Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Középsős gyerek állandóan beteg fórum

Középsős gyerek állandóan beteg (beszélgetős fórum)


1 2
2021. dec. 8. 10:21
Sziasztok! Létezik, hogy a gyerekemnek csak éjjel volt hőemelkedése most meg nincs?
40. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 1. 18:46
Ez teljesen normális!
39. unom (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 1. 12:45
Nem tudom, már régen használtuk.
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Unom)
2021. dec. 1. 12:39
Jónak tűnik! Sokba kerül?
37. unom
2021. dec. 1. 12:36

[link]

Erről beszéltem.

36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Winter)
2021. dec. 1. 12:10
Kiscsoportba kevesebbet volt beteg! Pont ez a furi nekem!
35. Winter (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 1. 12:08
Ááá, dehogy. Persze mi is ugyan így aggódunkt. Kiscsoportban szinte végig beteg volt.
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Winter)
2021. dec. 1. 12:05
Köszönöm, már megnyugodtam, hogy nem csak az én gyerekem ilyen!
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Unom)
2021. dec. 1. 12:04
Pedig nem fiatal a doktornő, biztos ismeri!
32. Léna123 (válaszként erre: 31. - Unom)
2021. dec. 1. 11:44
Én sem ismertem, pedig már többször kérdeztem a doktornőt, hogy mivel lehetne erősíteni az immunrendszerüket, amit még nem próbáltunk. Amit próbáltam is saját kútfőből, vagy mások ajánlására tettem, és mikor rákérdezek bólogat, hogy persze, azt meg lehet próbálni. Köszi az ötletet, én is rá fogok kérdezni.
31. unom (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 1. 11:38
Sajnálatos. Nem újdonság, a nagylány már 20 felett van.
30. Winter
2021. dec. 1. 11:36
Nálunk 10 éve is hasonló volt a helyzet, pedig nem volt covid.
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Unom)
2021. dec. 1. 11:24
Köszönöm, ilyenről még nem is hallottam! :(
28. unom (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 1. 11:13

Mind a két lányom így kezdte az ovit.

A gyerekorvos Bronchovaxomot írt fel nekik.

A 2. kúra után csak ritkán voltak betegek.

Kérdezz rá a gyerekorvosodnál.

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Dafke)
2021. dec. 1. 11:13
Én is csak akkor viszem, ha mondja. Amúgy májusban pozítiv lett a tesztje! Tényleg kellene neki egy allergiavizsgálat, lehet hogy nem is mindig kap el valamit, hanem allergiás!
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - 55Judit)
2021. dec. 1. 11:11
Köszönöm!
25. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 1. 10:47
Etessél vele Manna Rax-ot. De csak az eredetit. Hosszú lenne részletezni itt a jótékony hatásait, javaslom nézzél meg róla Rácz Lehellel készített videót. Megéri.
24. dafke
2021. dec. 1. 10:20

Vírusfertőzésnél igazából nem tud ő sem mit csinálni, meg te sem: tüneti kezelés. Sok folyadék, pihenés, vitamin. Én egy sima takonykórral már nem is viszem orvoshoz, leírom neki a tüneteket, jelzem, ha kell táppénz, és ennyi. Ha magasba szökik a láz, vagy nem múlik a köhögés, akkor persze jelzem. Akkor viszem be, ha ő azt mondja, hogy vigyem be. Teljesen felesleges a meglevő vírusfertőzésre még két másikat összeszedni a rendelőben.

Ha antibiotikumra csalánkiütéssel reagált, akkor én forszíroznék egy olyat, hogy allergiavizsgálat. Az nem normális reakció. Gyöngyörűen le tud élni egy életet gyógyszerallergiával is, csak legyen dokumentálva, hogy neki az van. Én már mindenhova úgy lépek be, hogy bemutatkozás után közlöm, hogy penicillin érzékeny vagyok.

Covid teszt nekünk is volt nem rég (szerintem kiadták nekik, hogy csinálni kell), ugyanúgy két nap múlva volt vizsgálat, ugyanúgy 3 munkanap múlva eredmény. Tehát hétfőn kérte a vizsgálatot, szerdán vizsgálták és egy hét múlva hétfőn kaptunk eredményt. Ez nem a doki hibája.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Dafke)
2021. dec. 1. 10:09
Mondjuk antibiotikumot nem mindig ír fel, főleg most hogy novemberbe csalánkiütései lettek tőle! Múlt héten meg se vizsgálta, csak annyit mondott, hogy alkalmazzak tüneti kezelést! Meg elküldte Covid tesztre, amire 2 nap múlva volt időpont és 3 nap múlva jött meg az eredmény, közbe nem is volt már baja, csak nem adta ki az igazolást!Addig ugye nem mehetet, feleslegesen volt itthon! Vizsgálatra is mindig 2-3 nap múlva ad időpontot, meg menjek vissza 1 és fél hét múlva! Szóval huzza az időt, nem értem neki ez miért jó!
22. dafke
2021. dec. 1. 10:02

A legeslegfontosabb a gyerek egészségének megóvása érdekében az azonnali orvosváltás!

Amikor én voltam gyerek folyton kaptam az antibiotikumot, ha kellett, ha nem. Ezt okolom a gyenge immunrendszerem miatt. Ugyanis egy vírusfertőzés esetén az antibiotikum annyit ér, mint halottnak a csók, viszont nem teljesen ártalmatlan, főleg ha sokszor kap az ember.

A nulladik pont tehát az orvosváltás. Ha kell antibiotikum másik orvos szerint is, akkor mindig vegyél hozzá probiotikumot.

A multivitaminok jók, igaz, nem nagy dózisban van bennük a vitamin, de egy kicsit talán segítenek.

Amikor betegek, vagy ha még nem, de elkezdődött a taknyos szezon, mindig teszek a teájukba citrom helyett egy pici C vitamint (aszkorbinsavat). Nagyobb kiszerelésben (mit tudom én, fél kg) bioboltokban lehet venni. Csak a langyosra hűlt teába teszem, ízesíti úgy, mint a citrom, nem sokat, a teáskanál végével szoktam tenni.

2021. dec. 1. 09:58
Köszönöm mégegyszer!
2021. dec. 1. 09:53
Hát ez hülye!!!!
19. Csillagszem38 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 1. 09:52

Enyém sem!!!


Ez amiatt van, amit irtam. El voltak zárva, most meg minden egybe omlesztve a sok vírus es baci!

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Bnedora)
2021. dec. 1. 09:46
Köszönöm!
17. bnedora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 1. 09:42
Pici unokám is többet van otthon, mint az óvodában.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Léna123)
2021. dec. 1. 09:41
Gondolja, úgyse dolgozom ráérek a gyerekkel itthon lenni! Megvizsgálja vagy elküldi Covid tesztre! Köszönöm, hogy egy kicsit megnyugtattál, hogy ezzel nem vagyok egyedül! A párom rám bízza mit csináljak, ráadásul anyós is mindig beszól, hogy állandóan beteg a gyerek! Mintha őt nagyon érdekelné, egyszer se ajánlotta fel, hogy vigyázz rá! Amikor orvoshoz kell mennem akkor is inkább oldjam meg valahogy, nem számít senkienk hogy én se vagyok jól!
15. Léna123 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 1. 09:15
De jó fej, mit gondol, hogy ez nektek annyira jó? Nálunk ebből szerencsére nem csinál ügyet a doki, de megvizsgálni, csak, ha nagyon muszáj. Októberben csúnyán köhögtek, lázuk volt, hánytak is, meg úgy minden összejött, akkor kértem, hogy nézzen rájuk, szeptemberben szintén. Most "csak" náthásak voltak + köhögés, már le se vittem őket, majd mikor én kérem kiadja az igazolást. Óvónők sem tesznek megjegyzést, sőt ők maguk is betegek, és azt mondják nem tudnak kigyógyulni belőle, és még otthon sem tudnak maradni, annyira kevesen vannak. Úgyhogy hidd el, nem egyedi eset vagytok. Amúgy engem is érdekelne, ki milyen vitamint ad. Én még augusztusban beszedettem velük egy üveg isoprinosinet, doki javaslatára. Ketten ették meg az egy üveget. A C és D vitamin nálunk folyamatosan megy. Ettek egy-egy üveg Alpikol nevezetű immunerősítőt szeptemberben, azt szedték bölcsiben is, de most nem bizonyult túl hatásosnak. És nov 1-től kezdtem adni nekik a béres cseppet. Ezt mi is szedjük, mert nálunk sajnos az egész család belekeveredett ebbe a náthás, köhögős, torokfájós valamibe. De eddig nem érzem úgy, hogy hű de használna.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Léna123)
2021. dec. 1. 09:04
Szia! Köszi! Kár, hogy nekem nem ilyen orvosom van! Állandóan megjegyzi, hogy már megint beteg a gyerek! Alig merem felhívni!
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Dafke)
2021. dec. 1. 09:02
Köszönöm! Csak idegesítő, hogy mindig az én gyerekem hiányzik az oviból, ráadásul az óvónő meg is jegyzi, hogy már megint beteg!
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Dafke)
2021. dec. 1. 09:00
Köszönöm! Esetleg valami vitamint vegyek neki? Mondjuk C és D vitaminra gondoltam! Most szed Marslakócskák rágótablettát 1 hete!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook