Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kis orvosnak kell lennünk! fórum

Kis orvosnak kell lennünk! (beszélgetős fórum)

1 2 3
2018. okt. 16. 12:44

Vannak kis cipészek, kis pékek, kis pszichológusok :D

Legjobb, ha mindenki azzal foglalkozik, amihez ért is.

59. unom (válaszként erre: 58. - 124637ff9b)
2018. okt. 16. 12:43

Sose tartottam magam kis orvosnak, de szeretek a saját bajaimmal képben lenni.

Az orvosok dolgát nem segítjük, de a saját gyógyulásunkat sokszor igen, és nekem ez számít.

58. 124637ff9b (válaszként erre: 57. - Unom)
2018. okt. 16. 12:28

Az utóbbi 56 hsz-ben egyetlen helyen sem írtam ,hogy vakon megbízom az orvosokban, ezt csak te feltételezed.

Én azt írtam, hogy nincs szüksége az orvosoknak "kis orvosokra", mert ők a szakemberek.

Írtam az orvosok "kis orvosok" általi félrevezetéséről is, melyet veszélyesnek tartok, arra nem reagáltál semmit.


Az EGYÜTTMŰKÖDÉST tartom helyesnek, ami szerintem a következőket jelenti:

elmegyek a panaszommal, bízva az orvosomban, mert ő az orvos, nem én,

ha valamivel nem értek egyet, azt megkérdezem, hogy lehetne-e esetleg máshogy, de nem azért, mert én "kis orvosnak" tartom magam, és felül akarom bírálni a véleményét,

valamint haladéktalanul közlöm vele a nem javulást vagy állapotromlást, hogy másfelé tudjon gondolkodni, ahelyett, hogy hülyének kiáltanám ki


Jó dolog az interneten tájékozódni, sok sok okos dolgot is olvashatunk, de ettől még nem leszünk "kis orvosok", és nem segítjük elő vele az orvosok dolgát.

A fórum így indult és ez a vele kapcsolatos véleményem. Orvosi bakikba nem szeretnék belefolyni.

57. unom (válaszként erre: 56. - 124637ff9b)
2018. okt. 16. 12:18

Ha rábólintok a Xanaxra, akkor annyiban maradunk, és nem találja meg a doktornő azt a gyógyszert, ami segített.

Te tényleg vakin megbízol az orvosokban?

Egyébként indokoltam is, hogy miért nem, voltak érveim, és nem a "neten olvastam" szinten.

56. 124637ff9b (válaszként erre: 55. - Unom)
2018. okt. 16. 12:06

Hát eléggé problémásnak látom, hogy ha egy beteg elmegy egy doktorhoz, és kijelenti, hogy mit nem hajlandó, holott segítségért megy, és mégiscsak ahhoz, aki a segítségadásra ki van képezve.

Nagy valószínűséggel nem attól jöttél rendbe, hogy nem voltál hajlandó Xanax-félét szedni :)


Másik példa: naponta újabb és újabb gyógyszerek kerülnek piacra, nem dolga az orvosnak naprakésznek lennie saját kútfőből, de arra való az internet NEKI, hogy utána nézzen, jó gyógyszert rendel-e.

A betegnek meg felelőssége maga iránt, hogy a gyógyszertájékoztatót elolvassa, és mondhassa: doktor úr, ez nem lesz jó.

Ebben nincs semmi "kis orvos"-ság.

55. unom (válaszként erre: 53. - 124637ff9b)
2018. okt. 16. 12:00

Mikor depresszió miatt orvoshoz mentem előtte tájékozódtam, és határozottan tudtam, hogy Xanax-féléket nem vagyok hajlandó szedni.

Lehet, hogy a doktornőnek nem tetszett, mert így nem 5 perc alatt intézett el, de én rendbe jöttem.

Másik példa: háziorvos a páromnak olyan antibiotikumot írt fel, amit cukorbetegek nem szedhetnek. Szerinted be kellett volna szednie, mert az orvos jobban tudja?

2018. okt. 16. 11:47

Most jutott eszembe élő példának a nemrég kiírt fórum, amikor a kiíró eldöntötte magában, hogy neki biztos petefészek gyulladása van, elment szakorvoshoz, az elkezdte ezirányban kezelni, majd érintőlegesen megvitatta pár hét múlva a háziorvossal, jó-e a laborlelet, és most hasi CT-ben gondolkodik, mert azt gyanítja, hogy vakbélgyulladása lehet.


Nyilván már rég meggyógyult volna, ha az első panaszokkal felkeresi a háziorvosát, és rábízza a további teendőket.

Veszélyes dolog ez a "kis orvos"-kodás.

53. 124637ff9b (válaszként erre: 52. - Unom)
2018. okt. 16. 11:38

Képletesen értettem.

Az orvosok nagyon nem szeretik, ha a laikus beteg diagnózisokat állít fel, netán gyógyszereket is rendel, mert kiokosodott az interneten. Hab a tortán, mikor pont olyan piros gyógyszert akar, mint a szomszéd Mari nénié :D


Egy JÓ orvos azt szereti, ha a beteg érthetően megfogalmazva elmondja a pontos tüneteit, amikből pontos kiindulópont lehet számára.

A többi az ő dolga.

Diagnózis felállítás, gyógyszer rendelés, stb.


Másrészt meg: melyik orvosnak van szüksége arra, hogy szűkös idejében azt mérlegelje, vajon baromságokat beszél e a beteg, vagy sem?


De tényleg, mennyire "életszagú"?

"Kedves doktor úr, azt olvastam a neten, hogy valószínűleg mélyvénás trombózisom lehet, kérem, ezirányban kezdjen el vizsgálni" .. Még leírni is röhej.

52. unom (válaszként erre: 50. - 124637ff9b)
2018. okt. 16. 10:52
Nem küldik el, ha nem baromságot beszél.
51. apeeng (válaszként erre: 37. - Csgybzs)
2018. okt. 16. 10:40

ez is verhetetlen:


"Bástya elvtárs: Szerénység! Ne tömjénezze magát! Szerénység! Ha én valamit szeretek magamban, az a szerénység."


:-)

50. 124637ff9b (válaszként erre: 49. - Unom)
2018. okt. 16. 10:35

Jó, hát itt nem is rólam van szó :D


Nekem megfelel az orvosaim tudása, nem akarok mellettük "kis orvos" :D lenni.

Akik, ha magukra valamit is adnak, szép finoman elküldik a netről okosodott/okoskodó betegeiket a francba.

49. unom (válaszként erre: 46. - 124637ff9b)
2018. okt. 16. 10:32

Vagy tájékozottabb leszel. Ami fontos: forráskritika, józan paraszti ész.

Ha tudsz angolul még jobb.

48. apeeng (válaszként erre: 18. - Böce)
2018. okt. 16. 10:30
Te a jövőbe látsz...én már nem érem meg, de ez a jövő az informatikusok szerint...az orvosok valamiért nagyon tiltakoznak..
47. apeeng (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2018. okt. 16. 10:28

tökéletes bemutató..


e részlet igencsak hasonlít a " K-PAX a belső bolxgó" című szenzációs scifire..ott is ment ezerrel a csillagászok bemutatkozásakor: doktor...doktor...doktor...doktor..aztán megjegyzi az ápolt, mennyi doktor, mégsem értenek semmihez...

46. 124637ff9b (válaszként erre: 45. - Unom)
2018. okt. 16. 10:27

Igaz.

Meg mégjobban elveszhetek a sűrűben.

45. unom (válaszként erre: 44. - 124637ff9b)
2018. okt. 16. 10:26
A neten jóval több információt találsz, mint egy tévéműsorban, jobban utána tudsz nézni mindennek.
44. 124637ff9b (válaszként erre: 43. - VersEmber)
2018. okt. 16. 10:18

De, igazam van.

Próbálj meg elvonatkoztatni dr. Tóth-tól.

(én most hallok róla életemben először)


"1) Dr. Tóth: az orrvérzésnek agydaganat is lehet az oka..."

Ha ezt az állítást nézzük (ami önmagában valóban igaz lehet!), minden netes irományban ott van, pont azért, mert igaz lehet :D

webbeteg, egészségkalauz, orvos válaszol stb

43. VersEmber (válaszként erre: 42. - 124637ff9b)
2018. okt. 16. 10:14

Nem, nincs igazad!

Dr. Tóth ijesztget, szenzáció hajhász lehetséges rendkívül kis arányú betegség kimeneteket dob be.

Mondjuk műsoronként kap fél millát, hogy hülyeségeket mondjon.

Kinek nem éri ez meg?

Aztán az a 200- 300 ezer hipochonder meg izguljon, az már Dr. Tóthot nem érdekli.

42. 124637ff9b (válaszként erre: 41. - VersEmber)
2018. okt. 16. 10:04

Így van.

Mennyivel informáltabbak a neten guglizók, mint a dr. Tóth-ot nézők?

Semennyivel. Hisz Tóth is az igazat mondja, meg az internet is.

Egy jó orvos meg a maga esze szerint gyógyít, nem úgy, hogy mit ajánl neki a laikus betege egy két netes barangolás után, mikor már "kis orvosnak" képzeli magát :DDD

41. VersEmber (válaszként erre: 40. - 124637ff9b)
2018. okt. 16. 09:59

:)

Tényleg igaz.

1-es esélye: 1 az 1 millióhoz

2-es esélye: 1 a 2 millióhoz


A többi esetben más az oka.:) Még ez a szerencse!

40. 124637ff9b (válaszként erre: 38. - VersEmber)
2018. okt. 16. 09:53

Azt mondod, hogy nem igaz mindkét mondat?

Mert igaz. :D


Ezzel nem értem a problémádat, hisz szerinted tájékozottnak kell lenni az embereknek :D

39. VersEmber (válaszként erre: 37. - Csgybzs)
2018. okt. 16. 09:34

Köszönöm az ajánlást.

-----

Egyébként én egy sima hoxa hozzászóló vagyok, véleményemet teljesen egy átlag emberként írom meg.

38. VersEmber (válaszként erre: 35. - Nyamitörp)
2018. okt. 16. 09:30

Igazad van, megvan a jó és a rossz oldala is.

---

Van a TV-ben a dr. Tóth című műsor.

Na, az brutális a hipochondria érzékenyeknek.

Két példát mondok a műsorából, bár sokkal többet nem is láttam.

1) Dr. Tóth: az orrvérzésnek agydaganat is lehet az oka...

2) Dr. Tóth: a vádli görcs (így mondta) mélyvénás trombózis jele is lehet és az akár órákon belül tüdőembóliát okozhat, ami azonnali halált jelenthet.

No comment.

És ez a műsor a mai napig megy a TV-ben.

37. csgybzs (válaszként erre: 12. - VersEmber)
2018. okt. 16. 09:30

Te pszichiáter? Ne mááár... :D :D


Ajánlom figyelmedbe az alábbi cikket inkább...


[link]

36. VersEmber (válaszként erre: 33. - Kisj)
2018. okt. 16. 09:22

Semmi gond.

Nem kell elhinned - hisz úgy sincs jelentősége a beszélgetés szempontjából.

Neked mi a foglalkozásod?

35. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. okt. 15. 22:43

Ha van valamilyen konkrét diagnózis, akkor lehet utánanézni a neten, de sok év gyakorlat kell ahhoz is, hogy a beteg legalább nagyjából ki tudja szűrni a fals infókat. Annyi a haszna, hogy a konkrét betegségről tájékozódhat a beteg, ha esetleg az orvos nem tájékoztatta megfelelően.

Az egyik problémám a netes öngyógyítással, hogy minden esetben előfordulhat, hogy amit az orvos konkrét diagnózisnak mond, az is csak egy tünet vagy következmény. Ha ennek is utána akar járni valaki, akkor már elég rendesen bele lehet bonyolódni a dolgokba. Ráadásul akibe szorult csak egy csekélyke hipochondria is, az rengeteg betegség jeleit fogja felfedezni magán.

Ezt is okosan és mértékkel lehet használni, de az orvosnak szerintem ez nem segítség.

Arról nem beszélve, amit Lovelyly is írt, hogy minden apró tünetből azt hozzák ki, hogy lehet akár rák is.

34. kisj (válaszként erre: 31. - Ariana)
2018. okt. 15. 21:28
Nem is lenne baj, ha a tüneteket gyógyítanák, de úgy, hogy az egész embert nézik, nem csak egy-egy szeletkét belőle, ami éppen az ő szakbarbár területükbe esik.
33. kisj (válaszként erre: 12. - VersEmber)
2018. okt. 15. 21:22

Pszichiáter???

Ne haragudj,de nem igazán tudom elhinni. (nem mintha nagyra tartanám őket)

32. kisj (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. okt. 15. 21:16

"Én speciel szeretem a tájékozott pacienseket.


Sokkal könnyebb velük kommunikálni."


Orvos vagy?

31. ariana (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2018. okt. 15. 21:10
Nem a diagnosztizálásról van szó, hanem arról, hogy a beteg többet foglalkozik a betegségével, mint az orvos, mivel a saját szívügye, hogy jobban legyen, az orvos meg amint kimegy az ajtón, máris a másik beteggel foglalkozik.Nem is az embert vizsgálják gyógyítják, hanem egy tünetet.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook