Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Környezetünk védelme fórum

Környezetünk védelme (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2016. szept. 13. 06:17
Van egy utca kis hazámban,az én utcámtól 3 utcányira,ahol a lakók a ház elé szemetelnek.Illetve társasház elé,1-2 kólás doboz, cigis..csikkek.Milyen környezetvédelmet várunk,ha ilyen alapok hiányoznak az emberekből? Miért csodálkozunk,ha bemocskolják az óceánokat is,ha nem képesek arra sem,hogy a saját házuk tájén söprögessenek?! Komolyan taszító ez a felelőtlenség.
100. joezai
2016. szept. 11. 16:51
Nagyon sok ember egyénileg is tojik az egészre. Mert az csak egy zsebkendő, csak egy csikk, csak egy fa... És ilyen emberek kerülnek pozíciókba is, akik nem éreznek felelősséget. Az ipari nyomás és a törvényalkotás csak egymás kezét mossa, a tiszta lélek, a tiszta élet nem számít. Ezen nehéz változtatni. Mindenki megteheti, ami tőle telik, és minél többen gondolkodnak felelősen, annál kevesebben lesznek majd, akik nem.
2016. szept. 10. 22:08

Nehéz ilyen társadalomban védeni.

A sok gyár,ezek a nemtörődömemberek', a túlfogyasztás ,kizsákmányolnak mindent rövid időn belül,majdnem lehetetlen itt bármit is védeni.

Nagy összefogásra lenne szükség,de az is lehetetlen,mivel minden a pénzről szól.

Azt hiszik nem érdekük,pedig de.

98. ina87
2016. szept. 8. 17:15
még nagyon sokat lehetne tenni csak egyesek lusták és félre lökik ezt a témát nem azt mondom h mindenki bűnös de aki tehetne valamit azok inkább homokban dugják a fejüket,és nem utolsósorban már a gyerekeket is fel lehetne világosítani...
2009. márc. 27. 18:58
Nah, hoxa, jól eldugtad...de megtaláltam:)
2009. márc. 27. 18:48

97ben voltam Görögországban...a rossz hálózat miatt volt ott így. De ettől függetlenül értem, mire akart kitérni mercy...


Bemásolom iwiwről, ide tartozik valamilyen szinten!!!(ha valaki, még nem olvasta volna...)

Március 28-án egymilliárd ember csinálja. Te se maradj ki!


A kampány, amely a kezdetekkor csak Sydney lakosait buzdította otthonaik világításának lekapcsolására, mára a legnagyobb nemzetközi, klímaváltozás elleni akcióvá nőtte ki magát. 2009. március 28-án, 20.30-kor a világ minden táján lekapcsolják a villanyt egy órára – a Föld Órájára. Célunk, hogy 1 milliárd ember és több mint 1000 város csatlakozzon az akcióhoz. Bizonyítsuk be együtt, hogy globális összefogással eredményesen léphetünk fel a klímaváltozás ellen!


Regisztrálj a [link] weboldalon, és kapcsold le a villanyt

március 28-án, szombaton este 20:30 és 21:30 között!


Mit tehetsz még?


- Küldd el a levelet a Föld Órájáról mindenkinek!

- Mesélj a Föld Órájáról mindenkinek!


Köszönjük, hogy Te is csatlakozol!

95. cc9f604208 (válaszként erre: 93. - Vvicus)
2009. márc. 27. 18:48

igen szabályosan észrevettem, hogy kevesebb víz kell.... és van még valami amit rettentően utálók, hogy az elázott papír beleakad a wc kefébe........

na azt még jobban utálom eltakarítani csak azért mert beleakadt a papír...

mer úgy egyszer lehúzod, de ha nagy dolog után még külön ott takarítani is kell akkor kétszer kell, hogy az elázott papír ne akadjon bele....

na ez már kisregény... de alényeg én nekem bevált...

2009. márc. 27. 18:45

hm erről még nem hallottam, de én már itthon is igyekszem... azt gondolom kevésbé terheli a környezetet.... persze ehhez megfelelő kuka kell...

máshol én is szívesebben dobom a wc.... minthogy elkapjak egy fertőzést.... de hát az intimebb dolgokat is ki kell dobni....

azt vettem észre, hogy kevesebb víz kell a wc-be...

93. vvicus (válaszként erre: 91. - Cc9f604208)
2009. márc. 27. 18:43
Én olajat sosem öntök mosogatóba, igaz, bármilyen módon tünteti el az ember, azzal szennyezi a környezetét... És ha a wcpapír a szemetesbe megy, az különben jobb? Nem szemétkedve kérdem, tényleg érdekel. :-)
92. correct (válaszként erre: 91. - Cc9f604208)
2009. márc. 27. 18:41
Én ezt a WC-papíros dolgot Corfun tapasztaltam állítólag egész Görögországban ez van, de nem a terhelés miatt, hanem mert olyan vékonyak a csövek, hogy nem bírná elvinni a víz.
2009. márc. 27. 18:36
A nyugati országokban, már a WC papírt nem dobják bele a WC be- hogy ne terhelje, a szennyvizet.... akkor itthon miért nem tesszük.... Ugyanígy pl. a sütéskor elhasznált olajat is beleöntjük a mosogatóba!!!!
90. Sziporkaaa (válaszként erre: 11. - 4726e582cf)
2007. jún. 2. 19:09

Sziasztok!


Vannak szervezetek melyek aktívan közreműködnek a környezetvédelemben:

[link]

[link]

[link]

[link]

Nagyon jók ezek a civil kezdeményezések, mert leginkább társadalmi összefogással lehet változtatni bizonyos viselkedésmintákon szerintem.

89. DODICA (válaszként erre: 88. - 5464505f6a)
2007. márc. 13. 13:24

Pl. azért, mert....:)

Én szívesen használnám, ki is vannak téve városszerte, de van abban minden, csak az nem, aminek kellene, hogy legyen. :(( Nem értem az embereket, ez így kinek és miért jó? Nekem elment tőle a kedvem, mert hiába szerettem volna pl. a különféle üvegeket a rendeltetésszerű kukába dobni, mindig csalódnom kellett, ha belenéztem. :( Azt viszont ne várja senki tőlem, hogy emiatt majd más városba autózom. Bár, ha apum megy valamerre, akkor elküldöm vele a dolgokat... Egyedül az elem az, amit tudok szelektálni, mert az oviba nagy szeretettel viszi a lányom. :) Fiam is vinné, de az iskolában már ugyanaz a helyzet, mint drága városunkban: a sárga kukába minden kerül, csak épp az elem nem. :(

Én spec. ezért szavaztam anno, hogy nincs értelme... Nincs, mert senki se foglalkozik vele komolyan, a szelektív kukákat eszi az enyészet, összetörik őket, körülöttük áll a mocsok... Azt se tudom, ürítené-e egyáltalán valaki, vagy csak dísznek lettek kitéve?

Kár érte... Ha normalizálódna itt a helyzet, első lennék, aki szelektálna. De így? Napi szinten minek? Annyi tárhelyem nincs itthon, hogy megtehessem. :(

2007. márc. 13. 11:53

Most néztem egy régebbo szavazást.Szelektálod-e a szemetet?Érdekesség:van,aki a kövre szavazott:nem,nincs értelme,majd ennél a mostani szavazásnál zt válaszolta,h szelektálja...


Amúgy nem értem,ahol van lehetőség szel.hullgyüjtésre,miért nem használják(akik nem használják)?

2007. jan. 4. 10:26

Sziasztok! bocsánat, most nincs időm visszaolvasni mindenkit, de pótolni fogom.

A párom környezetvédelmet tanít egy bp-i egyetemen, szóval nálunk oda van ám figyelve rendesen :)))))

szelektív hulladékgyűjtés és társai :)

Természetesen nem dobálunk el szemetet, sőt én rászólok az utcán a szemetelő emberekre, hogy otthon is a földre dobja???!?!?! :))))))))))))) sokan felveszik ilyenkor :)

minden tavasszal szokott lenni a Velencei-tónál körny.védelmi nap, olyankor óránkon keresztül szemetet szedünk, persze ez csak egy pici terület, az országhoz viszonyítva, de ez is valami.


üdv

moki

86. eee466847e (válaszként erre: 85. - DODICA)
2006. dec. 8. 08:08
Sok díszmasnit összegyűjtögettem én is. Múlt évben pár darabot a karácsonyfára is feltettem. Olyan különlegesek voltak a faágak csücskein.
85. DODICA (válaszként erre: 82. - Anita72)
2006. dec. 7. 21:55

A legkisebb még ész nélkül szaggat, az idősebbek már tudják szépen is csinálni, vagy felállnak, s hozzák hozzám a csomagot, hogy ugyan szépen szedjem le róla a papírt, mert jó lesz az még később más ajándékra. Na, ilyenkor az, akitől kaptuk, elég furcsán szokott ránk nézni. :)

Ugyanígy a díszmasnikat is gyűjtöm, későbbiekben felhasználom. Az se kerül több pénzbe. :)

84. DODICA (válaszként erre: 80. - Juniperus)
2006. dec. 7. 21:52
Csak azt nem értem, miért kell visszadani? Merthogy nálunk is félre van téve minden ajándéktasak, a távolabbi rokonoknál is. Megy a cserebere folyamatosan, s még izgalmas is, mikor visszatér hozzánk az, ami eredetileg is nálunk volt. Néha többször is.:)
83. eee466847e (válaszként erre: 82. - Anita72)
2006. dec. 7. 11:52
Ez aranyos! Azt gondoltam, hogy ilyen csak nálunk van. Karácsonyi képeslapokról nem mondok le. Azokat én hagyományból postán küldöm. Szóval, mire kellene, csak a húsvéti lapokat találom meg. Természetesen Húsvétkor már meglelem a karácsonyit is. Volt olyan ajándék, amit áprilisban találtam meg. A fiam úgy örült, akkor kapta meg.
82. anita72 (válaszként erre: 81. - Eee466847e)
2006. dec. 7. 11:38

Mi is átestünk ezen, volt hogy "majd én segítek kibontani", csakhogy megmentsük a papírt.. de hát a gyerkőcök nem bírtak magukkal.

Tudom, hogy ketten nem váltuk meg a világot, de ezzel is teszünk valamit a környezetünk védelmében.

El ne felejtd, hogy ajándékbontogatásnál kéznél legyen egy kisolló, nagyolló, kés, fűrész (na az utolsót viccnek szántam), mert nálunk mindig olyan atombiztosra van bedobozolva minden ajándék. Ja és a csillagszóró, mert az mindig úgy el teszem (múlt héten megvettem), hogy nem találom.

81. eee466847e (válaszként erre: 80. - Anita72)
2006. dec. 7. 11:34
Látnád Fanni unokámat, amint tépi türelmetlenül a csomagolópapírt az ajándékról.Eegy pillanat alatt kibontja, nekem meg órákban telt mire szépen elrendeztem a masnikat. Megy a kukába nekem meg a szívem megszakad. A papír szép is volt, drága is. Igazad van, minek?
2006. dec. 7. 11:30

Tavaly ünnepek előtt foglalkozott egy műsor azzal a témával, hogy mennyit költünk az ajándékok becsomagolására, pontosan nem tudom, de valami döbbenetes összeg volt. Én nem mondom,hogy nem szép egy szépen becsomagolt ajándék, de totál felesleges, úgyis a kukában végzi.

Én ezt a matricás dolgot nem ismerem, de tök jó.

79. eee466847e (válaszként erre: 80. - Juniperus)
2006. dec. 7. 11:28
Köszi, ez is nagyon jó:))) Megfogadom.
78. eee466847e (válaszként erre: 77. - Anita72)
2006. dec. 7. 11:12
Igazad van, jó az ötleted:)))) Én is így fogom csinálni. Nem is tudok szépen csomagolni, mindíg elszakad a papír. A zacskó meg 18-20 embernek nagyon drága dolog. Köszi:))))
2006. dec. 7. 11:10

újságot, üvegeket, flakonokat mi is elhordjuk a szelektív szigetekre, pedig nincs közel hozzánk. De ha belegondoltok, hogy szenteste napján mennyi ajándék csomagoló anyag kerül a szemétbe, már maga az ajándék doboza és mi még szépen be is csomagoljuk őket. Én idén csak egy masnit teszek minden ajándékra.

Egy szemétdomb tetején élünk.

76. eee466847e (válaszként erre: 75. - Rika)
2006. dec. 7. 11:03

Nehéz rá válaszolni, mint arra is, hogy sok hajléktalan mellett miért van ott egy, vagy két eb. Hiszen neki, magának sincs mit ennie sokszor. Talán a valakihez tartozás, vagy gyerekek esetében a játék miatt.

A szelektív gyűjtésről:nálunk kikotorják a gyüjtögetők a tartályokból ami számukra hasznos és ott hagyják, ami nem kell nekik. A gyűjtők környéke is borzalmas.

75. rika
2006. dec. 7. 10:53
Nekem hála istennek nincsenek ilyen problémáim. Falun lakom és ott nincsenek ilyen problémák. Tiszta a falu és az emberek is normálisak. Csak egy családdal van probléma. Elég szegények és mégis tartanak kutyát és a multkor láttam a kutyust csak feküdt bent a kertbe és nem tudtam mi a baja. Akkor közölte a többi szomszéd, hogy meghalt a kutyus szabályosan éhenhalt. A sírás kerülgetett. Addig nem tudtam, hogy szegények. Folyton az járt a fejembe, hogy nem került volna semmibe neki is adni az én kutyám tápjából egy tányérral. Akkor még most is élne. Soha nem fogom megérteni az ilyen embereket miért kell akkor kutyán tartani. Ja és azóta beszereztek egy másik kutyát!
74. Rekus
2006. dec. 7. 10:34

A héten egy pozitív élmény ért.

A férjemmel vittük a szelektív gyüjtőbe a műanyag, meg nem visszaváltható üvegeket, és valaki más is éppen azzal szorgoskodott, hogy megtömje a tárolót:)

Más is használja a gyüjtőt:)

Korábban olyan érzésem volt, hogy a környéken csak mi vagyunk ilyen megszállottak...

2006. dec. 6. 18:47

Ma ismét szomorúan tapasztaltam, hogy Budapest egyre mocskosabb, szemetesebb.3 kerületben jártam és elkeserítő ami itt van. Száraz falevelek rohadnak a szeméttel megspékelt kupacokban. Kutyapiszok az Üllői úton (természetesen a járdán)

nincs felelős. Aki tehetne valamit, az nem sétálgat, nem gyalogol. Ez az önkormányzatok szégyene, de nekünk kell benne élnünk:(((((

72. eee466847e (válaszként erre: 71. - 5464505f6a)
2006. dec. 2. 19:04
Szerintem félnek! Mert aki ilyeneket csinál, ez minősíti is a jellemét, magatartását.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook