Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kit mennyi fizetéssel utasítottak el Babaváró hitel esetén? fórum

Kit mennyi fizetéssel utasítottak el Babaváró hitel esetén? (tudásbázis kérdés)


2021. jún. 6. 18:32

Sokáig voltam tag babavárós csoportban.

Ilyenkor az ajánlották, hogy másik banknál kell benyújtani az igénylést, hátha ott sikerül.


Hiába babaváró, olvastam olyan sztorikat, hogy a nő már táppénzen volt a szülés előtt és a "táppénzt nem nézték jó szemmel".

2021. jún. 6. 18:20

"nem is nekem kell, hanem egy baráti párt elutasítottak"


Igen, ez általában így szokott lenni, hogy soha nem a fórumindítóról van szó.

Viszont akkor nem értem az anonimitást.


A másik, hogy nagyfokú parasztság mások zsebében turkálni - még ha névtelenül tesszük azt, akkor is.

2021. jún. 6. 17:50

"A másik, h aki nem akarja az nem írja le. De ha már a konkrét kérdésre nem megy a válasz, akkor kár oda irkálni, rinyálni, hisztizni."


Én mint Guruljka néven regisztrált tag, nem írhatok mondjuk Lutzgizi néven, csak ha azon a néven külön újra regisztrálok. Tehát ha akarom, ha nem, a nevem fent megjelenik, azt eddig sem én írtam be minden hsz elején.

Más néven pedig kösz, de nem akarok regisztrálni, akkor sem, tennék másként, ha lenne babavárós tapasztalatom.

Nem hiszti, nem rinya, de nem teszem nyilvánossá a jövedelmi viszonyainkat.

10. Lau_Ra (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 6. 16:47

Ha ennyire személytelen számodra ez az oldal, akkor a "fantázianevedet" nyugodtan felvállalhatnád te is. :)


Engem nem érint a téma, de a többiekkel nem fair. Sokan ismerik itt egymást akár személyesen is.

2021. jún. 6. 16:05

Ez egy névtelen oldal, attól, h ilyen neveket odaírtok. Senki se kíváncsi a valós személyazonosságotokra és nem is derül ki az itteni nevetekből, nem kell besz@rni.


Ebben tévedsz. Rengeteg tagot ismerek lakhely, név szerint. Soha nem turkálnék egyik penztárcájában sem, ahogy ők se az enyémben.

8. Channa* (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 6. 15:57

Hát elnézést, hogy mertem tanácsot adni. Ezt szoktam javasolni az összes ismerősömnek is, mert ez a legtisztább módja annak, hogy mindenki a saját adataival kalkuláltasson.


Babaváró feltételei:

- mindkét fél betöltötte a 23. életévét, de a feleség még nem érte el a 41 éves kort

- legalább az egyik házas fél 3 éve TB jogosult, vagy ugyanennyi ideig, vagy ideje felsőoktatási tanulmányokat folytat vagy folytatott

- mindkét fél Magyarországi lakcímmel rendelkezik

- az igénylők köztartozásmentesek

- az igénylők egyikének sincs a KHR-ben nyilvántartott lejárt tartozása

- az igénylők büntetlen előéletűek


Tehát, attól még, hogy a jövedelmi helyzetük megfelel, nem biztos, hogy nem szerepelnek e a KHR listán, vagy nincs köztartozásuk, a koruk megfelelő.


Az nagyon kevés, amit megosztottál velünk, hiszen a többit nem tudjuk!


Nekem van ismerősöm, ahol a házaspár egyike vállalkozó és minimálbéres, a másik pedig egy kicsit többet keres.


Simán megkapták a baba várót, mert a koruk megfelelő, nincs köztartozásuk, nem szerepelnek a KHR listán, büntetlen előéletűek.

2021. jún. 6. 15:39

Milyen név?

Ez a nevetek, h Channa, Lau_Ra, Papája?

Ez egy névtelen oldal, attól, h ilyen neveket odaírtok. Senki se kíváncsi a valós személyazonosságotokra és nem is derül ki az itteni nevetekből, nem kell besz@rni.


Papája, te minden kérdéshez odaírsz, kb. itt élsz a forumon. Nyugodjál le.


Senki nem kért bérpapírt nem kell picsogni. Senki nem turkált a másik zsebébe, nem kell ilyen butának lenni.


Az, h egy akármilyen gagyi fantázia névvel leírod, h:

férfi 300

nő 200 tp

hitel 50

kaptunk, nem kaptunk


Ez se nem bankszámla kivonat, se nem derül ki belőle, h ki vagy, hol élsz, mi a neved, se nem zsebbe turkálás.


A másik, h aki nem akarja az nem írja le. De ha már a konkrét kérdésre nem megy a válasz, akkor kár oda irkálni, rinyálni, hisztizni.


Channa

1. nem azért kérdeztem, mert ne tudnám a jogosultsági feltételeket. Az mindenhol világosan le van írva.

2. a bank indoklás nélkül fogadja vagy utasítja el a kérelmeket

3. az ügyintéző nem szokta tudni, miért utasítják el, mivel azt külön hitelbírálók végzik, akik viszont az ügyfelekkel nem kommunikálnak

4. nem is nekem kell, hanem egy baráti párt elutasítottak, indoklás nélkül, úgy, h az ügyintéző szerint is minden feltételnek megfeletek. Ezért gondoltam utána járok másokat, h utasítottak el

5. azok a feltételek, amelyek közzé vannak téve: 3 év tb jogviszony, nem lehet tiltó listán, házasság, fizetés max. 50%ig terhelhető hitelekkel stb. Ezek ahhoz feltételek, hogy egyáltalán elinduljon a hitelbírálat. Viszont mivel a bankok egyéni jogkörben, indoklás nélkül elutasíthatják a kérelmeket, ezért van egy belső feltételrendszerük is, ami nem nyilvános: munkahelyeket osztályozzák, h mennyire számítanak stabilnak, lakóhely, megélhetési kiadásokra vannak becsléseik stb. rengeteg olyan feltétel van ami nem nyilvános és a kérelem elutasításban sincs benne az indoklás


Na mind1. Itt nem érdeklődök tovább. Érdekes más forumon normálisan válaszoltak.

Ez a picsogás, nyavíkolás, okoskodás nevetséges :D


Írjatok még nyugodtan, okoskodjatok, saját nagy egótok megnyugtatására, én már inkább nem fogom elolvasni... :D

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 6. 15:36

És mit kezdesz majd a válaszokkal - ha lesz?


Nem viheted az ügyintézőhöz, hogy márpedig ők kaptak, te meg nem.

Mikor elutasítottak nem indokolták?

Nem csak a jövedelmi viszonyoknak kell megfelelni.

5. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 6. 15:09
Szerintem inkább menj be a bankba és tudd meg, hogy mi kell ahhoz, hogy jogosultak legyetek, illetve azt is meg kellene tudni, hogy mi volt az elutasítás oka.
4. Lau_Ra (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 6. 15:08
Téged hogy hívnak?
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 6. 15:05

:D

bérpapírt, bankszámlakivonatot fotózzunk esetleg?

2. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 6. 14:55
Már ne haragudj, de ez más zsebébe való turkálás, úgy hogy még a nevét is adja hozzá a hozzászóló..
2021. jún. 6. 13:58

Mennyi volt az össz fizetés?


Mennyi volt az egyéb hitel?


Mennyit igényeltetek?



Pl.

Nő 150 táppénz

Férfi 230 nettó

Meglévő hitel 30/hó


Elutasítottak



Ilyesmi válaszok érdekelnének.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook