Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Köldöksérvvel mit lehet csinálni? fórum

Köldöksérvvel mit lehet csinálni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
63. anita.87 (válaszként erre: 62. - Ágota 77)
2009. júl. 4. 14:13
hát a mérete miatt igazából
2009. júl. 4. 12:34

Szia Anita!

Húúú és azt elmondták miért kell eltávolítani a köldököd is? Az én kicsi lányomnak is van köldöksérve, mi még a kivizsgálás előtt állunk. (4 éves)

2009. júl. 4. 09:15

Nekem is van hasonló problémám csak most nekem van köldöksérvem (nem veleszületett). Én most 21 éves vagyok és nem rég állapították meg és azt mondták amint lehet meg kell műteni. Meg még az a problémám hogy azt mondták a köldököm is el kell távolítani. El tudnátok mondani hogy nézki aztán a has vagy tudnátok mutatni olyan képet ami a köldök eltávolítása után készült (nem azonnal utána)?


Előre is köszönöm.


Anita

60. ildi79
2009. ápr. 10. 22:36

Sziasztok!


Tegnap mi is túl lettünk a műtéten. Szerencsére minden rendben volt.

2009. ápr. 9. 21:42

Sziasztok!


Már rég meg akartam kérdezni, de mindig elmaradt: Hogyan ápoljátok a gyerekek köldökét?


A lányomé a hasával egy síkban van, nem lehet csak úgy simán kitörölni, mint egy "normális" köldököt. Fültisztító pálcikát babaolajba mártok, így próbálom kitörölni, de vannak kétségeim... Na, és persze nagyon ritkán hagyja..

58. Sena (válaszként erre: 57. - Ildi79)
2009. márc. 22. 13:20

Nekünk azt mondták hogy éjféltől vizet se igyon, esetleg ha felébred éjjel és nagyon muszáj akkor 2-3 óra körül még ihat, de utána semmit. De biztos elmondanak majd mindent műtét előtt. Lehet hogy nem lesz nagyon éhes mert kába lesz az altatástól, nem fog azon gondolkodni hogy enni kéne. Viszont szomjas lesz az biztos, vizes ruhával lehet törölgetni a száját ha kicserepesedik.

Biztos minden rendben lesz, ne aggódj!

57. ildi79 (válaszként erre: 56. - Sena)
2009. márc. 21. 18:25

Igen azt már tudjuk, hogy enni éjfélig lehet, inni pedig reggel 6-kor utoljára.

Az én fiam 7 éves remélem ezzel nem lesz gond. Ő sem nagy evő, de amikor a fogát betömték 3 órán át nem ehetett, nagyon rosszul volt, hogy Ő milyen éhes. Persze amit nem szabad azt szeretné az ember. Ez még felnőttnél is így van.

Nagyon várom már, hogy túl legyünk rajta.

56. Sena (válaszként erre: 54. - Ildi79)
2009. márc. 21. 18:01

Még nem sokat beszél (19 hónapos) úgyhogy nem mondta hogy fáj, de amúgy is minden műtétes gyereknek adtak kúpot, mert attól könnyebben megnyugodnak és elalszanak.

Nem tudom hogy mitől függ hogy milyen cérnával varrják, talán attól hogy mire van pénze a kórháznak. Mi Székesfehérváriak vagyunk. De lehet hogy a nem felszívódó erősebb és nagyobb gyereknél jobb azzal varrni.

Ami még rossz az egészben, hogy éhgyomorra kell menni, vizet se ihatnak és műtét után is csak másfél-2 óra múlva lehet inni. Enni meg csak délután, levest meg joghurtot. Az én fiam nem egy nagy evő úgyhogy jól bírta.

55. Nikice (válaszként erre: 50. - Sena)
2009. márc. 21. 16:08
Örülök, hogy túl vagytok rajta! Szép lesz az a köldi!! :) Igazi kis hős a Kincsed!!! Jobbulást!
54. ildi79 (válaszként erre: 52. - Sena)
2009. márc. 21. 15:56

Örülök, hogy minden rendben a kicsiddel!

Műtét után mondta, hogy fáj?

Én is kérdeztem a dokitól aki a fiamat fogja műteni 9-én, hogy felszívódós lesz e a varrat, de azt mondta, hogy csak a belső, a külsőt 1 hét múlva szedi ki. Nektek hol csinálták a műtétet? Mitől függ, hogy mivel varrják? Csabit Szegeden fogják műteni. Ha kell kifizetem a felszívódós cérna árát.

53. Dorka29 (válaszként erre: 52. - Sena)
2009. márc. 20. 21:47
Értem, köszi. Azt hittem, hogy nagyobbat kell vágni, de ez megnyugtatóan hangzik.
52. Sena (válaszként erre: 51. - Dorka29)
2009. márc. 20. 21:38
A köldöke alatt van egy kis vágás és pár öltéssel összehúzták a hasfalat, meg a köldökön lévő bőrt is leöltötték hozzá hogy visszahúzódjon normális formájúra. Az összes varrat felszívódik. Nem tettek rá nagy kötést sem csak egy gézt és egy nagyobb méretű ragtapaszt. 10 napig nem érheti víz, addig csak vizes ruhával mosdatom.
51. Dorka29 (válaszként erre: 50. - Sena)
2009. márc. 20. 21:27

Jó, hogy túlvagytok már rajta és hogy ilyen jól viseli.


Hogyan csinálják az ilyen műtétet? Hogy vágják? ...

50. Sena
2009. márc. 20. 21:20

Túl vagyunk a műtéten, 3 napja csinálták, minden rendben volt. Kb 40 percig tartott az egész előkészítéssel, ébresztéssel együtt. Ja meg a fitymaletapadást is feloldották.

Műtét után nyűgös volt, de jobban viselte mint a mellettünk lévő ovis fiú. Kapott fájdalomcsillapító kúpot és nap közben többször is aludt, elég bágyadt volt szegény. Már másnap ugyanúgy mászkált mintha mi se történt volna, tegnap meg már simán szaladgált, mászik fel a kanapéra stb. Szóval nem fáj neki a poci. (A kuki macerásabb ügy, de már az is javul.) Ma voltunk kötéscserén és még egyszer megnézik szerdán. Elég furán néz most ki a köldöke, olyan eldeformált alakja van meg púpos, de azt mondták idővel visszahúzódik és szebb lesz. A lényeg hogy a hasfala már nincs nyitva.

49. Nikice
2009. márc. 18. 08:21

Szia Sena!

Remélem, minden ok, jól vagytok!!!

48. ildi79
2009. márc. 17. 18:10

Sena!!!


Várjuk a beszámolót a műtétről! Remélem szerencsésen túl vagytok rajta!

47. Sena
2009. febr. 26. 14:23
Úgy látom a műtéttel kapcsolatban senkinek nincs tapasztalata. Szerencsére! Nagyon félek tőle, elsősorban az altatástól, meg attól hogy utána nehogy felszakadjon a seb. A műtét előtti tortúra is nehéz lesz, vérvétel, és egész napos egyeztetés az altatóorvossal, a sebésszel, az osztályon a papírmunka... Egy másfél éves gyerek nem igazán szeret várótermekben órákat ücsörögni.
46. Nikice
2009. febr. 25. 18:15
A pici lányomnak mióta többet van hason, kezd visszahúzódni a sérve. Már megáll benne a fürdővíz :) Bízom benne, hogy nem sokára ennyire sem jön majd ki, mint most. Már csak ritkán fordul ki, nagy-nagy sírások miatt, mikor nagyon erölködik.
45. Nikice (válaszként erre: 44. - Sena)
2009. febr. 25. 18:14
Örülök, hogy nem beteges, és bízzunk benne, hogy ezzel aztán egy életre letudta a kórházban töltött napokat!
44. Sena (válaszként erre: 43. - Nikice)
2009. febr. 25. 11:13

Az az érdekes az egészben hogy egyáltalán nem beteges gyerek, tulajdonképpen még nem is volt beteg, leszámítva egy kis orrfolyást ami 3 napig tartott. Szóval egészséges kölyök, mégis mindig orvoshoz járunk ilyen hülyeségek miatt.

A fülével az volt hogy lett egy kis púp a hallójáratában amit fel kellett nyitni mert nem tudták megállapítani mi lehet az. Egy mirigy kivezetőnyílása tömődött el, csak vízszerű folyadék volt benne. Felnőttnél ezt megcsinálták volna sima helyi érzéstelenítéssel, de pici gyereket muszáj altatni.

43. Nikice (válaszként erre: 40. - Sena)
2009. febr. 25. 08:19
Sajnálom, hogy ennyi tortúra jut a picikédnek. :( Biztosan nehéz ez Neked, de hidd el, a picikék mind hősök! Nem hagyják el magukat, hamar rendbejön majd! Kitartás, és minden jót!
2009. febr. 24. 23:01

Ha pici baba, vagy gyerek, kinőheti.


Nekem felnőttként, a terhességgel jött elő, utána műtét.

41. Dorka29 (válaszként erre: 40. - Sena)
2009. febr. 24. 22:20

Sajnálom.:(


A lányomnál az orvos hosszúra hagyta a köldökzsinórt, ezért nem olyan "normális" befelé süppedős köldöke van, hanem inkább a hasával van egy szinten. Csak két hónapos korában vették észre, hogy köldöksérve van, de azt nem tudom, hogy vajon az előbbi miatt, vagy csak véletlen.


A mi orvosunk azt mondta, hogy nem kell aggódni a sírás, mozgás miatt, mert kb. idézem, ezek a nézetek már elavultak. Sőt, azt mondta, hogyha már magától fel tud ülni, akkor kezd el erősödni a hasizom, és akkor van rá esély, hogy összezáródik.

Hmm. Még jó, hogy ahány orvos, annyi vélemény...


Mi volt a fülével?

40. Sena (válaszként erre: 39. - Dorka29)
2009. febr. 24. 22:04

Kb cseresznye méretű, sőt inkább nagyobb. Sajnos nemhogy nem javult de még kicsit nőtt is az utóbbi fél évben. Azt mondta a doktornő hogy ha javult volna valamit akkor még várhatnánk, de így szinte semmi esély nincs rá hogy magától rendbejöjjön. És ha már mindenképpen műteni kell akkor legyünk túl rajta most. Egy ideig ragasztgattam is neki, de nagyon macerás volt és azt mondták nem szükséges. Valószínűleg az volt a gond hogy nagyon mozgékony gyerkőc, elég korán forgolódott és állt így folyamatosan erőltette a hasát. Meg aránylag vastag is volt a köldökcsonkja, 16 naposan esett le.

Nem lesz könnyű menet a műtét, de van már egy kis tapasztalatunk az altatásról, ugyanis volt ősszel egy kisebb fülműtéte. :(

39. Dorka29 (válaszként erre: 38. - Sena)
2009. febr. 24. 21:48

szia Sena!


Az én lányomnak is van köldöksérve, 21 hónapos, a mi dokink még mindig azt mondja, hogy vissza fog húzódni, de 4-5 éves koráig amúgy sem műtenék meg.


Hogy hogy nektek ilyen korán végzik az operációt? Nagyon nagy a sérv?

38. Sena
2009. febr. 24. 21:35
Sziasztok! Túl van már valaki a műtéten? A fiam másfél éves, március 17-én műtik. Van valakinek tapasztalata hogy zajlik és hogy viseli a gyerek? Utána mikor lehet neki enni, fürödni, sétálni stb? Visszaolvasom az egész fórumot, hátha írt már valaki erről.
37. ildi79 (válaszként erre: 36. - Lehotaine)
2009. febr. 6. 22:00

ÓÓÓÓÓ, pedig már úgy vártam a szombatot, hogy megtudjam, mi volt. Remélem Csabus nem lesz beteg és ápr. 9-én túl leszünk rajta. Mindenképpen írni fogok, hogy mi volt.

Gondolom most egy kicsit megkönnyebbültél, hogy nem kell menni, júniusban viszont azt fogod mondani, hogy de jó lett volna ha februárban megműtötték volna. Sajnos ilyenkor nehéz elkerülni a sok vírust és bacit.

Majd jelentkezem.

Üdv: Ildi

2009. febr. 5. 21:00

Sziasztok!


Lebetegedett a lányom, emiatt egyelőre napoltuk a műtétet. Még nem adott a doki új időpontot, mert mondtam, hogy várjunk inkább május-júniusig, hátha addig vége lesz ennek a hurutos időszaknak.


Ildi!

Ezek szerint a Te fiadat hamarabb fogja operálni a közös dokink. Légyszíves írj majd, hogy éltétek meg a nagy napot! Én is szorítok Nektek!


Üdv:

Móni

2009. febr. 1. 12:26
Sajnos csak a mütét segit.
34. Nikice
2009. jan. 30. 09:17

Köszönöm a válaszaitokat!

Tegnap volt itt a védőnénink, ő azt mondta ez igen picike, bízik benne, hogy elmúlik. (szerinte igen..) Úgy legyen..

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook