Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kis lyuk a szíven fórum

Kis lyuk a szíven (beszélgetős fórum)


2014. okt. 13. 12:58

Unokatestvérem lyukas szívvel született.

"Majd kinővi ", mondta a háziorvos......

persze! 9 évesen műteni kellett.

Szerencsére jól van.

10. e369fc680d (válaszként erre: 9. - Napocska81)
2014. jún. 29. 09:51
Szia!Jó hallani,hogy más hasonló problémákkal mégis egészséges lehet.Nekünk is ugyanaz a problémánk akkor,mint nektek.Remélem,hamar bezáródik.Az orvos szerint be kéne neki magától.1 hónap múlva várnak minket kontrollra.Ha nem záródik be,nem tudom,mi lesz.Még akár műtét is lehet,amit nem szeretnék,hiszen még olyan pici,1 hetes múlt.. :( Azért nagyon féltem.. :(
9. Napocska81 (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2014. jún. 28. 23:41

Szia!

Nekem a kisfiam a 26-ik héten született 1130 g-al. Nekünk is van 4 mm-es rés, a Botallo-vezeték nem záródott be teljesen. Ezért van a szívzöreje. Most múlt el 1 éves és 11 kilós semmi baja nincs 2 évesen megyünk vissza kontrollra a kardiológiai intézetbe. Remélem ,minden rendben lesz mert ez idővel szűkülhet illetve teljesen be is záródhat.A koraszülött osztályra is visszajárunk a Máv kórházba, és a főorvos is azt mondta nekünk, ezzel simán minden gond nélkül együtt lehet élni, mert neki is van szívzöreje. Én tényleg csak megnyugtatni akarlak.Ha na Babád rendesen fejlődik, nincs külső jele pl, nem fáradékony akkor ne aggódj, minden rendben lesz!

üdv:Ildikó

2014. jún. 27. 13:08
Párom nyitott szívvel született, őt 5 évesen műtötték. A heg mai napig lászik.
2014. jún. 27. 12:47

Ez a foramen ovale, ez összenő, minden kicsit gyerek így születik.


Sőt, amíg benn van, addig totoál ott a lyuk, az első légvételnél csapódik a helyére, mint egy ablak.

2014. jún. 27. 12:44
Az egyik ismerősömnél felnőttként derült ki, hogy veleszületetten van ilyen gondja. Most is csak úgy, hogy a terhesgondozáson gyanúsnak találták a vérvétel után. Aztán nagy ellenőrzések alatt megszülte a kisfiát és csak azután műtötték meg.
2014. jún. 27. 12:42

Szia!


Van ismerősöm, akinek hasonló problémája volt a kislányával, de pár hónap alatt rendeződött. Ez előfordul és nem feltétlenül jelent bajt. :) Persze biztosat mindig csak az orvos mondhat.

2014. jún. 27. 12:40
Szia!Valószínűleg összefog neki nőni.7 éves lányomnak 3 mm-es van,minden évben kontroll ennyi a teendő és nem lehet élsportoló.
3. mmacus (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2014. jún. 27. 12:38
Szia. Az én lányomnak is volt, 12 éves koráig jártunk ellenőrzésre. Először havonta, később, mivel nem volt gond, ritkábban (a végefelé félévente). Akkor lezárult a kardiológiai gondozása, a nyílás záródott. Mindig teljesen normális életet élt, sportolt stb., gyógyszert soha nem szedett emiatt. Most 25 éves.
2014. jún. 27. 12:36

Szia, az én kisfiamnek 5mm volt, most lesz 6 éves teljesen benőtt. Ha esetleg nem nőne be akkor katéteres eljárással bezárják neki.

De szerintem nem lesz gond, nekem több cm volt, engem meg is műtőttek. De a kisfiamnál nem volt nagy a kyuk és teljesen beforrt neki, viszont ellenőrzésre kell majd járnotok, csak akkor katéterezik meg ha nem kezd össszenőni a lyuk.

2014. jún. 27. 12:20

Sziasztok!

1 hetes kisfiam szívén 4 mm-es lyukat találtak,miután szívzörejjel intenzíven vizsgálták.Az orvosok 1 hónap múlva hívták vissza kontrollra,de semmit sem mondtak.Ha nem nő össze magától,mi fog történni?:( Műtét?Valaki van még hasonló helyzetben?Nem szeretnék egy hónapig folyamatosan aggódni,mert nem tudom,mire számíthatok...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook