Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


1976. Edit1965 (válaszként erre: 1975. - Andin)
2011. szept. 16. 10:22

:o) Mit jelent az, hogy az összes évfolyamból megvan a záróvizsgája ? A tantárgyból, amiből előrehozottat szeretne ?


Lányod miből tesz emelt szintűt ?

1975. Andin (válaszként erre: 1974. - Edit1965)
2011. szept. 16. 10:15

Na erre kiváncsi leszek. Mármint az OTP-s osztálypénzre :) Nekünk csak hétfőn lesz szülői.


Azt ugye tudod, hogy csak akkor lehet előrehozott érettségit tenni, ha az összes évfolyamból megvan a záróvizsgája. A lányomék tavaly, 12-ben érettségiztek középszinten, de előtte osztályozó vizsga volt 12. és 13-ból. Most mennek októberben az emeltre.

1974. Edit1965
2011. szept. 16. 10:03

A lányom sulijában sportkörre szedtek be beiratkozáskor talán 2000 Ft-ot. Fénymásolópapír, és semmi egyéb nem kell, nem kértek külön pénzt. A Havi osztálypénz 1000 Ft. A suli az OTP mintaiskolája, és minden osztálynak indulásra az OTP adott 10.000 Ft osztálypénzt ! Nem semmi, mert csak 9. évfolyam 11 db van. Minden osztálynak van bankszámlája, majd oda lehet utalni havonta a pénzt.


Ez is NYEK-es osztály, és mondták, hogy hogy lesz 10-11-12. évfolyamon a spanyol, de nem emlékszem, azt tudom, hogy 12 évfolyamon hei 3 óra, és 13.-ban nem lesz, mert 12.-ben érettségizni kell belőle, vagy persze előtte is lehet, amikor a gyerek akar.

1973. Andin (válaszként erre: 1970. - Fulopka)
2011. szept. 16. 09:53

Fénymásoláshoz nekünk papírt kell bevinni, csoportonként, félévente 3-4 csomagot.

A lányomnál évente szednek sportköri tagdíjat(1500) és fénymásolás-pénzt.

Kis 5-öse a fiamnak is van már, matekból, infóból és angolból is.

Nálatok lehet már tudni, hogy jövőre hány nyelvóra lesz? Mert nálunk az ofő heti 3-at mondott, de a gyerek 5-öt és én keveslem is a 3-at egy angol nyek-es osztályban.

1972. LondonEye
2011. szept. 16. 09:24
na:Kölcseybe :-)
1971. LondonEye (válaszként erre: 1962. - Maszimano)
2011. szept. 16. 09:23

A kolleganőm lánya is a Ölcseybe jár, 0. évfolyamos franciás, lehet, hogy egy osztályba járnak? Napsugárnak hívják.


Egyébként a szülőire nálunk bejött az a zászlós rendőr, akihez a suli tartozik. Elmondta, hogy rendszeresen jön majd ofő órákra, nemcsak kábítószerekről lesz szó, hanem önvédelemről, közterületen való viselkedésről, arról, hogy hogyan válik valaki áldozattá, és hogyan lehet ezt elkerülni meg ilyenek.

Nekem nagyon tetszettm sztem ezek a mai időkben nagyon hasznosak lesznek mindenkinek.

1970. fulopka
2011. szept. 15. 23:36

Sziasztok

Nálunk első héten volt szülői, kellemes meglepetésként ért, hogy egy kukacoskodó szülővel sem találkoztam :) Az ofő rendes, fiatal, a lányom szerint is aranyos :) Osztálypénzt havi 2000-et kell beadni, nem részletezték, hogy mire, de gondolom, hogy osztálykirándulásra, ilyesmikre kell leginkább, meg fénymásolásra... (ingyenes oktatás, nahiszen...). Nem gond a 2000, csak ez a fénymásolásra szedett pénz akasztott ki egy pillanatra :)

E-naplónk van, csak még nincs benne semmi.

Info-ból van a lánynak egy kis 1-ese, valami házi feladatot nem a tanár szája íze szerint csinált meg, és németből kapott kis 5-öst, annak nagyon örült, bár nem a tudására kapta, hanem mert megcsinált valami szorgalmi feladatot :)

Amúgy az emelt szintű infoval vért fog izzadni, már most jól látszik, a heti 12 németóra... hát az nem semmi, rengeteget kell tanulni. Egyébként ez a legnehezebb, meg kell szokni a tempót, egyszerűen muszáj napi 3-4 órát tanulni, egyenlőre nagyon fárasztó szegénykémnek.

Mindjárt az első héten írtak szintfelmérőket mindenből, szerencsére elég jól sikerült :)

Egyenlőre buzog a gyerekben a szorgalom, és jól érzi magát a suliban, én ennek örülök a legjobban, mert az általánosnak a vége már kínszenvedés volt neki, annyira unta a többieket (nem csoda, 3 éves koruktól együtt voltak) :)

1969. könyvbarát (válaszként erre: 1968. - Andin)
2011. szept. 15. 17:33
Khmmm... Hát a gyerekeknek ugye, meg könyvekre + MIT TUDOM ÉN!!! Ez van.
1968. Andin (válaszként erre: 1964. - Könyvbarát)
2011. szept. 15. 14:08

Nagyon ügyes :)


2000 ezer forintot mire szednek?

1967. könyvbarát (válaszként erre: 1961. - Andin)
2011. szept. 15. 13:38
Nálunk havi 2000 ft. az osztálypénz.
1966. könyvbarát (válaszként erre: 1956. - Maszimano)
2011. szept. 15. 13:36
Húúú, szinte ugyanez a helyzet minálunk is. Úgy tűnik, mindegyik suliban bizony hosszú órákat kell fordítani az otthoni tanulásra.
1965. könyvbarát (válaszként erre: 1955. - Edit1965)
2011. szept. 15. 13:34
Szuper! Akkor jól indul a tanév. :)
1964. könyvbarát (válaszként erre: 1953. - Andin)
2011. szept. 15. 13:34
Angol. Hibátlan lett, pedig a tanárnő a kis hibákra is vont le pontot a többiektől. Az osztály harmadának lett 5-ös és sok kettes is becsúszott.
1963. maszimano (válaszként erre: 1960. - LondonEye)
2011. szept. 15. 10:02
Gondolom nagyon büszkék voltatok! Gratulálok az ügyes csajszihoz! :)
1962. maszimano
2011. szept. 15. 10:01

Nálunk ma lesz szülői. Nagyon kíváncsian várom, de a holnapi tanár-szülő találkozó estet, ahol vacsival egybekötött ismerkedés lesz, azt még jobban, mert akkor az összes tanárt meglátjuk.

Amúgy a lányomat beválasztották az énekkarba, ezzel hetente két plusz órát szerzett magának. Azt mondja, hogy az énektanár egész másképp viselkedik az órákon, mint a próbákon. Állítólag énekórán nagyon brutális. Énekkar miatt valszínű, hogy átkerül a lány tesis csoportba.

Igen, nagyon kemény dolgozatok és felelések vannak.

Azon nevettem tegnap este, hogy a lányom egy csomó francia dalt, sanzont töltött le magának, és egész délután, este azt hallgatja, pl. Edit Piafot.

1961. Andin (válaszként erre: 1960. - LondonEye)
2011. szept. 15. 09:21

Nálunk is tegnap volt. Mi megszavaztunk 500 Ft osztálypénzt, amit egy bankszámlán fogunk gyűjtögetni, talán jövőre meg is emeljük, hogy könnyebb legyen a ballagás.

Az ofő egy nagyon szimpatikus fiatal nő. Olyan dolgokat emelt ki, amiket én elég fontosnak tartok. Az osztálykirándulásokat mindenképp országon belül akarja tartani, ismerjék csak meg hazánkat. Mennek majd múzeumokba - Pálvölgyi barlang, Sziklakórház - és túrázni is.

Jegyek még nincsenek, azt mondta, előbb meg akarják ismerni Őket.

1960. LondonEye
2011. szept. 15. 09:00

Nálunk tegnap volt végre szülői, tök boldog vagyok, mert semmit nem kellett fizetni:-)

Ballagásra is talán csak jövőre kezdünk el apránként gyűjtögetni. Ez a másik gyerekemnél is bevált annak idején, így nem gebedtünk bele a ballagásba.

A végén odamentünk a férjemmel az ofőhöz, hogy mi a véleménye a lányról, hát rögtön földerült az arca, csupa mosoly lett, úgy mondta, hogy milyen kedves, ügyes, segítőkész csaj:-)

No ezt nagyon jó volt hallani.

Sajna e-napló csak jövőre lesz, addig még tesztelik.

1959. Edit1965
2011. szept. 15. 08:58
Persze alapvető párbeszédek voltak, bemutatkozás, honnan jött, mit csinál, mit tanul, család, stb.
1958. LondonEye (válaszként erre: 1956. - Maszimano)
2011. szept. 15. 08:57
Megértem, hogy aggódsz, de sokat bírnak ezek a gyerekek, csak hozzá kell szokniuk. Ha lelkes, és van hozzá kedve, akkor csak sok vitamindús dolgot adnék neki, és persze figyelnék arra, hogy hétvégén ki tudja pihenni magát.
1957. Edit1965 (válaszként erre: 1956. - Maszimano)
2011. szept. 15. 08:56

60 mondatos dolgozat az nagyon kemény !!!


Lányoméknál még csak szódolgozat volt, lévén a kiejtést vették, ezt a legelső órák után, az első héten írták. Ez lett neki 4-es. 30 szavas volt, és hallás útján kellett leírni a szavakat helyesen. Nos a spanyolban 3 betűt is SZ-nek ejtenek, ki kell hallani, hogy mikor melyik betű áll ott. És teljesen idegen szavakat diktált a tanárnő, épp azért, hogy a fülük halljon.


60 mondat az nagyon kemény, ők még nem is vettek ennyi mondatot, a héten vették az első leckét, eddig a hallásra és a nyelvtanra mentek rá. Igeragozás, főnevek nemének egyeztetése a melléknevekhez, többesszámra egyeztetés, a névelők egyeztetése, stb. A mennyiséget fokozatosan növelik. Egyre többet vesznek egyszerre, és több a házi.

1956. maszimano
2011. szept. 15. 08:34

Sziasztok! A lányomnak franciából - alap franciából - van egy ötöse, egy négyese, és egy hármasa. A hármas egy 60 mondatos dolgozatból született, ami nem rossz jegy, hiszen nagyon sok kettes és hármas született, négyes elvétve, ötös pedig egy sem.

Én a héten kedden este bizonytalanodtam el teljesen, hogy valóban jó helyen van-e a gyerekem. Kedden délután annyira fáradt volt, hogy nem ment táncra, ami óriási szó, mert még betegen is elmegy, sőt tavaly töri tz előtt is ment, pedig arra mindig extra erővel készült. Amikor kedden hazaért lefeküdt aludni, és este hatkor kezdett tanulni gőzerővel.

Kedd este leültük beszélgetni hármasban az apjával, hogy hogy érzi magát a lányom, és mi a véleménye a suliról. De ő nincs kiborulva, azt mondja, hogy esze ágában sincs feladni, és szeret a suliba járni, és szereti ezeket az órákat, csak nagyon szokatlan, és nagyon fárasztó a korai kelés, utazás, és a teljesen másfajta tanulás és tantárgyak, de azt mondta, hogy ne aggódjak, mert nincs semmi baj.

1955. Edit1965 (válaszként erre: 1952. - Könyvbarát)
2011. szept. 15. 00:26

Szuper, gratulálok !


Lányom is hozott már 2 db 5-ös, és 1 db 4-est. :o)

1954. *sziszka*
2011. szept. 14. 21:21

Sziasztok Anyukák!

(legalábbis úgy gondolom, csak anyukák vannak itt...:o)


Nagyon érdekel, hogy váltak be a különböző iskolák a gyerekeiteknek!

Már olvasgattalak Titeket korábban, aztán kihagytam heteket és így már nem tudom követni, hogy melyik iskolákról is van szó.


Ha van időtök, írtok légyszi' pár szót, hogy melyik iskola, milyen tagozat vagy osztály és hogy milyenek a benyomások? Járt-e gyereketek valahová felvételi előkészítőbe?


Nekem most lett 8-os a fiam. Budapesti gimit keresünk neki, de a I., XI.,XII. vagy XXII. kerületek jöhetnének szóba.


Ha valaki első kézből ismeri a Tamási Áron Gimnáziumot vagy a II. Rákóczit vagy a Petőfit, a JAG-ot, a Budai-t, meséljen nekem róluk! :o) Köszönöm szépen!!

1953. Andin (válaszként erre: 1952. - Könyvbarát)
2011. szept. 14. 19:42
Gratulálok! Miből?
2011. szept. 14. 18:33
Megtört a jég, megvan az első jegy: 5-ös! :)
1951. e678c41c88 (válaszként erre: 1949. - LondonEye)
2011. szept. 14. 14:37
Ismerős, én is ilyen osztályba jártam, csak mi 31-en voltunk....
1950. Andin (válaszként erre: 1949. - LondonEye)
2011. szept. 14. 10:20

A fiamnál is van informatika, informatika elmélet, magyar, ének, tesi. Más nincs.

A hétvégén bekötöttem a könyveit és találtam egy irodalomtörténeti atlaszt. Még sosem láttam ilyet, de annyira tetszik.

1949. LondonEye (válaszként erre: 1946. - Andin)
2011. szept. 14. 09:46

Az én lányom is szakközépbe jár, 0. évfolyamos, és 30 órájuk van egy héten, de a nyelv mellett informatika, az alaptantárgyak, meg tanulásmódstertan, állampolgári ismeretek....


De már most kiderült, hogy 30 lány egy osztályban nem jó ötlet...ő elvan, de vannak köztük, akik bomlasztóak, feltűnési viszketegségben szenvednek stb.

1948. könyvbarát (válaszként erre: 1946. - Andin)
2011. szept. 14. 09:19
Köszi, hogy megírtad. Ez a gyerek perfekt lesz angolból. :) Nálunk nincs ilyen sok nyelvóra, viszont matek és fizika bőven. Reál szakra jár. Sok sikert nektek (is) és minden jót! A középiskolai évek szerintem nagyon meghatározóak az ember életében, nagyon nem mindegy, hogy milyen suliba jár, szereti-e?
2011. szept. 14. 08:11
Csupa jókat írtok, írunk :). Remélem a folytatás is ilyen lesz!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook