Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


67018. Chelsey (válaszként erre: 67017. - Minpins)
2021. jan. 13. 21:02

Nem tudhatod. Hacsak nem ír extrém jót vagy rosszat. Önmagában a pontszám nem jelent semmit, ha nem látod, hogy mennyi gyerek írt hasonlót, jót, rosszabbat és azok hová adták le a jelentkezéseiket. Úgyhogy semmi veszítenivalód nincs azzal, hogy ha leadod a saját preferencia listádat. Előre veszed ahová tényleg-tényleg szuper lenne, ha felvennék a gyereket, még akkor is, ha ahhoz egy kisebb csoda kellene, aztán folytatod a következő majdnem ilyennel és így tovább. A végére mindenképpen tegyél olyat, hogy ha leold a biztosíték a gyerek fejében, akkor se maradjon sulin kívül.


A nagyságrendeket szóbelire behívások idején fogod látni, de addigra már késő.

67017. minpins (válaszként erre: 67011. - Chelsey)
2021. jan. 13. 20:57
Hogyhogy mit? Hogy milyen kategóriás iskolára lesz elég, legalább nagyságrendileg.
67016. akinomuj (válaszként erre: 66991. - Hdolli)
2021. jan. 13. 20:52
Ez nem túl jó hír. Kinéztük az iskolát, de ha kapásból jegyzetelnie kell a gyereknek, meg érdekességeket is megtanulni, az igen komoly hátrány (eleve nem szeret magolni). Lehet, mégis egy matekosabb sulit kell keresni neki...?
67015. szilkszilky (válaszként erre: 67014. - Szilkszilky)
2021. jan. 13. 20:36
Én azt kérném a tanár helyében, hogy mindenki adja le febr 1-ig a véglegeset, utána elindítja a beviteli és az aláíratási folyamatot és ha valakinek közben kiderül, hogy nagyon más lett az írásbeli, mint ahogy arra számítva a listát elkészítették, akkor az kivétel alapon módosíthasson. Végül is volt/van még azért elég idő a lista elkészítésére...
67014. szilkszilky (válaszként erre: 67005. - Reges10)
2021. jan. 13. 20:25
Nem tudom pontosan mi a szabályozás az aláírásra, de nálunk úgy csinálták pár évvel ezelőtt, hogy mikor kész volt a rendszerben az adatlap, akkor mindkét szülőt behívták egyik este az iskolába (lehet ez most nem is működik a járványhelyzet miatt), ott a gépen kellett leellenőrizni, utána helyben nyomtatták és akkor, ott aláíratták. Ha ezt választják, akkor arra időt illik hagyni, hogy megszervezze a tanár, hogy minden szülő be tudjon menni és bele is férjen az időbe, tehát munkaidő után félóránként beosztva 27 diák adatlapja, arra szűken elég 5 munkanap, ráadásul még postázniuk is kell, ami nálunk 2 munkanap, tehát a 10-e mint határidő szerintem nem vállalható az iskola részéről. Ha meg most vállalják az esetleges többszöri azonosítógenerálást, újranyomtatást, akkor meg arra kell időt hagyni, hogy ha felviszi a rendszerbe, utána kinyomtassa, hazaküldje a gyerekkel, utána leellenőrzöd, hibát találsz, visszaküldöd, javít, ő visszaküld, aláírod körre kell jó pár nap. És ne magadból indulj ki, hanem abból, hogy minden szülőnek azonnal kell reagálnia, amit nem fog megtenni a fele. Ebben az esetben sem vállalnám a helyükben a 10-ét. Viszont, mivel febr. 8-ig kötelesek az iskolák az írásbeli eredményéről értesíteni a tanulókat, ezért még a legnagyobb jóindulattal rendelkező ofök esetén is előfordulhat (80-90%, ha nem több), hogy nem tudod az írásbeli pontokat, mire le kell adnod a listát a suliba.
67013. Chelsey (válaszként erre: 67012. - Aquarius76)
2021. jan. 13. 20:25
Bizony, én is meglepődtem, amikor pár hete újra beléptem és kvázi semmit nem láttam a korábbi információkból, mert ilyen-olyan előfizetés kell hozzá. Mondjuk, ha majd annyira fontosnak találom, akkor előfizetek egy hónapra. Nem akkora összeg, hogy földhöz verjen.
67012. Aquarius76 (válaszként erre: 67009. - Chelsey)
2021. jan. 13. 20:22
És kb. tavaly ilyenkor még nem volt fizetős. :/
67011. Chelsey (válaszként erre: 67005. - Reges10)
2021. jan. 13. 20:22
Nem nagyon értem, hogy miért akarod látni a pontokat. Mit fogsz abból tudni?
67010. Aquarius76 (válaszként erre: 67007. - Minpins)
2021. jan. 13. 20:21

Ez is egy vélemény. :)

Mi tavaly előre leadtuk a bővebb keretet, ofő felvitte a gépre, majd az írásbeli és febr. 12 között bementünk az ofőhöz módosítani (mi akkor 2 sulit kiszórtunk) nyomtatás, aláírás oszt jó napot.

67009. Chelsey (válaszként erre: 67006. - Reges10)
2021. jan. 13. 20:20
Tudsz regisztrálni ingyen, akkor már látod a sorrendet. Aztán vannak ott szolgáltatások, amiket nem próbáltam ki, mert még csak a nézelődés, ötletelés fázisánál tartok. Nálunk jövőre élesedik a nyolcadikos felvételi.
67008. Aquarius76 (válaszként erre: 67005. - Reges10)
2021. jan. 13. 20:17

Nem bántás, de ha huszon-harminc szülő gondolkozik így, akkor az ofőnek sok dolga lesz febr. közepén.

Nem tudjátok előre leszűkíteni 7-8 iskola 12-15 területre? Aztán írásbeli után szólni, hogy ezt azt amazt kitörölheti.

67007. minpins (válaszként erre: 67005. - Reges10)
2021. jan. 13. 20:13
Azt megértem, hogy minden szülőt rá kell venni, hogy kitöltse, át kell importálni az adatokat, kinyomtatni, minden egyes szülőpárral aláíratni, aztán az igazgató is aláírja, utána tudják feladni. De nekem így jó, hogy a pontszámokat látom majd. Addig nem is keresek mentőiskolát :-)
67006. reges10 (válaszként erre: 67004. - Chelsey)
2021. jan. 13. 20:00
Megnéztem, az fizetős. Ami egy szolgáltatásért rendjén való, ha megéri. Megéri?
67005. reges10 (válaszként erre: 67002. - Minpins)
2021. jan. 13. 19:58
Nekünk az of azt kérte, hogy jan közepén adjuk le a listát, mert neki "egy egész osztály" adatait fel kell vinnie a rendszerbe. Mondtam neki, hogy pontszámok nélkül nem adok semmilyen listát jan közepén. Addig sírt, hogy január végét megígértem, de az előtt se lesznek meg a pontszámok. Ha 02-18-ig kell leadniuk a listákat, akkor mekkora meló szegény tanerőnek pl. a mi adatlapunkat felvinnie a rendszerbe? Milyen legkésőbbi leadási időpont lenne korrekt? Mondjuk 02.10, az még korrekt? Nem, mintha az arc, az lenne.
67004. Chelsey (válaszként erre: 67003. - Reges10)
2021. jan. 13. 19:56

Hülyeséget írtam, bocsáss meg.

A legjobbiskola.hu lesz az, csak becéztem.

67003. reges10 (válaszként erre: 67001. - Chelsey)
2021. jan. 13. 19:54

A legjobbsuli listája az, hogyan működik, nézhető?

Nekem erre a domainnévre ez jön be:

[link]

67002. minpins
2021. jan. 13. 19:50
Ma felhívtam az ofőnket, hogy átlássam ezt a KIFIR ügyet. Mégsem kell most leadni a listát, csak arra gondolt az iskola, hogy nézzük meg, hogy működik az oldal, az adatfelvitel. Szóval ráér majd kitölteni, ha meglesznek a központi eredmények.
67001. Chelsey
2021. jan. 13. 19:28

Ha már a nem-top gimik szóbaterültek, kibányásztam a netről egy számomra új sulit. A legjobbsuli.hu listáján 243. helyezést elérő Károlyi István Gimnáziumot Újpesten. Ez egy 12 évfolyamos intézet. A gimis része nem nagy, két harminc fő körüli osztály évfolyamonként. Klasszikus giminek tűnik, általános osztályokkal a gyerekek egy részének angol az első nyelv, a többieknek német.


Van valakinek tapasztalata vagy hallomásból még valami infója róluk?

67000. Aquarius76 (válaszként erre: 66999. - Deffensive coordinator)
2021. jan. 13. 19:20

Igen, ezt én sem értem miért baj ha valaki hatodikból nem topgimibe megy. Vannak jó hatosztályosok a topon kívül is. Ha pl. nem kitűnő a gyerek de nem akarják nyolcadikban felvételiztetni hátha "meghülyül" akkor miért ne. Oda sem biztos, hogy nagyon könnyű bekerülni.

Lányom hatodikban egy közepes gimibe jelentkezett. Nem vették fel, de nem bánta. Tavaly, nyolcadikban is beírtuk, és ez volt az egyetlen hely a listáján ahova akkor sem jutott volna be.Ja, és nem savanyú a szőlő, mert az ő álomiskolájába vették fel és nagyon szereti.

66999. Deffensive coordinator (válaszként erre: 66996. - Aquarius76)
2021. jan. 13. 18:45
Igen, nálunk a gyerekem ma mondta, hogy egy osztálytársa próbálta győzködni, amikor a fiam egy közepes hírű gimnáziumot említett, amelyiket felvenné a listájára, hogy az nem olyan jó ám, ne menjen oda. Az osztálytársnak nincs semmilyen személyes tapasztalata, nem jár oda testvére, szerintem csak más gyerekektől és a szüleitől hallhatott erről. Hatodikosok. OK, nyilván a gyerekem meg a hatásunkra vesz fel nem csak elitiskolát (is) a listájára. Sajnos, túlságosan sokat foglalkozunk az iskolakérdéssel mi is és a gyerekek is, bár azt jónak tartom, hogy a fiam iskolájába elhívnak korábban ott tanulókat, hogy mutassák be a gimnáziumukat. A csak pár évvel idősebb fiúk-lányok elég hitelesek nekik.
66998. Chelsey (válaszként erre: 66994. - Szilkszilky)
2021. jan. 13. 17:16
Nem egyszerű, az biztos :)
66997. Chelsey (válaszként erre: 66992. - Borian)
2021. jan. 13. 17:12
Szívesen :) Az információt egyenesen a suliból kaptam, az iskolatitkártól, úgyhogy biztos forrás. Azért csak sikerüljön jól az írásbelitek!!! :)
66996. Aquarius76 (válaszként erre: 66988. - Markaa)
2021. jan. 13. 17:06
Gondolom azért is versengenek egymással mert sok szülő is rangsormániás és akkor fontos az iskolaátlag a rangsorokban elfoglalt hely stb. Pedig a top 20-on, 100-on kívül is van élet és lehet jó/eredményes egy iskola és az ott tanuló motivált diák.
66995. Teglagyarimegallo (válaszként erre: 66972. - Rz)
2021. jan. 13. 17:02

Jegyzetelés az Apáczaiban: van, ahol könyvet követnek, van, ahol jegyzetelni kell (táblás segítséggel) és/vagy ppt-ből tanulni. Olyan nincs, hogy a tanár darál, a diák próbál jegyzetelni -- legalábbis az első években.

Átlag: a szülőket vsz. jobban érdekli sokszor, mint a diákokat vagy a vezetést. Gyakran elhangzik, hogy nem kell mindenből egyformán jónak lenni és ezzel teljesen egyet is értek.

66994. szilkszilky (válaszként erre: 66990. - Chelsey)
2021. jan. 13. 16:48
Én is nagyon bírnám, ha a most felvételiző lányom el tudna engedni dolgokat, elvből. Pl. egy hete új rajztanárt kaptak, az első órán jelezte a tanár, hogy nagyon kevés jegyük van rajzból, ezért a következő órán dolgozatot irat. Feladott egy festményt. Majd az órán megíratta a dolgozatot, 10 kérdés, mindegyik min. 3 alkérdéssel. Pl. mit jelentenek a színek, kik a szereplők, sérült-e a festmény, milyen ábrázolásmód, hasonlítsd össze a festő egy másik művével. Úgy, hogy előtte zenére rajzoltak a másik tanárral órákon át, amit akartak, művészettörténetnek sajnos a közelében sem jártak. A gyerek teljesen el van keseredve, mert várhatóan nem lesz ötös ez a dolgozat (senkinek se) és akkor jajj, mi lesz, még a végén négyes lesz rajzból. Én mondtam neki, hogy és, ki érdekel, de ő hajtogatja, hogy kitűnő akar lenni. Én hiába mondom, hogy minek, neki ez most be van akadva... (Sosem voltam kitűnő, így sosem vártam kitűnőt a gyerekektől, ő most már második éve az). De persze lehet, hogy kell még pár év, hogy erre megérjen. A nővérének már nagyon megy az egyetemen. Mondjuk a húgának is (ő 6-os, felvételizik), neki is mondtam, hogy most két hétig csak biztosra megyünk, ne kockáztasson, pl. ha nem kötelező felmondani egy verset, akkor most ne tegye, ha izgulós, nem kell bekapni egy négyest. Na neki bezzeg megy! Bár ott meg attól félek, hogy nem elvből, hanem lustiból teszi.. így legyen okos a szülő!
66993. hdolli (válaszként erre: 66925. - 363114d290)
2021. jan. 13. 16:48

Sarolta-2021 bocsi. Kicsit elhavazódtam, de most végre tudok infót adni a kérdésedre:

Repülés szimulátor. Xplane, vagy Microsoft Simulator. A gyerekem mindkettőt megvette, de a Microsoft kevésbé tetszett neki, mert ott inkább a repülés élménye a fókusz, a másik inkább a gépezet működését szimulálja.

66992. Borian (válaszként erre: 66967. - Chelsey)
2021. jan. 13. 16:46
Köszi, nekünk jó lehet még mentő sulinak, ha nem sikerül az írásbeli. :-)
66991. hdolli (válaszként erre: 66972. - Rz)
2021. jan. 13. 16:44
VPG (Veres Pálné) kapcsán tudok szólni. 7-ben szinte alig használnak könyvet. Töriből pl. olyan korszakot vesznek, ami benne sincs a tankönyvben. Sokat kell jegyzetelni, ezt első félévben nehéz is volt kicsit megszokni, főleg a tempó miatt, de úgy látom lassan belerázódnak. Az is nehéz az általános után, hogy az órán elhangzott "érdekességek" sokszor dolgozatokban visszaköszönnek, ami nem feltétlenül van a jegyzetben, így azt is meg kell szokni, hogy melyik tanár milyen stílusban kér számon. Ez többnyire tanár válogatja és szerintem minden suliban így van. Az átlag szempontjából nem érzem, hogy bárki nyomást gyakorolna a gyerekekre, de még csak az első félév van mögöttünk.
66990. Chelsey (válaszként erre: 66989. - Akinomuj)
2021. jan. 13. 16:37
Kövezzetek meg, de én nagyon bírom azokat, akik be mernek vállalni pár hármast, akár kettest is, hogy a választott témájukban sokkal jobbak tudjanak lenni. Ez kicsit fiús dolog, legalábbis úgy látom - aztán lehet, hogy tévedek -, inkább a fiúk merik ezt megcsinálni.
66989. akinomuj (válaszként erre: 66972. - Rz)
2021. jan. 13. 16:03

Fazekas: tanárfüggő, de általában kell jegyzetelni. Van, ahol a tanár ezt nagybvan elősegíti (táblára is - ahogy sezrintem kellene is egész sokáig!), és van, ahol szinte követhetetlenül darálja az anyagot. Van, aki remek slide-okat ad ki.

Az átlageredmény hajszolása: ki szokták írni évre és osztályra lebontva az éves összefoglalóban, de inkább az egyes gyerekeknek fontos (ismerek olyant, aki kifejezetten kitűnőre hajt). Ugyanakkor sokan elég hamar elkedzenek hanyagolni, ahogy Virgilius is ítrta a VMG-ről, és 11-12-ben belehúznak a fontos tárgyakba.

Ha megvan, miből vagy nagyon jó, akkor annyira nem igzagja az iskolát, hogy másokból meg nem vagy az. És ez nemcsak a specen, hanem a másik osztályban is így volt ismereteim szerint. Persze, ki lehet fiogni olyan ofőt ill. szaktanárt, aki ezzel szívat,de 2 olyan srácról is tudok (fiam volt osztálytársai), akik most angliai topegyetemen vannak, és volt kettesük (kémia, ill. infó). Szóval nincs kitűnőfétis az iskolában - szerintem. Persze ha a ygerek akarja és hozza, akkor elhangzik a neve, de ennyi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook