Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Komolyan csak én vagyok ennyire szerencsétlen? fórum

Komolyan csak én vagyok ennyire szerencsétlen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
93. bogyoka89 (válaszként erre: 65. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 11:37
Nagyon sajnálom. De neki mégis mit kellett volna tennie?
92. forrest2010 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 11:23
... nem szeretek panaszkodni/nyavajogni ... és tényleg mindenkinek megvan a kisebb-nagyobb problémája :( legfeljebb nem azzal foglakozik éjjel-nappal :( inkább a megoldáson érdemes kicsit agyalni az ember lányának h jobb lehessen ez a tyúkcaros :) :)
91. Channa* (válaszként erre: 80. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 10:43

Sikerült megint egy olyat kiragadnod, ami számodra igazolja, hogy jogos az irigységed;)


Nézz körül az fb-s ismerőseid között és töröld az összes gyerekest, hogy ne tudjanak bezzegelni neked a gyerekükkel, illetve azokat is akiknek van szép házuk, jó munkájuk, akik boldognak tűnnek, stb.;)


Hidd el! Sokkal egyszerűbb lesz az életed.

90. Lanvin (válaszként erre: 76. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 09:59

Vannak olyan alapítványok, egyesületek (pl. az EMMA) ahol többek között vetélést átélt nőket támogatnak. Én erősen javasolnám, hogy kérj tőlük segítséget, hogy sikerüljön feldolgoznod a magzat elvesztését.


Ezen kívül pedig mindenki a saját életéért felelős. Az, hogy ki mit rak ki a social media felületeire, arra ráhatásod nincs, hogy te ezeket nézegeted-e, az már a te döntésed. Ahelyett, hogy arra irányítod az energiáidat, hogy utálkozol, irigykedsz, megkérdőjelezel más embereket, foglalkozhatnál azzal, hogy te miben tudnál fejlődni, hogy mi kellene ahhoz, hogy jobb életed legyen, hogy tudnál extra bevételhez jutni, stb. Nem mellesleg az általad irigyelt emberekkel akár szorosabbra is fűzhetnéd a kapcsolatot, megismerhetnéd őket, és adott esetben tanulhatnál tőlük és rájöhetnél, hogy nekik is megvannak a maguk problémái. Fiatal vagy ahhoz, hogy ennyire keserű legyél.

2021. nov. 12. 09:59

Kettő.


Nem ismerem a pontos körülményeket, de ha jobb körülményeket akarsz, muszáj arra koncentrálnod, hogy mi a célod, és mi az, amit megtehetsz érte. Akár csak egy kis lépést is.


Pl. nehezen esel teherbe. Vizsgálták már, van esetleg valmai rejtett probléma? SOTE ARC-on pl (de lehet, hogy máshol is, csak azt nem tudom), nagyon alapos kivizsgálás van bármilyen meddőségi kezelés előtt, és nagyrészt ingyenes. (Nekem két vizsgálat volt csak fizetős, erről dönthettem, tudom-e vállalni, elmondta a doktornő, hogy javasolja, de nem tudja TB-re kérni, ki tudom-e gazdálkodni.) Ez pl. egy első lépés. Lehet, valami banális probléma van mögötte, pl IR, D vitamin hiány, stb, amit ha kezelnek, könnyebb lesz. Végül egyszer már teherbe estél, valószínűleg újra tudsz. Az életkorod ebben kedvező, 10+ évig termékeny korban vagy, tudom, hogy nehéz, ha már most a karjaidban tartanád a babát, de biológiailag nem vagy elkésve. Egyébként meg kiegyensúlyozott étrend, lelkiállapot, és rendszeres sport is segíthet, ha nehezen jön a baba.


Pénz. Hát, néha engem is érdekelne, hogy mit csinálnak, akiknek rengeteg van, szívesen tanulnék tőlük. :)


Itt nem ismerem a kiinduló helyzeted (hol laktok, milyen munkát, milyen végzettséggel, tapasztalattal, mennyiért végeztek), de általánosan elmondható, hogy érdemes kicsit tudatosan körülnézni a munkaerőpiacon. Van esetleg olyan munka, ahova tudsz váltani, esetleg kis plusz tanulás kell hozzá, és jobban fizet? Ha neten körülnézel, tök jó álláskeresési technikákról szóló tréningek vannak elérhető áron (önéletrajz írás, hogyan interjúzzunk, linkedin profil építés, stb.). A másik, ha munka mellett csináltok egy vállalkozást, ha van hozzá tudás és ötlet.


Konyhafelújítás? Magatok nem tudtok festeni? Akár a konyhabútort, akár a falat. Jó áron megvan, anyag nem annyira drága, és máris szebb, hangulatosabb.


De a lényeg, hogy a megoldást keresd, akár kis lépésekben is.

2021. nov. 12. 09:53
A világ olyan körülötted, amilyenné magad alakítod.
2021. nov. 12. 09:47

Egyébként meg ajánlom figyelmedbe:


A győztesnek mindig van terve – a vesztesnek mindig van kifogása.


Győztes: „Engedd, hogy segítsek Neked” – Vesztes: „Ez nem az én feladatom” .


A győztes minden problémára talál megoldást – a vesztes minden megoldásra talál problémát.


A győztes összehasonlítja a teljesítményét a céljával – a vesztes összehasonlítja a teljesítményét a másikéval.


Győztes: „ez nehéz, de nem lehetetlen” – a vesztes „ez lehetséges, de nehéz”.


A győztes mindig egy része a válasznak – a vesztes mindig egy része a kérdésnek.

2021. nov. 12. 09:39

Hiába vágyni egy babára, vetélni borzasztó dolog. Trauma. Érthető, hogy sötéten látod miatta a világot.


De.


Egy. Az FB egy kirakat világ. Láttam egyszer erről egy videót, olyanok voltak benne, hogy pasi kiírja a Face-re, miután szakít a párjával, hogy "Végre vége az ellaposodott kapcsolatomnak, éljen a szabadság!" Aztán elmegy egy buliba, látványosan unatkozik, hazafelé leszólít egy prostit, kibont egy sört, és csinál egy fotót magáról, úgy, hogy átkarolja a csajt, a szájához emeli a sört, és kiposztolja a képet, hogy "Szuper hétvége, buliiii vaaan!". Más esetben felmegy a Gellért hegyre kocsival, sportruciban, kiszáll, bevizezi az arcát, mintha izzadt lenne, kicsit lihegősre veszi a figurát, lefotózza magát, és kiírja, hogy hétvégi 20 km futás teljesítve".Nyilván sarkítás és túlzás, de tényleg vicces és bemutat valamit a lényegből. Ha nem is durva ennyire a valóság, de én is azt a képet teszem ki magamról (kb 1 kép / év, lehet, sokat mondok), amin relatív jól nézek ki és nem azt, aminél el van rontva a szög, és 10 kg-val kövérebbnek és 10 évvel idősebbnek nézek ki. Nem is azt, amikor macinaciban átszaladok a boltba és talán meg sem fésülködöm. A lányomról is egy-két kirándulós kép van fent, és egy sincs, amikor éppen behisztizik valamin. Posztoltam róla néhány (itt sem irreálisan sok, az évek alatt 10 db alatti) baba / kisgyerek fotót, egy posztom sincs arról, hogy én 3 gyereket szerettem volna, de a lányom születése után 7 lombikból egy sem sikerült.

85. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 83. - A7bb8tt)
2021. nov. 12. 09:31

Csak 10 éve visel el és csak annyira rossz neki, hogy továbbra is gyereket akar tőlem.

Igen, szoktunk veszekedni, de aki azt állítja, hogy nem, az hazudik.

84. semleges (válaszként erre: 77. - *lime*)
2021. nov. 12. 09:30
Hát ez sincs teljesen így:)
83. a7bb8tt (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 09:28

Wow! Kertes házban nőttél fel? Nem gondolod, hogy másnak ez is mekkora dolog lett volna?

Amúgy meg nem nagyon szoktam hozzászólni fórumokhoz, de nemsokára lesz más gondod is, mint az, hogy nincs szép házad meg gyereked. Mert nem sokáig fog megmaradni melletted a férjed / párod. Kizártnak tartom, hogy ezt sokáig lehet bírni, ahogy te megnyilvánulsz.

2021. nov. 12. 09:25
Nem olvastam el minden kommentet, mindenesetre azt soha nem fogod tudni megváltoztatni, sőt, még csak hatással lenni rá sem, hogy mások mit csinálnak vagy nem csinálnak. Ha földhöz vered magad, akkor is posztolni fogják a szép házukat, a cuki babákat, a boldog nyaralós képeket. Egy dolgon tudsz változtatni, az a hozzáállásod. Egyedül a saját életedet keseríted meg azzal ha folyton másokhoz hasonlítgatod magad, nem az övékét.
81. 37e1ff8723 (válaszként erre: 75. - Intro74)
2021. nov. 12. 09:14
Az enyémben is volt olyan, amiért öngyi lehettem volna. Egyesek kevesebbért megtették. De én nem. Azért sem. 😉
80. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 79. - Channa*)
2021. nov. 12. 09:13

Nem bántalak, nem kívánok semmit, egy kérdést tettem fel.

De megbántódtál, így rosszul esne. Érted miről beszélek? Még belegondolni is szörnyű, nem hogy átélni.

Az enyém is egy kis elő baba volt. Mielőtt kioktatnának: magzat.

79. Channa* (válaszként erre: 76. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 09:10

Na, tehát most bántasz, mert azt kívánod, hogy megtudjam milyen az, hogy a gyerekemnek baja van.

Gonosz dolog mások élő gyerekét példának hozni egy ilyen témában.

Lehet, hogy letiltanálak fb-n az érzéketlenséged miatt.


Most gonosz módon azt mondom, hogy hozz példát a te gyerekeddel és ne az enyémet hozd be egy betegség kapcsán.

köszi!

78. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 77. - *lime*)
2021. nov. 12. 09:10

Sajnos nem vagyok már annyira fiatal. Lassan itt a 30 és egyre inkább szállnak az évek...

Ez a kisbaba is egy év alatt jött össze. Nem tudom, hogy olyan könnyen lesz-e nekem gyerekem...

A vonásaimmal igaz nincsenek túl nagy gondok, talán az orrom nagyobb mint kéne. De annyira zavar, hogy csak sminkben merek az utcára lépni. Facebookon meg az ébredős, “no makeup” képeken is olyan szép mindenki. Mondjuk élőben is.

Én szerintem nem vágyok sokra. Egy kisbabára és egy szép házra. A többiben valóban lehet hiszti, de ezt a kettőt nagyon szeretném.

Másnak az ölébe hullik, én meg teperek és teperek. Ez az ami bánt.

77. *lime*
2021. nov. 12. 09:03

28 évesen még nagyon fiatal vagy! Abban a korban még nem az a jellemző, hogy tele vannak azz emberek lével, saját házuk van ami és amiben minden új. Biztos van ilyen is, de nem ez a jellemző. A párkapcsolatok pedig hidd el, sok helyen tele vannak problémával (kortól függetlenül).

Gyereked még rengeteg lehet!

Örülj a fiatalságodnak is! Tudod hány nő szeretne fiatal lenni és mit meg nem tesz azért, hogy legalább fiatalabbnak tűnjön?

Ha a vonásaiddal nincs probléma és csak az a gond, hogy túl fehér a bőröd akkor megütötted az 5-ös lottót, mert ez a probléma nem probléma. Van aki nagyon kiegyezne azzal, hogy a külsejében mindössze ennyi kivetnivalót találjon. Szoláriumozz kicsit, és a külsőddel való problémád már meg is oldódott.

És tényleg vannak sokan, akik már 40 felé közelednek és még párjuk sincs, pedig már úgy érzik, hogy futnak ki az időből, mert családot szeretnének alapítani, szóval hozzájuk képest meg szinte kiváló pozÍcióban vagy.

Ne higgy a felszínnek. Az átlagember élete tényleg nem Hawaii/dj/napszemüveg.

Persze megértem, hogy ha nem vagy elégedett azzal amid van mert az a boldogság és elégedettség belülről fakad és mindegy hogy mid van, az a lényeg, hogy ez NEKED elég legyen. De hidd el, 28 évesen még nem kell, hogy úgy érezd, hogy mindent elértél az életben.

Ami pedig legfontosabb, hogy ne hidd, hogy másoknak annyira jó. A látszat csal, neked pedig ahogy mondtam is, még rengeteg időd és lehetőséged van az életben. Élj vele!

76. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 72. - Channa*)
2021. nov. 12. 09:01

A mell és a gyerek teljesen más.

Nem kívánok neki beteg gyereket, sem vetélést, de miután megtörtént velem, nem kéne a saját fotóit küldenie.

Lehet boldogsága, de nem olyannal kell megosztania, akinek most ennek kapcsán van hatalmas fájdalma.

Ez övön aluli. Semmi jó érzésem nem támadt annak a képnek a kapcsán, pedig előtte aranyosnak láttam az ilyen fotókat. Csak arra tudtam gondolni, hogy egy érzéketlen pi csa. Ha ez fordítva sült volna el, ő szerinted örült volna?

Nem tudom, hogy van-e gyereked, de ha igen, örülnél neki, hogy miután a tieddel történt valami, más a sajátjáról áradozik?

75. Intro74 (válaszként erre: 73. - 37e1ff8723)
2021. nov. 12. 09:00
Hmm, az is igaz.
74. Intro74 (válaszként erre: 72. - Channa*)
2021. nov. 12. 08:59
Ne bántsd már őt, enélkül is van elég baja sajnos. Nem gondolkodhatunk mindig mindenben ugyanúgy, mint mások
73. 37e1ff8723 (válaszként erre: 59. - Intro74)
2021. nov. 12. 08:59
Mindenkinek az életében van jó, és rossz is. Van, aki a jóra figyel, van, aki a rosszra.
72. Channa* (válaszként erre: 65. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 08:56

Ajaj!


Miért? Mit kellett volna tennie? Elvetélnie neki is, nehogy már neki legyen gyereke, ha neked nincs? Vagy legalább egy nyomorék gyereket érdemelt volna?

Miért ne beszélhetne arról, ami neki boldogság? Ez bezzegelés?


Persze, amikor azt mondom egy vak embernek, hogy viszlát, akkor tuti, hogy azt gondolja, hogy bezzegelek, mert én láthatom legközelebb is, ő meg nem.


A barátnőmnél a múlt héten derült ki, hogy van egy rosszindulatú csomó a mellébe, mit kellene szerinted tennem a mellemmel, hogy ne érezze bezzegelésnek, hogy nekem van mellem és nincs benne csomó?

Ezen túl, csak olyan fotót mutathatok magamról, ahol csak a fejem látszik? Ne is találkozzak vele, mert még a végén bezzegelésnek éli meg?

Vagy?

Lehet, hogy ő is kitörli az összes olyan ismerősét az fb-n, akinek melle van? Most tényleg erre számítsak?

71. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 70. - 37e1ff8723)
2021. nov. 12. 08:53

Igen, én.

Mert rengetegszer megtapasztaltam.

70. 37e1ff8723 (válaszként erre: 68. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 08:52
😄 Ezt pont te írod?
69. Intro74 (válaszként erre: 66. - Intro74)
2021. nov. 12. 08:51
Na az előbb kicsit sok lett a zárójel, de gondolom így is érthető a dolog. :)
68. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 52. - Intro74)
2021. nov. 12. 08:50

Sajnos a nők ilyenek...

Utálatosak egymással.

Fúj!

67. 37e1ff8723 (válaszként erre: 63. - Channa*)
2021. nov. 12. 08:50
Igazából nem tudom, mit tanácsolhatnék egy ilyen embernek. Más sikerének örülni úgysem fog. Leszarni sem fogja. Jelenleg pedig irigy. Akkor inkább röhögjön...
66. Intro74 (válaszként erre: 60. - Channa*)
2021. nov. 12. 08:50
Engem zavar a színészkedés, a hazudozás, többek közt az ilyen nem egyenes emberek miatt tart itt ez a világ, ahol. Akkor inkább ne posztoljon ki semmit, ha hallgatott volna (bölcs/ebb/) lehetett volna.
65. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 62. - Bogyoka89)
2021. nov. 12. 08:49

Mert konkrétan a szemembe tolják. Azt, hogy ők mennyire szerencsések.

Tudod mi történt velem?

Egy volt osztálytársammal együtt vártunk babát. Ő 5 héttel előttem járt. Ennek kapcsán sok üzenetet váltottunk. Mikor elmondtam neki, hogy vetéltem, elintézte egy sajnálommal. Pár nap múlva már csak magáról tudott beszélni, egy hét múlva elküldte a genetikai uh fotót. Komolyan?

Ez mi, ha nem bezzegelés?

Pár hét és megszületik a gyereke, kitöröltem faceről, nem akarom látni.

64. Channa* (válaszként erre: 61. - Intro74)
2021. nov. 12. 08:48

Sosem tudnék még magamban sem örülni mások problémája miatt.

Ez csúnya emberi tulajdonság.

Még akkor sem örülnék, ha tudnám, hogy pénz jár érte...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook