Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » „Kis Brüsszeli Útikalauz Stopposoknak”, avagy „Mi belgák hova álljunk"? fórum

„Kis Brüsszeli Útikalauz Stopposoknak”, avagy „Mi belgák hova álljunk"? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: „Kis Brüsszeli Útikalauz Stopposoknak”, avagy „Mi belgák hova álljunk"?

2014. márc. 1. 22:31

Muszaj belekotnom, ne haragudj! A Simpsons boltosa Apu :)

[link]

17. bergen
2014. márc. 1. 22:25
zsenialis iras volt:) akinek nem tetszett az egyszeruen csak humortalan fafej.
2009. dec. 18. 09:25
Nekem tetszett, jókat mosolyogtam rajta :) Érdekelnek más országok magyar szemmel. Várnám én is a folytatást!
15. mint
2009. okt. 25. 09:58
A stilusod nekem is tetszik,bar nem mindenben ertek egyet es lehetne vitatkozni egy-ket dolgon(foleg a bevandorlokrol irt reszre gondolok)de ahogy Kavicska irta mindannyian maskent ertelmezunk,latunk dolgokat...
2009. okt. 22. 14:06
Gratulálok a cikkhez, üdítő a stílusod. A sörökkel kapcsolatos résznél kiviláglik, hogy hölgy létedre nem nagyon mélyültél el a témában, de a többivel egyetértek. Ami pedig a belgákat illeti: az, hogy a vallonok és flamandok valójában franciák és hollandok, az ténykérdés. Legalábbis annyira, amennyire az osztrákok németek. Azaz, kulturálisan és etnikailag összetartoznak és csupána történelmi véltelen sodorta őket külön államokba. Belgiumot 1830-ban mesterségesen hozták létre jórészt katonaföldrajzi megfontolásokból és valóban nincs olyan hogy belga, ahogy soesm voltak csehszlovákok vagy jugoszlávok sem. Buzasi 1983-nak pedig üzenem, hogy a pakisztáni-indiai ellentét csak a néhai nagymogul birodalom utóhatása és alapvetően csak a vallás különbözteti meg őket (a többi, például az ételek nem kifejezett civilizációs alapvonások) ilyen alapon váltak szét a brit uralom után. Ennyi erővel a bajorok se lehetnének németek mivel más a vallásuk és a kolbászuk, mint a többieknek.
13. RLindi
2009. okt. 19. 10:12
Gratulálok a cikkhez, nekem tetszett a stílusod is. S hát igen, sokan sokféleképpen láthatjuk "ugyanazt":)
2009. okt. 19. 08:42

Sziasztok! En ugyan nem europban elek, de szerintem attol nagyszeru ez az egesz, hogy mindneki mashogy latja (hiszen mas az elete es eletkorulmenye). Biztos vagyok benne, hogy ha en irnek egy cikket az orszagrol ahol elek akkor egy masik magyar ember telejsen mas szemszogbol, mas attituddel latna az egeszet, meg akkor is, ha netan egy varosrol is szol!

Nekem tetszett a cikk es varom a kovetkezot!

Ez azert is jo, mert barki megirhatja a sajat szemszogebol a helyet ahol el! Rajta mindenki! :-)))

2009. okt. 19. 01:09

Köszi a cikket, érdekes meglátás, bár egy csomó dologgal én is vitatkoznék. Össz-vissz 6. évemet taposom Belgiumban, éltem Flandriában, jelenleg Brüsszelben és sok mindent másként látok. Ez nem baj, ettől színes a világ. Én messze nem ennyire rózsaszínben látom az itteni világot és nem az időjárás, vagy a belgák (a vallonok NEM franciák, a flamandok pedig messze NEM hollandok...)apátiája miatt, de ez egy hsz-nél lényegesen hosszabb történet lenne.


Ja, és a Leonidas-t "the best of the best"-nek aposztrofálni némi túlzásnak érzem.:-) Talán kommersz kategóriában a jobbak között van, de azért nem "leg", ismerjük el.

10. a1baa7edcc (válaszként erre: 7. - Buzasi1983)
2009. okt. 18. 20:02
Bajod van a szlovakokkal vagy bolgarokkal?
9. a1baa7edcc (válaszként erre: 5. - OlíviaAnna)
2009. okt. 18. 20:01

Gratulalok a cikkedhez, varom a folyatast!


(A WC-s neni valoszinuleg bevandorlo :) )

2009. okt. 18. 19:41

Szia!


Érdekes a cikked, bár van pár dolog amivel én sem értenék egyet, ha tévedek javítson ki valaki, de én úgy tudom a leffe apátsági sör,ebből is van több, blonde, triple, radieudse stb, és nem búza. Itthon ismertebb belga búza sörök a blanche de namur, hoegaarden white... Bár nem voltam még, remélem egyszer sikerül eljutnom, párom már volt és sok szépet mesélt. A csokoládé isteni náluk :)

7. buzasi1983 (válaszként erre: 5. - OlíviaAnna)
2009. okt. 18. 12:50
nekem nem igazan tudtad megserteni az onerzetemet mivel en nem tartom magam belganak!!! de azon mindig felhaborodok ( es itt nem rad gondolok) amikor megkerdezik honnan jottem majd kozlik hogy akkor en ugyanolyan vagyok mint a bolgarok vagy a szlovakok vagy pl hogy az en anyanyelvem az orosz:///
2009. okt. 18. 10:09

[link]

[link]

Én is elolvastam.

Abból, amit Olíviaanna leírt, nem vonnék le messzemenő következtetéseket.

Tájékoztató jellegűnek veszem, köszönjük a cikket.

Gondolom,lesz, akinek az érdeklődését felkelti ez a cikk Belgium iránt.

Belgium....Csokoládéország:)

[link]

5. OlíviaAnna (válaszként erre: 2. - Buzasi1983)
2009. okt. 17. 20:31
Kedves Buzasi1983! Remélem tudatlanságommal nem sértettem meg "belga" önérzeted. Ha jól látom flamand területen élsz, Gent és Brüsszel között óriási a különbség, nem csoda, hogy eltérő tapasztalatokat szereztél. Ott nyilván mindenki jól beszél angolul, bár a WC-s néni itt is "kitűnően és barmikor megszólal angolul" (Thank you!, Good bye!)
4. cel
2009. okt. 17. 19:00

Gratula! Tetszik a némi iróniával fűszerezett ízelítő, amit Európa fővárosáról kaptunk egy ott élő honfitársunktól.

Várom a folytatást.

2009. okt. 17. 18:04

Jópofa cikk, mégha néhány dologgal én is vitatkoznék.:)


Pölö, nem igaz, hogy csak szemerkélni tud az eső. Három napos ott-tartózkodásom alatt csak kétszer áztam bőrig zuhogó esőben. És nem tudom elhinni, hogy csak 200 napon van eső évente.:)

2009. okt. 17. 17:48

Hat eleg erdekes amit irtal es van egy par dolog amivel vitatkoznek de azert jo lenne ha egyszer cikket irsz akkor tisztaba lennel a dolgokkal hisz a magyarok se torokok vagy bolgarok hanem magyarok es india-pakisztan ket kulon vilag sem a nyelvuk sem a vallasuk sem az eteluk nem ugyanolyan a mentalitastrol meg ne is beszeljunk.Nem beszelnek angolul??????????????

itt meg a wc-s neni is kitunoen es barmikor megszolal angolul mar csak azert is mert a filmeket tobbseget nem szinkronizaljak. Talan kicsit varjal azzal a folytatassal:)

2009. okt. 17. 16:03
1. rész

Előszó

A belga főváros ugyan főként arról ismeretes, hogy otthont ad a NATO és az Európai Unió intézményeinek, de nem szabad megfeledkeznünk arról, hogy mellesleg él itt néhány egymást ki nem állható flamand és vallon is, akik valamilyen számukra is rejtélyes okból közös országban laknak és legnagyobb felháborodásukra a kívülállók együttesen belgáknak nevezik őket. Kis összeállításunk Európa kozmopolita fővárosának mindennapi életébe kínál vázlatos bepillantást abban a néhány témában, amelyek az átlagos látogatót talán a legjobban érdeklik.

Ugrás a teljes írásra: „Kis Brüsszeli Útikalauz Stopposoknak”, avagy „Mi belgák hova álljunk"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook