Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kóros alakú spermium fórum

Kóros alakú spermium (beszélgetős fórum)


18. Honeydew123 (válaszként erre: 14. - Panonimo)
2014. febr. 19. 15:20

2 ev alatt sok minden valtozhatott! Lehet, hogy sokat javultak a parameterek, ha pl. azota egeszsegesebben taplalkozott, kevesebb stressz erte, stb.

Nincs kedve ujbol megnezetni? Úgy tobbet tudnatok!

17. Honeydew123 (válaszként erre: 1. - Panonimo)
2014. febr. 19. 15:12

Minden ferfi mintajaban talalhatok abnormalisan formalt egyedek (pl. ketfarku, spiralalaku vagy gorbult nyaku.) Viszont ezek a tokeletlen peldanyok altalaban nem kepesek a megtermekenyitesre. Ha azonban igen, akkor a bennuk talalhato orokitoanyag altalaban nem serult, igy egeszseges lesz az embrio. A termeszet/Joisten/univerzum nagyon okosan kitalalta ezt az egeszet!

Az a lenyeg, hogy a selejtesek mellett legyen elegendo tokeletesen formalt, eros, egeszseges, gyorsan elorehalado uszobajnok és minden rendben lesz! :)

16. Bcicus (válaszként erre: 4. - Panonimo)
2014. febr. 3. 20:11
lombiknál kiválasztják a normális spermiumokat.
15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Panonimo)
2014. febr. 3. 18:32

Ha bele kell fognotok alombikba, akkor tankolj fel pénzzel, mert nem kis kiadásokkal jár!


Sok sikert! Ne húzzátok tovább az időt!

14. panonimo (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2014. febr. 3. 18:29
Koszonom szepen,ez most megnyugtatott.. :-) azert tettem itt fel a kerdest, mert 2evvel ezelott volt a parom orvosnal, es akkor nem foglalkoztunk a temaval, mert kulfoldre mentunk. Most kezdunk râálni uja rendesen a babaprojectre, en volam azota nogyogyasznal, de parom leleteit nem vittem magammal. Ha most ngyogyasztol szeretnem ezt kerdezni, ujabb 10.ezer forint lenne...
13. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Panonimo)
2014. febr. 3. 18:19

a lombiknál ki tudják választani azt a pár megfelelő alakú és mozgású sejtet, amivel meg tudják termékenyíteni a petesejtet, ezért jöhet szóba csak a lombik


A nem megfelelő alakú sejtek is hordozhatnak betegséget, de leginkább a mozgásuk hiányosságai miatt és az alaki rendellenesség miatt nem alkalmasak arra, hogy megtermékenyítsék a petesejtet, tehát a spontán út nem járható

12. 6e116dd2cf (válaszként erre: 1. - Panonimo)
2014. febr. 3. 18:05
A több száz millió spermium között sok a selejtes, de azok általában nem érnek célba a versenyfutásban.
11. Regii (válaszként erre: 10. - Panonimo)
2014. febr. 3. 14:39
az orvos biztos szakavatottabb a témában. jobb volna tőle tanácsot kérni.
2014. febr. 3. 13:27
de, sajnos lassú is, formája se jó...
9. Regii (válaszként erre: 6. - Éva82)
2014. febr. 3. 13:22

Szerintem is!

Ha az alakjávan van baj, akkor nem lesz megoldva a lombiktól!

2014. febr. 3. 13:21

A doki sztem meg tudta volna mondani...

Sokkal okosabb, mint mi ahogy találgatunk :(

7. Éva82 (válaszként erre: 5. - Rozália)
2014. febr. 3. 12:58

Igen, ráadásul a gyakori genetikai betegségek nagy általánosságban a petesejt hibái.


Edwardsos kisfiam volt, 20 hetesen szültem halva, ott azt mondták, az petesejt rendellenesség.

2014. febr. 3. 12:57

nem az a baj, h lassú? Mert az alakja az természetes környezetben, és lombikban is ugyanolyan, nem!?


Amúgy laikus vagyok, nem értek hozzá!

2014. febr. 3. 12:56
Én úgy tudom, a természet azért úgy alkotta meg ezt a kiválasztódást, hogy a "hibás" spermát simán legyőzik az egészségesek, kicsi esélye van, hogy az termékenyítsen meg egy petesejtet. Teljesen nem zárható azért ki, de szerintem minden férfi spermái között van olyan, ami rendellenes.
2014. febr. 3. 12:55
orvosnál jártunk, ő meg csak annyit mondott ,hogy lombik , lombik...
2014. febr. 3. 12:55
De ezt honnan veszed, hogy rossz az alakja???? Kétlem, hogy ránézésre megállapítod....
2014. febr. 3. 12:53
Én még arról se hallottam soha, hogy rossz alakú lehet egy sperma :-)
2014. febr. 3. 12:52

Lányok, lenne ezzel egy kérdésem, ami nem tiszta elöttem...

Ha rossz alakú a sperma, attól lehet beteg gyerek? Eszembe jutott ez is, mondtam is a páromnak,hogy van egy ilyen félelmem, de ő azt mondta,hogy nem hiszi. Tegnap beszélgettem barátnőmmel, és ő azt mondta,hogy úgy tudja, emiatt meg van rá a lehetőség. Neten hiába kérdeztem utána, semmi válasz sincs erre...

Lehet,hogy hülye kérdés, de félek... :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook