Középiskolai felvételi (beszélgetés)
...de hogy ezzel nehogy edagógus-ellenesnek tűnjek: pont ezért volt nagy szemfényvesztés a pedagúgus bér emrlés (amikor réges-rég volt), mert a kötelező elemet emelték ugyan, de közben belevonták a különféle pótlékokat és a kiegészítéshez se nagyon nyúltak... ezért hiába hallgatta szegény pedagógus a tv-ben, hogy mekkora béremelés volt, ő egy fillérrel nem vitt haza többet
...és egyébként a munkájuhoz, felelősségükhöz képest keveset keresnek :-(
van egy ilyen szakkifejezés, hogy "munkáltatói döntésen alapuló bérkiegészítés"
ezért amíg mi közalkalmazottak voltunk, vagy bármilyen minisztériumban dolgozó kormánytisztviselő tudja, hogy a fizu és a hivatalos bértábla nem azonos
vannak persze rosszabb helyek, ahol igen
az önkormányzatoknál pl. nem nagyon van eltérítés és a szegényebb iskolákban sem... máshol meg igen
Igen, ilyen szempontbol mas, bar o is a ket egyforma profilu iskola kozul epp a kevesbe nagy presztizsut fogja valasztani.
Azt egyebkent erdekes lenne latni honnet fogynak el hamarabb a tanarok. En arra is gondolok azert hogy egy nagyon elit gimiben sokkal tobb a tanarok feladata is. Nem tudom persze, nyilvan a rangsor also reszebe pozicionalt iskolak nehezebb helyzetben vannak. A tanarok megtartasa szempontjabol ha mar a fizetes ugyanannyira keves mindenhol nagyobb szerepe van talan az iskola szellemisegenek mint annak hogy mennyire "elit" az iskola. Ezzel egyutt igen, itt azert nincs akkora krizis (bar pl. itt hetek ota komoly tanar-sztrajk van epp...)
Igen, így van.
Nekem is van ismerősöm, nyolcadikosként bőven 90 pont fölött volt és ment a Gellértbe a Don Boscoból ("anya, ugye tudod, hogy én élni akarok és nem csak tanulni").
Két éve Jánospálban maradt szintén 90+-os kislány, aki az E5 humán osztályában is bent volt. Ott mondjuk anyuka magyar-törisként folyamatosan minden délután a "kislánnyal" tanul. Elsős kora óta.
Ezzel együtt azért a te lányod esete más, mert merőben más a rendszer, mások a válogatás szempontjai, és megkockáztaom, talán nem olyan ordító a pedagógushiány és a szintkülönbség az egyes intézmények közt.
Itt lassan az a tétje a felvételinek, lesz-e szaktanár az órákon... (jó, túlzok, de sajnos nem nagyon)
Emlékeztet a saját fiamra. :)
Neki 4,1 és 4,3 volt az átlaga (zuglói suli) és 90 pontot írt.
Igen, a Fazekasban sincs általános alapból, de van ÁTVÉTEL az általános tagozatra, amihez kell a központi. Úgyhogy ez esetben pl. nekem nem egyértelmű, hogy oda ment-e a delikvens, vagy a társdtud, vagy a termtud tagozatra.
Ettől függetlenül szép lista! Eredményes iskola a Teleki.
Nem földrajzilag, hanem úgy, hogyha végképp semmi nem sikerül, akkor a Petőfi a mentő. Nincs jó híre felénk.
Egyébként arra gondolok, hogy ilyen jó eredményekhez és mondanám, hogy képességekhez (90 felettit írni nem lehet csak gyakorlással) szerintem ezek a gimik meglehetősen gyengék. Még akkor is, ha a megközelíthetőség fontos. Ezért hallgatnám meg szívesen, hogy mi mozgatta ezeket a gyerekeket a döntésükben.
Tényleg nagyon érdekes.
A 91 pontot író diáknak nem túl jó a tanulmányi átlaga, talán ezért írt be egy közepes gimit? (a Margit közelében vannak erősebb gimik is, pl.Szent Imre)
Honnan (földrajzilag) volt az utolsó mentő a Petőfi?
A T.-hez képest könnyen elérhető.
A megközelíthetőség sokaknál fontos szempont.
Talán ez a Margitos diák egyik motivációja is.
A 86 pontos meg talán nem egy jó szóbeliző... Sok "elit"gimiben a szóbeli a felvételi, az addigi csak beugró.
Kedves általános iskolánk közölte, hogy tavalyi végzősei hova milyen pontokkal jutottak be. Szokásosan dícséretes kimutatás.
Aki Újbuda környékéről elérhetően keres középsulikat és fogalma sincs milyen átlag és központi eredménnyel mit választottak a telekisek, kukkantsa meg:
Árpád Gimnázium:
"Az iskolánkra, a továbbtanulási lehetőségekre vonatkozó tájékoztató a honlapunkon lesz elérhető október 20-tól. A gimnáziumról és a felvételi eljárásunkról 2022. november 14-én (hétfőn) tartunk online tájékoztatót, nyílt napunk 2023. február 8-án (szerdán) lesz. "
Nem túl késő a február 8-a? Vagy meddig kell felállítani a sorrendet?
Megjöttek az órarendek (nagy nehezen), hát, szegény fianak nem lesz könnyű, van két olyan napja, amikor reggel 7-től 16.15-ig bent lesz. És még valahová be kell illeszteni a külön sportot (DSE)...
a lányomé kicsit lazább, de két nap is van, amikor 15.15-kor végez, akkor sietve tud csak edzésre odaérni, illetve két nap van nulladik órája.
Összességében nagyon sokat változott a két gyerek között a tanmenet. a fiamnak nulladikban még heti 4 kémiája volt (2 elmélet, 2 gyakorlat), kettő vagy 3 biosz és sok matek, most csak 2-2 kémia, biosz, matek lesz, viszont rengeteg nyelvi óra (11 angol, 6 német)és 3 infó.
Jelentkezni kell majd, többféle sportból lehet választani. Kérdés, hogy lesz-e hely annál a sportnál amit gyerek szeretne, és igen az is, hogy melyik nap van.
Lányom a zeneórái miatt drukkol, hogy ne csütörtökön legyen az ő sportja. :)
További ajánlott fórumok:
- Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben
- Óvódák, bölcsődék, általános iskolák, középiskolák, bárhol a világon
- TB ügyintéző tanfolyamra jelentkeztem. Van valakinek információja, mire lehet számítani felvételinél?
- Mikor lesz fent a neten a középiskolák végleges felvételi sorrendje?
- 2011 középiskolai felvételi
- Hol lehet megnézni a tavalyi középiskolai felvételi ponthatárokat?