Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Komolyan csak én vagyok ennyire szerencsétlen? fórum

Komolyan csak én vagyok ennyire szerencsétlen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
63. Channa* (válaszként erre: 57. - 37e1ff8723)
2021. nov. 12. 08:45

Tudom!

Csak a te hozzászólásodhoz passzolt az enyém;)

62. bogyoka89 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 08:45

Miért zavar téged mások boldogsága? Mindenkinek megvannak a maga problémái, attól, hogy nem azokat posztolgatja facebookon. Nem tudhatod, hogy akik kirakják a boldog családi, babavárós képeket, hány vetélésen vannak túl, vagy hány éve próbálkoztak....

Próbáld meg néha a saját életedben a jót is meglátni, és örülj annak, amid van. Másoknak még ennyi sem adatik meg. Fiatal vagy még, bármi összejöhet, amit szeretnél.

61. Intro74 (válaszként erre: 55. - Channa*)
2021. nov. 12. 08:45
Nem lett jobb nekem, de a karma legalább utolérte őt. Nagyképű és cinikus volt velem /is/, szóval megérdemelte a sorsát.
60. Channa* (válaszként erre: 54. - Intro74)
2021. nov. 12. 08:44

Persze, nem rám céloztál, de hidd el, hogy mások ugyan így vannak.

Mi a férjemmel nem köpködtünk a szüleinkre, nem mondtuk, hogy mi egy percet sem élünk velük inkább albérletbe megyünk, stb., hanem együtt éltünk velük, így könnyebb volt lakáshoz jutnunk és nem mellesleg sok-sok egyéb segítséget is kaptunk.


És ha csak valaki színészkedik, az miért zavar téged vagy másokat? Ha neki úgy könnyebb az élete, hogy nem teregeti ki mindenki előtt, akkor miért ne tegye? Miért lenne jó, ha inkább azt teregetné ki a nagy nyilvánosság előtt, hogy inkább a kardjába dől? Attól neked jobb lenne? Attól jól éreznéd magad, ha mások szenvedéseit látnád?


Ez kb. ugyan az, mint a munkahely.

Érthetetlen számomra, amikor valaki alátesz a másiknak. Én konkrétan rákérdeztem a főnökömnél, hogy az illető, aki mindenkiről hazugságokat terjeszt kap e fizetés emelést vagy prémiumot érte? Azt mondta, hogy nem! Én meg csak annyit, hogy akkor nem értem!


Hiszen attól nem lesz ügyesebb, jobb munkaerő, ha másokról azt terjeszti, hogy rosszak, és még plusz bevétele sem keletkezik, akkor miért?

59. Intro74 (válaszként erre: 53. - Channa*)
2021. nov. 12. 08:42
Persze biztos sokan vannak közülük, akik valóban is boldogok, de ha tényleg ilyen sok boldog ember lenne a földön, akkor vajon miért ilyen sz** az élet mégis?! Miért van ennyi kilakoltatás, nem fizetett hitel, ennyi válás, veszekedés, betegség, öngyilkosság, stb., stb...?!
58. 51683d1c00 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 08:42

Hozzáállásod a hiba és az önsajnálatod.

Ez sajnos nem visz előre ha mindig másokhoz viszonyítod magad.Az út nem kifelé van,hanem befelé.

Tanuld meg szeretni tisztelni,becsülni önmagad,adj hálát mindenért amid csak van.Nagyon rövid az élet,nem érdemes elb@szni felesleges marhaságokkal.Ahol a figyelmed ott az energiád,ezért fókuszálj másra máshogyan és az életed is megváltozik.

57. 37e1ff8723 (válaszként erre: 53. - Channa*)
2021. nov. 12. 08:41
A kérdezőnek szántam, amit írtam. Nekem teljesen más a véleményem erről. Számomra ismeretlen, amit érez. Soha nem voltam irigy, és a saját életemmel vagyok elfoglalva.
56. semleges (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 08:39

De miért nézegeted ha nem tudod helyén kezelni?!

Ne nézd! Ennyi. Ha engem valami ennyire kiborít elengedem és nem veszek róla tudomást. Magadat gyilkolod a hülyeségekkel.

55. Channa* (válaszként erre: 52. - Intro74)
2021. nov. 12. 08:37
És a tudat, hogy sz@rban van, boldoggá tett? Jobb lett neked? Lett társad és gyereked?
54. Intro74 (válaszként erre: 51. - Channa*)
2021. nov. 12. 08:37
Nem rád céloztam konkrétan, hanem általánosságban értettem, hogy sok ilyen színészkedő ember van, akik megjátsszák magukat mások előtt.
53. Channa* (válaszként erre: 50. - 37e1ff8723)
2021. nov. 12. 08:35

De miért kellene röhögni inkább?


Tényleg hihetetlen, hogy vannak boldog emberek?


Miért kell rögtön azt feltételezni, hogy egy mosolygós családi fotó azért készült, hogy másoknak jobbat mutassanak?

Miért nem lehet egyszerűen elhinni, hogy van ilyen és törekedni arra, hogy nekünk is ilyen legyen?


Miért nem lehet örülni mások boldogságának?

Miért kell mindig azzal foglalkozni, hogy mások miért csinálnak valamit?


Azt meg különösen gusztustalannak tartom, hogy valaki az ismerőseiről gondol ilyeneket.

Bár tudom, hogy sokaknak az a legnagyobb boldogság, ha másokat szenvedni látni.


Utálom a karmát és társait, de akik csak azt látják egy családi fotóban, hogy bezzegelés, akkor esetleg nem utol érte őket a karma és kaptak egy vacak életet, mert hitetlenek és rosszabbnak képzelik magukat?

52. Intro74 (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 08:29

Hát persze. Itt se olyan boldogak és elégedettek sokan az életükkel, mint ahogy mutatják.

Sokan színészkednek sajnos. Nekem is volt olyan ismerősöm, aki dicsekedett, hogy milyen jól keres, meg hogy sokkal jobb pasija van nálam, aztán megláttam a Face-en, ahogy pénzt próbál kunyerálni külföldi hírességektől. :) :/

51. Channa* (válaszként erre: 46. - Intro74)
2021. nov. 12. 08:28

Annyira jó volt, hogy a szüleink szinte alánk tolták (szülőknél laktunk ingyen, így a fizetésünket teljesen meg tudtuk spórolni) az első lakást és közben a férjemet kemózták...


Gondolom más is örülne neki, hogy van lakás, de lehet, hogy a gyerekét egyedül neveli fel, mert a társa meghal.


Egyébként melyik témára vagy kíváncsi jobban?

A lakásunkra vagy arra, hogy a férjemmel mi történt a műtét közben és, hogy élte át/túl a kemoterápiát?


Gondolom téged is roppantul zavarna, ha most feldobnék egy boldog családi fotót magunkról, azt gondolnád, hogy hazudok, mert ilyen nincs és nem akarom bevallani, hogy mennyire sz@r nekünk...

50. 37e1ff8723 (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 08:27
Kivel hitetik el? Veled sem. Miért nem röhögsz inkább rajtuk? Az irigykedésnél az is jobb.
49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 48. - Channa*)
2021. nov. 12. 08:25

Nem akarok negatîv képeket látni, de nem értem mire ez a sok színjáték.

Zavar. Mert ők elhitetik mindenkivel, hogy boldogok. Hogy ezt-azt megvesznek és posztolják.

Hülyeség a facebook, talán mégis törlöm magam.

De hova még több hitelt? Jelenleg is a hitelt fizetjük. Egy konyhafelújításról sem merek álmodni.

48. Channa* (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 08:22

Húha!


Nem vagy semmi.


Azt írtad, hogy nem!

Pedig de. Nem akarod látni a szép fotókat, mert azzal bezzegelnek mások, azaz inkább látnád a rosszat, hogy elégedett legyél, neked ne essen rosszul, hogy másnak van...


Bár azt gondolom, ha mindenki csak a rosszat osztaná meg, ahogy írtam (temetésen készült, kezelések közben, baleseti fotók), akkor meg azt gondolnád, hogy na és? Nekem nem lehet gyerekem, ezekhez képest az én problémám a legnagyobb...


Azt javaslom, hogy keress egy jól fizető állást a férjeddel együtt, majd keress egy számodra gyönyörű házat és vedd fel te is a 70 milliós hitelt (babaváró+10 milla)...


Na meg azt, hogy ha ennyire zavar mások boldogsága, ami szerinted nem is igaz, akkor ne legyél fb tag.

47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - Intro74)
2021. nov. 12. 08:20

Valahol igazad van.

Egy szösszenet gyerekkoromból :

Volt egy barátnőm. Hatalmas házban éltek. Nagy, modern, medencés. Mindig irigykedtem rájuk. Mi csak egy kis kádár kockában éltünk.

Csinos, fiatalos anyukája volt, nagy kocsi...

Mindig azt hittem, hogy tökéletes az életük.

Majd egy nap a barátnőm sírva hív fel, hogy válnak a szülei. Kiderült, hogy mindkét oldalról volt szerető. Hát nagyon meglepődtem és kicsit rájöttem, hogy sok minden rohad a cukormáz alatt.

46. Intro74 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 08:14

Én teljes mértékben megértelek, mert én is szoktam ilyen dolgokon gondolkozni, amiken te, de nem szabad feladni, próbálkozni kell, ha egy valami nem jön be, akkor meg kell próbálni egy másikat, ha az sem, akkor egy harmadikat, és így tovább. Tájékozódni, kutakodni kell mindig, vagy legalábbis érdemes új dolgok, lehetőségek után. Persze bele lehet fásulni egy idő után, de szinte mindenre lehet valamilyen megoldást találni előbb vagy utóbb. Vigyefenével egyetértek, sokan pénzügyi dolgokkal érik el azt, hogy jól meg tudjanak élni, én is ezt próbálom követni, jó tudom nektek sajnos nincs sok pénzetek, így ez nem igazán opció jelen helyzetben. Tudod szokták mondani, hogy az az igazság, hogy nincs igazság, sajnos nem mindenkinek adatik meg valamiért a jó élet, szóval szerintem is leginkább saját magunkon múlik, hogy mit tudunk kihozni ebből az egészből. Sokaknál valóban adott a szülői, családi háttér, így ők könnyebben érvényesülnek az életben.

Amit pedig látsz az FB-n, Instán, az sokszor tényleg csak cukormáz, mert sokan talán szégyellik bevallani, hogy valójában vacak az életük, de mégis látszólag boldognak mutatják magukat. Persze ezzel igazából saját magukat is becsapják, de mégis megteszik ezt valamiért.

Inkább ne beszélj olyanokkal, akik mindig csak a pozitívumokat mondják magukról, inkább a hozzád hasonló gondolkodásúak társaságát keresd. Biztos, hogy nem jobb nálad mindenki, pontosabban ki ebben jobb, ki abban. Az emberek valóban gonoszak sajnos, szóval sok jót ne várj tőlük te sem, inkább legyen kevesebb barátod, ismerősöd, de azok lehetőleg kb. egy hullámhosszon legyenek veled.

2021. nov. 12. 08:05
Nem hinném. Te inkább elégedetlen vagy.
44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Channa*)
2021. nov. 12. 08:04

“ Tényleg azt gondolod, hogy te vagy az egyetlen, aki elvetélt?

Tényleg inkább olyan fotókat nézegetnél az fb-n, ahol épp kapja valaki a kemót és közben kihányja a belét is?

Tényleg azt akarod nézegetni az fb-n, hogy más eltemeti a gyerekét?

Tényleg azt akarod hallani mindenkitől, hogy a végrehajtó inkasszója miatt nem elég a pénze és kölcsönért kuncsorog a családjától?

Tényleg szívesebben látnád azt, hogy van akit pl. a férje minden este megver, vagy üvölt vele?


És tényleg azt hiszed, hogy mindenki zsebből kifizeti a szebb, nagyobb, jobb helyen lévő házát és iparosokat rendel oda és zsebből fizeti azt, hogy gyönyörű legyen?“


A válaszom: nem


Egyszerűen csak kiborít, hogy mindenki erőlteti a szépet és a jót. Hogy mindenki olyan boldog, olyan felhőtlen...

Már hányhatnékom van a fotóssal magukat százszor lefotóztató családokból, a kismamás képektől és attól is, hogy nálam sokkal fiatalabb párok kulcsrakész házakba költöznek.

“Új otthon☺️“ című posztok. “Új otthon kettesben, de jövőre már hármasban”—> Terhes a nő.

Minek kell mindent kirakni? Hogy mutogassák nekik mennyire bejött az élet?

Néha úgy érzem, hogy ezek az emberek azért posztolnak minden nap valami boldog eseményt, mert így akarnak bezzegelni.

Én sem posztolok semmit...

2021. nov. 12. 07:43

Tényleg azt gondolod, hogy te vagy az egyetlen, aki elvetélt?

Tényleg inkább olyan fotókat nézegetnél az fb-n, ahol épp kapja valaki a kemót és közben kihányja a belét is?

Tényleg azt akarod nézegetni az fb-n, hogy más eltemeti a gyerekét?

Tényleg azt akarod hallani mindenkitől, hogy a végrehajtó inkasszója miatt nem elég a pénze és kölcsönért kuncsorog a családjától?

Tényleg szívesebben látnád azt, hogy van akit pl. a férje minden este megver, vagy üvölt vele?


És tényleg azt hiszed, hogy mindenki zsebből kifizeti a szebb, nagyobb, jobb helyen lévő házát és iparosokat rendel oda és zsebből fizeti azt, hogy gyönyörű legyen?


Hát nem így van!


Mindenki ismer olyan nőt, aki elvetélt, akinek még vetélése sem volt, mert nem lehet gyereke.

Sokan magunk csinálunk a lakásunkba mindent, mert arra nem jut, hogy egy festőbrigád az egész lakást kifesse.

Ez van. A boldogság nem itt kezdődik, de az örökös panaszkodás igen...


Tényleg irigy vagy!

42. secret8 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 06:10

Megmondom: pl. annak, hogy LEHET gyereked. Mert sokaknak az a diagnózis egy-egy vetélés után, hogy nem lehet többé!

Ne másokhoz hasonlítgasd magad. Van, akinek még felújitandó lakása sincs, sőt, férje sincs 28 évesen. Sőt, boldog párkapcsolata sincs.

Neked van.

Nem vagyok facebookozó, nagyon kevés képem van fenn, de azokon nem az életem nehézségeit prezentálom. Kinek mi köze ahhoz?

2021. nov. 12. 05:52

Szia Kedves F.I.


Hát ezt a fórumot rossz volt végig olvasni. Gondoltam tovább lapozok nem is reagálok. A baba miatt őszintén megértelek. 28 éves vagy, szülhetsz még.

Az anyagiak, ház miatt? Honnan tudod, hogy nincs több millió hitele 50-60 milla amit élete végéig fizet? Honnan tudod mit és, hogyan dolgozik. Hogy fekszik le és hogy kell fel reggelente. Hogy múmiaként kelsz fel és minden nő szebb nálad?

Depressziós és irigy vagy. A hajadnál fogva rángasd ki magad mert magadat is és a környezeted is.

Van férjed, van lakásod, van jelened és jövőd. Ha csak nyavalyogsz és picsogsz csak jobban belesüppedsz a pocsolyába.

Sok sikert és valahogy próbáld megforditani az agyadat, a gondolataidat mert csak hergeled magad a szarba.

40. vigyefene (válaszként erre: 39. - Vigyefene)
2021. nov. 12. 01:42

kikapni=kikaparni

Nekem nincsenek ékezeteim sem, de ide varázsolom őket a 700-át neki.

39. vigyefene (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 01:30
Nem fog az öledbe pottyanni, neked kell kikapni a parázsból.
38. vigyefene (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 01:28
Ha a múltban nem történt meg, akkor a jövőben fog. A remény hal meg utoljára. Ne keseregj, hanem bízz a jövőben. Neked még van jövőd, sokunknak már csak múltunk.
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Vigyefene)
2021. nov. 12. 01:25

Maga idejében...De mikor?

Neked sikerült az életben amit szerettél volna?

36. vigyefene (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 01:24
Igzad van, és elhiszem hogy nagyon megviselt, fogadd részvétem.
35. vigyefene (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 01:22
Fiatal vagy. Majd minden jön a maga idejében, kb. akkor disszidáltam, az volt a vagyonom, ami rajtam volt, meg 900 dollár adóság '73-ban.
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Vigyefene)
2021. nov. 12. 01:22

Nagyon sokan meg nem.

Engem brutális módon megviselt. Azóta rosszul vagyok ha terhességről, gyerekekről hallok.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook