Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kötés fórum

Kötés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
66. 7130b15964 (válaszként erre: 64. - Pungus)
2007. okt. 23. 15:08
Van egy József körút páratlan oldalán is a Subway közelében...
65. 7130b15964 (válaszként erre: 63. - Emese33)
2007. okt. 23. 15:06
A Plázákban általában van kézimunka kellékeit árusító bolt, ott kaphatók mindenféle cérnák, fonalak, tűk, gombok, gyöngyök stb.
64. pungus
2007. okt. 23. 14:36
A Szent István krt Jászai Mari tér felé eső végén vn egy bolt
63. emese33 (válaszként erre: 53. - C299b9bcdc)
2007. okt. 23. 14:16

Igen. De tényleg eltűntek a fonalboltok. Van egy a közelünkben 9-17-ig nyitva, szombaton nem, pont úgy, ahogy az én munkaidőm is van :-((

Ki tudja, hol van Budapesten fonalbolt?????

Előre is köszönöm

62. emese33 (válaszként erre: 61. - Pungus)
2007. okt. 23. 14:13
Szerintem simán meg lehet tanulni könyvből is, mint annyi mást. Pl a Szép kézimunkák (magyar könyvklub).
61. pungus
2007. okt. 23. 08:31
sziasztoik,nagyon szeretnék kötni,gobelinezni megtanulni,de nem tudom hol van ilyen tanfolyam,ha valaki tudna segíteni megköszönném
2007. okt. 23. 08:21
Nem is tudom, nem szeretek kötni.
59. Donyta (válaszként erre: 57. - No jutka)
2007. okt. 21. 08:44
Dobd be az adok-veszek, csere-bere topicba!
58. no jutka (válaszként erre: 43. - Gonczizsuzsa)
2007. okt. 20. 17:30
Szerintem itt a fórumon is lehetne hirdetni.Jó szinek akár kis mennyiségben szinezésre használhatók. no jutka
2007. okt. 20. 17:26
Segitség!! Textima kéttüágyas kötögép mintalapjaira vagy egyéb gépi mintaleirásokra lenne nagy szükségem. Helyette keresztszemes és egyéb mintákat tudok postai cimre küldeni. Segitséget köszönöm!no jutka
56. Szapi (válaszként erre: 50. - Adamoni)
2007. okt. 8. 14:48
A legutóbb megjelent magyar nyelvű újságban van nagyon jó poncsó leírás. Két téglalapot kell kötni, nem kell sehol szaporítani, nem pördül fel, bármilyen mintával köthető...szóval rém egyszerű. Ha kész a két téglalap a rajznak megfelelően össze kell varrni, rojt rá és már kész is. Bár nem tudom, hogy haladsz, de szerintem érdemes megnézned!
55. Szapi
2007. szept. 27. 17:25
Igen én még kötök. Szinte összenőttem a kötőtűkkel. Most is kötök magamnak egy hosszú fekete mellényt. Két éves kislányom van, neki nagyon sok kötött cucca van. És megállítanak az utcán, hogy milyen aranyos. Nagyon szívesen kötnék eladásra is, főleg baba holmikat, de nem fizetik meg.A emberek tömegcuccokért elég sok pénzt hagynak a butikokban, az egyedi kötött holmikat pedig drágának tartják. Úgyhogy marad a család, a saját magam szórakoztatására kötögetek.
54. d'or
2007. szept. 27. 14:22
igen,en is szeretek igazan kotni, de nm volt mostanaban kedvem hozza,mert ez is olyan hangulat dolog...pedig jo lenne megint neki allni,kicsit ki is kapcsolja az embert +szep dolgokat lehet csinalni
2007. szept. 26. 21:45

Annyira kiment a kötés a divatból, egyre kevesebb fonalbolt is van, meg kötött cuccot is sokkal ritkábban látni embereken.


Legalábbis a fiatalokon nem nagyon látni kézzel kötött holmikat. Én vonattal járok dolgozni minden nap, régen nem volt olyan kocsi szinte, ahol legalább egy kötő nőt ne láttam volna. Mára meg szinte senkit se látok kötni. Szinte sohasem.


Köt még valaki egyáltalán ? :))

52. pufika
2007. szept. 23. 08:35
Wicca23, ez klassz ötlet. Akár boltot is nyithatnál belőle :)
2007. szept. 13. 18:15
Régen elláttam a családomat kötött cuccokkal.De már nem annyira mennek ezek a dolgok,igy váltottam.Mostmár csak gyerekjátékokat kötök,illetve horgolok.Hihetetlen sikere van,csak nem győzöm. A ww bogártól kezdve a hóemberig,bohócokat,és mindenféle állatokat készitek a gyerekek nagy örömére.Ezeket nyúzhatják,és amelyik olyan,este párnának használják.
2007. szept. 13. 15:02
Gyerekméretü kell,a 7 éves kislányomnak.Köszi,sokat segitettél.Igaz,hogy elkezdtem 242 szemmel és gondoltam majd állandóan fogyasztom,de nagyon bőnek találom.eddig 10 sort kötöttem le,ugyhogy mindjárt ki is fejtem,jobbnak látom a nyakánál kezdeni,legalább tudom korrigálni a bőséget.
2007. szept. 13. 14:56
Úgy tizenéves koromban érdekelt, de most már egyátalán nem. Inkább a varrás.
48. Szapi (válaszként erre: 47. - Adamoni)
2007. szept. 13. 14:41

Gyerek vagy felnőtt máretű poncsót akarsz kötni? A kislányomnak már én is csináltam. Két darabban kötöttem, mint egy mellényt. Három szemmel kezdtem, és a színén minden sorban, mind a két szélén 1-1 szemet szaporítottam. Amikor elég bő lett (egy háromszög) a végső hosszáig egyenesen kötöttem tovább. Harisnya kötéssel csináltam, hogy az alja ne pördüljön vissza horgoltattam rá szegélyt. Kerek nyakú lett, a nyakán a szegély szintén harisnyakötés, amit visszapördítettem. Más mintával, mackó vagy valamilyen patent nem fog visszapördülni. Akkor tehetsz rá rojtokat is. Lehet végig szaporítani is, akkor két nagy hároszöged van, akkor az újja is csúcsos.

Ha felnőtt leírást keresel, azt újságból nagyon szívesen kiírom neked.

2007. szept. 13. 11:47
Hali!tudja valaki hogy kell poncsót kötni.Találtam pár oldalt,ami angol nyelvü,de sehogyse boldogulok.Legjobban az érdekel,hány darabban kell kötni?nyakától vagy az aljától indulunk?hogy szaporitunk vagy fogyasztunk?köszi
46. Donyta
2007. szept. 2. 07:31

Szerintem itt is sokakat érdekelne a dolog. Hiszen vagyunk biztosan páran akik szeretnek maguknak ill: kisunokáiknak egyedi darabokat kötni, mint én magam is!

Engem is érdekelne a dolog..

45. d'or (válaszként erre: 20. - Moni111)
2007. aug. 31. 19:18
szio engem erdekelnenek a fonalak, irok privit, OK?
44. Szapi (válaszként erre: 43. - Gonczizsuzsa)
2007. aug. 30. 10:04
mint a 42 hozzászólásom
2007. aug. 29. 21:52

Kedves Fórumozók!

Én is nagymama kérésére írok :)

Nagymamámnak rengeteg fonala van, de már idős, nem fogja elhasználni, szeretné eladni. Esetleg tudnátok segíteni, hogy hol lehetne hirdetni, ahol sokan olvassák olyanok, akik szeretnek kötni?

Előre is köszönöm a segítséget!

42. Szapi (válaszként erre: 41. - Tündér Ilona)
2007. aug. 29. 21:20
Privire írok, hogy ne legyen reklám!
2007. aug. 29. 14:51

Kedves Mindenki!


Elnézést a személytelen megszólításért, de szeretném Mindannyiotok segítségét kérni.

Nagymamám nagyon sok időt tölt kötéssel, valamint gobelinek készítésével.

Én, mint az unokája nagyon szeretnék segíteni neki abban, hogy ha mód van rá, ezeket értékesíteni tudja ilyen vagy olyan módon.

Van erre valahol lehetőség esetleg?


Segítségeteket előre is köszönöm!

2007. júl. 20. 10:27

Csak azt szeretném mondani, hogy megvan a technikája az összekötésnek. Külön köszönet Szapinak, aki még könyvet is tudott nekem ajánlani.


Sziasztok!

39. Szapi (válaszként erre: 37. - Mihalygerge)
2007. júl. 16. 18:34
Ment az emil!!! Remélem olvasható. Bár azt is elküldtem, ami használhatatlan. Kötni tudok, a számítógépet még tanulni kell.
38. mihalygerge (válaszként erre: 20. - Moni111)
2007. júl. 16. 16:42

Moni111!


Megvannak még a fonalak? Vagy egy kiló csokim! Érdekel?

2007. júl. 16. 16:09

Szapi!


Megnéztem az adataidat, és képzeld! ott volt a kép, amit nekem akartál küldeni!:-)

Csak ott olvashatatlan, és sajna nem nagyítható:-(

Úgyhogy várom az e-mailt!


Szia!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook