Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kistesó-mikor? fórum

Kistesó-mikor? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. dec. 20. 14:25
Sziasztok! Nálunk 3 nap híján három év a korkülönbség. Ez nagyjából jó volt, mert a nagy már eléggé önálló volt, és mivel 3 és fél évesen ment oviba amikor a kicsi már fél éves volt, így nem érezte, hogy a kicsi miatt van elküldve. Bár azért voltak érdekes napok. :)
2012. dec. 20. 13:00

Sziasztok!


A két kislányom között 16 hónap van. Leti 21 hónapos, Niki pedig hamarosan 5 hónapos. Nem kertelek, nem egyszerű az élet, mert egyik gyerekem pici, a másik pedig kicsi, de bízom és hiszek benne, hogy később ebből profitálni fognak!

2012. nov. 16. 00:17

Nálunk 3 év 3 hónap van a két gyerkőc között... ugyan ennyi van a tesóm és közöttem... gyerekkoromba sokszor úgy éreztem, hogy ez már sok, mert soha nem akart olyan játékokat játszani amit én.. de most felnőttkorba rájöttem, hogy nem a korkülönbséggel volt gond, hanem totál különbözőek vagyunk.. most is teljesen más dolgokat szeretünk csinálni :)..

Most a gyerekeimnél egyenlőre nem érzem, hogy rossz lenne.. a lányom 4 éves, a fiam 8 hónapos... igaz Manna már ovis, de sokat betegeskedik, így sokat vagyunk együtt.. vannak dolgok amibe tudott már segíteni, jó volt, hogy amég a délutáni alváshoz etettem a kicsit, Manna már egyedül tudott ebédelni... sok mindent el lehetett magyarázni.. most is meg tudom kérni, hogy nézzen rá a tesóra, persze fél szemem azért rajtuk.. és Ő tényleg nagyon finoman szeretgeti a kistesót... aztán majd idővel kiderül, hogy milyen tesók lesznek, de remélem hogy jó :).. egyenlőre nem bánom, hogy nem lett kisebb korkülönbség közöttük

55. Banita76 (válaszként erre: 1. - 39fdd1148e)
2012. nov. 14. 13:32
Nálunk 5 év 9 hónap van a két kislányom között. Ez most így jónak tűnik, mert a nagy már elég értelmes volt, amikor a kicsi megszületett. Így sokkal könnyebb, mint 2 picurral. Most 2 és 8 évesek, jelenleg jól megvannak egymással, még játszani is tudnak, de 2-3 év múlva, ahogy a nagyobbik kamaszodni kezd majd, szerintem nagy lesz köztük a különbség. Aztán, majd amikor nagyjából felnőnek már nem fog soknak számítani, az a szűk 6 év köztük. Végezetül, szerintem a lényeg, hogy van tesója!
54. orsibigyu (válaszként erre: 47. - C9f9b53798)
2012. nov. 13. 21:14
En ugyanigy jartam. Szine fogytam varandoasan, de szoptatas alatt mind2 gyermekemmel feljott 10 kilo. Ugyanaz a 10, aza 65 voltam az elsovel szules utan, masodikkal 68, es szoptatas alatt elsovel 76ig jutottam, most 76 vagyok 4 honapos a kisebbik fiam. Es o sokkal virgoncabb, rosszabb alvo, stb.
53. 39fdd1148e (válaszként erre: 52. - B-zs)
2012. nov. 13. 09:51

Oké,nevetek:))

De hát az ember a jót várja nem?;)

52. b-zs (válaszként erre: 51. - 39fdd1148e)
2012. nov. 13. 09:49
csak poénnak szántam:)
51. 39fdd1148e (válaszként erre: 48. - B-zs)
2012. nov. 13. 09:28
Nem bízom el magam,sőt..csak remélhetem,hogy ilyen lesz a tesó is,de elevenségből itt sincs hiány.Azt hogy jó arra értem,hogy jó ev,jó alvó,nem sírós,nem hasfájós és 2 hónapos volt mikor már átaludta az éjszakát,én azóta egyszer nem keltem hozzá,mert nem kell:)Reggel 7-nél hamarabb nem kel,de nappal ugyanolyan eleven,mint más kiskölyök:)
2012. nov. 13. 08:49

Ja, ezt nem ugy kell erteni hogy a picurit eheztetem csak mivel kulonbozo meg a kajaja ezert eloszor a nagyobbaknak kell talalnom az oveket hogy hagyjak mar abba az uvoltozest es utana teszem fel a picuriet ami mellett ott kell lennem kevergetni. Tulajdonkeppen 3-4 perc varakozasrol van csak szo de ez gyerekszemmel biztos nagy tragedia lehet, mert kozben latja hogy a tesok meg mar esznek... Adok neki ezalatt mondjuk grissinit vagy valamit de o a bebipapit varja izgatottan! Gondoltam arra is, hogy ha o lenne a legelso de akkor meg fel kellene ugralnom egesz ido alatt a tobbiek kajaja miatt, szoval ez nem mukodik.


Varom, mire o is egyformat eszik par honapon belul es akkor mar nem lesz gond:)

2012. nov. 13. 08:40

Ez az egyuttjatszas dolog olyan hogy azert egyutt-veszekedes is van benne:) mi kis korkulonbseggel voltunk es nem is vagyunk joban a tesommal.


Ezert en elhataroztam hogy a magam es gyerekek erdekeben is, legalabb legyen ovis a nagyobb ha lesz masik. Nem bantam meg a dontesemet de amugy nagyobb korkulonbseggel is veszekszenek es egyutt is jatszanak (bar inkabb veszekedes), es a nagyobb sokat segitett a pici apolasaban, onkent:)


Azota szuletett 3.is es itt is ugy volt hogy pont mar elkezdte az ovit a kozepso mikor megszuletett a legkisebb. A 2 nagy tovabbra is mindig oli egymast de azert onalloak, sot, egesz nap nincsenek itthon a suli es ovi miatt, igy jut ido a picurira:) a delutan az nagyon tomor, ilyenkor a picur elegge hatranyba kerul, ugy ertem a tobbiek is pl ehesek vagy ilyesmi, mivel a legkisebb egyben a legjobb is koztuk es nem hisztis, gyakran az van, hogy o kap utoljara enni mert eloszor el kell hallgattatni a masik kettot:/ ja es ot is meg kell vedeni a kozepsotol aki ugy szereti, de ugy szereti, hogy majd megfojtja, viszont a nagy pl vallal onkent bebiszitterseget, latom, hogy tobb a feeling kozte es a legkisebb kozott mint a kozepsovel. Ha valamit gyors meg kell csinalni, benne megbizhatok, hogy odafigyel, mig 2 kis korkulonbsegu gyereknel sokkal tobb koncentracio kell.


Ez csak az en tapasztalatom, biztos vannak akik a kis korkulonbsegre voksolnak, abban annyi a pozitiv, hogy egyforma kor=egyforma kozos programok, ahogy novogetnek, nem kell igazodni a napirenddel, pl el lehet oket vinni egyszerre moziba, nem kell megszervezni, hogy ki vigyaz a kisebbikre. Ez is lehet szempont, nyaralaskor is

48. b-zs (válaszként erre: 46. - 39fdd1148e)
2012. nov. 13. 08:38

Örülök:)

Azért el ne bízd magad, nálunk a legkisebb a legelevenebb, bár a két nagyra sincs e téren panasz.. párszor már megjegyeztük, még jó, hogy ő jött harmadiknak, különben lehet, hogy egyke lenne:D

47. c9f9b53798 (válaszként erre: 46. - 39fdd1148e)
2012. nov. 13. 08:10
Én terhesen szinte semmit se híztam, de a szoptatás alatt feljött vagy tíz-tizenöt kg! Még öt hátra van, igaz én még szoptatok, 21 hónapos a Kislányom.
46. 39fdd1148e (válaszként erre: 44. - B-zs)
2012. nov. 13. 08:04

Úgy érezzük:)Tegnap fel is tettük az i-re a pontot.

Ami a fogyizást és a nőként való létet illeti,nekem nem volt problémám vele,sokat híztam terhesen,de 2 hónap alatt le is ment minden fogyi nélkül.Ez csak alkat kérdése és tudom ez nagy szerencse!Ezt csak azért írom,mert nem visszahúzó erő,hogy na még ezért ne:)A kisfiam jó baba volt kezdettől fogva,ami szintén szerencse,így ezek fényében a legjobbakban bízok ezután is;)

45. c9f9b53798 (válaszként erre: 42. - Orsibigyu)
2012. nov. 13. 07:59

Én pont ezért akartam várni. Május óta "fogyizok", kezdem magam a bőrömbe jól érezni, és normális testsúllyal belevágni egy második várandósságba.


Jó, hogy végre több órára is ki lehet mozdulni itthonról, lehet kirándulni, mert már ideig-óráig vevő rá a Kislányom.

44. b-zs (válaszként erre: 43. - 39fdd1148e)
2012. nov. 13. 07:50

Szia! Én a kis korkülönbség híve vagyok. a lányom, és a középső nagyfiam között 2 év van, a középső és a legkisebb között 1,5 év. Szerintem a 1,5 - 2,5 év az ideális, nagyhamar összenőnek. A nagylány és a legkisebb közötti 3,5 év már sok, ő a legkisebbel nem nagyon játszik. Rövid távon nehezebb, hosszabb távon viszont könnyebb. A legkisebb mindent leutánoz, az orrfújástól kezdve az önnálló evésen át az öltözködésig és még sorolhatnám. Az éjszakai alvásról meg az a tapasztalatom, hogy a lányomhoz kellett a legtöbbet felkelni éjszaka, a középsőhöz és a legkisebbhez már tized annyit. Az esti altatás pedig úgy zajlik, hogy a három gyerkőc együtt bevonul a gyerekszobába, be az ágyacskájukba, jóéjt puszi mindenkinek, és ennyi..

A kistesó-mikor kérdésre: amikor az anyuka és az apuka úgy érzi, hogy most már jöhet a kistesó:)

2012. nov. 13. 07:33
Sziasztok,köszi a válaszokat,nagy dilemma ez nekem,de azt hiszem 2 év körüli különbségre szavazok még egyenlőre,érveket-ellenérveket pedig mindenre lehet mondani.Szeretném,ha összenőnének és ahhoz talán így lesz a jó.Végül is ha nem bírom,ott van opcióként a bölcsi is,de szerintem megleszünk mi itthon együtt:)
2012. nov. 12. 21:50
Jah es onzo modon most varni szeretnek 3-4 evet: aludni ejszaka, fogyokurazni, fodraszhoz menni, kirandulni, sportolni. Persze gyerekekkel, de nem olyan picurokkal.
41. orsibigyu (válaszként erre: 20. - Vikó 26)
2012. nov. 12. 21:40
En is errol beszelek, mert ugye egesz napod ramegy 2 gyermekre, nagyon ritkan van ideje az embernek magara, de nem mindegy a hogyan. Mert egesz nap kiabalhatok is ra mert unatkozik, de elvihetem oviba es ott jatszik utana pedig teljes figyelemmel fele fordulhatok es minosegi idot tolthetunk, amikor nem stresszel a hazimunka. Most az a mottom, miutan hazajon a fiam az ovibol" ami felig van kesz, az most felig marad", csak veluk foglalkozom.
40. 39fdd1148e (válaszként erre: 35. - Jozsi.38)
2012. nov. 12. 19:47
Pontosan így szeretném én is és tudom,hiszem,hogy így is lesz:)
39. Bea0124 (válaszként erre: 38. - 39fdd1148e)
2012. nov. 12. 19:46

persze értelek én :-D

mindegyiknek van előnye hátránya...igazából úgy is érezni fogod szerintem hogy na most itt az idő!!

Látom felnőni a fiam hogy nemrég született de már milyen nagy és okos...és tudom azt hogy jövőre már ő is érett lesz a tesóra persze tudom lesznek nehezebb idők de az ember mindig megtudja oldani.

38. 39fdd1148e (válaszként erre: 36. - Bea0124)
2012. nov. 12. 19:42
Nem,egyik sem okoz gondot!Csak jobb lenne...de nem akarom magam ismételni!
37. Vikó 26 (válaszként erre: 36. - Bea0124)
2012. nov. 12. 19:17

Nekünk mind kettô tervezett gyerek volt!

Kis kor külömbséget akartunk,de nem ennyire!

Az elsô babára nyolc hónapot kellett várnunk,nagyjából ennyi idôvel számoltunk (mi kis naívak) a másodiknál is!

Ehez képest júniusban vágtunk bele a tesó projektbe és augusztusban a lányom elsô szülinapján már három hetes terhes voltam az öcsivel,csak még nem tudtam!

Szóval ezt tényleg nem lehet elôre tudni!:-)

36. Bea0124 (válaszként erre: 28. - 39fdd1148e)
2012. nov. 12. 19:00

Nem nem baj de ha a pelenkázás esetleg nehézséget okoz akkor a többi teendő is gondolom.

Szerintem 2-3év a ideális mert gondolj csak bele 5-6évesen a nagy megy iskolába na az milyen nehéz egy 1-2évessel vagy kisebbel.Azért egy kisebb korkülönbséggel születő gyermek jobban el lenne míg a nagy tanúl és te neked rá kell figyelni.


Arra meg hogy épp milyen könnyen jön a másik nem lehet következtetni hogy ha az első könnyű volt a második is az lesz!

Nálunk pont fordítva van első baba elment majd rá fél évire jött a kisfiam most első próbálkozós hónapban sikerült a tesó.

Van aki pont fordítva van első pikk-pakk sikerül másikra meg évekig vár.

2012. nov. 12. 18:52
szerintem minimum két év kell két gyerek között. a legnagyobb és a középső között 2,5 év van, és nagyon jó volt hogy szobatiszta volt, a dackorszak lecsengett, és ügyesen evett önállóan. a középső és a legkisebb között 18 hónap van, és nehezebb is volt így sokkal az első év. kettőt pelenkázni, etetni, akkor a hisztikkel is megküzdeni a pici mellett nem egyszerű
34. 39fdd1148e (válaszként erre: 29. - Kriszti1212)
2012. nov. 12. 17:26

Ezt a pelusozást csak könnyebbség miatt írtam,de ha úgy alakulna egyáltalán nem okozna nyilván gondot:)

Én mindenképp várnék még a tesóval 9 hós a fiam most.meg azért egyéb okai is vannak.A fiamra nem kellett várnom 1 hónapot sem,egyből összejött,szerintem a másodiknál is így lesz:)Úh.védekezünk egyenlőre.

33. Vikó 26 (válaszként erre: 32. - Vikó 26)
2012. nov. 12. 17:25
De nyilván nem mindenhol megoldható ez így,ilyen szempontból szerencsésnek mondható a helyzetünk!
32. Vikó 26 (válaszként erre: 24. - 39fdd1148e)
2012. nov. 12. 17:22

Nálunk a férjem sokat dolgozik,de a gyerekekkel is sokat foglalkozik!

Nem várom el tôle,ez így alakult és ígényli ezt az idôt ô is,meg a gyerekek is!

Én 24 órában a gyerekekkel vagyok,estére már nehezebben tolerálom a hisztiket,alkudozásokat!

Ilyenkor jól jön,hogy a férjem nyugodtabb típus és kicsit át veszi a stafétát!

A fürdetés mese pl mai napig az ô reszortja,ilyenkor töltôdnek föl egymásból ô meg a gyerekek!

Hét közben nagyjából ez a 3-4 óra amit együtt vannak!

31. Vikó 26 (válaszként erre: 29. - Kriszti1212)
2012. nov. 12. 17:13

Nagyjából ez volt a rendszer nálunk is!

Mi szeretnénk még harmadikat,de nem most,majd csak 3-4 év mulva!

Egyenlôre élvezzük,hogy már ilyen nagyok,egyre önállóbbak!

Önzô módon így öt év után (2007 decemberében lettem terhes,azóta vagyok itthon) mosmár jó lenne kicsit magammal is foglalkozni,dolgozni felnôttek között lenni!:-)

2012. nov. 12. 16:57
A legkisebbik tesóm és köztem 16 év van. Szeretem és imádom de már nem tudtunk együtt felnőni úgymond, és Én ezt sajnálom. Most van egy 10 hónapos kisfiam és amióta megszületett nem is védekezünk, ha a tesó úgy gondolja akkor jöhet, nagyon várjuk.
29. Kriszti1212 (válaszként erre: 26. - 39fdd1148e)
2012. nov. 12. 16:42
Dee, sajnos pelusos volt, ráadásul cumit is szívott még, aminek cseppet sem örültem, de kb. a kicsi születése után 1-2hónappal sikerült a cumit és a pelust is elhagyni. :) Nem gondolom, hogy nehéz lenn e egyszerre pelenkázni. Ha a nagyobbal kezdem, utána ő elmehet játszani, aztán rendezem a kisebbet. Nálunk legalábbis így volt. Az esti fürdés is sorban. Előbb a kicsit, addig a nagy evett, vagy játszott. Majd a pici etetése, s miután letettem, akkor jöhetett a nagy. Vele együtt fürödtem, ettünk még együtt és aztán fekvés volt. Mára egészen másképp mozgunk, de csakis könnyebben!
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook