Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Korai hozzátáplálás. fórum

Korai hozzátáplálás. (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
464. kingi7 (válaszként erre: 461. - Ében11)
2009. nov. 10. 09:18
Hasfájós babánál sokszor nem tesznek meg mindent, nem fogadják el, vagy nem alkalmazzák,mert mennek az ő elképzelésük után, ami csődöt mond... hangsúlyozom, vélemény és általában írom, van akinél nem müxik, de nagyon sok esetben igen...
463. kingi7 (válaszként erre: 460. - C62e5b7d24)
2009. nov. 10. 09:16
Engem speciál érdekelne, mert az enyém is 4 hónapos... tápszeres volt a tiéd, vagy szopizott? Hogyan tudtad a kanalat elfogadtatni vele? Két evés Hogyan kezdted, mivel és a nap melyik szakaszában?
462. ében11 (válaszként erre: 458. - Kingi7)
2009. nov. 10. 09:14

te írtad hogy szoktatod már akkor.

amúgy meg tartom a véleményem.én elhiszem a gyerekorvosnak-hogy 3-4 hónaposan nem termel az emésztéshez bizonyos enzimeket a baba.vagy te ezt még nem hallottad?-ezért totál feleslegesnek értelmetlennek látom a korai kínálást.

461. ében11 (válaszként erre: 455. - Kingi7)
2009. nov. 10. 09:11

én is megkérdezhetek olyat akinek felnőtt a gyerek-és bár sok a tapasztalata, de nekik már távoli a dolog és a kellemetlenségeket elfelejtik szerencsére a szülők-szóval nem biztos jobban tud segíteni az akinek már felnőtt gyereke van mint az aki meg gyakorló szülő.

persze örülök hogy van sikerélményed és minden rendben a babóddal-de másnál meg nem így van, és nem mindig a szülői odafigyelés, foglalkozás hiánya miatt-pl. a családban is van most hasfájós baba sajnos nála ez nem oldódott meg-pedig az ő szülei is szeretnék ha nem szenvedne a pici-de ez is rossz példa mert nem csak azon múlik mit tesznek a babával...de talán én a 3 évből többet tudok írni mint te a 4 hónapból...

460. c62e5b7d24 (válaszként erre: 457. - Ében11)
2009. nov. 10. 09:10
Az a legfőbb baj ebben a fórumban, hogy a KORAI HOZZÁTÁPLÁLÁSRÓL VAN SZÓ erre többen jönnek és szajkózzák a magukét, ami nem hiszem, hogy helyes. Akit nem érint, az ne írjon bele szerintem. Igaz, hogy engem sem érint, mert én 4 hónaposan kezdtem a naggyal a kanalazást, és mondok véleményt is, csak igyekszem árnyaltabban és nem lerohanva tenni, hogy az enyém a tuti.
459. kingi7
2009. nov. 10. 09:10
Szóval,kezdeném ismét, érdekelne olyan anyukák véleménye és tanácsa, akik 3-4 hónaposan elkezdték a hozzátáplálást és esetleg tápszeres a baba... hogyan kezdék, nem csömörlött meg a baba...stb
458. kingi7 (válaszként erre: 452. - Ében11)
2009. nov. 10. 09:08
Én most már komolyan elgondolkodom, hogy olvasási nehézségeid vannak, hol írtam, hogy 6 hónaposan szobatiszta???? Légyszíves mutasd már meg...
457. ében11 (válaszként erre: 454. - C62e5b7d24)
2009. nov. 10. 09:05

én pont hogy nem támadtam-inkább az aki azt mondja ez vagy az a gyerek nem normális illetve a szülő nem nevel-de gondolom ezt te tudod mert nálatok több gyerek van,biztos látod hogy nem egyformák :).

igen nyitott fórum de nem érzem hogy valakit is bántottam volna annak ellenére hogy teljesen más a véleményem-ha valaki nem akarja hogy olvassák akkor privátba ír, vagy más módját választja a csevegésnek.:D

456. kingi7 (válaszként erre: 454. - C62e5b7d24)
2009. nov. 10. 09:04
Hát ez a baj, engem is rögtön jöttek és letámadtak és még mindig teszik, ha az ember elmondja a véleményét :))) de mire vannak a nagyik :) majd megkérdezzük, ők biztosan tudnak értelmes választ adni :)
455. kingi7 (válaszként erre: 450. - Ében11)
2009. nov. 10. 09:03

Mint, írtam védőnőmről a véleményt, és én nem személyesen írtam rád a véleményt sem, és mint azt is leírtam a környezetemből kiindulva, mivel önnálló tapasztalat nincs, erről konkrét véleményt 3 év múlva tudok írni, és azt is írtam, hogy sokan nem foglalkoznak eleget a gyerekkel, ennyi... ez az én szubjektív véleményem... én 4 hónap távlatából tudok véleményt írni, azt, hogy mit csináltam, hogy ne legyen hasfájós és,hogy végigaludja az éjszakát... ennyi, általánosságban beszéltem, meg szerintem genetika is... igen, tudom,hogy fejlődésekben vannak eltérések, de azért nem kell olyan magas lóról beszélni, mert még te sem nevelted fel a gyereket, én a környezetemben lévőket kérdeztem, akiknek felnőtt gyerekük van, ebből indultam ki...

De már nagyon elkanyarodtunk a tárgytól, én máshogy látom és te is máshogy látod, ennyi...

2009. nov. 10. 08:59

Hi-hi ezen a fórumon tanács sosem volt sok, mert rögtön jöttek és letámadták azokat, akik máshogy gondolják és máshogy csinálják, mint ami a legújabb WHO-s állásfoglalásokban le van írva.

Ezért nem jó, hogy minden fórum teljesen nyitott, de ez van:S

453. kingi7 (válaszként erre: 448. - KisCsillag2)
2009. nov. 10. 08:55
Én is azért jöttem,de más lett belőle :) tanács nem volt
452. ében11 (válaszként erre: 446. - Kingi7)
2009. nov. 10. 08:48

és még valami,most hogy 3 éves elmúlt-már képes indulás előtt pisilni-mert érti hogy megyünk és kell-két évesen ebből még dacos nem akarom volt!és vissza is tudja tartani-korábban ez sem ment neki-ha kellett akkor rögtön.így most már nem gond ha be van öltözve-mert kibírja amíg megérkezünk vagy találunk wc-t.ja és nagyobb magasabb így a wc-t is könnyebben használja.

de majd ha nem lesztek pelusosok rájössz nem egyszerű wc-t találni.

drukkolok hogy a 6 hónaposod vissza tudja tartani amíg elmagyarázod neki hogy kiveszed a babakocsiból levetkőztök előveszitek a bilit-mondjuk bevásárlás játszótér utazás közben!

ja és az enyém mehetett oviba-annak ellenére hogy a papírra az volt írva nem teljesen szobatiszta-a legtöbb helyen segítenek a gyerekeknek ebben is.

451. ében11 (válaszként erre: 448. - KisCsillag2)
2009. nov. 10. 08:41
szerintem ez jó ötlet-de azért próbálj meg minél több főzeléket főzni gyümölccsel kínálni-mert ha megy közösségbe az lesz a menü-szóval csak nektek kell kicsit alakítani és ehet veletek.ne legyen túl zsíros olajos fűszeres-és mehet neki.a diót mogyorót és az édességeket csokoládé stb. én sem adtam neki még egy éves kora után sem-azzal még lehet várni.a tejet meg eldöntöd-én azzal is vártam még-de ételbe ha belekerült nem volt gond-palacsinta, főzelék.de inni babatejet kapott.
450. ében11 (válaszként erre: 446. - Kingi7)
2009. nov. 10. 08:35

képzeld én is itthon voltam a gyerekemmel 3 évet.és foglalkoztam vele-nem keveset.de az hogy melyik mikor ül,beszél stb. teljesen nem egyforma-ezt még nem tudhatod te sem.

ja és az enyém is korán járt beszélt-de más meg nem ment neki korán-pl. nem szólt ha pisilnie kellett-kíváncsi lennék mit szóltál volna hozzá hogy a 2,5 évesem nem szól-vagy elbújik kakilni-és nem a szoktatás miatt hiszen korán ott volt a bili és a szűkítő-ezt korán el is kezdtük használni-szóval nem agyonkényeztetés miatt nem használta önállóan.a másik 6 hónaposan szerinted érteni fogja mi az a bili és mit kell vele csinálni?szerinted fogja tudni az összefüggéseket?az egy dolog hogy helyette nézni fogod az időt és fölé teszed és még lehet bele is pisil-hiszen ha kibontanak pelusból babát akkor általában pisilnek-de ezt nem ő fogja tenni szándékosan és tudatosan-én is ismerek olyat aki 4 hónaposan ráültette a bilire-és ők is csak 2-3 évesen lettek szobatiszták.mert akkor volt annyira értelmes a gyerek hogy megértse miért is úgy van-és még valami lehet én később kezdtem el-de legalább megértette és megbeszélni is lehetett vele a dolgokat-így pár hónap alatt teljesen belejött-ha előtte kezdem és valami nem úgy történik-hogyan beszélem meg vele?ha még a gyerek sem tud beszélni?

szerintem olvasgass még itt és rá fogsz jönni hogy nem a nevelés miatt haladnak máshogy a gyerekek-főleg a mozgás beszéd szobatisztaság körül vannak nagy eltérések...vagy a védőnő,ismerős eddig nem mondta?

449. c62e5b7d24 (válaszként erre: 448. - KisCsillag2)
2009. nov. 10. 07:47

Szia!

Szerintem szép fokozatosan álljatok át. Érdemes kicsit kevésbé fűszerezni a kajátokat, az úgyis egészséges, pl. én sem teszek már annyi erőset a kajánkba, mint a gyerekek előtt. A kicsi 13 hónapos, pár hete kezdtem neki egyre kevesebb bébiételt adni, de azért vésztartalék van itthon, mert a főzelékeket annyira nem díjazza, főleg, ha zöld színű.

2009. nov. 9. 23:31
sziasztok!Hzzászolni nem nagyon szoktam a fórumhoz csak olvasni,de most már nem tudom...mit is adhatok az 1 éves fiamnak?Én gondoltam 2hó mulva teljesen átálunk a mi kajánkra,persze a gomba és a csonthéjjasok kivételével,de már nem tudom.Olvaslak benneteket s már nem tudom mi a jó,ha adom vagy ha nem.Istenemre nem kötekedni jöttem csak tanácsért..(ja,a védőnöm egy idióta aki semmire nem való csak van ,hogy legyen kihez járni havonta)köszi
447. pumukli75 (válaszként erre: 446. - Kingi7)
2009. nov. 9. 18:23

már ne haragudj de miért lenne gáz ha 2.5évesen még pelenkás?majd ha MEGÉRIK RÁ AKKOR SZOBATISZTA LESZ..

ha tud szolni és fejlett annyira az idegrendszere h vissza tudja tartani..

446. kingi7 (válaszként erre: 445. - Ében11)
2009. nov. 9. 18:18

Igaz, de az is gáz, amikor egy 2,5 éves gyerek pelenkás, nem tud beszélni és cumizik...szerintem, az enyém 4 hónapos lesz pénteken, és némi segítséggel ül, szerintem 6 hónapos korára már ülni fog, próbálkozom a bilivel, van a környezetemben akinek elég hamar sikerült,nem is egy, inkább hiszek nekik...

sokan azt mondták, hogy hülyeség, amikor megszületett tartotta a fejét és pont 3 hónapos volt amikor megfordult és igen büszke vagyok rá, akkor miért ne próbáljam? :)


Ja, a nagy hideg...hmmm és amikor 3 éves akkor is az overálra kell fogni a pisilést? Sok gyerek azért nem mehet oviba,mert nem szobatiszta...


Nem minnél hamarabb, de szeretek a gyerekkel foglalkozni, olvastam olyat, hogy van aki azt tanácsolta egy tudományos cikkben 1 éves kora körül ajánlott a hozzátáplálás és 4-5 hónposan max anyatejből készült fagyit adjunk neki... nos az se volt normális aki ezt írta... mindenkinek más a nevelési szoktatási stratégiája, mi sem vagyunk egyformák, mi név ügyileg sem voltunk hétköznapiak, de a gyereknek gyönyörű neve lett :)))

445. ében11 (válaszként erre: 438. - Kingi7)
2009. nov. 9. 14:53

pont ezért írtam hogy kár sietni a korai hozzátáplálással mert az élelmiszerek olyanok amilyenek-az anyatej tápszer jó-én emiatt nem adtam neki mondjuk almát korán-mert nem magával az almával van-volt bajom hanem a minőségével-és egy nagyobb baba mondjuk már több dolgot elvisel mint egy fiatalabb csecsemő.sajna nálunk nem volt bio-piac-max. bio bébiétel-vagy a sima amit ugyanúgy ellenőriznek.

6 hósan bili? ne hülyéskedj.

ülni éppen hogy tudott az enyém-1,5 évesen már ültettük wc-re-akkor már tudta hogy a pisi honnan-de szólni még nem tudott hogy kell neki.

igen bizonyos dolgokban kényelmes a pelenka-pl. sétálunk bevásárlunk utazunk és kész művészet mondjuk wc-t találni és van amelyikbe én se intézném el a dolgom olyan koszos stb.télen az overáll alatt meg szintén nem siettem hogy pisiljen az utcán stb.

most már jó mert szól és vissza is tudja tartani amíg találunk egy jó helyet-erre 1 évesen ő még nem lett volna képes.amúgy meg nem verseny-hogy mindent minél hamarabb

444. pumukli75 (válaszként erre: 442. - Mandy)
2009. nov. 8. 17:09
barátnőm kisfia is a bölcsibe szokott le a pelusról..látta a többiektől:)
443. mandy (válaszként erre: 440. - 7130b15964)
2009. nov. 8. 17:08
Ti még tényleg ráértek, Bálint majdnem kétszer akkora mint Dodi (mármint nem termetre, hanem életkor szerint) ;-)
442. mandy (válaszként erre: 441. - Kingi7)
2009. nov. 8. 17:07

Van amiben gyorsabban fejlődik egy baba, és van amiben kevésbé. Az enyém a kortársaihoz képest későn kezdett el beszélni, viszont kétévesen már leolvasta az autók rendszámait :))

Ja és a kicsi a 8 hónapos, de a középső már 2.5 éves, és róla beszéltem bilizés kapcsán.

Ami a genetikát illeti, abban is lehet valami. Nálunk a családban a lányoknak hamar sikerült leszokni a pelusról, a fiúknak pedig később és nehezebben. Lehet hogy nálunk is így lesz.

Két hét múlva heti kétszer bölcsibe fog járni, hátha ott ellesi a többiektől :)

441. kingi7 (válaszként erre: 439. - Mandy)
2009. nov. 8. 16:25

Neked szopizott a baba? Az megint más...


Bilivel kapcsolatban,meg optimista vagyok, anyunak sikerült mind a kettőnket korán szobatisztaságra szoktatni, majd segít...szerintem nagyon sokat kell vele foglalkozni és magyarázni, a türelmem meg végtelen... neked is ha jól nézem 8 hónapos, azért a 2,5 évestől baromi messze van! Biztos vagyok benne, ha sokat próbáljátok, hamarosan menni fog!!! Meddig jutottatok? Mióta próbáljátok?

Nekem az is szerencse, hogy nagyjából egy időben kakik, reggel és naponta egyszer, ritka amikor kétszer...


Jó lehet itt mondani, honnét tudom, hisz nincs nagyobb gyermekem, csak 4 hónapos lesz...

Én rengeteget foglalkozom vele és a család is, 3 hónaposan megfordult, 1 hete oda-vissza forog ül, bár még nem teljesen stabil, "úszik" és 180 fokban forog fekve... ennyi az össz tapasztalat, én bizakodó vagyok :)

440. 7130b15964 (válaszként erre: 439. - Mandy)
2009. nov. 8. 16:23

Nekem valahogy ez nem akkora kérdés, mármint a bilizés, szobatisztaság. Vettünk anno egy bilit, aztán, ha érdekli, akkor használja. Valahogy nem érzem sürgető kényszerét a dolognak. Egészséges gyerek egyszer úgyis "megérik" a szobatisztaságra (de lehet, hogy csak nem értek hozzá).


Ami a hozzátáplálást illeti, mi 5 hónapos korban kezdtük nagyon óvatosan. Az első évben nem volt se tojás, se glutén semmi hasonló. Csoki, kakaó, szója, mogyoró és társai most sincs (2 éves a fiam) és nem is lesz még egy darabig.

439. mandy (válaszként erre: 438. - Kingi7)
2009. nov. 8. 16:17

Ez tényleg így van. Régen azért nem volt ennyi allergiás, mert nem volt ennyi vegyszer körülöttünk, jobbak voltak az élelmiszerek, nem voltak agyon műtrágyázva, állományjavítózva, génkezelve, stb.

A kenyér sem a régi. Én éppen ezért húztam el mindent a hozzátáplálással kapcsolatban. Már rágcsálja a kenyeret, de csak olyan kenyeret veszek, amit úgy adnak (jóval drágábban, de a gyerekén nem spórol az ember), hogy adalékmentes.


Pelenkázás/bilizés. Drukkolok, hogy sikerüljön, de tudod, nem minden úgy sikerül, ahogy azt az ember (anya) eltervezi. Én se így terveztem, és már hónapok óta próbálkozom - egyelőre hiába.

Én se vagyok boldog tőle, hogy itt is és a játszótéren is a velünk egykorúak már mind biliznek/bokorba pisilnek....de ez van, nekünk ez jutott.

438. kingi7 (válaszként erre: 434. - Ében11)
2009. nov. 8. 16:10

Igen valóban, az anyatej ingyen van, már akinek van, nekem sajnos nincs, egy hónapig desszertként volt, de ennyi...

Hát ismerettségi körömben-rokonság- 2,5 évesen már régen szobatiszták voltak a babák, én úgy tervezem, hogy 6 hónapos kor környékén kezdem bilire szoktatni.Véleményem szerint sokaknak-de nem mindenkinek- kényelmesebb pelenkázni....

Ez nem teljesen világos, mintha ellentmondásos lenne

Az allergia a jó levegő, tiszta élelmiszer-kontra- vegyszerek?

Én inkább adom a bio bébikaját, jobban bízo benne, mint amit a zöldségesnél megveszek és ki tudja kivárják-e aa megfelelő időt.

Szerintem most sokkal több van, pont amit írtál, a több vegyszer, adalékanyag például az E-k miatt, nos ez az ami régen nem volt... induljunk ki pl a kenyérből... rlgen milyen finomak voltak, mostmeg kell bele 80 féle adalékanyag, különben nem gyárthatod, előírás...

437. kingi7 (válaszként erre: 435. - Ében11)
2009. nov. 8. 15:59
A dokimmal mindent megtudok beszélni, a védőnőből meg kb az 5.-iket fogyasztom, jelenleg azt hiszem megint nincs és múltkor felhívott, hogy szopi e rendesen a baba, én meg mondtam, nem mivel szinte kezdetek óta tápszeres. Meg amikor meglátogatott olyan büdös ápolatlan szagú volt volt és a szájába rohadtak a fogak, koszosan közelített, nos ilyen nekem ne adjon tanácsot, többet adok anyukám szavára aki 2 gyereket nevelt fel!
436. ében11 (válaszként erre: 430. - 3aa56130ac)
2009. nov. 8. 11:49
nem sterilizáltam volt anyatejem és így nem szorultam rá hogy kisérletezek a gyerekkel meg eszembe sem jutott hogy jó lenne ha enne egy kis sütit pl.
435. ében11 (válaszként erre: 421. - Kingi7)
2009. nov. 8. 11:46
persze mert a dokiddal meg a védőnővel ezt nem tudod megbeszélni-miért is?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook