Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Környezetünk védelme fórum

Környezetünk védelme (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
11. 4726e582cf (válaszként erre: 10. - Eee466847e)
2006. okt. 7. 22:42

Jó lenne valami elismert szervezet, ahol lehet "harcolni". Szívesen csinálnék ilyet, csak nem tudom, hogy talpra állna-e míg ellépek innen. A Green... (úh, nem jut az eszembe a nevük) nagyon kevés, nagyon nem foglalkoznak velük. Valami ütős kellene, mert mi kis pontok, nagyon kevesen vagyunk vagy nagyon gyenge a szavunk. Sajnos csak rászólni tudunk arra, aki szemetel, és még örülhetünk, ha nem agyal meg azért, mert szóvátesszük tettét.


Vagy az autós kezét törni el, aki megáll a pirosban, nemes egyszerűséggel a a legdrágábbik karikás kocsi ajtaját kinyitja résre, nehogy a lgékondi kevéssé működjön, és kiszórja a hamutartója tartlmát a villamosmegálló mellé. Vagy a másikét, aki az ablakon dobálja ki a csikket. Érdekes, nekem ez nem jutna az eszembe. Ugyan dohányzom a kocsiban is, de a csikk a hamutálba megy, majd a havi mosatáskor kipucolják, igaz előtte én szeméttelenítek. Na jó szerencsém van, találtam egy frankó kézi autómosót, átlag 4 pasi pucoválja egszerre kívül/belül a kocsit, és ha netán szemét marad a kocsiban, vagy a zacsiba gyüjtögetett szemetet is kidobják. Mindez alig kerül 1400 Ftba, valami spéci cuccal mosnak, környezetbarát, és valami tökjó. Nah ezt megmontam ám frankón... Ők forgalmazzák azt, amivel tisztítják kívül, belül a kocsit, és EU szinten elismert, elfogadott környezetkímélő mizé. Ha azt veszem, hogy a gépi mosás alsó hangon is 1200 és nem tökéletes, összekarcolja a kocsit, és csak kívül történik, akkor ez az ár elég baráti, a környezetkímélőségét nem is számítva, mert kétszer ennyit is fizetnék érte, csak az én kocsim mosása kevéssé szenyezzen (tom, tom a kocsit kéne eldobni...).

10. eee466847e (válaszként erre: 9. - 4726e582cf)
2006. okt. 7. 22:34
Éppen ezért "harcolok", a büntetésért! Minden ember mellé igaz, hogy nem lehet őrt állítani, de végre el kellene kezdeni a szemlélet váltást. Tanítani az iskolákban és nem csak a gyerekeknek, de sok szülőnek is, hogy óvja környezetét. Rászóltam egy anyukára, miért dobja el a csoki papírját. A kisfia mellett úgy rám üvöltött, hogy megszégyenültem. Elküldött melegebb éghajlatra. Végén még mahdnem én kértem elnézést. Na, ezt kellene megváltoztatni! Jártam olyan Belga kisvárosban, ahol egy néni lehajolt előttünk és felvette a mások által eldobott szemetet és kidobta a kukába. Nálunk hajolgathatna szegény!
2006. okt. 7. 22:07

Egyet értek a hozzászólókkal, koszos, szemetes Budapest, nem is kicsit. De ez nem a közterületesek hibája, hanem az embereké, akik szemetelnek. Lehet itt is keményen bírságolni kéne, mint ahogy ezt megteszik nyugaton, lehet ez visszaszorítaná a szemetelőket. De lehet nem tudják, hogy az ő pénzük is oda, ha szemetelnek, mert abból a pénzből fizetik azokat, akik takarítanak az utcákon. Nameg milyen dolog az már, hogy mások munkáját tönkreteszik? :(((( Legyen az dohányos, náthás, éhes vagy akárki.


De ez csak egy tényező. A Dunába belevezetett tisztítattlan szennyvíz/gyár mocsok... az se semmi :((( és nem bírságolják meg őket olyan szinten, hogy megérje inkább keményen tisztítani ezeket a vizeket...


Vagy ott van az erdőbe lerakott veszélyes hulladék, vagy akármilyen hulladék... Grrrr.


Sorolhatnám napestig, rémes, ami itt megy.

8. 4726e582cf (válaszként erre: 7. - DODICA)
2006. okt. 7. 22:02

Ki lehet egyáltalán látni az ablakon? :(((( Na jó nem kötöszködni akartam, csak ez ugrott be a vonat ablakon való kinézésről... Mindegy milyen vonalon utazol, katasztrófális a "kilátás", már ha ki tudsz egyáltalán látni az ablakon.

(bocs az offért...)

7. DODICA (válaszként erre: 5. - Eee466847e)
2006. okt. 7. 22:00
Utaztatok már pl. a Bp-Esztergom vonalon vonattal?? Jobb, ha nem néztek ki az ablakon. :(((
6. DODICA (válaszként erre: 3. - 'szti)
2006. okt. 7. 21:59

Igaz, de...

Otthon van hamutálca, ellenben az utcákon nincs elég kuka! Azt meg végképp ne várja el senki, hogy a körmére égjen valakinek a cigaretta, ha nem talál kukát. Az meg persze más kérdés, hogy sokan a kuka mellett is képesek a földre taposni. :((( Pláne játszótéren nagyon haragszom az ilyenre!

5. eee466847e (válaszként erre: 4. - Zena01)
2006. okt. 7. 21:03
Egy órával ezelőtt értünk haza Szilvásváradról, Galyatetőről. Szemétileg felülmúlja Budapestet. Szégyen!! Rengeteg túrista, külföldi és a szeméthegyektől nem látják az igazi hegyeket. Az emberek is természetes rendetlenek, de hova dobja a sok szemetet, ha nincs kuka, vagy nem ürítik gyakrabban. Az ember szíve fáj ezért a gyönyörű tájért.
4. zena01 (válaszként erre: 2. - Eee466847e)
2006. okt. 7. 07:40
Egyetértek. Igaz, hogy kevés a szemetes az utcán, de láttam olyan embert, aki a szemetes mellett dobta a földre a papírt. A másik, ami felháborító, hogy zsákszámra viszik ki a szemetet az erdőbe, és egyéb helyekre.
2006. okt. 7. 06:47

én a dohányosokra is haragszom, akik a csikket eldobálják

az is ugyanolyan szemét, mint pl. egy papírzsepi, csak kisebb

a lakásában is a földre dobja vajon?

persze tisztelet a kivételnek

2006. okt. 6. 21:52
Budapest soha nem volt még ilyen piszkos, mint az utóbbi időben. Az én kerületem különösen az. Hetente telefonáltam illetékes "elvtársaknak" az önkormányzathoz. Volt is eredménye, nem is. A parlagfüvet lekaszálták, de ott hagyták száradni!! A füvet lenyírták ugyan, de a benne lévő szemetet szétforgácsolták. Zaklatásaim után 1-2 napra takarítanak, aztán megint csak a szemét. Miért nincs törvény a szemetelőkre? Miért nem büntetik, aki rondítja a környezetét? Hogyan számolunk el az unokáinknak a ránk bízott értékekkel? TÖBB KUKÁT AZ UTCÁKRA!!
2006. okt. 6. 21:46
Mit tennél (teszel), hogy tisztább legyen környezetünk?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook