Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Környezetünk védelme fórum

Környezetünk védelme (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
41. 4726e582cf (válaszként erre: 39. - F772199837)
2006. okt. 24. 21:26
Ma ez egy ilyen nap... amúgy a nullám úgy látom, hogy meghalt, mármint, amit használok, szóval a kutya 50 kilós :).
40. 7130b15964 (válaszként erre: 38. - 4726e582cf)
2006. okt. 24. 21:20

Sajnos hülyék mindenhol vannak...

Talán valami csoda folytán a gyerek normálisabb lesz, mint az anyja.


A kutyások nem hibásak, csak azok a kutyások, akik megveszik a kutyát és napi fél órát (vagy még annyit se) szánnak arra, hogy kivigyék, a többi időt többnyire egyedül bezárva tölti a kutya a lakásban. Szerintem ez önzés (esetleg butaság, ha nem tudja felfogni, hogy árt vele az állatnak).

2006. okt. 24. 20:37
Bizti 5 kiló az a kutya, kedves Faw? :))))))
38. 4726e582cf (válaszként erre: 26. - 7130b15964)
2006. okt. 24. 20:31

A lakásban nem kell utána jobban takarítani, mint magunk után :).

Amúgy nem játszótérre hordjuk itt a környéken páran a kutyát, hanem köztes területre. Nem tudom, hogy hogy hívják, de két háztömb között hosszan húzódó vadfüves terület. Ugyan ki vagyunk tíltva, de nem tudok 20'-et naponta többször kocsikázni a kutyával, hogy elvégezhesse a dolgát. Fasza kis szerkezetet lehet kapni kimondottan ürülék szedésre, nem is vészesen drága, de úgy gondolom, hogy ha kutyát van pénz tartani, akkor erre is kell, hogy legyen, bár egy egyszerű reklámszatyor is megteszi.

Elítélem én is azokat a kutyásokat, akik nem szedik össze a kutyaürüléket. Bár avval sem értek egyet, hogy játszótérre hordják sétáltatni. Akármennyire házi állat, mégis teljesen 100%-ig nem lehet egy kutyában sem megbízni. Én sem kedvelem, ha gyerekek vannak a közelében, bár volt egy félig édes eset. A futtatón egy álmos délután sétáltattam őfelségét (Zeusról beszélünk ugye :D), mikor is figyelmes lettem egy visításra, mikor is azt vettem észre, hogy szembe rohan velünk egy 5 éves forma kislány és közben visít, hogy "kutya, kutya, kutya". Az eb, akiről is szó van itt, potom 5 kilós, kb dog méret, csak karcsúbb. Nah eme "véreb" ettől, hogy a kislány visítva rohan felé széttárt karokkal, letöttyent és várta az áldást megrőkönyödve. Persze addigra már rövidre fogtam az ebet, nehogy egy hirtelen mozdulattól megilyedjen és támadásnak vegye. A kislány kérdés nélkül a kutyára vetette magát, állva olyan magas volt, mint az én kutyám ülve. Ott csimpázott rajta, persze a kutya tűrte és még csak nem is kezdett el viháncolni. Anyuci persze trécselt a futtató szélén sorakozó házak egyikében leledző barátnőjével, érdekesnek tartottam, hogy még a gyerekvisításra sem kapta fel a fejét, csak akkor kezdett el nézgelni, hogy hol a gyerek, mikor az már a kutyámon lógott. Fejvesztve rohant oda, közben üvöltött, hogy fogjam meg a büdös dögömet, és feljelent, mert megtámadta a kutyám a gyerekét, holott a szokottnál is rövidebben volt a kutya és az ő gyereket "támadta be" az én kutyámat (lehet már ezt a sztorit írtam...). Majd mikorra odaért a gyerek sugárzó arccal hajtogatta, hogy nagy kutya meg ilyesmiket. Persze a nő püffögött, szerintem jogtalanul, ugyanis, akkoriban nem volt tiltott ott sétáltani a kutyát, és még csak elengedve sem volt, és nem is az én kutyám ment oda hozzájuk incselkedni a gyerekkel (nem is szokott idegenekhez sem odamenni). Végül előkerült a fertőtlenítő kendő is, szegény gyerek összes csupasz részét lemajzolta vele, mintha fertőző lenne a kutya. Csak lestem, asszem be is szóltam valamit. Nah ennyit az anyukákról, akik annyira féltik a gyerekeiket. És mi van, ha nem békés a kutya, mondjuk még lehet rajta szájkosár, bár avval is tud művelni dolgokat a kutya. Megértem én, hogy félti a gyerekét, de akkor nem kéne jobban odafigyelni rá? Csak a kutyás a hibás mindig? A lendületben lévő gyereket meg csak úgy tudtam volna megfékezni, hogyha a kutyát elengedem, az meg eléggé féltékeny, és idegenek közel sem jöhetnek hozzám...

Azóta is fúj rám a csaj, mintha leharapta volna legalább a fejét a kutyám...

37. DODICA (válaszként erre: 36. - E71af41436)
2006. okt. 24. 20:21

Igaz, csak kérdés, mikor, s mi lesz addigra drága bolygónkkal. :(

Egy fecske sajnos nem csinál nyarat..... bár én akkor is úgy érzem, hogy el kell kezdeni! Mert, ha nem így gondolkozunk, akkor esélytelen, hogy a gyermekeink másképp fognak. S, ha ez így folytatódik tovább.....

Pedig néha oly reménytelennek tűnik. Kimegy az ember nyugatra, s szembetűnő, mennyivel mocskosabb a mi országunk. Úgy általában véve...


Szemétválogatás? :)) Mégis mibe? Na jó, egy km-en belül találni kukát. Aztán csak bele kell nézni, s látható, hogy mi minden olyasmi van benne, aminek nagyon nem ott lenne a helye!:( Olyan bosszantó! Mert, ha már nem válogatja valaki a szemetet, akkor legalább ne lombozná le azok lelkesedését, akik rászánják a plusz időt! Meg persze ne tenné tönkre az egészet azzal, hogy a fehér üveges kukába belehajítja az elemet, zsepit, miegymást. :(

Szélmalomharc..... Bár Don Quijote-t tiszteljük, szeretjük. :) Nem utolsó sorban, igazat is adunk neki!

36. e71af41436 (válaszként erre: 35. - Eee466847e)
2006. okt. 24. 19:56
Nem dicsekvés ez. Remélem hamarosan itt is eljönnek azok az idők,mikor az emberek igényesebbek lesznek a környezetükkel szemben.Ha többen vagyunk kik szeretik a szépet a tisztát....nos....sok lúd ,disznót győz,igaz? :))
35. eee466847e (válaszként erre: 34. - E71af41436)
2006. okt. 24. 19:53
Erről nem akartam írni nyilvánosan, mert nem szeretném, ha valaki azt gondolná, hogy dicsekszem. 2005-ben New Yorkban jártunk. Rengeteget gyalogoltunk, két hétig reggeltől estig. Manhattanben nagyon sok kutyás embert látni. Vannak, akik egyszerre 10 ebet is sétáltatnak.(ez a munkájuk) Egyik kézben a pórázok, másikban a nylonzacsi, még üresen, vagy teli. Kukához ér, kidobja. Szigorúan büntetik, ha rajtakapják. Kinek érné meg, hogy 100 dollárt fizessen egy kis kk-ért? A falfirkákat is büntetik! Aki nem szelektálja a hulladékot, azt is.
34. e71af41436 (válaszként erre: 29. - Eee466847e)
2006. okt. 24. 19:25

eldobta. dettuska újra a kezébe nyomta. de akkor már szét is kentem rajta.és otthagytam.haza kellett mennem kezet mosni. viszont volt eredménye,mert legközelebb mikor láttam akkor már lehajolt.(persze gondolhatta azt is:itt ez a gyagyás nő,megelőzöm a bajt)

Mindegy. én mindig rászólok az ilyenekre,sajna ezért nem vagyok népszerű a környéken. De most komolyan,milyen lenne ha Pitzburgöm végtermékét összegyűjteném,majd szépen elszórnám az utcán????

33. eee466847e (válaszként erre: 32. - DODICA)
2006. okt. 24. 18:55
Örülök neked. Én már évek óta vívom a kis szélmalom harcomat. Erről bizonyára lent olvastál. Szervezkedem, próbálkozom. Szólok, ha lépni kell! Köszi addig is, lassan összeáll a csapat.
32. DODICA (válaszként erre: 18. - 4726e582cf)
2006. okt. 24. 18:09
Ha elfogadtok, 4-en.:) Az asztalborogatás is megy, lehetne kérdezni a helyi önkormányzatot. :) Már vörösödnek, ha meglátnak. :)
31. 7130b15964 (válaszként erre: 30. - F772199837)
2006. okt. 24. 17:38

Éppen a Duna partján épülő házakat nézegettük, már majdnem számolgattunk, de elvette a kedvünket az egésztől, hogy a lakótelepről kiáradó kutyások (a vadi új) házak kerítéseinél, kapujában sz...tják a kutyáikat és persze, ott is hagyják a produktumot.


Nem a kutyák a hibásak. Csórik, hogy is bírnák ki, hogy leérjenek velük a partra, amikor jó, ha összesen egy fél órát vannak a szabadban naponta. Ebből kb. 10 perc reggel, aztán várhatnak vagy 10 órát, mire visszajön a gazdi és ismét leviszik őket. Csak azt nem értem, hogy akinek nincs ideje és helye, meg igénye a kutyájával foglalkozni, az mi a fenének tart bezárva egy állatot (csak önzés vagy butaság lehet erre a magyarázat).

2006. okt. 24. 17:26

Épp most mesélte a nagymamám, hogy tegnap egy idős asszony (kb 75 éves) épp a kutyáját szaratta a fűre.

A kutya dolgavégeztével a tulaj nyanya gondosan megtörölgette a seggét, majd elhajított a a papirokat a fűbe. Ezt látván odament 2 hasonló korú néni, és megkérdezték, hogy ezt mégis hogy gondolja?!

Erre ő: ha tudnák milyen beteg ez a kutya... meg különben is ez közterület, azt csinál amit akar!


A pofám leszakad komolyan! Adná az ég, hogy én lássak hasonló esetet, tuti megkapná a csomagot.

29. eee466847e (válaszként erre: 28. - E71af41436)
2006. okt. 24. 17:08
Mit csinált vele? Zsebre dugta? Eldobta?
2006. okt. 24. 14:49

Én már adtam kezébe kutyatulajdonosnak kutyus végterméket :)))

mert megérdemelte :))

27. eee466847e (válaszként erre: 22. - Hoxa)
2006. okt. 24. 14:37
Én is hallottam valamelyik dunántúli városban már büntetik is a csikkdobálókat. Úgy hallottam helyszíni bírság 30.000 Ft. Jó lenne, ha bejönne nekik! Ismételni tudom saját magam, nincs elég kuka, szemetes, csikktartó a megállókban, utcákon.Sok emberből hiányzik a közösségi szellem,a jóindulat, nem érdekli őket, hogy mást rosszul érínt, ha koszt, szemetet lát környezetében. Aki rendszeresen szemetel és természetesnek tartja, hogy eldobál mindent, azoknak hiába beszélünk. Agymosás kellene, hogy végre megértse mindenki, mennyit ártunk magunknak, másoknak, környezetünknek.
26. 7130b15964 (válaszként erre: 25. - 4726e582cf)
2006. okt. 24. 12:14

Még mindig jobb, ha valamelyik szeméthez keveredik, mintha az utcán, játszótéren maradna.


Egyébként számomra érthetetlen, hogy miért nem tudják felfogni egyes kutyások, hogy a játszótér a gyerekeknek van, illetve, hogy a kutyájuk után takarítaniuk kell közterületen is, nem csak a lakásban.

25. 4726e582cf (válaszként erre: 23. - E71af41436)
2006. okt. 24. 12:10

Jah, vágjam szegényt be a kocsiba, furikázzak 20'-et (jó esetben, mert ha dugóba keveredem, ami valószínű, mert úgy érek haza, hogy pont csúcsforgalom van), aztán keressek a kutyafuttató közelében parkolót, ami mellett két oldalon 3-4 sávban gyorsforgalmaznak a kocsik, alapjában véve igen keskeny hely, HÉV is ott araszol el a "futtató" mellett, se kerítés se semmi... Arról nem beszélve, hogy magyarázd el egy fiú kutyának 8-10 órányi 4 fal közé zárás után, hogy te most itt nem végezheted a dolgod, mert nem a futtatón vagyunk.


Sajnos panelben lakunk, kutyánk mindig is volt, de megfelelő mozgással kompenzálva van a bezártság. Ő kicsit nagyobbacska lett (elsőre akkora volt, mint egy kisebb macska), mint számítottunk rá, de ennek ellenére nem adnám oda semmi pénzért.


Láttam már itt bent a városban kutyaürülék szemetest... kíváncsi lennék, hogy melyik szeméthez van hozzácsapva, ha már veszélyes hulladék...

24. Hoxa
2006. okt. 24. 11:26
Múlt héten beletoltam a járdán(!!!) egy nagy kupac kutyakakiba a babakocsit (előre nem látok a kocsitól)... akárki is hagyta ott, biztos nagyon-nagyon sokáig csuklott...
23. e71af41436 (válaszként erre: 20. - 4726e582cf)
2006. okt. 24. 11:20

A kutya ürüléke a macsak ürüléke és az ember ürüléke VESZÉLYES HULLADÉK.



De ezek a kutyafuttatók is elég röhejesek.

20 percig be kell fogni a kuyus popóját,amíg oda nem értek??? :))

22. Hoxa
2006. okt. 24. 11:16

Valamelyik nap azt hallottam a Naplóban, hogy van törvény a csikkelők ellen. Erről tud valaki valamit?

Láttátok azt a műsort? Nagyon érdekes volt az emberek reakciója. A végén arra kérték a nézőket, hogy ők is nyugodtan szóljanak... Hah, azt hiszem ha nem áll mögöttem egy kamera, nagyon csúnyán végezhetném egy beszólás után..

21. eee466847e (válaszként erre: 20. - 4726e582cf)
2006. okt. 19. 20:43
Ez a szemétség látod! A kutyusokat éppúgy megilletné a méltó hely bárhol élnek gazdáikkal, mint a parkoló autókat, vagy - és ezért ne ítéljen el senki - a szabadidő tereken játszókat. Miért nincs Mo-on erre a célra kialakított, tágas, körbezárt kutyatér. Mindenkinek biztonságos lenne és senki nem kiabálhatna az állatbarátokra. Nekem nincs kutyám, mert panellben lakom, de tudomásul kellene venni az illetékeseknek, hogy ma már ennek is teremteni kellene egy kulturált teret, mert vannak, akiknek az eb a család! Ezt tanítani kellene a gyermekeknek iskolában és azt is hogyan védje az erdőt, mezőt, környezetét. Ofői órán lenne mit behozni, le vagyunk maradva!!!
20. 4726e582cf (válaszként erre: 19. - Mese)
2006. okt. 18. 19:08

Erre van egy sztorim.


Nem messze innen, ahova a kutyákat hordjuk sétálni, futtatni van egy füves terület, ideköltözött pár éve egy politikus, nem mondom melyik félhez tartozik, de úgy tudom most nem ők nyertek itt nálunk az önkormányzati választásnál, lehet őt sem fogják az önkormányzatban tovább látni szívesen.

Nos nem is ez a lényeg, ideköltözött, kirakatta a táblákat, hogy kutyát sétáltatni tilos, annak ellenére, hogy a legtöbb kutyás összeszedi a kutyája után a dolgokat.

A helyzet az, hogy ugyan kutyát nem lehet sétáltatni, de a fősuli hallgatói teljes nyugodt szívvel parkolhatnak a füves részen.

Tudtommal a kutya ürüléke az szerves, a kocsiból kifolyó dolgok meg igen csak környezet szennyezők. Persze az autók ellen semmi kifogása sincs ennek az embernek, mert nem kerültek ki a "füvön parkolni tilos" táblák... naná, mert ő is ott parkol (mert ugye a ház aljában van parkoló, de azt meg kellett volna venni a lakással együtt... aki nem vette meg, nem parkolhat ott, csak a ház melletti futtatón)...


Érdekes ugye?


Ennek ellenére a kutyákat nem tudjuk elvinni a kijelölt kugyasétáltató helyre (ami kocsival is legalább 15-20 percre van a lakhelyünktől), amit mellesleg most lezártak és beépítenek.

A járőrök nem szólnak semmit, mert tisztában vannak evvel a helyzettel, mi meg továbbra is ott sétáltatunk és továbbra is takarítjuk a kutyák után a helyet...

19. mese
2006. okt. 18. 15:53
Nagyon sajnálatos, hogy nap mint nap rengeteg ember szemetel és nem tiszteli a környezetét.Sokszor csak egy lépésre lenne a szemetes, de lusták odafáradni, ezért inkább elhajítják a hulladékot.Ami még nagyon szörnyű, hogy az edigérintetelen területeken is egyre több a szemét, például az erdőkben.Mit lehet ilyenkor tenni, azon kívül, hogy tudjuk, nem kell szemetelni, de hogy értessük ezt meg hatásosan mindenkivel?
18. 4726e582cf (válaszként erre: 17. - Eee466847e)
2006. okt. 7. 23:41
Helyes, már 3an vagyunk :)
17. eee466847e (válaszként erre: 16. - F772199837)
2006. okt. 7. 23:08
Nagyon örülök, hogy az ország másik részén is így gondolkodik valaki. Amennyiben többen lennénk bizonyára még eredményt is érnénk el környezetünk védelmében. Legyél kitartó te is és emeld fel szavad (ezek most nagy szavak lettek) a szemetelők ellen. Valakiknek, valamikor el kell kezdeni! Köszi.
16. f772199837 (válaszként erre: 12. - Eee466847e)
2006. okt. 7. 23:02

Ahol én lakom, kisvárosban, tényleg rendszeresen, nap mint nap, ápolva van a köztér, asszem tavaly(?) el is nyertük a legvirágosabb város címet.

De sajna az emberek mentalitása rettenet országszerte. Ráadásul itt, a román határnál nagyon sok igénytelen átutazó van. :(

Asszem sok múlik rajtunk, szülőkön is. Igenis rá kell szólni arra a gyerekre, ha önmaga nem ér fel ésszel bizonyos dolgokat.

15. 4726e582cf (válaszként erre: 14. - Eee466847e)
2006. okt. 7. 23:02
Ok, helyes :)! Bárhonnan segítek, ha tudok :). Ha mást nem is megtervezni a logót, szórólapot, akármit, grafikus volnék vagymi :)...
14. eee466847e (válaszként erre: 13. - 4726e582cf)
2006. okt. 7. 22:59
Köszi, szavadon foglak, még ha a világ másik végében leszel is!
13. 4726e582cf (válaszként erre: 12. - Eee466847e)
2006. okt. 7. 22:56

Emeletről liberót... elhagyom az agyam :(((((((.


Betojok, komolyan, felajánlottátok, hogy ingyen jószándékból feltakarítotok, és nem adtak megfelelő szerszámot??? HAH!


Szerintem nincs ilyen szervezet! Csinálni kéne, de ahogy végigzongoráztam csekély vállalkozás szervezői tudásommal a dolgokat, mire ez talpra állna, az pár év, addig nem maradok már itt Magyarországon így nem vágok bele. De szívesen besegítek harccal (tudok ám asztalt borogatni pírámán :D) ha lenne ilyen.

12. eee466847e (válaszként erre: 11. - 4726e582cf)
2006. okt. 7. 22:50

Önkormányzatunknál többszöri kérésemre is azt a választ kaptam, hogy egy XY nevű Kft-vel vannak szerződésben, akik néha megkapirgálják az utcát , de a látszat, a "szépérzés" elmarad. Kértem, adjanak szerszámokat, majd mi elkezdjük a takarítást pár jóérzésű emberrel. Képzeld, nem adtak. Pedig van nekik. Amennyiben találok valami nekünk való "harcos szervezetet" értesítelek.

Nálunk az emeletről már liberót is dobtak le, természetesen tele volt.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook