Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kötés fórum

Kötés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
36. mihalygerge (válaszként erre: 35. - Szapi)
2007. júl. 16. 16:05

Szapi!


Ment a privi!


Szia ! És előre is köszi!

35. Szapi
2007. júl. 16. 11:30
Tettem fel fényképet, de úgy látom nem lett jó. Privire külj emil címet, és elküldöm a képeket. Egy nagyon jó könyvből csináltam, használhatóak. Ha benne vagy, nagyon szívesen elküldöm.
2007. júl. 16. 05:23

A fenébe!


Pedig olyan szép rajz volt! Amit látok, az káosz.

Elkeserítő!

2007. júl. 16. 05:22

Köszönöm Szapi!


Nem ismerem a matracöltést, örülnék, ha leírással segitenél, nincs olyan könyvem, amiből elolvashatnám.

a + 12 v. 22. szem

------------------------------

Az |- - | A másik

egyik | - - | kész

kész | - - | téglalap

tégla- | - - | felszedett

lap | - - | szemei

felsze-| - - |

dett | - - |

szeme- | - - |

i | - - |

| | |

| | |

| | |

| | |

-------------------------------


Az én kötési stílusomban kb. így néz ki a két különálló téglalapot összekötő kötés. A ferde vonalaknál fogyasztom a szemeket. Tehát a kész téglalapok szemeit felszedem, kötök hozzá még 12 vagy 22 szemet, vagy amilyen szélesen össze akarom kötni. És miután a fogyasztásnál két szem maradt, valahogy össze kellene kötnöm az oldalakat. (A sematikus rajzon a fogyasztások utáni egyenes vonal) Ez az összekötés nem megy.


Írd le nekem légyszíves a matracöltést!

32. Szapi
2007. júl. 15. 22:56
Két különálló téglalapot kötést utánzó öltéssel ún. matracöltéssel lehet összevarrni. Az egymással szembekerülő szemeket, ha nem láncoltad le, tompa végű tűvel, kötés utánzó öltéssel tudod összevarrni. A kötés saját fonalával kell, tehát teljsesen láthatatlna. Ezeket az öltésfajtákat kötőkönyvben, ábrák segítségével találod meg. Ábra nélkül nehéz elmagyarázni, de ha nem boldogulsz leírom a szöveget.
2007. júl. 15. 17:08
Sziasztok!Tudja valaki, hogyan lehet két készre kötött oldalt összekötni? Tudom, furi kérdés, de én kockákat, téglalapokat, és más érdekes formákat kötök. Aki ismeri ezt a kötési módot, kérem adjon választ a kérdésemre! ezzel a módszerrel köthetsz diszpárnát, plédet, fotelra takarót stb. S.O.S. elakadtam!
30. szürkeanyu (válaszként erre: 29. - Pnejudit)
2007. jún. 24. 13:38
Sajnálom, hogy csak most olvasom a beírásodat, lehet hogy az elmúltkét hónap alatt már megoldottad, lehet hogy már sutba dobtad, de megmondom őszintén -számomra- így szövegkörnyezetből kiemelve, értelmezhetetlen. Talán, az ezt, megelőző leírás fényt deríthetne a "fordítottan keresztezve" utasításra.
2007. ápr. 19. 20:28

Sziasztok!

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy a 2 SZEMET FORDÍTOTTAN KERESZTEZVE ÖSSZEKÖTÜNK "UTASÍTÁST HOGYAN KELL VÉGREHAJTANI? köszi

28. Szapi (válaszként erre: 27. - C6d8873f61)
2007. ápr. 19. 13:33

Szia!

Én szívesen segítek, hogy előbb-utóbb profi kötő váljon belőled. Igaz, hogy csak távtanítással: elsősorban tippeket tudok adni, gyakorlati tanácsokat, Ha igényled a segítségemet, keress meg.

27. c6d8873f61 (válaszként erre: 24. - Vica-35)
2007. ápr. 11. 07:16
Helló sziasztok! Én egy olyan kötős, ill.horgoló fórumot keresek, ahol az abszolute kezdőknek van lehetőségük arra, hogy elkezdjenek kézimunkázni. Vannak olyan minták, amik részletesen leírják, hogy mit kell csinálni. Én főleg bébi, ill. gyermek holmikat szeretnék szabadidőmben kötni. Hogy kell kis sapkát, kis kabátot, pulóvert, kiscipőt kötni, de most kezdő kézimunkázóként. Hol találnék ilyet? Az index fórumot én is szoktam látogatni, de ott már profi módon kötnek, horgolnak. Most szeretnék tanulni. Üdv. gborika
26. Pumamica (válaszként erre: 20. - Moni111)
2007. márc. 3. 12:21

Szia!


Mennyi csokiért milyen fonalat :)

2007. febr. 9. 12:45
Engem mostanában kezdett érdekelni a kötögetés.. még nem kötöttem csak barátkoztam a gombolyagokkal, de érdekel engem is..! A nagymamám, és anyukám is kötött néha..lehet, hogy a mamámtól megkérdezem, hogy hogyan kell, mert va egy csomó időm mostanában és nem tudok vele mit kezdeni..
2007. febr. 8. 16:39

Sziasztok! Tudom, hogy nem lehet reklámozni. Én inkább meghívnék mindenkit, akit komolyan érdekel a kézimunka ezen belül is a kötés és a horgolás.Van egy fórum ahol igazi ,, öreg motorosok" segítenek mindenben, rengeteg ötlettel és képpel. Gyönyörű kézimunkák születnek amelyek tényleg építik az ember önbizalmát. Aki kedvet kapott jöjjön, szeretettel várjuk:))

[link]

az indekx fórumot keressétek:))

23. szarvasi79 (válaszként erre: 19. - Kinais)
2007. jan. 9. 11:09

Én szívesen megmutatnám, csak így neten keresztűl nehéz.

nincs valami szakkör, vagy tanfolyam ahol megtudnád tanulni?

Lehet ritkaság már az ilyen tanfolyam, de szerintem lennie kell.Vannak ilyen könyvek is.Biztos sok időt elvesz majd mire rájösz, de megéri.Elég egyszer látnod az alapokat, ha van érzéked hozzá, a könyvekből is rájössz a többire.

Nekem anyukám mutatta meg a sima, fordított szemeket.Sokáig csak sima fordított variálásával kötöttem, eleinte nagyon szorosan ment, de aztán rájöttem.később próbáltam a mintákat is megfejteni, és vagy sikerűlt, vagy nem, de nem adtam fel.

2006. dec. 22. 17:24
Szeretnék venni régi Fürge Ujjakat vagy már használt, de még jó állapotban lévő (olvasható) kötésről szóló könyveket. Érdekelne a horgolás is a későbbiekben, ezért ezzel kapcsolatos könyveket is vennék, vagy elfogadnék. Írjatok a kallaihedi@gmail.com címre. Boldog karácsonyt!
2006. dec. 20. 16:05

Szoktam kötni, de a horgolás a hobbim.

Sokáig szégyeltem, mert már gyerekkorom óta csinálom, és furán néztek rám eleinte a barátnőim.Nagymamisnak találták.

2006. dec. 19. 21:00

Sziasztok Forumozok !

Fonalaimat odaadom csokiért .Pénzért nem akarom ,de ingyen sem mert több kilóról van szó .

Akit érdekel írjon !

19. Kinais
2006. dec. 9. 18:36

ha van valaki aki segítene nekem csak egy kicsit elmagyarázni azt nagyon megköszönném!! az emil címem: kiskerekerdo@mail.com

Előre is nagyon köszönöm

18. Kinais
2006. dec. 9. 16:39
szeretném meglepni a feleségemet vmivel amit én kötöttem,de nem találtam semmi olyat amit igazán tudnék használni.Lenne vki aki meg tudná mutatni nekem hogy hogyan kell kötni?Én budapesti vagyok
17. Kinais
2006. dec. 9. 16:36
Sziasztok!Van itt olyan vki aki meg tudná mutatni nekem hogy hogyan kell kötni?
2006. okt. 3. 07:59
Én nem szeretek sajna nem vagyok egy nőies tipus ilyen téren nem vagyok elég türelemes és kitartó.
15. bibed
2006. aug. 31. 17:35
Én is szeretek kötni. Csináltam már pulóvert, mellényt, kardigánt is, sőt horgolni is tudok babacipőt. Mondjuk az még nem sikerül mindeig a legjobban, de a családban annak is nagyon örülnek. Nagynanán tanított meg, még 15-16 éves koromban. Persze van olyan holmi, ami csak félig van kész, és olyan is amit évek óta csinálok.
2006. júl. 3. 06:12

en az anyosomnak probalom elmagyarazni a fogyasztast. De nem erti. Csinal ket teglalapot s osszevarrja. El tudjatok kepzelni milyen, de nagyon lelkesek vagyunk amikor kesz van!

haladk csak a salakkal, s kesobb johetnek a tobbi termekek. sok sikert s kitartast!

2006. júl. 2. 09:53
Én is szeretek kötni de többnyire csak sálakat.Mert még kezdő vagyok.:)
12. notredame (válaszként erre: 9. - Hoxa)
2006. júl. 2. 09:30

nem lehet azt elfelejteni, s annyi mindent lehet belole csinalni.

peldaul az anyosom csak a sima forditottra hajlando, de valtogatom neki a szineket, igy telente mindenkit ellat mellennyel, vagy puloverrel.

a kicsiknek szeret kotni, mert a gyorsan keszen van haha

11. bige (válaszként erre: 9. - Hoxa)
2006. júl. 2. 09:26

ejnye-bejnye:-))

a héten mindenképpen arranézek úgyis van vinnivalóm - mint a múltkor mondtam:-) mikor lenne jó Neked?

addigra kotord elő a fonalat és tűt:-)

10. Venes
2006. júl. 2. 08:26

Hűűű, ezt nagyon szerettem. Sajna a kedvesem nem szereti a kötött cuccokat...:/ Pedig jó ajándék lehetne, mert értékeli a saját kezűleg készítette dolgokat.

Anyum tanított meg kötni, még olyan 8éves koromban. Gyorsan tanuló típus VOLTAM.:)

9. Hoxa
2006. júl. 1. 10:17

Igen! :)

Csak azóta megint elfelejtettem. :(

2006. jún. 30. 07:04

hoxa!

megtanultal kotni?

7. Hoxa (válaszként erre: 6. - Bige)
2005. okt. 26. 09:24
Oké, megíroma mobilom priviben és egyeztetünk, oks?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook