Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama és munkajog fórum

Kismama és munkajog (beszélgetős fórum)


6. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Mimájszelfendáj)
2011. febr. 2. 16:17

szia!


nem mind1 h közalkalmazotti jogviszonyban vagy munkajogviszonyban alkalmaztak.

5. zsanci79 (válaszként erre: 1. - Mimájszelfendáj)
2011. febr. 2. 11:21

Szia!

Ezt anno én is megkérdeztem egy munkajogásztól, Igaz, ez akkor volt, mikor még a 8 órás munka mellet is lehetett gyest igényelni, abban az egy évben védett volt az anya. Most hogy 8 óra munka mellett már nem jár gyes, gondolom a védettség sem jár 1 évig, de ezt még senki nem tudta megmondani nekem konkrétan.

Amúgy pontosan ezt a választ adta:

"A védettsége a GYES alatt van. tehát ha nem mondja vissza a GYES-t és úgy áll munkába, akkor valóban védettséget élvez a munkáltatói felmondás alól.

Amennyiben a jelenlegi határozatlan idejű munkaszerződése 8 órás, akkor csak közös megegyezéssel lehet azt átalakítani 4 órásra. Vagyis amennyiben Ön ehhez nem járul hozzá, akkor ezt nem lehet megtenni.

Amennyiben a munkahelye megszűnik, akkor a munklaviszonya is megszűnik a törvény erejénél fogva, és ha már legalább 3 éve dolgozik a cégnél, akkor végkielégítésre jogosult lesz, felmondási időre nem."

Szóval itt az a kérdés, hogy továbbra is van e védettség 1 évig, ha nem kaphat 8 órás miatt gyest, vagy sem? Amúgy szabi után 30 napig vagy védett gyes után, lehet csak ennyi maradt meg nekünk:(

A csaladinet.hu honlapon kérdeztem, nem is kell regisztrálni, és a kérdés után pár órával már jött a válasz. Ajánlom Neked is, Dr. Knáb Gabriella ügyvédet kell választani a tanácsadók közül.

2011. febr. 2. 08:54
Munkaszerződést egyoldalúan nem lehet módosítani.
2011. febr. 2. 08:53

Szia!


Küldtem egy linket ahol segít Mónika, nekem is segített anno!

2. anettkvk (válaszként erre: 1. - Mimájszelfendáj)
2011. febr. 2. 07:52

Ha azt mondom neked, hogy félig-meddig állami cégnél szartak a törvényre, és nemhogy a meglévő munkakörömbe nem vettek vissza (a főnök nyalisa van ott) de még a fizum harmadától is elestem, akkor gondolom nem nyugtatlak meg...


Ilyen világot élünk... :(

2011. febr. 2. 07:27
Szeretnék segítséget kérni munkajogi kérdésben. Kismam vagyok. Kisfiammal december 31-ig GYED-en voltam itthon. Január 1-től kértem GYED-em megszüntetését, munkáltatómnál jeleztem, hogy visszamegyek január 1-től. A felhalmozódott szabadságomat kivettem, január 1-től, így március 21-vel megyek ténylegesen dolgozni. Közben kismama lettem, de szóban jeleztem a munkáltatómnak, hogy mindenképpen szeretnék visszamenni. Megbeszéltük, hogy ennek nincs akadálya, rendben van. Időközben leíépítések vannak a hivatalban. Azt az infót kaptam, hogy a 8 órás munkaidőmet csökkentenék 4 órásra- így oldják meg, hogy ne kelljen annyiembert elküldeniük...Kérdésem az, hogy megtehetik-e. Hiszen a kismamákat védelem illeti meg. Ha jól tudom csökkenthetik a munkaidőmet, de nem kereshetek kevesebbet. (Így értelmeztem legalábbis a munkajogi meg a Kjt- törvényben írtakat. Ha valaki ért ehhez, segítsen! Köszönöm előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook