Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kis méretű mikrót keresek, hol lehet ilyet kapni? fórum

Kis méretű mikrót keresek, hol lehet ilyet kapni? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 7. 22:52

Tudom, hogy régebbi téma volt, de most megláttam és 1-2 gondolatomat leírom.

Olyan mikrohullámú készüléket venni, ami olyan kis átmérőjű, hogy egy normál tányér sem fér bele, csak pénz pocséklás. Ajándéknak jó (adó részről), de az ajándékozott nem hinném, hogy nagy hasznát veszi. Az idősebbek többsége (én a kisebbséghez tartozom) eleve irtózik és fél a mikrohullámú készüléktől. És úgy igaz, hogy jobb, ha forog a tányér. /a régebbi márkák között volt kis átmérőjű -még szovjet gyártmány-, abban az adó antenna forgott és az alaplap állt/

Aki szereti a mikrohullámú készüléket, rengeteg időt tud vele megtakarítani. És pontos, csak egyszer kell belőni az időket /például 1 liter tea/, és attól kezdve (példánál maradva) tea be, idő beállít, s mondjuk 2 perc múltán ott párolog a pont megfelelő hőmérsékletű ital. Vagy rizs főzése, körül-belül 25 perc alatt, s nem áll össze, megfőtt, szép.

6. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 5. - Sz.j.)
2008. dec. 8. 22:28

Oké, csak megosztottam veled saját tapasztalataimat.


:-)))))



Próbáld a konzolos megoldást!

5. sz.j. (válaszként erre: 4. - 7abb7adbf0)
2008. dec. 8. 21:35
Örülne neki, már kereste az üzletekben ezt a mini mikrot. Emiatt gondoltuk, hogy jó ajándék lenne neki.
4. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 3. - Sz.j.)
2008. dec. 8. 20:32

Mérd meg a tányér átmérőjét. És nem mindegy, hogy a mikro belső tányérrésze forog-e vagy sem.


És finoman meg lehet kérdezni az idős hölgyet, hogy szeretne-e ilyet, mert én nagyon ráfáztam a meglepire.


Erősködtem, hogy egyik rokonunknak feltétlenül vegyünk egy ilyet, mert ez egy egyszemélyes háztartásba nélkülözhetetlen. Szerencsére a férjemnek volt annyi esze, hogy megkérdezte őt. Hát te olyan tiltakozást még nem hallottál! Hogy még a lakásba se engedné behozni, mert "ő biztosan tudja, hogy rákot okoz"! És ugyanígy jártunk vele és a mobiltelefonnal is. Inkább nem részletezem...:-))

3. sz.j. (válaszként erre: 2. - 7abb7adbf0)
2008. dec. 8. 20:25
Köszi az ötletet. Hát egy idős hölgynek lenne ajándék nemigen főzne benne, inkább egy-egy tányér étel melegítésére szolgálna, az gondolom elférne benne.
2. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 1. - Sz.j.)
2008. dec. 8. 19:43

Azt speciel nem tudom, hogy 40 cm-es mikrot hol lehet kapni, de ha kicsi a hely, nyilván betenni valahova, miért nem ötöltök azon, hogy falra akasztható legyen? Mármint konzolt a falra és abba a mikrot. Ilyet rengetegfélét kapni és mindenhol. Meg lehet venni egyszerre a kettőt, hogy biztosan stimmeljen.


Esetleg, ha nem jó a fenti tipp, írd be a Google-ba, hogy 40 cm-es mikro. Hátha kiad valami használható dolgot. Meg lehet nézni a Vaterán is. vatera.hu Végig lehet menni a márkaáruházakon is. Nekem volt régen nagyon kicsi Moulinex-em, még Bécsben vettem, az átkosban.

De azért azt is figyelembe kell venned, hogy egy ilyen pici mikroba mi fér bele?

2008. dec. 8. 18:31
40cm szélesség alatti mikrót keresek, de 45 cm-nél kisebbet sehol nem találok. Nincs valami ötletetek hol kaphatnék? Ajándék lenne és kicsi a hely ahová kerülne

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook