Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kiskorú veszélyeztetése - avagy bringázó kisiskolások fórum

Kiskorú veszélyeztetése - avagy bringázó kisiskolások (beszélgetős fórum)


1 2
33. 6b006fc769 (válaszként erre: 32. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 13. 19:43
Semmi baj, csak nem értettem:)
32. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 31. - 6b006fc769)
2014. márc. 13. 19:40
semmi, nem is neked kellett volna, elnézést.
31. 6b006fc769 (válaszként erre: 30. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 13. 19:36
???
30. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 24. - 6b006fc769)
2014. márc. 13. 18:19
CCC
29. Chelsey (válaszként erre: 28. - Jozsi.38)
2014. márc. 13. 18:01

Hoppácska 30-al mentem :)


De ennél lassabban folyamatosan nem cammoghatok, mert feltartom a forgalmat. Itt mindenfelé bringáznak, süt a nap.


Egyébként nincs mit tenni, folyamatos készenlét. De nem is ez alól akartam felmenteni magam, mert ugye nem is lehet.


Csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy a gyerekek egyedül mennyire veszélyesek az utcán bringával. (Nem akarom őket különösen rossz színben feltüntetni, mert nyilván vannak itt más veszélyes elemek is :)))


Viszont a szülőknek érdemes lenne komolyan átgondolni, hogy tényleg tud-e a gyerekük egyedül közlekedni az utcán kerékpáron.

2014. márc. 13. 17:40
erre egyébként nem kell figyelni, hanem folyamatosan ott kell tartani az ember agyában ha vezet. látok egy időst biciklizni? hoppácska, lassítok. gyereknél ugyanez.
2014. márc. 13. 17:37
elolvastam. az én biciklisem is a járdán ment,szintén 1 méterre az úttól, rám merőlegesen. nekem elég volt annyi, hogy láttam, gyerek jön biciklivel, és lassítottam, majdnem teljesen megálltam, mert tekert nyugisan, mintha nem is előttem akarna átjönni, vagy ott sem lennék a kocsival, csak az utolsó pillanatban állt meg, nem nézett szét, ebben biztos vagyok. egyébként túlzásokba esel :) nem a felüljárókra kell figyelni, hanem a veszélyeztetett korosztályra. gyerekek, nehezen mozgó idősek.
26. Chelsey (válaszként erre: 25. - Jozsi.38)
2014. márc. 13. 11:58

Nem tudsz belelátni az emberek fejébe. Nem az úton ment. A járdán bringázott, még csak nem is egy szinten az úttal, hanem egy méterrel fölötte, kanyarodott, majd hirtelen irányt váltott és leereszkedett a lejtőnk merőlegesen az útra.


Ennyi erővel arra is készülni kellene, hogy a felüljáróból eléd ugranak az útra...


Egyszerűen olyan dolog, amire nem lehet figyelni, felkészülni.


Remélem, hogy megijedt annyira a két kocsi fékhangjától, hogy jó darabig nem változtat irányt, mielőtt meggyőződne róla, hogy biztonságos.

2014. márc. 13. 11:52
az a helyzet, hogy te vagy a felnőtt, tiéd az erősebb jármű, és az ezzel járó felelősség is. írom ezt úgy, hogy kis híján velem is megtörtént ugyanez, a biciklis olyan 12 volt, én autóval mentem egyenesen, a kölyök pedig csak ment. ha gyereket látok egyedül közlekedni gyalogosan vagy bármivel, nagyon odafigyelek, mert ilyen váratlan dolgok bőven kitelnek tőlük
24. 6b006fc769 (válaszként erre: 23. - Chelsey)
2014. márc. 12. 21:33
Az biztos, hogy nehéz feldolgozni.
23. Chelsey (válaszként erre: 21. - 6b006fc769)
2014. márc. 12. 21:30
Az a baj, hogy büntetőeljárás ide vagy oda, ha egy gyerek felkenődik a kocsira, annak szörnyű vége van és az a pillanat sose törlődik az ember életéből. Majdhogynem mindegy, hogy a gyerek volt a hibás.
22. Chelsey (válaszként erre: 20. - Jstefan)
2014. márc. 12. 21:27

Persze, csak ha valaki minden előjel nélkül (semmi lassítás, körbenézés, jelzés stb.) irányt vált, arra azért nem lehet felkészülni.


Mondjuk én pont azok közé tartozom, aki függetlenül attól, hogy van-e felfestett zebra, lassítok, ha gyalogost látok a járda széle felé bóklászni. Átkelőnél meg egyértelműen megállok, ha gyalogost látok a közelben és megvárom míg átmegy.

21. 6b006fc769 (válaszként erre: 20. - Jstefan)
2014. márc. 12. 21:27
Ha a járdáról váratlanul, féktávolságon belül eléd hajt a gyerek, nem lesz büntetőeljárás. De ha mégis, akkor is megszüntetik.
20. jstefan (válaszként erre: 1. - Chelsey)
2014. márc. 12. 20:47
Kisgyermekekre , öregekre nekünk autóval közlekedőknek fokozottan kell vigyáznunk mert bármikor az úttestre léphetnek vagy kerékpárral kihajthatnak. Mindig vannak felelősök,de a legnagyobb felelősség az autóst terheli,utólag a büntetőeljárás során lehet magyarázkodni az enyhébb büntetés érdekében !!!
19. 0e7f4aa206 (válaszként erre: 16. - Chelsey)
2014. márc. 12. 20:14

Az utolsó mondatot megragadva, elárulom, nem fogják átgondolni. Tapasztalat. Az egyetlen amit tehetsz, úgy vezetsz, hogy felkészülsz a váratlanra.


Ha az otthonomból kilépek sokszor úgy érzem, hogy a vadonba csöppenek.

18. 6b006fc769 (válaszként erre: 16. - Chelsey)
2014. márc. 12. 19:56
Egyébként sokkal több az ittasan okozott baleset, mint a 17 évalattiak által okozott baleset. Ez is elgondolkodtató.:S
17. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Chelsey)
2014. márc. 12. 19:44

Egy idegen gyerek neked akkor sem majom, ha idézőjelbe teszed.

Az idősebb , őrültek nem zavarnak?

2014. márc. 12. 19:41

Bringázás közben szerintem azért veszélyesebbek, mert ugye könnyen elterelődik a figyelmük. Mondjuk valaki vagy valami után megfordulnak és már tekerik is a kormányt vagy elveszítik az egyensúlyukat stb. gyalog azért ez nem annyira veszélyes.


Nem néztem utána, hogy mennyire elterjedt a gyerekbaleset, mármint közúti, ahol nem csak a gyerek vett részt a balesetben (mert ugye azért előfordul, hogy akkorát esnek maguktól, hogy mentőt kell hívni. Ez konkrét eset, ami nálunk történt, combtörés és több órás műtét lett a vége. Szerencse, hogy autó éppen nem járt arra.)


Mindenesetre szerintem érdemes ezt a témát nagyon átgondolni mindenkinek.

15. 6b006fc769 (válaszként erre: 14. - Chelsey)
2014. márc. 12. 19:31

Egy dolga van: Körülnézni. Ezt kell a kicsi kis fejükbe betáplálni.

Egyébként meglepő, de viszonylag kevés a gyerekbaleset. Mifelénk legalábbis. De gondolom, nem vagyunk mások, mint az átlag.

14. Chelsey (válaszként erre: 11. - 6b006fc769)
2014. márc. 12. 19:28
A szabályok ismerete szerintem nem elég, mert az önfegyelem, az összpontosítás stb. is kell, hogy felismerje, hogy adott esetben, milyen szabályt kell alkalmazni és azt alkalmazza is időben.
13. 6b006fc769 (válaszként erre: 12. - Chelsey)
2014. márc. 12. 19:27
Na igen, amíg nincs baj, addig nincs baj:( Nem jó, ha csak akkor döbbennek rá, hogy valamit máshogy kellett volna csinálni, amikor már késő:(
12. Chelsey (válaszként erre: 11. - 6b006fc769)
2014. márc. 12. 19:24

Persze, tudom, hogy nincs ilyen kategória, csak bosszantó, hogy magára még figyelni képtelen gyerekek családok életét dönthetik romba, mert a szüleik szerint teljesen rendben van, hogy bringával közlekednek az utcán.


Persze, némelyiknek ehhez bringa se kell, rohan minden kontroll nélkül bármerre. :(

11. 6b006fc769 (válaszként erre: 10. - Chelsey)
2014. márc. 12. 19:20

Nem, az sem, a közúti veszélyeztetés szándékos bűncselekmény:) Ráadásul gyermekkorú nem büntethető.

Na jó, ez csak a jogi része.

Tényleg meg kellene tanítani a gyerekeket a biztonságos közlekedésre, benne is van a környezetismeret tantervben. Sőt őszintén szólva sokkal jobban tudják a gyerekek a közlekedési szabályokat, mint mondjuk 10 éve. Legalábbis elméletileg.

10. Chelsey (válaszként erre: 9. - 6b006fc769)
2014. márc. 12. 19:16

Igen, közben megnéztem, hogy ami kifejezetten tiltott, az a főúton bringázás 12 év alatt.


Ezek szerint kisiskolások bringázhatnak összevissza, amerre látnak.


Módosítani kellene a címet, nem kiskorú veszélyeztetése, hanem autósok veszélyeztetése :(

2014. márc. 12. 19:13

Nem kiskorú veszélyeztetése. És a KRESZ sem tiltja. A KRESZ a 12 év alattiak főúton kerékpározását tiltja, mást nem.

Egyébként tényleg a szülő felelőssége (lenne), hogy megtanítsa a gyereket a biztonságos közlekedésre.

8. Chelsey (válaszként erre: 4. - Fiúsmami)
2014. márc. 12. 18:12

Ok, hogy a szülő dolga megtanítani, DE ilyen kicsi gyerek szerintem nem vehet részt a közúti forgalomban. Ha pedig mégis kint biciklizik, az a szülő felelőssége.


Persze, igyekszik az ember a legjobban vigyázni, de szerintem egy 8-9 éves gyerek figyelme olyan könnyen elterelődik, a veszélyérzete nem alakult még ki, a felelősségtudata sem igazán. Szerintem ezek miatt nem is bringázhat az úton - még akkor sem, ha a szülő is ott biciklizik.


Mondjuk azt sem értem soha, hogy miért képzeli valaki, hogy ha libasorban teker a gyerekeivel, akkor majd az biztonságos lesz. Sajnos 4-5 éves forma gyerekeket is látok így biciklizni, hogy a szülő teker elől vagy utolsónak a sorban. Szerintem nagyon felelőtlenek.

2014. márc. 12. 16:47
Negyven felett tanultam meg vezetni ,kicsit óvatosabb vagyok ,mint az átlag.Nem egy segédmotorkerékpáros szerencséjére.Fal mögül biciklisávban -nekem zöldre váltott a lámpa -Mi afrancot keresett előttem?Mindenkinek tudomásul kéne venni ,ha az autós csak egy kicsit lassabban reagál és tragédia lessz -az autós vétlen,DE ettől függetlenül két család mehet tönkre.
2014. márc. 12. 16:42

Én most tanulok vezetni és utálom az ilyen bicikliseket(egyébként gyalogosként is utálom őket),nagyon sokan ész nélkül mennek,nem is ismerik a közlekedési szabályokat,amit pedig nagyon jó lenne,ha nekik is meg kéne tanulniuk hasonlóan,mint ahogy a jogsihoz meg kell.

Egyébként ilyen korú gyereket szerintem is nagy felelőtlenség kiengedni csak úgy az útra,ez sajnos a szülő hibája.

2014. márc. 12. 16:40

Minden nap tapasztalom ezt, és sajna nem csak gyerekeknél. A járdáról, kerékpárútról úgy kanyarodnak le hirtelen, hogy azt sem nézik ki üti el őket.

A gyalogosoknál ugyanez a helyzet, sajátosan értelmezik a KRESZ-t, az oké, hogy az autónak meg kell állni, de azét nekik is körül kellene nézni mielőtt lelépnek.

2014. márc. 12. 16:32
A szülő dolga megtanítani,de nem teszik.Ma a 2 évesem nem állt meg a motorjával mikor szóltam neki,járdán voltunk,de elvettem tőle,mert ez később életet menthet.A biciklisek ész nélkül mennek össze vissza,tisztelet a kivételnek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook