Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


30120. Pindur_ (válaszként erre: 30119. - Grabanc07)
2018. márc. 12. 05:01
Ezt jó volt olvasni, köszi! :)
30119. Grabanc07 (válaszként erre: 30029. - Pindur_)
2018. márc. 11. 23:58

Abszolút egyetértek. Mi is átéltük, hogy hónapokig csak félve mertük elmondani, hogy a Fazekasba fog járni a lányunk, sajnálatos előítéletek uralkodnak, elsősorban a kívülállók részéről. Sajnálom, hogy egyes diákok negatív tapasztalatot szereztek a szóbelin, de azért látni kell azt, hogy ide jelenleg mintegy ezer gyerek jár (és már hány ezer végzett), akiknek az elsöprő többsége nagyon szereti, szerette az iskolát. Olyanok, akik belülről látják. És olyannyira, hogy hatodik vagy nyolcadik után is ide jelentkeznek. Sejtem amúgy, melyik tanárról lehet szó, mert nagyjából az egyetlen az iskolában, akire a leírtak ráillenek. Egyébként remek tanárok vannak, ebbe az egy (vezetőtanárba?) most többen belefutottak, ugyanakkor semmi garancia arra, hogy a végül választott iskolában nem jár-e még rosszabbul bármelyik gyerek... A lányom véleménye a mai napig az, hogy sem jobb iskolát, sem jobb osztályt nem tud elképzelni a jelenleginél. Van gimnáziumi összehasonlítási alapunk, nyolcosztályosból felvételizett át.


Talán Andi68 írta korábban, mennyire más emberré formálta a gyerekét az iskola, csatlakozom ehhez azzal a kiegészítéssel, hogy szerintem ez nem iskolaspecifikus, iskolák tucatjai és gyerekek ezrei képesek rá, ez közös munka eredménye. A Fazekas is egy ilyen hely. Amit belülről látok: nem csupán hajtással, hanem a motiváló légkörrel és a módszertannal képesek eredményt elérni, ami jó képességű és érdeklődő gyerekekkel, valamint zömében kiváló tanárokkal persze könnyebb. A leterhelésről annyit, hogy a lányom most heti 4-5 edzésre is el tud járni, mert úgy van megszervezve az iskola és a tanulás, hogy több ideje van, mint 5-6.-ban nyolcosztályosban, ami a kevesebb óraszámnak és a hatékonyabb tanulásnak köszönhető. A légkör alapvetően szeretetteljes és támogató, a Fazekasban úgy hívják: meleg-megengedő viszony. Pl. a szóbeli felelés gyakorlatilag megszűnt, mert a többiek előtti számonkérést stresszhelyzetnek, megalázónak tartják. Az osztályok példásan összetartók, nálunk is igaz, hogy tanítás után együtt maradnak, jól érzik magukat, elismerik, becsülik, segítik egymást. Az iskola sikerességének titkát belülről lehet igazán megérteni, de számomra a legfontosabb, hogy ebben a közegben ismét életvidám, érdeklődő és önbizalommal teli a gyerekem. Nem gondolom, hogy csak itt lehet kerek a világ, de nekünk ez vált be (egyelőre).

30118. kiskedd (válaszként erre: 30117. - Virgilius)
2018. márc. 11. 21:38
Igen, így korrekt.
30117. virgilius (válaszként erre: 30116. - Kiskedd)
2018. márc. 11. 21:27
OK, minden tiszteletem. Engem ez a Kalmár totál nem érdekel, amúgy a többi verseny sem túlzottan, Bolyai magyaron sztem jó lett volna, ha indulnak a gyerekek az osztályunkból, a tanárok nem akarták, ennyiben maradt. Ezek után miben tévedek? Az iskola háta mögött csapatot szülő nem nevezhet, így megfelel?
30116. kiskedd (válaszként erre: 30114. - Virgilius)
2018. márc. 11. 21:24

Nem a tanárok háta mögött, természetesen.

Tudom, mert mindhárom gyerekemmel csináltam, csinálom általánosban. (Két iskolába jártak.) Felkészítést is. Otthon. Volt, hogy szülőtársakkal forgóban (lányomnál), volt, hogy egyedül (fiaimnál).

Sőt "elitgimi"-ben is előfordult, hogy termismeretből a tanáruk nem indította őket, de szülők igen. (Azért nem, mert az iskola tananyagelosztása más, mint az általánosé, amire a verseny témakörei építve vannak. Adott iskolában ez is tanárfüggő.)

30115. forma
2018. márc. 11. 21:18

Hatodikos fiam is kapott a Fazekas magyar szóbelin. Bejutó helyen van, korrekt pontszámot kapott, de ő is úgy jött ki, hogy többet ide be nem teszi a lábát. Nem az volt a baja, hogy nehéz kérdéseket kapott, hanem, hogy azt érzékeltették vele, hogy nyilvánvaló, hogy tudnia kellene azt, amit nem tud.


30 méterről, hátulról láttam rajta, hogy legszívesebben kijönne.


Nem viselte meg tartósan, nem a Fazekas volt a fő célpont, csak elmentünk, hogy hátha beleszeret. Hát nem. :)

30114. virgilius (válaszként erre: 30111. - Kiskedd)
2018. márc. 11. 21:13
Hát pedig nem, mert kell felkészítő tanár, én nem lehetek az. Lehet, hogy a neveket beírhatom, de nem szervezhetek a tanárok háta mögött csapatot. (Ezt azért tudom, mert próbáltuk.)
30113. Huncutka03 (válaszként erre: 30109. - Pindur_)
2018. márc. 11. 21:03
Nem úgy gondoltam,hogy hangosan a gyerekek előtt, hanem úgy, hogy a gyerekek ne hallják. De ő elég hangosan momdhatta, ha erre a gyerekek felfigyeltek. Ez őket is zavarhatta a felkészülésben
30112. pendragon (válaszként erre: 30100. - Huncutka03)
2018. márc. 11. 20:58
Egy iskola megítélése nyilván összetett kérdés. Nekem továbbra is tetszik a Fazekasban az, hogy talán egyedüli iskolaként nem variál a pontszámokkal, nincs méltányosság, hanem szóbeliznek a gyerekek, arra kapnak egy pontot, amit azonnal kitesznek a honlapra. A szóbeli a többi iskolához képest itt helyezi leginkább középpontba a lexikális tudást, a többi suli próbál/kezd elmozdulni és kompetencia alapú szóbeliket tartani. Sajnálom, hogy belefutott a gyerekem egy ilyen kellemetlen élménybe, de szerencsére őt nem viselte meg különösebben, így én sem izgulok (és még így is jó eséllyel bekerülhet a Fazekasba, csak már annyira nem szeretne).
30111. kiskedd (válaszként erre: 29984. - Virgilius)
2018. márc. 11. 20:54
Tévedsz. Bolyaikra a bolyaiverseny.hu oldalon bárki nevezheti a csapatokat. Kalmárra [link] -en kell jelentkezni. (Ez egy feladatmegoldó, nem tesztelős matekverseny, jellegében a Bátaszékire , meg a későbbi Varga Tamás, Arany Dániel versenyekre hasonlít.)Zrínyire és Kengurura valóban az iskolán keresztül lehet csak nevezni.
2018. márc. 11. 20:52

Az eddig említetteken kívül Budapesten még a következő iskolák is nyilvánosságra hozták az ideiglenes rangsoraikat:

- Bolyai szg.,

- Deák Ferenc (Kispest),

- Egressy szg.,

- Nagy László,

- Neumann szg.


A Szinyei Gimnázium az eddigi gyakorlatától eltérően kiírta a szóbeli ponthatárait a honlapjára.

30109. Pindur_ (válaszként erre: 30108. - Miett74)
2018. márc. 11. 20:48
Persze, én is arra gondoltam, hogy nem életszerű, hogy a diákok előtt szólnak (én úgy értettem, az előttem hozzászóló erre gondolt - hogy le kellett volna állítaniuk). Hogy mi történt a színfalak mögött, azt viszont nem tudjuk.
30108. Miett74 (válaszként erre: 30107. - Pindur_)
2018. márc. 11. 20:39
Ha nem is feltétlen a felvételizők füle hallatára, de szerintem szólhatnak neki, ha kifogásolhatónak tartják a viselkedését. Pont azért, mert a felvételi bizottság képviseli az iskolát.
30107. Pindur_ (válaszként erre: 30100. - Huncutka03)
2018. márc. 11. 20:31

Szerintem azért ne írjunk le egy egész iskolát, mert van ott olyan tanár, aki - számomra is - elítélendő módon úgy beszélt felvételiző diákokkal, ahogy nem lett volna szabad. Nyilván sokan kaptak több pontot, és vannak olyanok, akiknek nem volt rossz élmény a szóbeli. Az lenne persze a kívánatos, ha senkinek nem lenne rossz élmény. Egyik iskolában sem.

Azt viszont nem tartom életszerűnek, hogy egy felvételin a bizottság egy vagy több tagja a harmadikat, a kollégájukat rendre intse. Ilyet szerintem sehol nem várhatunk, nem csak a Fazekasban.

30106. rezedastreet (válaszként erre: 30105. - Andivagyokén)
2018. márc. 11. 20:29
Köszi! Én is itt tartok: programjukat olvastam, nagyon tetszett, ami a szóbelin fogadott, ugyanazt tapasztaltam, amit leírtál. Mivel Kölcseyt már jobban ismerjük, oda is bátran íratnám. Mindkettőjüknél rájuk bíztam a döntést, én csak tájékozódni próbálok, hogy tudjon mérlegelni.
30105. andivagyokén (válaszként erre: 30103. - Rezedastreet)
2018. márc. 11. 20:19
Kb semmit nem tudok, csak elolvastam a pedagógiai programjukat, es voltunk ott szobelizni, es az alapján nekem nagyon tetszett a Berzsenyi, Olyanok voltak a nagyobb diákok, hogy csuda, kedvesek, figyelmesek, viccesek, okosak. De ez csak a kibic benyomása. (Kölcsey meg szivemcsucske, oda jártam anno, szerettem)
30104. Alma2006 (válaszként erre: 30088. - Levia)
2018. márc. 11. 19:54
Köszönöm 😊
2018. márc. 11. 19:46

Sziasztok!

Berzsenyivel kapcsolatban lenne kérdésem, ha van esetleg vkinek saját tapasztalata a humános osztályról. Gyermekem biztos befutó ott, míg a NYEK-es tagozatokra két esélyes a dolog, illetve a listán a következő a Kölcsey, de ott még nem tudjuk az eredményt. A szimpátia-faktor szerint a Berzsenyi (mint iskola, az atmoszférája, stb.) lenne a nyerő, viszont egy anyuka, akinek spec. matekon végzett a fia, a humán tagozatot nagyon "lehúzta". Szerinte oda 'elvont' gyerekek járnak, az a gyűjtő, úgyhogy nem ajánlja, akkor már inkább a Kölcsey (ahová egyébként a másik gyerkőcöm jár, és imádja, de a tesónak túl 'ódon'). Bízom benne, hogy valaki tud írni a témában!

30102. sim simma (válaszként erre: 30101. - Gigi222)
2018. márc. 11. 19:42

Köszi, válaszoltam.


Szerintem nem ő. De azokat a fazekasos gyereket sem irigylem, akiket ő tanított.

30101. gigi222 (válaszként erre: 30099. - Sim simma)
2018. márc. 11. 19:32
Írtam privit.
30100. Huncutka03 (válaszként erre: 30060. - Pendragon)
2018. márc. 11. 19:28

Ha ez megtörtént, akkor nagy baj van a Fazekasban, a tanárok között is. A másik két tanárnak (úgy tudom 3 tagú bizottság van) le kellett volna állítania a magyar tanárt, felhívni a figyelmét, hogy gyerekek is vannak a teremben. Számomra ez sem egy jó pont.

Egyet értek azokkal a gyerekekkel akik ezek után nem akarnak a Fazekasban maradni.

30099. sim simma
2018. márc. 11. 19:28

A gyerekem magyar és töri tanára korábban a Fazekasban tanított (vagy talán még most is tanít ott, mert nálunk csak kevés órája van). Az is aprítja a gyerekeket. Mondjuk a fiammal már jól kijön, de kemény meccs volt.


Mi a keresztneve ennek a tanárnőnek?

30098. Bogi11 (válaszként erre: 30096. - Huncutka03)
2018. márc. 11. 19:14

Egyetértek. :(

Amúgy persze semmi sem biztos, de jelenleg 2 osztályt tanít,

9 és 10 A-t magas óraszámban+ ofő is. Más mebízatásai is vannak, így szinte kizárt, hogy bevállaljon még egy osztályt.

30097. levia (válaszként erre: 30093. - Zsezse26)
2018. márc. 11. 19:10
Bocs, ha kettővel ezelőtt félreérthető voltam: nekünk most nem sulit, hanem sulin belül a fakultációt kell eldöntsük.
30096. Huncutka03 (válaszként erre: 30090. - Bogi11)
2018. márc. 11. 19:08

Honnan lehet tudni, hogy nem ez a tanár tanítja gimiben a magyart? A gyerekek, akik oda járnak, úgy tudják, hogy ő lesz a magyar tanár 9. osztályban.

Ezt a tanárnőt én nem szigorúnak nevezném, inkább kegyetlennek. Vajon tisztában van azzal, hogy hány gyerek lelkivilágát sértette meg? Ezek a gyerekek kamaszkorban vannak, sokkal érzékenyebbek, mély nyomot hagy bennük az ilyen megnyilvánulás. Sokuknak ez volt az "álomsuli". Akik ezt követően mentek további szóbelire, azok tudtak-e ezek után jól teljesíteni? Egy pár gyerekről tudom, hogy a későbbi szóbelikről úgy jöttek ki, hogy öröm sugárzott az arcukon, boldogan mesélték, hogy milyen kedvesek voltak. Ezeket a gyerekeket lelkesíteni kellett volna és nem letörni.

30095. levia (válaszként erre: 30093. - Zsezse26)
2018. márc. 11. 19:04
Ezekről érdeklődött: Apáczai, Veres Pálné, Toldy, Eötvös
30094. matika05 (válaszként erre: 30060. - Pendragon)
2018. márc. 11. 19:03
Ugyan ezt tudom elmondani, szerintem egyszerre voltak bent a gyerekek, a matekos tök rendes volt, de a másik kettő úgy elvette a gyerek kedvét, hogy bár bejutott a Fazekasba, nem megy oda.
30093. Zsezse26 (válaszként erre: 30092. - Levia)
2018. márc. 11. 19:02
Melyik sulik johetnek szamitasba?
30092. levia (válaszként erre: 30078. - Alma2006)
2018. márc. 11. 18:54

Előrelátóak vagytok, ha a sorrendállításnál a sok év múlva esedékes fakultációkat is figyelembe veszitek!


Nekünk a napokban esedékes a végleges döntés, de még mindig nagyban megy a hezitálás, egyik jobb lenne mint a másik :-)

30091. Aquarius76 (válaszként erre: 30071. - Alma2006)
2018. márc. 11. 18:46

Szent Lászlóban 4+1 éves képzést lehet választani 8. után:

EMELT SZINTŰ MOZGÓKÉPKULTÚRA ÉS MÉDIAISMERET,

TÖMEGKOMMUNIKÁCIÓ

(6200)

Egy fél osztálynyi gyerek választhatja.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook