Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kövér nők hogyan tudtátok magatokat el fogadni? fórum

Kövér nők hogyan tudtátok magatokat el fogadni? (beszélgetős fórum)

1 2
46. Avey
2012. jún. 28. 16:43
Pont ma hallottam erről a "gyógyszer miatt híztam meg ill beteg vagyok" dologról. A dokibácsi elmondta, hogy semmilyen hormontól nem hízik az ember...Ahhoz enni kell. Barátnőm 53kg-ről 1 év alatt 70kg-ra hízott, pedig nem változtatott az étrendjén. Elment a dokihoz, aki kiderítette, hogy pajzsmirigy problémái vannak. Kapott gyógyszert illetve táplálkozási tanácsokat és lőn ma újra versenyformában van........
45. melindike (válaszként erre: 42. - Korteforma)
2011. júl. 28. 11:31
Ezzel nem teljesen értek egyet. Sajna vannak olyan gyógyszerek, amiket ha sokáig szedsz, mellékhatásként hízni fogsz...Jó, végül is közvetlenül a gyógyszer okozza a súly növekedést, de alap probléma mégis csak a betegség.
44. tica06 (válaszként erre: 43. - Gubóka)
2011. júl. 28. 09:40
Igen, védőburok...mert az ember azt gondolja igy jelentéktelen lesz, nem veszik észre..
43. Gubóka (válaszként erre: 42. - Korteforma)
2011. júl. 28. 08:47

fu ez nagyon igaz, tesóm pszihologus, és mondta ő is, hogy sokszor a meghizást egy külső fizikális védőburk az ember lelke köré.


és belegondolva amikor én felszedtem 8kg-t egy honap alatt kb :D akkor nagyon nehezen mentek a vizsgak sokat elbktam és sok csalodas ert

42. korteforma (válaszként erre: 40. - Szilvamama)
2011. júl. 27. 23:33

Betegség csak ritkán szokott a kövérség mögött lenni. Szerencsére.

A genetikára is jó fogni :D Azért van, mert anyukám, apukám, nagymamám, dédim, stb. is ilyen alkatú.

Nem, azért van, mert valamiért elkezdtél egy védő burkot növeszteni magad köré!

Nem árt azt is végig gondolni, mikor híztál meg, mi történt akkortájt, mi lehet az oka. Az életmódváltáshoz legalább ennyire kell ez is. Én már tudom! :)

2011. júl. 27. 22:19

Itt lakik két emelettel lejjebb: Löventhal-szindrómás; ahogy múlnak az évek, a diéta egyre szigorúbb, a súlya pedig növekvő tendenciát mutat.

Volt kórházban nullkalóriás terápián hónapokig, annyit ért neki mint a szenteltvíz. A családja kivétel nélkül 100 kg feletti. Igy hunytak el.

40. Szilvamama (válaszként erre: 39. - Korteforma)
2011. júl. 27. 21:49

"Nem tudom elhinni, hogy valaki igazán kövéren el tudja magát fogadni..."


Egyetértek. Ha a kövérek el tudnák magukat fogadni, nem fogyna annyi fogyitabi meg csodalötyi, nem fogyózna folyamatosan mindegyikünk. Persze van, hogy a szándékot legyőzi az akaratgyengeség, akkor jön az úgysem tudok én lefogyni duma, meg én így vagyok jó. Persze, 10-20-30-50-70 kiló felesleggel. Egy darabig ámíthatjuk magunkat, de felesleges. Tudom miről beszélek, évekig ezt játszottam. Most én leszek az erősebb, -15 megvan, mégy 2x ennyi vissza.


Szóval ne próbáljátok magatokat elfogadni, úgysem sikerül. Életmódváltás, ahofy korteforma is mondja.


Persze a betegség miatti súlynövekedést muszáj elfogadni, de ez szerintem az esetek max. 1-2%-ában játszik. Viszont könnyű takarózni vele. Én is a pajzsmirigyemre akartam fogni, csakhogy az eredményeim jók voltak ... maradt a süti, a csoki meg a miegymás miatti elhízás.

2011. júl. 27. 20:29

Nem tudom elhinni, hogy valaki igazán kövéren el tudja magát fogadni...


Én gyerekkorom óta kövér vagyok. Most életmódváltáson vagyok fél éve, fogytam 20 kg-t.

Még most is sokat kell fogynom és vékonyan nem is tudom magam elképzelni.

Meglep, amikor azt veszem észre, megnéznek a férfiak. Többen és másképp, mint eddig. És élvezem. Nagyon :)

Emellett azon is dolgozom hónapok óta, hogy elfogadjam és szeressem magam. Jó úton vagyok, úgy érzem. :)

2011. júl. 27. 14:08
Szerintem is más, ha valaki sokat eszik, nem mozog, nem figyel oda magára és ezért hízik el ill. az, ha valaki betegség-betegségre szedett gyógyszer miatt szed fel kilókat. Ez utóbbi szituációt sajnos ismerem. Ez azért dühítő, időnként elkeserítő, mert tudod, hogy nem tehetsz ellene semmit. Amíg szeded az adott gyógyszert, csinálhatsz bármit, iszonyú nehezen megy le pár kiló is (vagy egyáltalán nem megy le semmi). Ilyen szituban, az ember rosszabb napjain csak azt kérdezi magától, "miért"?? Aztán persze, ha elmúlik a "világvége hangulat", megpróbálod a legelőnyösebbet kihozni abból, ami van... és elhiszed, hogy egy telt nő is lehet csinos. ;)
37. tica06
2011. júl. 27. 13:32
Javitok 42 éves vagyok:))
36. tica06
2011. júl. 27. 13:30

Lánykoromban 45-50kg voltam. Aztán jött az első baba és felborult a hormonháztartásom rám szaladt 40kg, ebből kb két év alatt 20 valahogy le is ment.Aztán jött másik 4 baba és a sulyom 90kg körül megállt. Amiig a gyerekek kicsik voltak nem volt időm magammal, foglalkozni..de egy nap tükörbe néztem, és egy hájas disznót láttam, teljesen magam alatt lettem. térdig érő bő pólókban jártam, sajnáltam magam, és ez a házaséletünkre is hatással volt, mert nem hittem el, hogy így is szerethetnek, hiszen én utáltam magam.

4 éve 115 kg voltam (mert bánatomban ettem, hiszen , úgyis mindegy) mikor elmentem egy képzésre. Nagyon kedves csoport társaim voltak, igazi kis csapat lettünk. Egyszer valami megjegyzést tettem magamra.Erre az egyik csaj oda jött, és azt mondta "nincs veled semmi baj, csak rosszkor nézel tükörbe", egy kis szemceruza, spirál, szájfény máris csodát művelt. Később elmentem fodrászhoz, kezdtem másképp öltözni...úgy éreztem kiléptem a csigaházamból.

Most 90 kg körül vagyok megint, eljutottam odáig, hogy az arcommal, és a melleimmel kivagyok békülve..:))

Szeretnék még fogyni, jövőre lesz a lányom ballagása szeretnék 70kg lenni akkora.

Minden nap tornázok, azt eszek amit a gyerekeknek főzök, néha a csoki is belefér, ha vizsgáim vannak, vagy magam alatt vagyok,délután, már csak gyümölcsöt joghurtot eszek.

Nem log a borom, pedig 32 éves vagyok, az szerintem inkább arra jellemző aki gyorsan fogy le.

A lelkem is kezd egyre jobban lenni...és tükörbe is sűrűbben nézek, egyre többször elhiszem, ha azt mondják csinos vagyok.

A térdig érő bő pólók már csak alváshoz vannak használva, inkább azokat részesítem előnyben, amik megmutatják,a vonalaimat..

35. Gubóka (válaszként erre: 34. - D62762eb79)
2011. júl. 27. 07:59

olyan szempontbol más szerintem, h nem a sajat hibajabol hizott meg, mert nem osszevissza evett, hanem beteg és a szervezete mashogy mukodik.


ezert talan kcisit mas

34. d62762eb79 (válaszként erre: 32. - Gubóka)
2011. júl. 27. 07:55
önelfogadás szempontjából miért lenne más? az nem a környezeten múlik...
2011. júl. 27. 07:55

attol h valaki fogy nem lesz rancos és logó boru :)


lehet ésszel is fogyni. ezert szabad max heti fél -1kg okat. én 8kgmal vagyok kevesebb mint tavaly iylenkor és nem ráncosodtam be :))


tavaly nagyon rosszul ereztem magam a börörmben pedig nem voltam köver, de magamhoz képest igen.


nem tudtam elfogadni magam, komplexusaim voltak.

32. Gubóka (válaszként erre: 30. - 7a23ed9179)
2011. júl. 27. 07:53

a betegség miatti elhizas teljesen más dolog szerintem.


ha nem is tudsz lefogyni, prúbálj ugy etkezi h minnél egészségesebb dolgokat egyél.


nem egy embertol hallottam h "nem tudok lefogyni mert beteg vagyok" az is volt, ténylegesen és ezert elhagyta magat es jottek a betegségek egymás utan.


vigyazzal magadra :)

31. sercegnő (válaszként erre: 12. - A14deb9047)
2011. júl. 26. 23:33
ez tetszik!!!: )
2011. júl. 26. 23:10
nekem PCO-m van, nem tudok lefogyni rendesen, világéletemben duci voltam...Most még akár irigyelhető is vagyok, mert van jóképű férjem, aki imád, meg két gyönyörű gyerekem. De ma a kolléganőm roppant tréfásan puffancsnak nevezett, nagyon rosszul esett! és ez sose múlik el, a fájdalom a gúnyolódások miatt, pedig akik ismernek, tudják, hogy betegségem van! jó le lehetne fogyni, de pont az a pláne, hogy szinte lehetetlen, ahogy lemegy nagy erőfeszítéssel valami, már jön is vissza és ez nem attól van, hogy zabálnék.Ááááááá ilyenkor depis leszek!
2011. júl. 26. 22:59
Mindig kövér voltam a leg kevesebb 65 voltam még lány koromban, de mióta az eszemet tudom fogyókúrázok, pár száz kilót leadtam eddigi életem során, le és fel.... 70kg-és 80kg között is kövérnek éreztem magam. Nemrég még a 110kg felé észrevétlenül araszolva, mikor már nemvolt mit felvennem keresgéltem a nadrágjaim között, és megtaláltam a 70pár kg-san hordott nadrágom, elképedtem hogy milyen kicsi, a hasamhoz fogtam kb 20-20cm volt a derekamig két oldalt szabadon. Óóóó bárcsak 70pár lehetnék gondoltam. Bőven jó volna, és nem elégedetlenkednék többet!!! Úgyhogy rászántam magam és afelé haladok még 10 kg és 80 leszek. Már az is elég ahhoz hogy emberibb formám legyen!
28. Szilvamama (válaszként erre: 27. - A14deb9047)
2011. júl. 26. 21:31
:(
27. a14deb9047 (válaszként erre: 26. - Szilvamama)
2011. júl. 26. 21:30
Mint ahogy nálam a 68,9 és a 33 kg közötti :(
26. Szilvamama (válaszként erre: 25. - A14deb9047)
2011. júl. 26. 21:29
Jajj!
2011. júl. 26. 21:28

Barátnőmet láttam 42, 34 és 27 kilósan is :(

Kövérnek látta magát. A bébitűt nem tudták neki beszúrni, hogy mesterségesen táplálják.

24. Anika70 (válaszként erre: 15. - Sziszi-szöszi)
2011. júl. 26. 20:45

Ez így igaz, de azért nem fogunk ebbe bele betegedni!


Próbáljuk jól érezni magunkat!

23. Szilvamama (válaszként erre: 21. - A14deb9047)
2011. júl. 26. 20:41
Soha nem voltam sovány, mindig az a van mit fogni rajta típus voltam. Ha ezt elérem mondjuk +5 kilóval akár, már elégedett leszek magammal.
22. Sziszi-szöszi (válaszként erre: 21. - A14deb9047)
2011. júl. 26. 20:36

A soványság tényleg nőietlen!

Ha már a BMI normál értéket mutat, akkor kb. normálisan nézünk ki, a túlsúly miatt már nem lesz több betegségünk, és talán önmagunkat is könnyebb szeretni, elfogadni. Nálam ez volt.

2011. júl. 26. 20:33

A soványság nem a szépség szinonímája, lásd pl. Rubens, Michelangelo, Tizián, Tintoretto...

Ezzel az erővel sokan mehetnének Afrikába.

20. Sziszi-szöszi (válaszként erre: 17. - A14deb9047)
2011. júl. 26. 20:28
Nekem jó érzés felvenni a lánykori ruháimat. 58 kg voltam mennyasszonyként a 164 cm-hez, és ma is annyi vagyok.
19. Szilvamama (válaszként erre: 17. - A14deb9047)
2011. júl. 26. 20:27
Én akkor sem annyi voltam :) Szülés után nagyon elszaladt velem a ló, túlsúllyal estem teherbe, terhesség +27 kiló, ami lement a szüléssel, az mind maradt a szoptatás alatt. És utána is. Talán most jó úton járok, mert már minden negatív eseményért a túlsúlyomat okolom ...
2011. júl. 26. 20:26
Sehogy:((
17. a14deb9047 (válaszként erre: 16. - Szilvamama)
2011. júl. 26. 20:23
Nem szeretnék most 42 kiló lenni, mint 20 évesen :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook