Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


1851. maszimano
2011. aug. 20. 22:35

Sziasztok! Nálunk ezen a héten volt a gólyatábor. A lányom azt mondta, hogy giga-mega-szuper volt, annyira élvezte. Amikor megérkeztek a buszok a Hősök terére és leszálltak, akkor nekiálltak eltáncolni a gólyatáncukat. Mi meg szülők csak néztük, a sok boldog, vigyorgó kölyköt. Nagy ölelések, búcsúzások voltak, osztályoktól függetlenül. Pedig 120 gólya volt. A lányom szerinte jó fejek az osztálytársak, és egyik nap lement az ofő is, aki aranyosnak, szimpinek tűnik. És állítólag azt mondta a felsősöknek, hogy nagyon tetszik az osztálya.

Hát majd meglátjuk! Mert azért élesben, tanulás közben lehet látni, megtapasztalni a dolgokat.

1850. Andin (válaszként erre: 1849. - Edit1965)
2011. aug. 19. 14:06

Azok szerintem a feladatgyűjtemények, végig kellenek. Van még minden évben 1 +matekkönyv is, 12-ig. 13-ban már alig kell könyv. Az csak majd 12 ezer lesz, a fiamé 22.


Én nem várom egyáltalán, nehéz évünk lesz. A kicsinek az első, ismerkedéssel, beilleszkedéssel... A nagynak az utolsó, szalagavatóval érettségivel, felvételivel.

1849. Edit1965
2011. aug. 19. 10:40

Sziasztok lányok !


Mindjárt itt a suli ! Lányomnak 26-án lesz a tankönyvek árusítása. 25 ezer Ft. Nem értettem, mitől ilyen sok, mert a spanyol belőle könyv+mf+cd csak 4500 Ft. Nos, lesz 4 db ! matematika könyv ( munkafüzet nincs is ) és ezek együtt több, mint 9000 Ft-ba kerülnek. Lévén ez 0. osztály, és csak spanyol, irodalom, nyelvtan, töri és matek, amit tanulnak ( infó és torna ).


Lehet, hogy ez az 5 évre szóló matek könyv ? :DD

3 db nemzeti ( matek I-II-III) és ez mozaikos matek.


Most már izgalommal várjuk a sulit ( én jobban, mint a lányom :DD)


Veletek mi újság ?

2011. aug. 10. 14:00
Sziasztok! Nekem vannak középiskolás könyveim egyáltalán nem, vagy alig használtak amit féláron eladok. 9,10,11,12. osztályosak. Biológia,fizika,kémia,matematika,földrajz,történelem,atlaszok is,magyar nyelv és irodalom. Fele áron indulhat az iskolakezdés.Ha valakit érdekel írjon nekem a parakor@gmail.com mail címre, és elküldöm a listát képekkel miket tudok kínálni.
1847. LondonEye
2011. júl. 29. 09:03

Mi tegnap megvettük a magyar nyelvű könyveket (§: évfolyamhoz), hát 23 ezer volt...kicsit megrázó, de legalább 20 ezer jegyből ment. Nagyon büszkén cipelte a lányom:-)))


Jó, hogy a Tied is előre ismerkedik,így nem lesz olyan ijesztő az első nap:-)

2011. júl. 29. 08:01
:) Lányomék hétfőn bowlingozni mennek az új osztálytársakkal. Tegnap meg mondta, hogy ő várja a szeptembert és az augusztus végi tábort is. Úgy örülök, hogy így áll hozzá az új iskolához! :)
1845. LondonEye
2011. júl. 27. 12:49

Nagyon jól sikerült, rengetegett nevettek, rögtön szimpatikusak lettek egymásnak:-) Biztos összejönnek még a nyáron.

Holnap megyünk, megvesszük a könyveket, úgyis megkaptam az utalványt, mire várjunk.

1844. e678c41c88 (válaszként erre: 1842. - Maszimano)
2011. júl. 27. 09:00
igen, mi volt, mi volt? :)
1843. Edit1965
2011. júl. 26. 23:08

Sziasztok !


Nagyon gyorsan telik ez a nyár, mindjárt július vége van. Lányom nem érdeklődik az osztálytársai iránt, gólyatáborba nem megy, nem szeret a dolgok elé menni, mindent a maga idejében. :)

1842. maszimano (válaszként erre: 1841. - LondonEye)
2011. júl. 26. 22:08
Na milyen volt a "randi"? Volt nagy mesélés?
1841. LondonEye
2011. júl. 25. 08:41
Az én lányom ma találkozik 2 jövendő osztálytársával a jövendő suli előtt- annyira izgatott:-)Nekik nem lesz gólyatábor, úgyhogy sokat számít, hogy valakit már ismer, mikor szeptemberben bemegy.
1840. maszimano (válaszként erre: 1839. - Andi2oo5)
2011. júl. 22. 10:12
:))
1839. andi2oo5 (válaszként erre: 1838. - Maszimano)
2011. júl. 21. 22:47
A Balatonon nyaraltunk, Akali mellett.Ott lesz a gólyatábor. A lányom nagyon kíváncsi volt, hát kívülről meglestük. Felért egy időutazással!Tiszta retro! Úgy irigylem érte!
1838. maszimano (válaszként erre: 1837. - Andi2oo5)
2011. júl. 15. 10:58
Szia, de mehet. Csak az a helyzet, hogy hat osztály indul a suliban, vannak még a kísérőtanárok, és a diák kísérők, és sajnos ennél kisebb a tábor kapacitása, ráadásul a suli mindig ugyanoda megy táborozni. Szóval egy idő után betelik a létszám! De mindig vannak lemondások! Szóval nálunk ezért volt már három hete sopánkodás a gyerek részéről, mert várólistára került, nagyon gyorsan beteltek a táborhelyek.
1837. andi2oo5 (válaszként erre: 1835. - Maszimano)
2011. júl. 14. 22:26

Szia! Van olyan h. nem mehet mindenki gólyatáborba?

Biztos nagy az öröm, az én lányom is nagyon várja,de itt mindenki mehet akinek kedve van(meg persze befizet rá )

1836. e678c41c88 (válaszként erre: 1835. - Maszimano)
2011. júl. 14. 12:27
ez nagyon jó hír nektek :) szupiii :)
1835. maszimano
2011. júl. 14. 09:12
Sziasztok! Óriási boldogság! Lánykám várólistán volt a gólyatáborra, és tegnap felhívtak, hogy mehet! :))
1834. LondonEye
2011. júl. 13. 09:06

Hátha valakit érdekel:

Végülis Edenred beiskolázásit kapunk (régi Accor), ezt a Zuglói Tankönyvcentrumban elfogadják.

2011. júl. 8. 19:26
Wow! Nekem valószínű elég lenne egyébként, jó a nyelvérzékem, és 9 éve tanulom, de nagyon lazán volt véve, most gimiben pedig teljesen újra kezdtem, a Guten Taggal, meg a többivel..:D De van egy olyan érzésem, hogy így nem jó a 2 év nekem, mert a többiek lassan haladnak, nekik totál új volt az egész.. Majd különtanár, de most a matektanár is elég sok kiadás:/
1832. LondonEye (válaszként erre: 1831. - Zsilv)
2011. júl. 8. 09:07
Huha, nagyon elszánt csaj, ebben a korban ritka az ilyen. Az enyémben bár a 10-ede meglenne...
1831. zsilv (válaszként erre: 1830. - Fruzsifruzsi)
2011. júl. 8. 00:39

Köszi.

Lányom is német nemzetiségibe járt.

A többségnek sikerült a középfokú nyelvvizsga. A tanárnő nagyon sokat segített!! Igaz nem ajánlotta a felső fokot, ezért csak ketten próbálták meg az osztályból.

Lányom másik 2 nyelvet fog tanulni, ezért gondoltuk, hogy ezt valahogy szépen le kel zárni. Na meg egy nyelvvizsga nem árt.

Mi azért többször voltunk No-ba, így a szóbeli neki könnyebben ment.

Azért elégé megdolgozott érte, mert a gimibe való felvételi után (márciustól) rengeteget tanulta a nyelvet. A többiek az iskola végét nagyon lazán vették, neki, meg a németet kellett gyötörni.

Olyan témákkal is kellett foglalkozni, ami nem 14 éveseknek való. Pl. álláskeresés, politika, albérlet, számla nyitás...


Sok sikert a tanuláshoz! Egy jó tanár azért nagyon fontos.

Állítólag egy nyelvet 2 év alatt meg lehet tanulni. (Szerintem nem mindenkinek elég ez az idő.)

Ezt egy 16 nyelvet ismerő ember mondta. Azért nem beszéli mindegyiket, mert van köztük valami ősi nyelv(ek) is.

2011. júl. 7. 22:35
Fúúúú, bocsi hogy csak így beleszólok de nagyon-nagyon gratulálok a felsőfokú némethez a lányodnak!!!! Én 9 éve tanulom a német nyelvet, az általános sulim német nemzetiségi volt, de az osztályomból sokan mentek alapfokra, senkinek sem sikerült.. én gondolkoztam a középfokon, mert elég jól ment, és még mindig nagyon szeretem a nyelvet, de feladtam, már megbántam.. talán majd most, gimi végén a középfok összejön, most is tanulom..
1829. zsilv
2011. júl. 7. 22:26

Sziasztok!

Nálunk is volt megvolt a beiratkozás.

A könyvek nagy részét már kifizettem és meg is kaptuk.

Az ofő szimpatikus, humoros 50 körüli, férfi. Elbeszélgetett velünk a beiratkozásnál.

Az osztály 1/3-a lesz fiú. (Hát ez nem túl jó arány.)

Lányom a volt osztálytársakkal beszélt meg találkozót szeptemberre.

Az újakkal még nincs sok kapcsolata.


Lányommal nagyon örülünk, mert a felsőfokú német nyelvvizsgája is sikerült. Neki, most esett le egy nagy kő a szívéről.

Így már megkönnyebbülve megy nyaralni.

1828. LondonEye (válaszként erre: 1826. - Andin)
2011. júl. 7. 11:18
Igen, olyan, és sajna nem fogadják el.
2011. júl. 7. 08:24
Én már évek óta kapom ezt az utalványt. Tankönyvre tényleg nem tudtam költeni, de ruhára, cipőre simán elment. Most is biztos vagyok benne, hogy nem marad a nyakamon (főleg, mert a fiam után már nem is jár, így megfeleződött az összeg)
1826. Andin (válaszként erre: 1825. - LondonEye)
2011. júl. 6. 12:39
Ha szerencséd van, ott, ahonnan be kell szereznetek, elfogadják. Sodexo-s utalványod van? Annak fent van a neten az elfogadóhely listája.
1825. LondonEye (válaszként erre: 1824. - Andin)
2011. júl. 6. 12:29

No nem is az a problémám, hogy mire költsem :-)))

Csak az a 27 ezer a könyvekre megrázó...

1824. Andin (válaszként erre: 1823. - LondonEye)
2011. júl. 6. 10:39

Mi kapunk.

Elvileg lehet tankönyvet venni, ha az a hely, ahol veszed elfogadja. Az iskolákban nem szokták, sajnos. De eddig még mindig elfogyott írószerre, füzetekre meg ruhákra.

1823. LondonEye
2011. júl. 6. 09:07
Ti kaptok iskolakezdési utalványt? Úgy tudom, tankönyvet nem lehet belőle venni, tényleg így van ez? Mert megüt a guta, ha igen.
1822. fulopka (válaszként erre: 1822. - Edit1965)
2011. júl. 2. 22:22
Na igen... Amikor a lányom osztálytársnőjét, aki végig bukdácsolta a 8 évet, és évről évre 2-es 3-as bizonyítványa volt, felvették gimnáziumba, humán tagozatra...2-esnél sose volt jobb történelemből... az más kérdés, hogy elvégezni nem fogja, de ez akkor is megdöbbentő.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook