Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Költözés cicával fórum

Költözés cicával (beszélgetős fórum)


2019. szept. 18. 21:07

Megérkezett a párologtató. De a hűtő is, amitől úgy megijjedt, hogy bepaszírozta magát a fürdőszoba szekrény alá. Beszirult, úgy húztam ki, mint egy csecsemőt a szülőcsatornából 🥴

Viszont este már dorombolva várt haza 😍

10. MenoPause (válaszként erre: 8. - Selena78)
2019. szept. 18. 13:05

A macskát minden kihozza az egyensúlyából. Abszolút nem viseli el a változást, sem az életterében, sem a környezetében, sem azt, ha valaki nem tartózkodik otthon a családtagok közül, sem azt, ha új állat kerül a közelébe..


Két cicánk van, évekig kétlaki életet éltünk...ők voltak előbb, a kétlakiság később jött, nem így vállaltuk őket be... de így alakult. Nem váltunk meg azért tőlük, próbáltuk megoldani.


Először még megpróbáltuk őket vinni magunkkal hétvégén.

Lakásból, kertes házba. Az utazás kikészítette őket, pedig fél óra volt. Bekakilás, bepisilés, hányás. Útszélén takarítás minden alkalommal. Őrült nyálzás, nyávogás.. Néhány alkalom után feladtuk, hétvégére otthon hagytuk őket, igaz nem egyedül, nagylányomék aludtak otthon, de nem voltunk mind ott. Amikor hazajöttünk, jött a bosszúállás, odapisilés, alomtálca mellé, stb. Aztán, hosszabb hétvégékre, ünnepekre vittük őket, később nyáron egész nyárra kiköltöztünk, télre vissza, és már csak kétszer bolygattuk őket egy évben. De örökre nyomot hagyott. Most végleges helyükön, a kertes házban vannak, imádják. Megvan a majdnem állandóság.. Csakhogy, lett kutya, jött még macska...mint minden normális helyen.. A kutya fekhelye folyamatosan macskapisis. Meg úgy minden cucca. Meg néha a miénk. Utazáskor, a bőröndöt rejtegetni kell.. megérzik, hogy el akarunk menni. Ha ottmarad, azonnal pisis lesz. 11 évesek, néha nagyon elkeserít, mert amúgy imádom őket.

2019. szept. 18. 06:33

Ez a 4. reggel az új lakásban. Némi javulást már érzékelek... használja az almot, dorombol ha simogatom. Viszont minden hajnalban a panaszos nyávogásával ébreszt. A szivem szakad meg érte, hogy nem tudok segíteni a bánatán. Gondolom, a kedvencebbik gazdája is hiányozhat neki.

Ma megérkezik a párologtató, nagyon bízom benne 😊

8. selena78 (válaszként erre: 1. - Mireille71)
2019. szept. 17. 17:26

A macska szereti az állandóságot. Azt, hogy ha bemegy az ajtón, a kanapé jobbra van, a konyha balra, a fürdő szemben.


Ha ez változik, nyugtalan lesz, nem tetszik neki, és úgy fejezi ki a nemtetszését, hogy például az ágyadra pisil.


Ennek ellenére a macska a földkerekség legalkalmazkodó képesebb teremtése. Magyarul...majd megszokja az új helyet, légy vele türelmes

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Mireille71)
2019. szept. 16. 20:27

[link]


Ha van 10 perced nézd meg.

6. grassi (válaszként erre: 3. - Elbb)
2019. szept. 16. 20:15
megnéztem, bakker embernek való nincs? elhelyeznék a munkahelyemen párat :)))))))))))))
5. Mireille71 (válaszként erre: 3. - Elbb)
2019. szept. 16. 20:09

Utána olvastam, mert még sosem hallottam róla.

Zseniális terméknek tűnik, holnap beszerzem.

Köszönöm 😊

4. Mireille71 (válaszként erre: 2. - Grassi)
2019. szept. 16. 20:01

Igen, ivartalanított.

Tényleg próbálok a kedvében járni, szeretgetem, még ki is vittem mint otthon.

3. elbb
2019. szept. 16. 19:21

Vegyél Feliway párologtatót.

Én kétszer is költöztem a cicámmal anno, az elsőnél még nem tudtam erről a csodáról, csak késve tudtam beszerezni, el is húzódott a beszokása az új lakásba, de a másodiknál már a kezdetektől használtam, kb 3 nap alatt mindent megszokott és beállt a régi menetrendje.

2. grassi (válaszként erre: 1. - Mireille71)
2019. szept. 16. 18:55
Szegény nehezen alkalmazkodik. Valahol azt olvastam, hogy az emberek többségének az új helyre való költözés olyan traumatikus, mint egy közeli hozzátartozó halála. Ebből kiindulva a macsekot traumatizálta a környezetváltozás. Én nem ennyire idős, hanem kb 5 éves macskát költöztettem. 1 hét volt kemény, nyávogás, pisilés szanaszét, aztán szinte mintha elvágták volna, megszűntek a problémák, és beilleszkedett. Drukkolok, hogy nálatok is hamar lecsengjen. Ivartalanítva van?
2019. szept. 16. 18:41

Teljesen kétségbe cagyok esve. Az álmnak induló új lakásba költözésem kezd rémálommá válni a 11 éves cicám miatt.

Nappal teljesen békés, de éjjel nem hagy aludni, nyávog.

Ma pedig az ágyamra pisilt, matracig eláztatva azt. Pedig teljesen szobatiszta, alomra járó macsek. Most attól félek, hogy mi jön még, mert az almot nem használta szombat este óta.

Mit csináltam rosszul?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook