Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisgyerekkel kórházban fórum

Kisgyerekkel kórházban (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. ápr. 6. 12:03
Igen,a nagyi nem ment vele akkor,bejött vigyázni rá,míg én hazamentem holmiért,és addig szúrták az új branült,csak épp úgy 20-adszorra sikerült...Nagyon nagyon dühös lettem és borzalmasan éreztem magam,mikor megláttam....
23. Muraja (válaszként erre: 17. - E369fc680d)
2015. ápr. 6. 11:51

Es ha követeled a erzestelenitö kenöcst a kezere ( 30 percig kell varni es vastagon bekenni ) akkor hogy alnak hozza ?

Eletemben nem engednem a gyerekem hasonlon vegig menni hisz traumat okozhat egy eletre bennuk a hasonlo " gyogyitasi modszer "

22. f8db0709b8 (válaszként erre: 21. - 9b10f3d7ff)
2015. ápr. 6. 11:47
Bizony....
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - F8db0709b8)
2015. ápr. 6. 11:45
Persze vannak jobbak és rosszabbak. Mindenki az általa legjobba viszi a gyermekét, ez teljesen normális dolog. valamint ez is a kötelességünk a gyermekünk felé:)
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - E369fc680d)
2015. ápr. 6. 11:41

Én nem írtam, hogy azt gondolod a nővérek kiélik a szadizmusukat, csak hogy mitől ne találhatják a vénát.


Azért vagy szülő, hogy kiállj a babád mellett. Ha azt mondják menj ki, hiszti és okoskodás mentesen mond el, hogy nyugodtabb a kicsi, ha Te foghatod, ha lát.

Melegíteni kellett volna a kezét, hogy a véna lazuljon, táguljon.

Szíved joga, hogy oda vidd a babádat, ahol biztonságban érzed. Innen ismeretlenül nem is tudunk Neked semmilyen véleményt mondani, hiszen nem voltunk ott, nem tudhatjuk mit és miért, és miért éppen úgy tettek, ahogy tettek.

Az alatt az idő alatt lett a babád kék, amíg a nagyi maradt vele?

19. f8db0709b8 (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2015. ápr. 6. 11:40
Az én lányom mikor kórházba került,mindenki óvva intett attól a kórháztól,mondván azok nem értenek ehhez a betegséghez..szépen rendbetették....mondjuk tény,hogy pulmóshoz 2 megyével arrébb hordom,mert az itteniről meg lett a véleményem...
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Muraja)
2015. ápr. 6. 11:34

Persze, itt Magyarországon különösen rossz faj létezik, nálatok már ki vannak nemesítve az emberek, hogy nincs hányás, hasmenés, láz, amitől kiszáradhatna egy csecsemő, vagy gyerek.


Nem mondom, hogy nem lehetne jobb nálunk a környezet, mert a szakemberek hála Istennek még a gyermekellátásban nagyon jók. Persze mindig lehetnek kivételek, kerülhet egy kevésbé jó orvoshoz, valamint állíthatnak fel rossz diagnózist, mint bárhol a világon.

17. e369fc680d (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2015. ápr. 6. 11:31
Természetesen minden alkalommal mentem vele,ettől az utolsótól eltekintve,mert épp anyukám maradt vele,míg én hazaszaladtam még pár babaruháért...És volt,hogy kiküldtek,igen,mondván,nem szeretik,ha az anyuka láb alatt van...hol élnek?...Nem gondolom azt se,hogy szadista vágyaikat élnék ki a gyerekeken,nem azért mennek nővérnek,de könyörgöm,ha egy erecskén egy helyen vagy kettőn nincs eredmény,minek megszúrni még 2x ugyanott?...Nem állítom,hogy ügyetlenség,de babáról beszélünk....5en lefogják,anya nincs ott,fájdalmat okoznak neki,és a végén az egész gyerek kék...Ez szerintem nem normális... Sokkban van azóta a gyerek,ha nem lát,vagy 2m-el arrébb állok mellőle,azonnal sírva fakad...Csak arra voltam kíváncsi,máshol is így megy ez,mindenki le kell-e nyelje ezt vagy tényleg jobb,ha máshová viszem,és nem túlzás?
16. Muraja (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2015. ápr. 6. 11:26

Nem tudom melyik orszagra gondolsz de ilyet nem letezik es a gyerekek erdekeben kellene es ideje lenne lepni nalatok is hogy javulas es föleg valtozas eljon be - ideje lenne .

Itt hala egnek keves az olyan szulö kinek a gyereke ugy kiszarad hogy " öntözesre " van szukseg , inkab egy nagy adag vagyival ( keves gyerek utasitja ell meg a legnagyobb lazban is " plane szorbettel azonal megelözi hogy kiszarodjon .

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2015. ápr. 6. 11:16

Biztos ki volt száradva a láz, a betegség miatt, sajnos sokkal nehezebb beszúrni a tűt.Illetve a félelemtől is összehúzódik a véna.


Nem lehettél vele, legalább napközben, hogy vigyázz rá? Sajnos ilyen apró babának nem tudják megmagyarázni, hogy ne szedje ki m,agából, maximum kiköthetnék, ha nincs mellette felnőtt, aki vigyázzon rá, de akkor meg az lenne a baj :(


Ja és, persze vért is lehet vettek többször, hogy nézzék az állapotát.

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Muraja)
2015. ápr. 6. 11:13

Jajj Muraja, már megint jössz ezzel a szövegeddel, Magyarországon minden car.


Persze vannak hibák itt is, de másutt is. Egy baba, ha kiszáradt lázas, nincs vénája, nehéz beszúrni a tűt, főleg, amint említettél, nem is látszik a vénája.


Van "szerencsém" fejlettebb ország gyermek kórházára is rálátni, ott is előfordulhat ilyesmi.

13. Muraja
2015. ápr. 6. 11:03

Rossz meg olvasni is , vadalatok ! igy viselkedni gyerekekkel , kicsi gyerekkel egyszeruen nincs szavam .

Az unokam angyalka , mi mashol elunk de ilyesmit meg a legvadabb fantaziaban sem gondolna az ember ez nem banas mod es szadizmus.

Unokamat a harom honap alatt ki be a korhazbol allando szulöi ott let kiserte. Nem hagyt el ott egy percre sem egyedul , amikor helikopter vitte 800 km mutetre apukaja ( fiam ) melette volt.Utolsö pillanatig itt földön melette voltak a szulei az ö karjukban tavozott tovabb...

Az utolso este elött ott voltunk mindjajan a hozzatartozok hogy bucsut vegyunk töle es szretett erövel meg utoljara vele legyunk.

Masik unokamnak a antitestek miatt vettek vert 3 hetesen akkor is bekentek a kis kezeit zsibazszto kencevel es felsem ebredt amikor szurtak. Nagyobb gyerköcöknel ugyan ez addig zsibasztjak es beszelnek hozzajuk amig az egeszedt lebonyolitjak teljesen sztress es fajdalom mentesen.

Es ami a " hiszits " anyukakat illeti azok sincsenek elitelve mivel az emberek nem egyformak igy igenis veluk is szepen bannak ! Ez a humantitas .

Igen ez lehetseges ! es mialött letamodnak megint egyesek csak arrol volna szo hogy ismerni kellene az emberi jogokat es minden maskep lenne .

2015. ápr. 6. 10:34

Azért nézzük kicsit reálisabban a dolgokat!

Egy beteg embernek általában nem túl jók a vénái, egyáltalán nem könnyű megszúrni. Hát még egy pici gyereket! Biztos vagyok benne, hogy nem azért szurkálták össze a kezét, mert így akarták kiélni szadista hajlamaikat.

A másik dolog: igen, sajnos a branül is képes elmozdulni, kicsúszni. Valakiben felmerül az a lehetőség, hogy szándékosan rosszul rögzítik? Miért tenne ilyet? Hogy mégegyszer szurkálhassa a picit vés még magának is plussz munkát csináljon?

Nekem is vannak gyerekeim, kifejezetten anyatigris-típus vagyok, de vannak helyzetek, amiket el kell fogadni: egy branül bekötése, egy vérvétel igenis fájdalmas dolog, nyilván egy picinek nem lehet megmagyarázni, hogy szépen csendben tűrje, de ennek az a következménye, hogy lehet, hogy többször kell próbálkozni! És igen, sajnos egy kórháztól mindenki kiborul, kicsi és felnőtt is!

2015. ápr. 6. 10:14

Nekem van olyan, aki ránéz a gyerekre, s kerek-perec közli, hogy nem vállalja. nyár elején lesz 3 éves, 96 centi, 16 kiló. Nem mondanám hurkásnak.

Múlt nyáron kiszáradással kerültünk be, 7 próba után mondták, hogy akkor most várunk másfél órát, majd XY nővérkének sikerül. Tényleg sikerült neki újabb 3 szúrás árán.

De hogy nem tudták azt nektek normálisan rögzíteni? Ez már véleményem szerint nem a gyerek hibája... Mozogni mer? Atyaég! Hogy meri? Én egy 3 centis ragasztó szalagot kértem pluszban, azzal megoldottuk, hogy eszébe se jusson kiszedni.

Remélem, hamarosan meggyógyultok.

10. kevian
2015. ápr. 6. 09:50

Ez szörnyű! Az én kisfiamnak nehezen találtak vénát, 8-at szúrtak neki... De azt úgy leragasztották, hogy akár milyen ficánka volt is a gyermekem, a tű a helyén maradt!!!


Ha teneted legközelebb ne vidd oda!!!!!!

9. Cippora (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2015. ápr. 6. 09:22

5-ször voltam már a lányommal kórházban.Volt mikor azonnal be tudták szúrni neki,volt mikor csak ötödjére,mert elmondásuk szerint annyira össze voltak esve a vénái a magas láztól.De az is lehet,hogy mozog a gyerek,vagy éppen a nővérke ügyetlenebb.

Mindig minden egyes vizsgálatnál ott voltam testközelben,általában a nővérek kerülgettek engem,de soha nem küldtek ki.Tapasztalatom szerint csak a hisztiző,hőbörgő szülőket kérték meg hogy menjenek ki.Az én gyerekemet is volt,hogy lelkileg összetörve hoztam haza (nem csoda a kórház még engem is megviselt,pláne őt) és nekem is volt olyan,hogy egyik-másik nővér hozzá állása nem tetszett.Volt aki durvább is volt.Sajnos ez ilyen,le kell nyelni!De viheted akárhova,magánklinikára is,ha telik rá.

2015. ápr. 6. 09:08

Nem ,szerintem nem túlzol,ez nem normális dolog!

3 évbe telt míg a lányom kórház után leszokott a köröm rágásról,nagyon megviselte a dolog.Azóta is retteg az orvosoktól.Nem mehettél vele?Én nem engedtem,hogy nélkülem elvigyék,mert akkor még kiabáltak is vele,valamint olyan erővel fogták le,hogy belilult a karja a szorítástól."Mit szólna ha a maga gyerekével tennék ezt"kérésem után valamiért másképp álltak a gyerekhez...

2015. ápr. 6. 07:31

Igen, ez kegyetlen dolognak tűnik egy szülőnek. Nálunk is ez volt, hogy volt ahol azonnal ügyesen megszúrták a gyerekem, de olyan is, ami veletek is előfordult.


Nálunk jó nagy lecseszést is kaptam, hogy ne mozogjon a gyerek, mert kijön a branül és új kell. Akkor 14 hós volt a fiam, szóval jó nagy mozgásigénye volt én meg folyamatosan frászba voltam,hogy nehogy új branül kelljen. VAnnak nővérek, orvosok, akik egyszerűen jobban eltalálják és elsőre sikerül.

6. f8db0709b8 (válaszként erre: 3. - E369fc680d)
2015. ápr. 6. 07:25
És akkor hogy engedték haza?Ilyenkor nem szokták,legalábbis nálunk nem...
5. 31bc25d879 (válaszként erre: 3. - E369fc680d)
2015. ápr. 6. 07:22
Próbáld vitamindús táplálkozással, sok levegőztetéssel erősíteni az immunrendszerét.
4. 31bc25d879 (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2015. ápr. 6. 07:20

Nem, nem kell minden gyereknek így kinézni kórházi kezelés után. De sajnos van ilyen. Vannak olyan gyerekek, betegek, akiknek rossz vagy "nincs" vénájuk, szakadékonyak, sérülékenyek.

Ha betegek, lázasak, nem isznak eleget, kiszáradtak a kevés folyadék bevitel miatt akkor ez még fokozódik és nehéz megszúrni őket. Vagy ha éppenséggel sikerül szétpattan...

Ez nem a szúró ápoló/orvos hibája. Hidd el, nekik is jobb ha elsőre sikerül. Szabály, hogy egy valaki kétszer szúr ha nem megy, átadja másnak, hátha ő ott, akkor, abban a szituban és gyereknél, betegnél "ügyesebb".


Mindemellett előfordulhat branüle hiba (bár ez nagyon ritka) és, hogy írtad a gyerek kijátszotta, kimozogta, öltöztetted, vetkőztetted, fürdetted, pelenkáztad, "kinahcurozta". Ilyen is van.


És persze bizalmatlanság okán, vagy mert úgy gondolod nyugodtan vidd máshová. Valóban megteheted.


Kívánok nektek jó egészséget és teljes gyógyulást.

3. e369fc680d (válaszként erre: 2. - F8db0709b8)
2015. ápr. 6. 07:19
Az a baj,hogy én sajnos nem tudtam gyógyultan elhozni se,mert összeszedett ott még egy betegséget is.
2. f8db0709b8 (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2015. ápr. 6. 06:57

Mi is így néztünk ki,de nekem fontosabb volt,hogy gyógyultan vittem haza a gyereket..

Nem kötelező oda vinned,vidd máshova ha elégedetlen vagy,megteheted :)

2015. ápr. 6. 06:41
Sziasztok!9 hós kisfiammal most voltunk kórházban tüdőgyulladással.Másodszor voltunk bent 10 napot.Sopronban voltunk és majdnem minden nap,de legalább 2 naponta új branült kötnek a kisebb gyerekeknek,mert kihúzzák vagy hancúrozás közben kijön...Egyik ilyen akció után úgy kaptam vissza a gyereket,hogy mindkét kézfeje és lábfeje tele volt szúrásokkal.Megszámoltam,egy kézfején 8 szúrásnyom van,sőt néhol egymás alatt 3-4 is ugyanazon az erecskén...Tiszta kék a gyerek azokon a helyeken.Mikor szóvátettem az osztályon,azt mondták,örüljek,hogy kapott,mert hurkás és nem látni....viszont ilyen Győrben nem volt,így máskor inkább oda vinném,de párom szerint túlzás ez.Szerintem nem,mert a gyereket azóta nem lehet a hátára fektetni,mert üvölt,megszokta,hogy akkor jön a szúrogatás.Ti mit gondoltok erről?Nem lehet finomabban megoldanui ezt tényleg?Minden gyereknek így kell kinézni kórház után?Tudom,hogy nem ez a legrosszabb dolog a világon,de én nagyon kiakadtam....
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook