Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Koronavírus - Politikamentesen! fórum

Koronavírus - Politikamentesen! (beszélgetős fórum)


9370. plavalaguna (válaszként erre: 9368. - Napsugár8)
2020. jún. 7. 10:03
ezekszerint vannak mások is akiknek csak erre telik... amúgy meg esetleg szólni a hentesnek, hogy vegyen figyelembe másokat is? többen mesélték ismerősök, hogy náluk egyszerűen így oldotta meg a hentes, és jutott mindenkinek idősávtól független. egyszerűen tényleg meg kell találni a megoldásokat, és kommunikálni egymással. mindannyiunk érdekében
9369. plavalaguna (válaszként erre: 9366. - Globus)
2020. jún. 7. 10:00
na asszem ez a lényeg. egyszerűen változtak a dolgok, át kell gondolni. nyilván kevesek mögött áll szolgahad aki megoldja az életét. akkor meg mindannyiunknak újra kell tervezni és engedményeket tennünk.
2020. jún. 7. 09:58

Sőt! Van a közelünkben egy maszek húsbolt, a hét végére rendelt tőkehúsokat, egyebeket csüt. délután szállítják neki, így szombat délig jó részét el is adja.


Nagyon sok kis nyugdíjas már csüt. délután elslattyogott, hogy az olcsójából tudjon vásárolni, pl. májat, belsőséget, körmöt, hasonlót... mostmár péntek délelőtt csak a drága karajt, és társait találja. Van választék bőven: veszi vagy nem.

9367. plavalaguna (válaszként erre: 9364. - Be95e6ff22)
2020. jún. 7. 09:58

ha magamból indulnék ki, azt modnanám, hogy olt hogy pénzem se nagyon volt, meg járni se nagyon tudtam, és egyedül is voltam... És hát akkor nem gondoltam azt, hogy egy napon belül kell mindent, hiszen nem voltam rá képes a fent emlitett okokból...

de biztos szarul neveltek, hogy a saját érdekemben alkalmazkodnom kell, ha nem tudom alakitani a környezetem. (megjegyzem ez nagyapám bölcsessége, aki a hadifogoly is volt pl, szóval tudta miről beszl)


de nem magamból indulok, ki, csak ötleteltem- bocsának, hogy azt feltételezem rugalmasság, gondolkodás szorul az emberekbe. várjatok beállok, bégetni, minden szar, le a maszkkal, megfulladok.... most jobb nektek?

9366. globus (válaszként erre: 9364. - Be95e6ff22)
2020. jún. 7. 09:32
Tény, hogy kevesen vágták le, a komfortzóna valamelyest megváltozott.
9365. Napsugár8 (válaszként erre: 9360. - Plavalaguna)
2020. jún. 7. 09:26
Én sem megyek, mentem minden nap. De ha az egyik helyen csak zöldséget, a másikon csak a gyógyszert, a harmadikban csak a lisztet... és ha még azt is le akarja valaki tudni egy délelőtt, hogy hol, mi van éppen akciós, mert egyszerre csak 1 havi nyugdíjat küldenek, és annak igen-igen rövid a vége... 3 óra alatt ezeket szinte lehetetlen végigjárni, sorba állni, kis bolt, egyszerre csak 1-2 fő mehet be, a többi az utcán várakozik, és még a postát is ez idő alatt kellene elintézni...
9364. be95e6ff22 (válaszként erre: 9360. - Plavalaguna)
2020. jún. 7. 09:22
Széles látókörre vall, hogy mindig magadból indulsz ki.Tudod, akinek korlátos a fizetése, vagy nyugdíjas, esetleg több boktba is elmegy, hogy olcsóbb, akciós árut vegyen.Illetve, nem biztos hogy egy boltban megkap az ember olyan ár-érték arányban mindent, ami neki megfelel.A diszkontnak jó az ára, de nincs csemege pult-máris két boltba kell menni.
9363. Flóra76 (válaszként erre: 9360. - Plavalaguna)
2020. jún. 7. 09:21
Én sem az a vásárló vagyok, aki minden reggel leugrik 4 akármiért a boltba.:)
9362. be95e6ff22 (válaszként erre: 9358. - Plavalaguna)
2020. jún. 7. 09:19

Magyar helyesírást, ékezetes szavakat használni nem szégyen ám, akárhány diplomád van.

Gondolom telefonon pötyögsz, és nem veszed az erőfeszítést, hogy normálisan fogalmazz.

2020. jún. 7. 09:18
Megjegyzem szerintem is maszkviseles, es nem kell idosav. Hja, hogy maszkot se akarnak akik idosavot se? Akkor nem tudom...
9360. plavalaguna (válaszként erre: 9346. - Napsugár8)
2020. jún. 7. 09:16

Mert mindennap kell uj varrotu meg loszerszam????

Na ehhez en tul falusi liba vagyok, ehhez a boltrol boltra jarashoz. Meg szerintem sokunk nem igy csinalja. Nem mindenki egyesevel vadassza ossze a dolgokat. Nekem ez mindig is a halalom volt.

9359. plavalaguna (válaszként erre: 9350. - Bless the child)
2020. jún. 7. 09:12
Igen en ezert mondom hogy errol kene plakatkampany. A helyes maszkviselesrol, es hogy hol is hordjak az emberek. Egybol kevesebb lenne az ertetlenkedo. A keleti orszagokban se maguktol jottek ra, komoly tajekoztatas folyt anno.
9358. plavalaguna (válaszként erre: 9357. - Be95e6ff22)
2020. jún. 7. 09:10

Eleg sok phdst ismerek sokkal rosszabb helyesirassal. Igaz egyik se magyar szakon phdzett😎😝


De latom megfogtad az irasom lenyeget egy olyan szoval amit akarhogy irsz, az ertelme valtozatlan🙂

9357. be95e6ff22 (válaszként erre: 9333. - Plavalaguna)
2020. jún. 7. 08:53

Egy kis kiigazítás, nem egészségügyi hanem helyesírási:készséghiány, nem “késséghiány”.

Nagyon intelligens ember lehetsz, osztod itt az észt hogy “olvasni is tudni kell”, biztos PhD-ztél az egyetemen, de a helyesíráson kell még gyúrni egy picit.

9356. Bless the child (válaszként erre: 9353. - Unom)
2020. jún. 7. 08:34
Eleve átesik a triázson. Ha ott a 4 kérdésből egyre igen a válasz, fel se veszik osztályra
9355. Epresturmix (válaszként erre: 9352. - Bless the child)
2020. jún. 7. 08:31
És aki csak szájról tud olvasni? Azok hogy élhetik meg ezt?
9354. Epresturmix (válaszként erre: 9347. - Bless the child)
2020. jún. 7. 08:30
Én volt hogy majdnem elâjultam benne. Szörnyű. Nem vagyok egy összeesküvés elméletet gyártó személy, de manapság gyakran eszembe jut, hogy hülyét csinálnak belőlünk ezekkel a dolgokkal.
9353. unom (válaszként erre: 9352. - Bless the child)
2020. jún. 7. 08:29

Mert fertőzött lehet, és így csökken az esélye, hogy másokat megfertőzzön.

Hogy miért nem tesztelnek azt nem tudom.

9352. Bless the child (válaszként erre: 9349. - Channa*)
2020. jún. 7. 08:26
Amúgy a kórházban a betegnek miért kell maszkot hordani?
9351. 2a641dd1b3 (válaszként erre: 9342. - Amaunet)
2020. jún. 7. 08:24

Kicsit sokat gondolsz magadról ennyit nem érsz nekem. :)


Ahogy lázítani, sem lázítottam és nem is sértegettelek. Ez mind az agyszüleményed, azért, mert nem tudtál meggyőzni a azzal, amit te gondolsz a koronavírus témakörben.

9350. Bless the child (válaszként erre: 9349. - Channa*)
2020. jún. 7. 08:21
Passz, nem tudom. A maszk hordasnak is akkor van értelme, ha felteszed es nem nyúlkálsz hozzá. Ha hozzá nyúlsz, azt már le kellene venni, kezet fertőtleníteni, újat rakni. Ezt úgy őszintén, ki csinálja meg? Senki. Mi reggel kapunk 1! db-ot, elvileg 7-kor felrakom és délutan 3-ig nem vehetném le. Nem normálisak.
9349. Channa* (válaszként erre: 9347. - Bless the child)
2020. jún. 7. 08:02

Tőled kérdezem, mert eüs vagy.


Voltam kórházba és én magam varrt maszkot hordok, így vittem a kórházba is néhány darabot. A második napon dolgozó nővérke hozott nekem egy orvosi maszkot, hogy azt hordjam inkább. Miért?


Szerintem a varrt maszkom sokkal jobb, kellemesebb viselni.

9348. Channa* (válaszként erre: 9346. - Napsugár8)
2020. jún. 7. 08:00

Hát nem tudom...

Mi tegnap is reggel fél 8-kor a piacon voltunk, megvettük, amit akartunk, majd mentünk a pennyibe, ott is bevásároltunk. A pennyből 9:05 kor jöttünk ki.

Mosószert és öblítőt nem kaptam, de nem volt gond, mert dél körül elmentünk a tescóba és megvettük ott.


És tegnap már későn mentünk, mert szokott módon már 6-kor kint szoktunk lenni a piacon és 9-kor már otthon szoktunk lenni.


Ha egyebeket is akarunk vásárolni, akkor azt amúgy is délután vagy hétköznap este szoktuk tenni. Nekünk az idősáv nem zavaró.


Bár azon nevetgélünk, hogy idén még ok, de mi van, ha jövőre is lesz, akkor már nem mehetek a férjemmel vásárolni, és ez így lesz 11 évig, ha...


Bár eddig még csak a kedvezményes idősávnál nem engedték be a férjemet, így hátha jövőre sem nézik majd idősebbnek;)


De, nem fog zavarni, ha jövőre is marad, mert egyedül is tudunk vásárolni...


Mi a hétvégi bevásárlásnál nem szoktunk egyik boltból járkálni a másikba...

9347. Bless the child (válaszként erre: 9345. - Epresturmix)
2020. jún. 7. 07:55
Elég gyakran vagyok mostanában 8 órán keresztül folyamatosan ffp2-es maszkban. Nehogy azt mondja valaki nekem, hogy az curvára egészséges dolog. A saját kilélegzett széndioxidomat lélegzem vissza. Sokszor karikakat látok, szédülök
9346. Napsugár8 (válaszként erre: 9344. - Semleges)
2020. jún. 7. 07:49

Én kezdetektől fogva ellene voltam. Már azóta ellene voltam, ahogy a boltok egyre inkább ráálltak a 9 órás nyitásra évtizedekkel ezelőtt.


Így 9 előtt sem igazán lehet belevetni magunkat a házimunkába, de mire végigjárjuk azokat a helyeket, ahol vásárolni akarunk valamit, jó, ha egyáltalán végzünk vele délig.

Aki nem jár rendszeresen bevásárolni, az nem tudja milyen is az, hogy egyik boltból ki, a másikig elslattyogni és ott is sorba állni... majd menni tovább...


Nincs mindenhol hatalmas pláza, hogy csak egy helyre megyünk, és a varrótűtől kezdve a ló! szerszámig mindent meg lehet venni!

9345. Epresturmix (válaszként erre: 9339. - 2a641dd1b3)
2020. jún. 7. 07:40
Mióta ezt a szart kell hordani, állandóan kapar a torkom, köhögési ingerem van amikor rajtam van. Gyűlölöm! Azt is aki kitalâlta!
9344. semleges
2020. jún. 7. 07:30
Az idősávról az a véleményem, hogy legalább hétvégén törölnék el. Ugyanis az aktív dolgozóknak vagy most is korán kell kelni és menni, hogy 9-ig végezzenek a bevásárlással vagy csak délután mehetnek.
9343. forrest2010 (válaszként erre: 9341. - 2a641dd1b3)
2020. jún. 7. 03:25
... " ... nem kellene idősáv " ami valami irdatlan nagy baromság / szerintem :( / 2-3 hetente 1x bevásárolok , már sok éve így csináljuk , mert mire a többség felkelt , mi már hazafelé jöttünk , jött velünk a lányunk is , segített már a jelenlétével is , mert ami már nehéz , azt felemelte ő :( + így neki sem kellett mindent úgy cígölni haza :( 9-től délig viszont az a pár emberke teng-leng az üzletbe :( hát nemtom h ez kinek jó ?! mert tuti h aki kitalálta ? az nem vásárol !!!!!
9342. Amaunet (válaszként erre: 9342. - Szikla Szilárd)
2020. jún. 6. 23:35

Sértegetsz is a lázongás és a fenyegetés mellett. Gratulálok! Csak így tovább!

Kapok majd sértő szöveggel képeslapot is?:)

2020. jún. 6. 23:17

Én olyan pali vagyok, aki szereti megnézni mit vásárolok, miért adok ki pénzt. Sokan mások is így vannak ezzel.


Rendben elfogadom, hogy működik a maszk. Akkor az megvédené az öregeket is és nem kellene idősáv.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook