Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi cukor, a fekete lyuk? fórum

Terhességi cukor, a fekete lyuk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. szept. 10. 10:46
Hát, akkor oké, nem? Bár vigyáznunk kell, mert gondolom ez egy jel, hogy hajlamosak vagyunk rá.
91. kingi7 (válaszként erre: 90. - Ab4b6bc17d)
2009. szept. 10. 08:52
Nem voltam cukros és teljesen helyreállt, márt a szülőszobán :)
90. ab4b6bc17d (válaszként erre: 1. - Kingi7)
2009. szept. 9. 10:51

Te előtte is cukros voltál???


Mert én pl. nem, csak a terhesség alatt jött ki ez a terhességi cukor, befektettek a kórházba egy napra, diétás kaját kaptam és akkor már normalizálódott is. Szülés után meg hálisten egyáltalán nem is jött vissza.

89. kostyi79 (válaszként erre: 88. - Suzzzy)
2009. júl. 27. 23:00

Szia!

En Angliaban elek, itt etkezes utan 1 oraval elfogadjak 7.8-ig. De epp most partoltunk at mindannyian a masik terhessegi cukros forumba, gyere at oda, ott tobben is vagyunk.

88. suzzzy
2009. júl. 27. 22:39

sziasztok

én is terhességi cukros vagyok a 34. hétben.

most egy kicsit rosszabb volt a cukrom, ezért lelki támaszért fordulok a fórumhoz

csak diétázok (inzulin nincs), otthon méregetek.

nektek mennyi szokott lenni az evés utáni 1 órás?

nekem eddig mindig 7 alatt sikerült, de most kicsit felé ugrik, pedig nem igazán eszek mást vagy többet. lehet, hogy a sok gyümölcs miatt? pedig főleg görögdinnyét burkolok.

biztassatok légyszi egy kicsit, azzal, hogy írtok a saját tapasztalataitokról :) köszi

ja, eddig minimálisat (2,5-3 kg) híztam csak

2009. júl. 27. 12:10

Összevontuk a 2 fórumot ide gyere :

Terhességi cukorbetegség fórumon vagyunk.

2009. júl. 26. 18:49
Dehogynem! Akkor írjunk a másikba! Jó?
2009. júl. 25. 14:00
Nem lehetne vhogy osszevonni a 2 terhessegi cukros forumot?
2009. júl. 25. 13:59

En az elso terhessegemnel 63-rol indultam, 12 kg-t hiztam, mind lement. A masodiknal is 63-rol indultam, akkor is 12 kg-ot hiztam, de ot tudtam szoptatni, lefogytam 60-ra. A harmadik terhesseg alatt osszesen 7 kg-ot szedtem fel, most 1,5 honappal szules utan vagyok 60, de szoptatok ezerrel, ugyhogy szerintem megint fogok meg fogyni.

Ja, mindharomnal dietaztam, egyiknel sem volt gond a baba cukraval.:D

2009. júl. 25. 09:47
Én 102-ről indultam és most vagyok 94 kiló.Babóka kb 2 kilós. Remélem szülés után tudom majd tartani a súlyomat.
82. kingi7 (válaszként erre: 81. - Anitram001)
2009. júl. 24. 14:11

Igen, effektív 5 kilót híztam a terhesség alatt, az utolsó 1,5 hétben rájött 8 kiló víz.

105 kilóval indultam,

118 kilóval mentem be a kórházba

és most 102 kiló vagyok... már nem kell inzulin, hibátlan a cukrom és a baba tökéletes cukor ügyben is. :)

2009. júl. 24. 08:15
Ti is fogytatok a diéta alatt?
80. KriszTom (válaszként erre: 75. - Kingi7)
2009. ápr. 22. 15:22

Ha eleget mozgok,akkor semmi bajom nincs vele. ha viszont lustibb napom van,akkor megingul felfelé.

Igen, elvileg egy napon fogunk szülni :)

79. kingi7 (válaszként erre: 77. - Kostyi79)
2009. ápr. 20. 16:49

az a vicc, hogy akár barna vagy piros, vagy zöld a tészta,rizs nekem csillagokig emelik,szerintem egyén függő, mint ahogy én a napi 3*-i étkezést tapasztaltam magamnak, ha 6* ennék folyamatosan magas lenne a cukrom.


A héjába főtt krumplitól, az ég világon semmi bajom :)

78. kingi7 (válaszként erre: 76. - Kostyi79)
2009. ápr. 20. 16:47
7,5, de az a tapasztalat, hogy nem túl pontosak a vércukormérők...
77. kostyi79 (válaszként erre: 74. - Kingi7)
2009. ápr. 20. 16:24

Nekem anno azt mondta a dietetikus, hogy krumpli csak sutve, rizs, kenyer barna, teszta barna v. durum. Ezek nem is emelik meg.

A rizshez en szoktam keverni cukorborsot, ugy ehetobb.:)

2009. ápr. 20. 16:23
Tudtok segiteni? Ma reggel azt az utasitast kaptam, hogy etkezes utan 1 oraval nezzem a cukrom. Mennyi a hatarertek? Mi az, ami meg elfogadhato?
75. kingi7 (válaszként erre: 73. - KriszTom)
2009. ápr. 20. 16:14

Nagyon ügyes vagy, ha sikerül tartani a cukor szintedet diétával... reméljük, hogy nem emelkedik ahogy halatsz előre, ha jól láttam egy időben szülünk? :)

Nekem az a gond, hogy folyamatosan emelkedett, most stagnált-remélem-

74. kingi7 (válaszként erre: 72. - Serry)
2009. ápr. 20. 16:12

Látod, azért igyekszem :)

ma is szépeket produkáltam, 7,3, 7,6...csak nagyon ritkán van amikor egy kicsit több, de ez gondolom a "szervezet" miatt van, mert ugye nem gép...nekem valóban az éjszakai sokat segített, meg az állandó ellenőrzés, hogy mikor mennyi, mert lehet szabályozni...igaz,hogy naponta 6* mérem a cukromat:) nagyon igyekszem...


Éjjel kakaóscsigáról álmodtam...:(


Apropó, ha úgy van, hogy nagyon, de nagyon megkívánok valamit-mint ma :P- egy fagyit, akkor mérem előtte, inzulin, fagyi mérem utána...az volt az ebéd :) 7,3 lett, de olyan jó ízűt ettem...

szóval gondolom, hogy jó, ha oda tudok figyelni rá, hogy határértéken belül maradjon..


Mitől van az, hogy a sültkrumpli és a főttkrumpli nem emeli fel a cukrot nálam, de a rizs, tészta, burgipűré, mégha egy kanállal is eszem életveszélyes. Teljesen leálltam róla.


Kicsit kipáltam már a rozsos kenyértől és a teljes kiörlésűtől, szerinted a norbi kenyér és a fogyi kenyér az milyen?

73. KriszTom (válaszként erre: 71. - Serry)
2009. ápr. 19. 22:30

Megkaptam a honlapot, meg is néztem. Köszönöm!

Nem tartom valószínűnek, hogy csinálnak még egyet. Főleg azért, mert a védőnő azt mondta, hogy a 30.-ik hétben lesz majd a következő labor. Diétázom, és a legmagasabb érték például a mai nap is 7,2 volt.

72. Serry (válaszként erre: 69. - Kingi7)
2009. ápr. 19. 21:58
Mivel neked nem a 6x étkezés a megfelelő ezért kell,hogy dietetikus és diabetologus orvos tartson karban. előbbi a diétában utóbbi az inzulinterápiában segít. Mindenki más. Örülök,ohgy jól karban vagy:)
71. Serry (válaszként erre: 68. - KriszTom)
2009. ápr. 19. 21:55
kontroll terheléses vércukor.
70. kostyi79 (válaszként erre: 69. - Kingi7)
2009. ápr. 19. 21:41
Gratula! Csupa jo hir!:)
69. kingi7
2009. ápr. 19. 21:31

KriszTom: Nekem a tapasztalatom, nem olyan rossz az inzulin, sőt még stabilabb is.

Én naponta 3*szúrok és a múlt héten kaptam éjszakait is-ez úgy néz ki, hogy megoldotta a nappali problémámat.


Serry: a 6*-i étkezés pl nálam nekem nem jó, mert a cukrom nagyon lassan megy le, így a fő étkezések maradtak, esetleg egy pár falat közben és így eléggé jól kordában tudom tartani, 7,9 volt a legmagasabb,de kaja utánra általában 6,5-7,8 között van. egyszer volt egy kiugrás, amikor kimaradt az inzulin, na ott produkáltam egy 11-est.

A vércukormérő sem megbízható 10-ből 10 mást mér.Ezek csak kb értékek.


Jelenlegi inzulin adagom R:22 D:12 V:6 Éjszakai:6

És a doki megdicsért, hogy az értékekhez tudom igazítani az inzulint és az evést is :)

2009. ápr. 19. 12:21

Szia!


Voltam diabetológián. A picivel minden rendben van. És egyébként pedig természetgyógyász "felügyel".

A történtek miatt én már nem nagyon hiszek az orvosoknak, a természetgyógyász viszont nagyon sokat segít.

Kontroll vizsgálat alatt mire gondolsz?

67. Serry (válaszként erre: 66. - KriszTom)
2009. ápr. 18. 14:33

Milyen táblázatra gondolsz?

Egyébként ilyen magas értéknél lehet jobb lenne az inzulin. Nem vagyok diabetológus,de ha egyik nem ok menj el másaikhoz. S persze egy kontroll vizsgálat sem árt.

66. KriszTom (válaszként erre: 48. - Serry)
2009. ápr. 18. 12:45

Szia!


El tudnád nekem is küldeni ezt a táblázatot?

Nekem már 11-12 hetesen megcsinálták a cukorterhelést, mert 6,6 volt az éhgyomri. A háziorvosom kötötte az ebet a karóhoz, hogy muszáj. A védőnő megmondta, hogy rossz lesz az érték, de megcsinálták. 12,5 lett a kétórás :(

Inzulinra akartak fogni, de én nem hagytam. Diétázom, próbálok napi 6-szor enni (bár ez nem mindig sikerül). Van itthon mérőm, a legmagasabb értékem 7,5 volt étkezés után.

Azt viszont meg kell hogy mondjam, némelyik diaetológus orvosnak csak az számít, hogy szerződést köt a gyógyszergyártóval, és mennél több inzulint tudjon eladni. Nem mindegyiknek a beteg a fontos sajnos :(

2009. ápr. 9. 13:00

Anno Magyarorszagon a Coopban tudtam venni. Teljes kiorlesu buzabol keszult, nem adnak hozza cukrot, kis keksz alaku vmik, tejjel kell enni. Itt Angliaban a legtobben ezt eszik reggelire. Nem a legfincsibb kaja a vilagon, de meg lehet szokni es nagyon laktato.

Most neztem, ha beirjatok a keresobe, kiadja.

2009. ápr. 9. 07:15
Mondjuk 7,7-es értékkel lötyi ivászat után én még nem vagyok az, csak jelzés, hogy fogjam vissza magam! Ettől függetlenül érdekel a téma!
63. Pocak0515 (válaszként erre: 55. - 707655fba1)
2009. ápr. 9. 07:14
Most akkor tejet abszolúte nem is lehet inni annak,aki cukros?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook