Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Környezetünk védelme fórum

Környezetünk védelme (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2006. dec. 2. 18:49
Már gondolkodtam rajta, h szólok érte. Ilyenkor azt nem értem,h mást hogy nem zavar??
70. eee466847e (válaszként erre: 69. - 5464505f6a)
2006. nov. 29. 18:54

Nem lehet szóni nekik?

A közös folyosó is az otthon része, a lakásukban mi lehet?

2006. nov. 29. 17:37
Mi elég jó környéken lakunk,mégis a házban sokan a folyosóra! teszik a szemetüket. A folyosó végén van a szemétledobó...
68. eee466847e (válaszként erre: 67. - DODICA)
2006. nov. 7. 14:25
Szerintem lépcsőházban sem lehet, ha a lakók tiltakoznak. Akkor kellene szólni annak a hatóságnak, aki összeszedi a kóbor állatokat. Valmit ki kell találni! Így nem lehet tönkretenni családok életét. Írjatok a TV-nek! Pofátlanok! Arról nem is beszéve, hogy betegséget is terjeszthetnek ezek a macskák. A
67. DODICA (válaszként erre: 66. - Eee466847e)
2006. nov. 7. 14:08

:)

Ha arról van szó, rögtön nem tartják lakásban a macskákat! Egyik feljelentés után kitették őket a lépcsőházba. Hát akkor megtudtuk, milyen a visszhangzó kanos macska hangja!

66. eee466847e (válaszként erre: 62. - DODICA)
2006. nov. 7. 08:48
Én hallottam és láttam is olyat, hogy hatóságilag elvitették a macskákat és a kutyusokat. Azt hiszem, hogy törvény szabályozza, hány macsek, ill. eb tartható egy lakásban. Bár azt gondolom, hogy az ilyen embereknél teljesen mindegy, hogy hány kedvencet tartanak, ha nem tartják be az együttélés szabályait és a környezetüket magasról (emeletről) lesz....k!
65. eee466847e (válaszként erre: 61. - Juniperus)
2006. nov. 7. 08:46
Ezt nagyon jól mondtad el! Még nevettem is rajta, pedig sírni kellene! Hiába jelented fel őket, én azt veszem észre, hogy itt már semminek nincs gazdája, ha a felelősség kérdése felmerül. Akkor igen, mikor fizetned kell: kukadíj, csatorna, közös kltsg, stb. Disznóság!!
64. e71af41436 (válaszként erre: 63. - 'szti)
2006. nov. 7. 07:01
pedig a galambetetést a közteresek büntethetik....
63. 'szti
2006. nov. 7. 05:56
Nnna, etetős szomszéd. Nem a mi házunkban, hanem anyáméknál, fölöttük 2vel, nem macskát etetnek, hanem galambot. És a galamb ugyebár összeszarja (már elnézést, de erre nincs más szó) az alatta levő erkélyeket, utcaszakaszt, mindent. Csak behúzott nyakkal merem megközelíteni a házat, hogy vajon mikor kapom a fejemre az áldást. Egyszerűen undorító.
62. DODICA (válaszként erre: 60. - Eee466847e)
2006. nov. 6. 22:24
Mi a 2 és felediken lakunk. Alattunk egy olyan házaspár, akikről jót még sose hallottam egyik szomszédtól se. :) Tartanak kb. 8-10 macskát (egyre több, de nem kicsik!), s vajon hogy etetik őket, pláne télen? Hát az ablakon keresztül. Onnan hajigálják ki a húscafatokat, amelyek nem mindig kerülnek ám bele a tányérokba. Leginkább nem. :( Az alattuk levő szomszéd már mindent megpróbált tenni ellenük, hiszen nem lehet egy leányálom, mikor az erkélyén landol egy mócsing. De semmi eredmény. A közös képviselő se nagyon tud mit csinálni, őt is állandóan feljelentik, perelik. (Mármint a macskások.) Képtelenség az ilyenekkel kulturáltan együtt élni. Manapság meg már nincsenek meg azok a fórumok, ahol úgy lehetne ilyesmit szóvá tenni, hogy annak foganatja is legyen. :( Erről egyébként egyszer majd írok hosszabban, van egy igencsak kínos ügy a tarsolyomban. :)
61. 4726e582cf (válaszként erre: 61. - Juniperus)
2006. nov. 6. 21:48
Ez jó ötlet :), úgyis van nálam mindig gép :).
60. eee466847e (válaszként erre: 59. - DODICA)
2006. okt. 25. 20:39
Sorstársak voltunk, ami az emeletről történő ledobálásokat illeti. Nem akarom felsorolni mi mindent dobálnak sokszor le. Nekem ez nagyon furcsa és rossz érzés volt a nagy, kertes, családi ház után. Addig komolyan nem gondoltam, hogy vannak ilyen disznó emberek. Emeletről használt zsepit, körömlakkos vattát, csikket ledobáni merénylet a jóérzésű emberek ellen.
59. DODICA (válaszként erre: 53. - Eee466847e)
2006. okt. 25. 18:21
Lehet, jobban is tetted. Különben esetleg leöntöttek volna felülről. Nálunk megtörtént: az erkélyre kiteregetett ruhákat vörösborral és hamuval tisztelték meg. :((( Mindezt azért, mert szóltam a kisiskolás gyereknek, aki az orrom előtt vágta ki a lépcsőház kövére zsömléjéből az általa utált paprikát, hogy ugyan vegye már fel, s tegye kukába. A szülők hálásak voltak a nevelésért. :)) Szerencsére már nem ott lakunk.
58. 4726e582cf (válaszként erre: 56. - Kisgé)
2006. okt. 25. 10:07
Biztos jó hecc... csak nincs a többi embernek röhögni kedve :(((((((
57. 4726e582cf (válaszként erre: 48. - E71af41436)
2006. okt. 25. 10:05

Nyilván elég zabos lettem volna, és ilyenkor könnyen előfordul, hogy olyat teszek, amit máskor nem.

Pl itt nálunk egy vezetőségi tag művelte ugyanezt. Nos szépen kihívtam az irodából és bevezettem a retyóba, merthogy letagadni sem tagahatta le, hogy ő jött ki előttem a wcről. Mondtam neki, hogy itt nem fog utána takarítani senki, és megvártam, míg megcsinálja. Aztán azon agyaltam, már higgadtabban, hogy na most mi jön ez után... de nem történt semmi, hallgat róla, mint a sír, nyilván, mert nem én égtem ekkorát, bár az üzletvezető csaj megjegyezte, hogy nem kellett volna, de nem is ő takarítja.

Ugyanez a mosogatós történettel. Szintén a vezetőség nem mosogat, pl. mindenkinek van saját bögréje, így lehet tudni, hogy ki nem mosogatott. Egyik nap ugye az egyik csaj, lazán beletette a kávés bögrikéjét a mosogatóba, mert valaki úgyis elmossa. Másnap ott tanácstalankodott, hogy hova tettük a bögréjét, mire megjegyezetem, hogy mi ugyan sehova, ott keresse, ahol hagyta.

Ha ilyen a vezetőség, hogy várja el a többi embertől, aki beosztott posztban van, hogy rendet hagyjon maga után?

Na jó ez a mosogatós sztori nem igazán környezetvédő, de kikívánkozott... :).

56. kisgé
2006. okt. 25. 09:20
Én ma láttam reggel, hogy Gazdagréten az összes buszmegállóban, ami kb 7 megállót jelent ki vannak törve a váró ablakai. Ennek mi értelme????
55. 'szti (válaszként erre: 54. - Eee466847e)
2006. okt. 25. 09:14

Egyetem sugárúton történt :-)))

Viszont sajnos a falak tele vannak firkálva :-( Azokkal mosatnám le és festetném újra, akik összefirkálják, ez lenne az egyetlen megoldás, többet nem csinálná...

54. eee466847e (válaszként erre: 52. - 'szti)
2006. okt. 25. 09:11
Debreceni vagyok.Szombaton jártam a Nagyerdőn és a városban. Tisztaság, rend. Bár nagyon régen elkerültem, mégis büszkeség látni, hogy nem leépül Debrecen, hanem fejlődik. Példa lehetne akár Kispestnek is.
53. eee466847e (válaszként erre: 50. - Hoxa)
2006. okt. 25. 09:09
Lépcsőházunk kifestése után egy héttel lábnyomok díszítették a falakat. Firkák :"Velünk vagy Simon Tibi!" Hetekig nyomoztam, mire kiderítettem, kié a költői véna, mely ehhez hasonló rigmusokat is felvésett a falainkra. Természetesen letagadta a 16 éves gyerek. A szülőknek nem merek szólni. Fölöttem laknak 2 emelettel.
52. 'szti
2006. okt. 25. 09:08
hahh! Mit láttam tegnap Debrecenben?! Olyan békebeli bácsikát (nem volt bácsika, olyan 50 körüli :-)) ) hegyes végű bottal, aki szedte össze a szemetet!!! Megállapítottuk, hogy na, ilyet Budapesten nem látni!
51. eee466847e (válaszként erre: 49. - E71af41436)
2006. okt. 25. 09:05
Ezt csak így lehet csinálni!! Mármint csak így tudunk fellépni a szemetelők ellen, ha dumálunk, dumálunk és elragadtatjuk magunkat olykor-olykor.
50. Hoxa
2006. okt. 25. 00:06

Tökre igazad van a magyar mentalitást illetően. PONTOSAN EZ A HELYZET! Én is nagyon sokszor tapasztaltam már ezt, ilyenek a magyarok, szégyenteljes egy dolog! Én is mindig kiakadok!

A házban már a lépcsőházat sem tekintik a sajátjuknak az emberek, már ott elkezdik a szemetelést, csikk eldobást, kutya pisiltetést is néha! A falra firkálnak, mert az már nem az ő lakásuk. Az ilyeneknek barlang való, nem ház!

2006. okt. 24. 23:38

húúúúúúúúúú



asszem kicsit elragadtattam magam

48. e71af41436 (válaszként erre: 47. - 4726e582cf)
2006. okt. 24. 23:38

Az a baj ezzel,hogy nem mindig van így. Mert pölö az én melóhelyemen tizen dolgozunk,abból másodmagammal takarítom azt a k....wc-t.De ez még semmi. Mentem be úgy kedves kolleganő után,hogy a wckefe csak röhögött...merthogy nem használta. na attól tudok falramászni. és képzeld,a lakása csilivili. akkor ott miért nem igényes? tudod miért?: mert a többség ilyen!Ez igazi magyar mentalitás. ami nem az enyém,abba szarjunk bele.szó szerint.

Én személy szerint annak örülök,hogy itt vagyunk többen is,akik teszünk valamit az iléyen emberek ellen.

47. 4726e582cf (válaszként erre: 46. - DODICA)
2006. okt. 24. 22:20

Kéne, hogy bennünk legyen, de gyanítom, hogy aki az utcán szemetel, az otthon is elvárja, hogy más takarítson helyette...


Én is sejtem, hogy rég kitalálták már a nem benzin üzemű autót, de érdekes módon a mindenkori feltalálók eltűnnek... túl nagy pénz van az olajban, sajnos...

46. DODICA (válaszként erre: 45. - 4726e582cf)
2006. okt. 24. 21:44

Köszike! :)))

Egyébként én nem értem, miért kevesen.... Otthon mocsokban élnek? Vagy lobbi, pénz, érdek, illetve nem érdek?...

Számomra az a normális, ha alapból bennünk van a környezetvédő szemlélet. A Föld nem a miénk, csak használjuk mi is, emberek. Sajnos alaposan tönkre is tettük már. :(( Valahol az a baj, hogy mindenki sütögeti saját gesztenyéjét, de, hogy mi lesz unokáink korában, az már csak nagyon keveseket érdekel. Pl. rég ki van már találva a benzinmentes autó is, de míg az olajtársaságoknak ez nem áll érdekében, ugye....

Áhh, nem is folytatom a sort, csak felbosszantom magam. :(

45. 4726e582cf (válaszként erre: 32. - DODICA)
2006. okt. 24. 21:33
Mi az, hogy elfoadunk! Mindenkire szükség van, mivel kevesen hajlandóak kiállni a környezetvédelemért...
44. 4726e582cf (válaszként erre: 42. - F772199837)
2006. okt. 24. 21:29
Nem gondolod, hogy porronggyal mászkálnok :))) (nem akarom megbántani a kiskutyásokat!!!). Ilyen időkben kell egy nagyobb kutya, hogy távol tartsam az embereket magamtól, ne félj, nem is jönnek idegenek közel, persze kivéve az ilyen csemetéket :).
43. 4726e582cf (válaszként erre: 41. - 4726e582cf)
2006. okt. 24. 21:28

* amelyiket használom...


grrrr, nem az én napom, komolyan...

42. f772199837 (válaszként erre: 41. - 4726e582cf)
2006. okt. 24. 21:28
Sejtettem, hogy vmi nem stimmel, mert elég karcsú kutya lett volna 5 kilósan :))))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook