyok a hibás.
2008. nov. 21. 11:40

én nem csak a zebrás dologról szeretnék csevegni...

autós.biciklis-gyalogos...ezt a triumvirátust szeretném kitárgyalni. Kulturáltan.

Nem mutogatni,és nem egy-egy esetekbe kapaszkodni és sarat dobálni...

18. virgilius (válaszként erre: 2. - Emily)
2008. nov. 21. 11:39

Érdekes, nekem is van pont ilyen babakocsis sztorim... :S


Viszont másfelől azt is problémának látom, hogy a zebrák sokszor nagyon rossz helyen vannak, kanyar előtt/után, úgy, hogy se a gyalogos, se az autós nem látja be. Ha pár 10 m-rel odébb lenne az egyenes részen, jóval biztonságosabb lenne az átkelés.

Azt is hozzá kell tenni, hogy 50-es úton nem haladhatsz végig 30-cal, mert akadályozod a forgalmat, és a többi autóst balesetveszélyes helyzetbe, előzgetésbe kényszeríted vele, ugyanis nem fog mindenki 30-cal menni. Viszont 50-nél egy ilyen nehezen belátható helyen nem mindig lehet időben észrevenni a járdán ácsorgó gyalogost.

17. d0860dee94 (válaszként erre: 15. - 2577cdcc12)
2008. nov. 21. 11:32
:D naná hogy kanna, de a kas még kantakas... :D és ezért kanta a kanna... :)
2008. nov. 21. 11:31

én egyszer pont ilyen esetből adódóan csaptam el egy "kamikáze berepülőt" .

mondanom sem kell, mennyire megijedtem és tuti elvett az életemből vagy 5 évet...


Szerencsére nem lett komoly baja a zúzódáson kívül!

Mikor láttam, hogy nincs nagy baj, akkor elöntött a méreg és megkérdeztem az úrtól ,hogy van -e egy papírzsepije...

monda, nincs.

erre hozzávágtam egyet és mondtam neki, hogy a csúcsára állított háromszög táblát - ami jelent amit jelent - ... azzal fényezze át.

15. 2577cdcc12 (válaszként erre: 13. - D0860dee94)
2008. nov. 21. 11:28
És mi az a kanta? Kanna?
14. d0860dee94 (válaszként erre: 12. - Pemete)
2008. nov. 21. 11:27

hát persze, elédbasz..dik, majd ha elütöd még ő van megsértődve...

:)

13. d0860dee94 (válaszként erre: 11. - 2577cdcc12)
2008. nov. 21. 11:26

ha vidékre utazol kocsival...láthatsz pár "díszpéldányt"


Az egy a kerékpár oldalára akasztható kas, amibe régen a kantát tették.


:)

12. pemete
2008. nov. 21. 11:24

Tudom, de ha már biztonságosan akarunk közlekedni, akkor ne csak az autós legyen szabályos, hanem a biciklis is:)

A múltkor is majdnem elcsaptam egy srácot, mert kanyarodtam, ő meg csak úgy megjelent a semmiből! És még neki állt feljebb!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook