Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kiskapukat keresek......küldföldre költözés...... fórum

Kiskapukat keresek......küldföldre költözés...... (beszélgetős fórum)

21. dokianya (válaszként erre: 20. - Vica66)
2012. máj. 14. 10:43
Köszi! Amint tudok valamit, megírom.
20. vica66 (válaszként erre: 19. - Dokianya)
2012. máj. 12. 20:12
Kíváncsi vagyok, mit mond majd. Ha nem gond neked, megírod? (Előre szurkolok, hogy legyen valami megoldás.)
19. dokianya (válaszként erre: 18. - Vica66)
2012. máj. 10. 22:40
Köszönöm a tippet! Már kértem időpontot egy ügyvédtől,aki többnyire családjoggal foglalkozik és már nagyon várom, hogy megtudjam mi a megoldás erre a patthelyzetre.
18. vica66 (válaszként erre: 17. - Dokianya)
2012. máj. 10. 13:41
Szerintem családjogban profi ügyvédet keress fel, ő tudja a tutit. Nem hiszem, hogy nem lehet megoldani a problémát, és az apa lehetetlenné tudja tenni, hogy költözzetek. Sok sikert, remélem, rendeződik az ügyetek.
17. dokianya (válaszként erre: 16. - Benvik)
2012. máj. 9. 20:10
Az a baj, hogy nem ijedne meg, mert nem rossz gyerektartást kapok és ha itt maradna a gyerek, akkor az a pénz ugye megmaradna neki. Szóval van ám ott ész! :D
16. benvik (válaszként erre: 15. - Dokianya)
2012. máj. 9. 15:29
Kár, pedig reméltem, hogy ez bejön:-(((
15. dokianya (válaszként erre: 13. - Benvik)
2012. máj. 9. 15:25

Ááááá! Már ezt is eljátszottam vele. Közölte, hogy időben szóljak, hogy mikor megyünk, hogy meg tudják csinálni neki a szobát.

A lánya véleménye meg soha nem érdekelte. Egyszer hívta fel, hogy most nem szeretne elmenni, mert programja van és inkább jövő hétvégén menne, erre kiverte a balhét, hogy sosincs nála a gyerek meg hasonlók. Na, azóta retteg Tőle a gyerek és semmit sem mer kérni. Több mint 10 éve láthatások előtt jól kisírja magát és így indul neki a hétvégének. Most már nem sír csak dühöng, tombol, de muszájból megy. Azért köszönöm a tippeket! Ezért jó a fórum, mert egyszer lehet, hogy közte lesz az a megoldás, amit én még nem próbáltam ki és lehet, hogy az jön be. :D

14. benvik (válaszként erre: 12. - Dokianya)
2012. máj. 9. 15:05
És az sem érdekli, ha a lánya mondja neki, hogy menni szeretne?
13. benvik (válaszként erre: 12. - Dokianya)
2012. máj. 9. 15:04
Hát én a helyedben gonosz lennék. Közölném vele, hogy neked mindenképpen menni kell, és ha nem egyezik bele, akkor itthagyod a lányodat vele. Ha ennyire nem foglalkozik vele, akkor frászt fog kapni.
12. dokianya (válaszként erre: 8. - Benvik)
2012. máj. 9. 14:57
Mint épp előzőleg írtam kizárólagos felügyeleti jogom van, tehát én döntök a gyerekkel kapcsolatos dolgokban, de hát ez azért más, mert ugye ez elviekben meggátolja a kapcsolattartást. Viszont mindent hajlandó vagyok papírra rögzíteni, tehát be lenne biztosítva. És én értem a jogokat....csak hát élne is vele! De már annyit sem tesz meg, hogy eljöjjön a gyerekért, neki kell elcammognia nagytáskával, cucokkal...vagy én elviszem. Időt meg sosem tölt vele még ha tehetné sem...szóval neki csak játék "ez a gyerek", mint amilyen könnyedén eldobta magától még a születése előtt. Ez a bosszantó!
11. f6785046e4 (válaszként erre: 9. - Dokianya)
2012. máj. 9. 14:55

Nincs mit.Bár én nem vagyok anya,de remélem segítettem egy kicsit.

Ha van valami fejlemény majd írj.Puszi :)

10. dokianya (válaszként erre: 7. - Vica66)
2012. máj. 9. 14:51

Kizárólagos felügyeleti jogom van, tehát nem közös...szóval nem kell egyéb fontos döntésekben kikérnem a véleményét.

Kíváncsi vagyok, hogy mit mondanak a paragrafusok...

9. dokianya (válaszként erre: 6. - F6785046e4)
2012. máj. 9. 14:49

Igen, mindenképp megyek ügyvédhez is, mert gyanítom, hogy szükség lesz rá, csak megpróbálkoztam itt is, hátha valaki már tapsztalt hasonló dologban.

Köszönöm a válaszodat!

És nagyon sok sikert Nektek is odakint! :-)

8. benvik (válaszként erre: 3. - Dokianya)
2012. máj. 9. 13:56
Ilyen esetben nem kérdezik a gyereket. A válás ellenére az apának is ugyan úgy joga van a gyermek életével kapcsolatos döntésekhez 18 éves koráig. Nem lehet megkerülni, jópár kliensemmel végigzongoráztuk már.
2012. máj. 9. 13:34

Szia!


Szerintem is meg kell kérdezni egy ügyvédet. Mert gondolom a gyermek nálad van elhelyezve, az apukájáé a láthatás. Ha te ezt tudod biztosítani, akkor miért ne vihetnéd a gyereket? De biztosat csak szakember tud mondani.

2012. máj. 9. 13:15

Szerintem akkor csak neked akar bosszúságot okozni...hogy mindezek mellett sincs benne.

Pedig ez mindenkinek jót tenne,s ebben a mai világban meg kell ragadni minden lehetőséget arra,hogy az életünket jobbá és könnyebbé tudjuk tenni.

Szerintem mindenképpen azért kérd ki egy ügyvéd véleményét,s ha kell több mindenkitől érdeklődd meg,hogy mit is tudnál tenni.

Most azért mert a drága ex férjnek úgy áll fel,hogy nah azért is bosszúságot okozok az ex nejemnek...hááát ne hagyd,hogy ezzel befolyásoljon.Sokkal könnyebb a kinti élet...pláne,ha van egy párod,akivel közösen alakítjátok az ottani életet.

Én is most készülök visszamenni a páromhoz.Mi Stuttgart mellett élünk.Én csak most fogok elkezdeni majd dolgozni,de tudom hogy sokkal jobb és könnyebb lesz minden...azért is vagyok benne...na de hosszú történet a miénk.

A lényeg,hogy maradj kitartó és minden lehetőséget ragadj meg,s ne hagyd,hogy visszatartson.Valami megoldás csak van...Mindenképpen járj utána hivatalosan is.Szorítok nagyon.

5. dokianya (válaszként erre: 4. - F6785046e4)
2012. máj. 9. 12:57

Nem egy fizetésből lennénk kint, mert épp emiatt költöznénk, mert a férjem kint dolgozik és kint én kaptam egy állásajánlatot nem mo-i minimálbérért. Viszont amiatt készülünk most, mert a két kicsi most kezdi az első osztályt, tehát nekik ez a megfelelő idő a váltásra.

A lányom mindenképp főiskolára szeretne járni (kitünő tanuló) és az ő célja egyébként is Anglia vagy Amerika, tehát igazából szinte csak a szünidőkben lenne kint nálunk, mivel kollégista lesz itt Mo-on.

Tehát tulajdonképp azzal, hogy nem adja a beleegyezését, engem foszt meg egy jó munkahelytől, (itt sehová nem vesznek fel a 3 gyerek miatt), a két kisebbet, hogy mindennap az apukájuk mellett feküdhessenek le és ugye nem beszélve, hogy a kinti anyagi lehetőségek miatt többet tudnék nyújtani az ő gyerekének is. És hangsúlyozom: saját költségemre felvállalom a kétheti kapcsolattartást ugyanúgy a gyerek 18 éves koráig.

Tehát ő semmit sem veszítene.

2012. máj. 9. 12:07

Szerintem pedig ha szükséges várd meg,amíg a lányod betölti a 18at.Addigis tanuljátok a nyelvet...pláne a lányod,mert ha megy neki,akkor nagyon jó állásokat tudna kapni.

Remélem sikerül megoldani a dolgokat.Sokkal könnyebb lenne számodra,hogyha elérné azt a bizonyos kort,hogy ő is dolgozhatna,mivel hidd el azért egy fizetésből kint sem könnyű megélni,mivel számlákat ott is ugyanúgy kell fizetni.

Ha nincs más kiút,akkor járd el ügyvéddel a dolgokat,hogy mégis mit lehet tenni az ügy érdekében.

Remélem sikerül kimennetek,de nehéz lesz úgy,ha a lányod nem beszéli a nyelvet.

3. dokianya (válaszként erre: 2. - Benvik)
2012. máj. 9. 11:51

Hát ez az! A baj ott van, hogy fafejű. Nem a világ végére mennénk, csak Bécs mellé, mert a férjem ott dolgozik és én is kint kaptam egy állásajánlatot. Tehát simán megoldható a kapcsolattartás. A másik dolog, ha nem egyezik bele, akkor sem lesz sokkal közelebb a gyerek hozzá, mert akkor ugyanis Győr mellé fogunk valahová felköltözni és mivel mi ugye Bács-megyében lakunk, a távolság talán 100 km-rel lesz kevesebb,mintha Bécsben élnénk. De ezt sem fogja fel. Pedig így a két kicsi sem lenne elszakítva az apjától. Mert ugye így a férjem is csak hétvégi apuka, csak nem bírósági végzéssel, hanem valamilyen szinten önként és ez a két kicsinek sem jó.

Mivel a lányom abszolút de nem szeret az apjához járni, mivel még a terhességem alatt elhagyott minket és lassan 11 éve neveli a mostani férjem, így nem tudom, hogy van-e arra valamilyen lehetőség, hogy őt megkérdezzék mit szeretne. Sajnos a helyi gyámügyes nagyon elfogult, így tőle nem kapok valós, nem apa-párti felvilágosítást.

2012. máj. 9. 09:47
Nagyon semmit nem tehetsz, kell az Apa beleegyezése. Próbálj meg beszélni az apával. Esetleg ha a lányod is beszélne vele, megenyhülne. De ha az engedélye nélkül kiviszed, és feljelent, akkor nagy baj van.
2012. máj. 9. 09:40

Arra keresek válaszokat és segítséget, hogy tudnám legrövidebb úton kijárni, hogy az előző házasságomból született nagylányommal kiköltözhessek külföldre. Az apja nem engedi, pedig a láthatások alkalmával sosincs vele, csak lepasszolja az új családjának. 14.5 éves a lányom. Férjemmel és két kisebb gyekőcünkkel nyáron szeretnénk Ausztriába költözni, de most jött ez az akadály. Pedig a kapcsolattartást ugyanúgy biztosítanám neki.


Ki tudja mit tehetnék?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook