Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petevezeték átjárhatóságit mindenféleképp muszáj csinálni, ha lombik javasolt az alacsony spermiumszám miatt? (Győri Kaáli) fórum

Petevezeték átjárhatóságit mindenféleképp muszáj csinálni, ha lombik javasolt az alacsony spermiumszám miatt? (Győri Kaáli) (tudásbázis kérdés)


30. csillan (válaszként erre: 29. - Sajert)
2012. ápr. 28. 11:05
Köszönöm a jókívánságokat és a váalszod! Én is kívánom nektek a legjobbakat! :)
29. sajert (válaszként erre: 28. - Csillan)
2012. ápr. 28. 06:44

Bocsi, csak azóta nem voltam ezen a fórumon :-).


Nekem Pesten a SOTE-n csinálták, oda jártam lombikra. Szövődményem nem volt. A szövődmény meg - szerintem - emberfüggő. Nem az számít, hogy hol csinálják, hanem kinek mennyire bírja el a szervezete. Lehet, hogy nekem pont ez a vizsgálat kellett ahhoz, hogy sikerüljön a lombik. Nagyon sok embert ismerek, aki ezután a vizsgálat után teherbe esett :-). Nálunk a természetes fogantatás szóba se jöhet (de mindig reménykedünk), így én csak a lombikkal tudtam összefüggésbe hozni.


Remélem hogy sikerülni fog a vizsgálat is, és egy év múlva már írod, hogy

"itt szuszog mellettem a lányom/fiam".


Sok erőt, kitartást kívánok Neked.

28. csillan (válaszként erre: 27. - 35486a5042)
2012. ápr. 19. 11:11
köszi, talán majd sajert is válaszol :)Örülök, hogy nálad nem lett semmi gond, de én is kicsit megrémültem volna a helyedben. Ezek szerint mégis vannak olyan helyek, ahol nem kérik a vizsgálatot. Már ha úgy van, nem is bánom, legyen meg, hogy biztosabb legyen a baba megmaradása (ami a méhet illeti a vizsgálattal kapcsolatban), csak tényleg jó doki csinálja, és ne legyen semmi gond. Talán nem vágyom túl sokra ;)
2012. ápr. 19. 10:10

Csillan, én is féltem a szövődményektől, még elötte bnőm ijezgetett is ,hogy ne csináltassam meg, kerssek olyan helyet ahol a lombikhoz nem kell hsg. ő is azt mondta, hogy járhat szövődményekkel, tratra. Aztán másnap mikor hazaengedtek, akkor elkezdtem izgulni, h basszus fáj, keményebb mint elötte azon az oldalon ahol átfújtak, ráadásba hőm felment. Na mondom tuti gyulladás.. :D De aztán nem lett, nagyon nagyon kevés embernél vált ki ilyeneket, de nálad nem fog! Magánklinikán is kérheted, de nyilván olyan orvost válassz akiben megbízól!! Ez fontos...

jó,hogy én válaszoltam sajert helyett :DD

26. csillan (válaszként erre: 24. - Sajert)
2012. ápr. 19. 09:53

Kedves Sajert!

Nagyon örülök annak, hogy neked jól sikerült! HIhetetlen! És bíztató!!!! :) Én igazából a "szövődmények" (esetleges vérzés, gyulladás) miatt aggódom. NIncs arra szükségem, ha nem muszáj.

Megkérdezhetem, hogy neked hol csinálták? Én azt se tudom, hogy ha kell hol csináltassam: a győri Kaáliban, vagy kérhetem ezt a vizsgálatot esetleg egy magánkilinkán is, akkor is, ha nem ott csinálják majd a lombikot?

Gratulálok a gyerkőchözés jó egészsgéget kívánok az egész családnak!:)

2012. ápr. 19. 09:49

Kedves Phuong!

Hát én is nagyon izgulós, félős vagyok. Szörnyű. Minden kis dolog miatt úgy izgulok, még akkor is, ha okom sincs rá. Lassan már úgy vagyok, hogy nem érdekel, nem foglalkozom vele, ráérek akkor izgulni, ha odajutok, s azt mondják, hogy meg kell csinálni.

24. sajert
2012. ápr. 19. 00:01

Lassan öt éve, hogy lombikoztam, de akkor kötelező volt (05.02.-án szívtak le 19-et, majd 05.-én ültettek be hármat, lassan jubilálunk :-))). Mivel a férjem azoospermiás, így nálunk más teherbeesési módszer szóba se jön.


Paráztam, de még hogy. Sok petefészek-gyulladásom volt, és meg voltam róla győződve, hogy csakis átjárhatatlan lehet. Nem túlzok, a legrosszabb a lábam szétterítése volt, SEMMIT se éreztem. Kábítás, altatás nem volt. A doki szólt, hogy kész van, én meg azt hittem, még el se kezdte.

Kiderült, hogy szépen átjárható.


A bő 4 éves gyerekem - első lombikkal - alszik az ágyában. Mindenkinek ilyen szerencsés lombikozást kívánok.

23. 35486a5042 (válaszként erre: 22. - Csillan)
2012. ápr. 18. 23:12
hát persze,,hogy parázol. Ha láttál volna engem, aludni elötte 2 nappal nem tudtam, hozzám szólni nem lehetett,mert tiszta ideg voltam, annyira féltem. aznap amikor bementünk reggel 7 re, mondtam a páromnak,hogy inkább menjünk el, majd máskor megcsináltatjuk.. de hát persze szó se lehetett erről, muszáj volt. remegtem nagyon. én midnentől félek! De látod túléltem, ráadásba kábítót adtak, morfiumot, amitől úgy szédültem, hogy ilyet még életemben nem éltem át. És hozzá még éreztem a fájdalmat is :DD De látod már csak nevetek az egészen :)) Nem kell félni attól a MAXIMUM 5 perces erős mensi fájástól! És csak akkor fáj, ha át kell fújni! Ha nem akkor kicsit fáj, mint gyengébb mensi görcs. :))
22. csillan (válaszként erre: 20. - Blanco)
2012. ápr. 18. 19:54

Kedves Blanco!

Köszönöm, hogy megosztottad velem/ünk történetedet. Tényleg egy csoda, hogy ilyen szépen javult a spermakép :)

Remélem,pozitívat tesztelsz, drukkolok!

Én még mindig ódzkodom a vizsgálattól, de már úgyis csak konzultáció után dől el, hogy kell-e majd, vagy sem. Úgy látom, nagy esély van arra, hogy kell, de a remény hal meg utoljára. Most biztos csodálkoztok rajtam, hogy miért parázok ennyire, de ...

Köszönöm jókívánságaidat, s neked is kívánom a legjobbakat! :)

2012. ápr. 18. 18:47
igen
20. Blanco (válaszként erre: 9. - Csillan)
2012. ápr. 18. 18:41

Kedves Csillan!


A fórumtéma kérdésre én tavaly novemberben akartam nagyon választ kapni. Akkor derült ki ugyanis, hogy a párom nagyon alacsony spermaszáma miatt kizárólag a lombik jöhet szóba. Ugyanilyen értetlenül állt a nőgyógyász magánorvosom is, hogy minek? Aztán megcsináltattam, mert Bp-i Kaáliba is bizony kérték.

Teljesen magam alatt voltam, mikor az arcomba mondták, hogy természetes úton alig van esély, sőt inkább a nullával egyenlő.

Mire megcsináltattam minden egyéb más vizsgálatot is és ott álltunk a lombik-előkészítő injekciók felírása előtt, kiderült, hogy a párom sp. száma a normál érték felé ment, az én HSG-m eredménye: csak a bal oldali járható át, a jobb csak félig.

Így már az inszeminációra is szóba jöhetett elég jó eséllyel, azonban HÁLA az petevezetőim által nyújtott információnak,csak akkor "terhelnek azzal is", ha a megfelelő oldalon is nőnek a tüszők.

Szerencsére ezzel sem volt gond, és most várom, hogy elteljen 10 nap, hogy végre tesztelhessek:)


A HSG valóban jó egyéb szervi elváltozások kimutatására is, amelyet ha időben felismernek lehetséges, hogy annak kigyógyításval mentesítenek egy-két felesleges lombik kezeléstől. Mindenképp pozitívan állj hozzá, és ne aggódj ezeket túl lehet élni.

Szívből kívánom, hogy Neked is legyen részed a csodában. Remélem egy kicsit tudtam segíteni...

19. 35486a5042 (válaszként erre: 18. - Csillan)
2012. ápr. 18. 12:03
peersze, hogy sikerül, emiatt ne aggódj :)
2012. ápr. 18. 12:00
Köszi mindenkinek:) én is nagyon bízom benne, hogy elsőre sikerül majd :)
17. Banita76 (válaszként erre: 12. - Csillan)
2012. ápr. 18. 09:17

Elhiszem, hogy tartasz tőle, de hidd el, nem vészes a vizsgálat.

Egyéb kellemetlenség végülis az egész. MErt ugye minden nap injekciózni kell magadat, és 2 naponta kell vérvételre, meg hüvelyi uh-ra menni, hogy a sejteket ellenőrizzék. Ez kb. 2 hét, utána pedig a sejtleszívás, majd a beültetés. Semmi sem fájdalmas, de azért kellemetlen ez a gyakori orvoshoz járás. De mindenképpen MEGÉRI! Rengetegen átesenk rajta. Nekünk a második próbálkozás volt sikeres. Remélem nektek már az első is az lesz! Sok sikert, és ne félj!!!

16. 35486a5042 (válaszként erre: 13. - Csillan)
2012. ápr. 17. 21:42

hát h van -e elváltozása, meg ilyeneket.Másképp nem megy, se uh-val nem mutatható ki, uh-val csak cisztát meg ilyeneket mutatnak ki.

Én is azt hittem, hogy időhúzás lesz, de inkább az az időhúzás, ha elmentek a meddőségibe és azt mondják,hogy kell átfúvás. És akkor még egy hónap várás... érted:)jobb elöbb megincsáltatni, hidd el. Kibirható...

2012. ápr. 17. 18:57
Háát, majd meglátjuk.
2012. ápr. 17. 18:49

Ezt találtam:

Milyen esetekben érdemes a petevezető átjárhatósági vizsgálatot elvégezni?


ismeretlen eredetű meddőség kivizsgálásakor (legalább 18 hónapja nem következik be spontán terhesség)

inszeminációs kezelések előtt

ultrahang vizsgálat során észlelt rendellenesség pontosításához

2012. ápr. 17. 18:41
És mi baj lehet a méhhel, amit ki tudnak deríteni ezzel az átjárhatóságival? Másképp nem megy a kiderítés? Bocs, nem akadékoskodni akarok, csak kíváncsi vagyok.
12. csillan (válaszként erre: 11. - Banita76)
2012. ápr. 17. 18:40

Kedves Banita! Igen, így valóban lenne értelme, de másképp nem tudnak képet kapni a méhről? Ha átjárhatóságit kérnének, én az ultrahangosat választanám, de válaszod alapján az nem is jöhet szóba? - bár utána kéne nézni.

Egyébként milyen kellemetlen vizsgálatokra gondoltál?

11. Banita76 (válaszként erre: 5. - Csillan)
2012. ápr. 17. 18:08
Én is azt olvastam, de a doki nekem kötelezővé tette a debreceni Kaáliba, pedig nálunk is a férjemmel volt a probléma. Én kérdeztem is a dokitól, hogy miért kell, azt mondta, hogy vagy a Hsg-t vagy a hiszteroszkópiát kell megcsinálni, hogy mégis képet kapjanak a méhem állapotáról, mert ugye oda lesznek beültetve a kis embriók. Így én nem is ellenkeztem, nem volt vészes vizsgálat. Sajnos a lombikkal sok kellemetlen vizsgálaton, és ketelésen kell átesni, de MEGÉRI!
10. csillan (válaszként erre: 7. - 35486a5042)
2012. ápr. 17. 17:24
Ismerősömnek (nem Magyarországon élnek)is lassúak voltak a férje katonái, de neki nem csináltak átjárhatóságit , nem is húzták, halasztották a dolgot, hanem lombik lett belőle. Ezért is reménykedek.
2012. ápr. 17. 17:20
Ezért lehetetlen szinte term. úton való teherbeesés, persze vannak csodák.
2012. ápr. 17. 17:18
Nálunk nem a lassúság a gond, hanem a mennyiség. Nincs elég spermium. ICSI javasolt, ezt mondta, írta az andrológus
7. 35486a5042 (válaszként erre: 6. - Csillan)
2012. ápr. 17. 16:53

nem nem...lehetséges h el vagy zárodva,azért se sikerül teherbe esned.Nekem mondta az orvosom, hogy mivel el volt zárodva ( én se gondoltam volna), most huzzunk bele!az én páromnak is lassú 80%-a...

Vagyis a párodnak mennyire lassú?

2012. ápr. 17. 16:21
Szóval, nem értem, hogy miért lenne muszáj, hiszen én még attól nem leszek terhes,akár el van záródva, akár nincs, ha egyszer a férfinál gond van, s az orvos szerint természetes úton szinte lehetetlen a teherbeesés.
2012. ápr. 17. 16:12
Én meg azt olvastam, hogy ha lombikot csinálnak, akkor teljesen felesleges, mert ugye a petéket úgy szívják le, tehát nem kell áthaladniuk a petevezetéken, így mindegy, hogy átjárható-e vagy nem. Szerintem se lenne szükséges, ha az alacsony speriumszám miatt úgyis a lombik javasolt. Én nem szeretném megcsináltatni, ha csak a doki nem teszi kötelezővé. Úgyhogy megvárom a konzultációt, s csak azután csináltatom ha muszáj. Minek tegyem ki magam feleslegesen egy ilyen dolognak?! Max. ha kell, hát várok egy hónappal többet. Amúgy köszi a hozzászólásokat.
2012. ápr. 17. 09:36
Nekem azt mondta a doki annak idején, hogy muszáj. De nem vészes az a vizsgálat. Engem altattak, semmit nem éreztem.
2012. ápr. 17. 09:11
mi most csöppentünk ebbe az egészbe bele...sajnos. Jövő héten megyek orvoshoz, és ugyanezt akartam kérdezni...:)
2012. ápr. 16. 22:56

igen sajnos...

De nem kell tőle félni, érdemes megcsináltatni, mert lehet,hogy neked is el van záródva,ha igen, akkor fáj, de ki lehet bírni azt az 5 perces fájdalmat ( vagy még ennyi ideig sem tart). Ha nincs akkor elvileg nem fáj :)

Mindent a baba érdekében. :)))

2012. ápr. 16. 19:22
Petevezeték átjárhatóságit mindenféleképp muszáj csinálni, ha lombik javasolt az alacsony spermiumszám miatt? (Győri Kaáli)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook