Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ismeri valaki az Indiso és Proetz terápiákat? Állandóan náthás, köhögős gyereknek használ? fórum

Ismeri valaki az Indiso és Proetz terápiákat? Állandóan náthás, köhögős gyereknek használ? (tudásbázis kérdés)


2017. máj. 25. 16:57

Sziasztok!


Van azóta valakinek tapasztalata a kezeléssel kapcsolatban?

2011. nov. 25. 21:57

Szia!

Leírom a tapasztalataimat, mert nálunk is aktuális a kérdés. Másfél éves kisfiam állandóan taknyos, úgy tűnt, hogy ez a fejlődésére is kihat, nekünk feltűnt, hogy esetleg a hallásával lehetnek problémák. Fejlesztőbe is jártunk, ott javasolták először, hogy vigyük el beszédhallás vizsgálatra, mert sok gyereknél előfordul, hogy gyakori nátha esetén az arcüregben letapadt genny - bocs, takony - okozhat gondot a hallást illetően, meg persze egyéb betegséget is, rámehet a fülére, mandulájára stb. El is mentünk egy magánrendelésre, Gyálra.....

Ott egy "érdekes" készülékkel megállapították, hogy a fiam arcürege tele van takonnyal és azt le kell szívni. Proetz-terápia javasolt. De mint kiderült, bárki betéved oda, mindenkinek ezt javasolják...

Azt mondták, hogy hetente egyszer kell járnunk orrszívásra, közben szedjen a gyerek köptetőt, meg csöpögtessük a fiam orrát a doktor úr által kevert orrcseppel. Közben a fiam bölcsis lett, állandóan elkapott valami vírust, ami persze folyamatos takonnyal járt. Már a 6. alkalommal mentünk Proetzre, amikor azt éreztem, hogy ez egy óriási átverés.... Arról szólt, hogy az orvos asszisztense - aki nem orvos!!- leszívta a fiam orrát alkalmanként 4000 forintért, és saját szakálára - orvos felügyelete nélkül - felárért felírt különböző orrcseppeket, hogy azzal kezelgessük. Semmi nem változott. Leszívták a fiam orrát hetente egyszer, aztán kb. fél óra múlva ugyanolyan taknyos volt, elvégre beteg volt.

Az utolsó alkalommal kértem az asszisztenst, hogy mostmár vizsgálja meg az orvos is a gyerekemet, mert ez nem állapot, hogy nem látom a végét a történetnek, nem látom, hogy ennek az arctisztításnak valaha is vége lesz. Az orvos nagy duzzogva - én éreztem kényelmetlenül magam, hogy megkértem - megvizsgálta a gyereket. Ez annyiból állt, hogy meghallgatta a mellkasát és megnézte a torkát. A fülét meg se nézte. Akkoriban a fiam nagyon köhögött is, száraz, ugatásszerű köhögése volt. Az orvos közölte, hogy tiszta mindene. Kérdeztem, hogy akkor miért köhög? Közölte, hogy nem tudja. Ennyi volt, erre a vizsgálatra további 2000 forintot felszámolt és közölte, hogy tovább kell szívni az orrát. Kérdeztem, hogy mégis meddig? arra nem tudott válaszolni.... Nagyon gáz volt. Ezek után döntöttem úgy, hogy felkeresek egy fül-orr-gégészt, ugyanis a gyáli orvos szimpla háziorvos és úgy tűnt, nem is áll a helyzet magaslatán.

A János Kórház gyermek fül-orr-gégészét kerestük fel, aki audiológus is. Dr. Garay Zsoltnak hívják. Az ő véleménye az, hogy a proetz kezelés egy hókuszpókusz, legalábbis itt Magyarországon főleg megélhetés miatt csinálják orvosok. Szerinte semmit nem ér az, ha a gyereknek egyszer egy héten kiszívják az orrát, főleg, ha közben vírusfertőzéssel is küzd..... Az egész csak szemfényvesztés.

Szóval, Garay azt mondta, hogy otthon is meg lehet csinálni az arcüregtisztítást, anélkül, hogy ezreket fizetnék etikátkan orvosoknak... Sterimár, párologtatás és szívás... Ennyi. Ennyit tud nyújtani a proetz is, csak annyi a különbség, hogy ott orvosi sóoldatot fecskendeznek a gyerek orrába, ami látványosabbá teszi az eljárást.

De ami a legfontosabb: egy szakorvos azt is vizsgálja, hogy mi állhat a tünetek hátterében. Pl. egy beduzzadt, gyulladásban lévő orrmandula. Vagy pl. egy tünetmentes középfülgyulladás. És azt bizony nem proetzel, hanem gyógyszerrel vagy műtéttel lehet kezelni.

Mi itt tartunk.... A fiam betegsége nem múlik, 5 hete szívjuk az orrát. Elképzelhető, hogy a mandulája áll a háttérben. Szóval visszavisszük szakorvoshoz. A gyáli sarlatánt pedig örökre elfelejtjük.....

2010. nov. 22. 10:52
Indiso és Proetz terápiák.Mit tudsz róluk?Állandóan náthás, köhögős gyereknek használ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook