Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kókuszolaj?!? fórum

Kókuszolaj?!? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. ápr. 29. 08:22
hallottam rola,de sosem probaltam ki eddig.
49. peonia53 (válaszként erre: 2. - Annie1130)
2014. márc. 10. 20:11

Szia!


Köszönöm a tanácsot.

A Dabur vatikát összetételét, majd jobban elolvasom. Nagyon dicsérték itt a fórumon.

A naturkencétől rendeltem, Sheát, kókuszolajat, aleppó szapant, agyagot, bab őrleményt.

Van szöllőmagolaj is,.

A hajamra is keresem a megoldást 61 éves létemrem, már kopik vékonyodik hullik, két oldalt már alig van fufrum.

Nekem a külföldi rendelés nehezn megy, A lányom húsvétkor jön haza, esetleg akkor tudnék az ebayról rendelni. te mit szoktál még rendelni?

Vitaminokat szoktál szedni hajra, dicsértek a dr. dr. chen szépség vitamint is hajra.

Köszönöm

Dóra

2014. márc. 10. 19:45
:PP
47. Annie1130 (válaszként erre: 46. - Bf3ef17a81)
2014. márc. 10. 19:42
Pontokat gyűjtesz?
2014. márc. 10. 19:42
:P
45. Annie1130 (válaszként erre: 43. - Peonia53)
2014. márc. 10. 19:39

Szia! Én ezt a "csodasampont" messze elkerülném. Megnéztem az összetevőit, tele van ipari vegyületekkel, színezékekkel, és ebben is megtalálható a SLS, azaz a Sodium Laureth Sulphat.


A Dr. Organic termékeket nem ismerem, de azt tudni kell, hogy attól, hogy valami "organic", még nem biztos, hogy tiszta, legfelejebb csak abban bízhatunk, hogy bio tisztaságú a növényi eredetű alkotóeleme.


Igen, öblítem. Egy kis almaecetes, teafaolajas vízzel. 1 liter vízhez kb. 2-3 evőkanál almaecet (a minőségre itt is figyeljünk, ha lehet), plusz egy-két csepp teafaolaj. De az illóolajat tetszés szerint szoktam változtatni, attól függően, milyen hangulatom van. Tegnap pl. rózsaolajos hangulatban voltam. :)


Mikor már úgy érzem, hogy mindent lecseréltem, mindig rá kell jönnöm, hogy van még egy-két makacs kemikália a háztartásomban, amelytől még nem sikerült megszabadulnom...de azt hiszem egy jó alapozás, hogy ha első körben a tisztálkodószereit lecseréli az ember. Ez is nagy kihívás, hiszen a deóktól kezdve a tusfürdőkön át a fogkrémig minden méreg. Pl. a fluorid súlyos idegméreg...Nem furcsa, hogy még hirdetik is, hogy hú de jó, hogy fluoridos a fogkrém?!Azt hiszem, egy lassú ébredés tanúi, részesei vagyunk mi, amely hiszem, hogy a kezdete egy teljesebb életnek...

44. Gretaa
2014. márc. 7. 22:15

Sziasztok.

Én kókuszzsírt vettem nemrégiben és mikróban kicsit megmelegítettem és úgy vittem fel a hajamra ,majd hagytam rajta 0 órát és miután lemostam,olyan selymes lett tőle a hajam.Sok jót hallottam róla.


Az olivaolajjal ellentétben,ezt sokkal könnyebben lelehet mosni.

43. peonia53 (válaszként erre: 29. - Annie1130)
2014. márc. 7. 22:07

Szia!


Ma én is vettem dabur vatikát.

Tegnap mostam hajat, így még kipróbálásra vár.

Meg vettem egy argán olajos dr. organic sampont.

Ezek a termékek mennyi tiszták?

Te a szappanok után öblíted a hajad, vagy elég a szappanos tisztítás.

Szeretném én is a kozmetikumaimat tisztára lecserélni.

köszönöm:Dóra

2013. márc. 6. 18:18
sziasztok! ma vettem, Herbavital Kókuszolajat. ez is jó hajra?
2012. okt. 30. 20:01
Én úgy használom a kókuszolajat, hogy egy kis csészében egy kis adagot felmelegítek mikróban, majd ezt szépen rákenem a hajam végére. Bebugyolálom a fejem, hagyom hatni 1 órát és szépen lemosom. Aztán a megszáradt hajon is eloszlatok egy körömhegynyi kókuszolajat, de ezt már nem melegítem fel, csak tényleg egy gondolatnyit teszek a tenyerembe, úgy az megolvad és átsimítom a hajam. Én imádom. Iszonyat tört a hajam legutóbb, 2 hónap alatt 2x is kellett fodrászhoz mennem és mindkétszer megállapították ,hogy iszonyat tönkre van menve a hajam. Na mondom remek. Most már az utolsó hajvágás óta eltelt 2 hónap és egyáltalán nincs eltörtve, vagy elszáradva a vége. Hála a kókuszolajnak...
2012. okt. 24. 20:46
ti hogyan alkalmazzátok a kókuszolajat hajpakolásként? "Zsír" formátumban vettem. Ezt fel kell olvasztani gondolom, és ezután?! Á la nature ?!
2012. okt. 17. 15:50
Vettem kókuszolajat, aztán egy hirtelen ötlettől vezérelve bekentem az alkaromon lévő csúnya ekcémás foltot. Pár nap alatt rengeteget javult, napi 2-3-szor kenem, most már azt mondanám, tünet mentes.
38. KergePárduc (válaszként erre: 36. - 03ed4fbb3b)
2012. okt. 17. 15:23
A te hajhagymáidnak biztos nincs oka panaszkodni :) Akinek ilyen szép lobonca van. Adhatnál belőle :D
37. Aquatica (válaszként erre: 36. - 03ed4fbb3b)
2012. okt. 17. 14:01
igen láttam szép a hajad nagyon :) tetszik :)
36. 03ed4fbb3b (válaszként erre: 34. - Aquatica)
2012. okt. 17. 13:41

Én nagyon régen használtam már, az illata nem volt megnyerő, a hatására annyira nem emlékszem.

Nálam a bhringraj viszi a pálmát, rendkívül jól táplálja a hajhagymákat, sokat nőtt tőle a hajam! :)

2012. okt. 16. 21:50
Továbbra is osztom a véleményt. A Dabur Vatika a legjobb. Még sosem volt ennyire puha és selymes a hajam, ráadásul még a kimosása sem procedúra mint sok más olaj esetében. Igazi vitaminbomba a hajnak <3
2012. okt. 15. 14:00
ez van benne : indiai kókuszdióolaj, henna, amla, neem és brahmi - köszönhetően különleges hajápolószer.Csökkenti a környezeti ártalmak, a festés, a dauer káros hatásait, ápolja a hajat és a fejbőrt, elősegíti a haj növekedését. Kúraszerű használata során a haj rugalmas, selymes fényű lesz.
33. Aquatica (válaszként erre: 32. - 03ed4fbb3b)
2012. okt. 15. 13:56
kókusz olaj is van benne :P,
32. 03ed4fbb3b (válaszként erre: 30. - KergePárduc)
2012. okt. 14. 13:21

Hatásilag nem jobb :) Egy tanulmány kimuattta a kókusz jobban beleépül a hajszálakba.:)

És az illat is sokkal jobb :)

31. Aquatica (válaszként erre: 30. - KergePárduc)
2012. okt. 13. 13:09
sziaaaa :DDD , UGYE HOGY JOBB :)
2012. okt. 13. 11:14

DABUR VATIKA


Jobb, mint a kókuszolaj ^^

29. Annie1130 (válaszként erre: 28. - Pomodoro)
2012. okt. 1. 10:46
Nem tudom, milyen sampont használsz, de én a helyedben én inkább a Sodium Laureth Sulphate-tól és társaitól tartaék, ami feltehetőleg van benne... Régebben én is ezerrel kentem magamra a mindenféle drága kozmetikumot, állandó ekcémám volt, a fejbőröm meg elég furán reagált minden egyes hajmosásra, hol kipirosodott, hol lehámlott ugyanattól a sampontól, ami viszont látszólag jót tett a hajamnak. Eldobtam a samponokat, testápolókat és az összes kencét és csak natúr natúr kozmetikumokat használok a természet patikájából. Pl. nincs szükségem testápolóra, amióta kecsketejes, shea vajas szappant használok. A hajamat is azzal mosom. A zsírosodás,pattanásos bőr, stb. általában abból adódik, hogy jelez a szervezet, hogy elég neki a sok trutymó, amit rákenünk. A méz tápláló és gyulladáscsökkentő hatású, tele vitaminnal, az olíva szintén, úgyhogy olyan nagy bajod nem lehet tőle. Adj egy pár alkalmat a hajadnak, bőrödnek, amíg átáll a jóra, mert ha elhagyod a már megszokott kemikáliákat, valószínűleg, elindul a méreganyagok kiválasztódása, mintha fellélegezne a hajad, a bőröd. Az emberek ilyenkor szokták abbahagyni, és azt mondani, hogy "nekem nem vált be", meg hogy ez "sz.r", pedig gondoljunk csak bele, hogy ha évekig, évtizedekig mérgeztük magnkat, akkor a csoda sem fog gyorsan beköszönteni!
28. pomodoro (válaszként erre: 27. - Annie1130)
2012. okt. 1. 10:23
Két tippet is írtál, melyiket mire ajánlod? A só+sampon, mindig ezzel mosol hajat? Gondolom a mézes olivás pedig pakolás lenne. :) Az olajtól nem lesz zsírosabb a hajam? Mindenképpen ki fogom próbálni, csak tartok az olajoktól, elvégre pont ettől akarnék megszabadulni.
27. Annie1130 (válaszként erre: 26. - Pomodoro)
2012. okt. 1. 09:55
Vegyél a patikában keserűsót(magnézium-szulfát,100 gramm kb. 100 Ft) és lehetőleg a természetes alapú samponodhoz a tenyeredben adj 1-2 evőkanálnyit és azzal mosd meg alaposan! Én egy-két csepp teafaolajat is szoktam ehhez a mixhez rakni. A legközelebbi hajmosás előtt melegíts fel langyosra(nem forróra!) 3-4 kanál olívaolajat ugyanannyi mézzel és masszírozd be a hajadba és a fejbőrödbe!Ezt egy párszor megismétled és csodaszép lesz a hajad. Nekem is vékonyszálú, gyorsan zsírosodó, ráadásul göndörödő hajam van, totál kezelhetetlen volt, mielőtt kezelésbe vettem volna ezekkel a természetadta "szerekkel"
2012. okt. 1. 09:43
A kókuszolaj jó hajvégápolásra is? Ha nagyon gyorsan zsírosodó hajam van, akkor mit tanácsoltok? Sajnos a hajam vége nagyon hamar tönkremegy, mert 3 naponta hajat mosok és a vékonyszálú hajam nem nagyon szereti a hajszárítást.
2012. szept. 28. 19:29

Én sokféle kókuszolajat nézegettem, de nekem a bio annyira nem volt szimpatikus leírás alapján. Én a nyers, hidegen sajtolt kókuszolajra voksolok a nem bio változatra. Már meg is rendeltem, alig várom hogy megkapjam :)

Nizzagirl, szerintem próbáld ki a nem bio változatot. Nem minden jó, ami bio :)

24. nizzagirl (válaszként erre: 23. - Annie1130)
2012. szept. 28. 13:15
Szia!Igen , hidegen sajtolt és bio változatot használtam. Reggelre jobb lett, bár gyanítom, hogy az évek alatt a zsírosságtól nem látott korpa miatt lett érzékeny, mert most eléggé hámlik. Legalább ez is kiderült. . . Hullani nem hullik tőle, szóval tovább használom, remélve , hogy késöbb jobb lesz:-)
23. Annie1130 (válaszként erre: 22. - Nizzagirl)
2012. szept. 28. 08:16
Nincs két egyforma szervezet, ezáltal mindenki másképpen reagál még ilyen "finomságokra" is, mint a kókuszolaj. Jó minőségű olajat használsz? Szerintem ég és föld a különbség a bio és a nem bio olajok között. Nem vagyok bio-megszállott, de tényleg borzasztóan szembetűnő a különbség egyes termékekenél, mint például az olajoknál, természetes, finomítatlan vajaknál, és ha már az ember magára keni, vagy megeszi, tegye azt a legjobbal!
2012. szept. 27. 22:43
Sziasztok! Ma este használtam először kókuszolajat pakolásként, fejbőrbe is maszírozva. A hajam alapjáraton zsíros, vékonyszálú. Normális, hogy lemosás és szárítás után most rettentő érzékeny a fejbőröm?
2012. szept. 27. 12:35
Én megelédegnék annyival, ha 1,5 év alatt lenőne az eredeti hajam a vállamig :) És akkor lenyisszanthatnám ezt a nyomorult szőkét :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook