Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kiráz a hideg a vendégpapucs fogalmától is. Mindig viszek... fórum

Kiráz a hideg a vendégpapucs fogalmától is. Mindig viszek... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
71. ,zumba (válaszként erre: 70. - Selena78)
2023. okt. 14. 19:17
Megtiszteljük a vendéget az öltözékünkkel.
2023. okt. 14. 16:33

Na látod, mennyire nem vagyunk egyformák...


Engem úgy neveltek, hogy a cipő a kulturált öltözködés része. Engem attól ráz ki a hideg, ha valaki bejön a házamba, és el kezd vetkőződni. Mifelénk ez nem illik.


Ha vendégeket várok, magam is szépen felöltözöm, és cipőt húzok.

2023. okt. 13. 17:49
Nálunk sem lehet flangálni cipőben, utálom mert mi sokat vagyunk mezítláb nehogy az én talpam, zoknim vigye tovább az ő mocskát.
68. timycat (válaszként erre: 59. - Channa*)
2023. okt. 13. 17:22
Dettó. Nálunk is aki csak benéz a házba rögtön veszi le a cipőt. Csillog-villog mindig minden, akkora rapasztokat nem hívunk, akik ezt nem veszik észre és nem tisztelik.
67. timycat (válaszként erre: 55. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 13. 17:20
Madarat tolláról embert barátjáról.
66. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 65. - Utolsó betyár)
2023. okt. 13. 16:58

Biztos, hogy nem ez az első olyan téma, amiben egyetértünk.

Gyakran van olyan, amikor nem reagálok hozzászólásokra, de egyetértek velük. Veled és mással is. De nem is kell mindenben egyetérteni.

Szóval, biztos lehetsz abban, hogy máskor, más témában is egyetértettem veled. Vagy legalább részben.


Persze ha belegondolok, itt nem is egyetértésről van szó. Egyszerűen van, akinek olyan szokása van, mint nekünk. Mi ebben a a papucsos dologban hasonlóan gondolkodunk. De ez nem vita, inkább szokás kérdése.

65. Utolsó betyár (válaszként erre: 63. - Smaragdzöld 🐉)
2023. okt. 13. 13:10

Csoda történt! Az első dolog talán, amiben egyetértünk. :))

Mi sem vetetjük le senkivel a cipőjét, ha akarja leveszi, ha akarja nem. Tiltani nem tiltjuk, de kérni sem kérjük. Én is, ha csak valamiért hazaszaladok simán bemasírozom a lakásba az utcai cipőmben.

Nálunk sem váltják egymást a vendégek, évente 3-4 alkalommal fordul meg nálunk valaki. Ez is inkább nyáron, mikor jó idő van, nem pedig derékig érő sár, vagy hó.

Ha pedig nyáron esik az eső, akkor evidens, hogy nem megyünk sétálni, inkább a lakásban beszélgetünk.

64. michelle.r (válaszként erre: 10. - Channa*)
2023. okt. 13. 13:01
Nekem is ez a normális. És nem azért, mert a lakás van értem és nem fordítva. Hanem mert egy utcai cipő nem a lakásba való, szerintem se.
2023. okt. 13. 12:31

A vendégpapus fogalmától (a címre utalok) nem ráz ki a hideg. Sőt, attól sem, hogy bár nálunk nincs kifejezetten vendégpapucsnak titulált papucs - másnál ez alap.


Senkivel nem vetetem le a cipőjét. Soha.

A nagyobb családi eseményeket többnyire étteremben tartjuk. Ha otthon, az többnyire nyári időszakra esik. Ilyenkor általában kerti parti van. Ha az idő közbeszól, akkor így jártunk. Akkor bent folytatjuk vagy eleve bent kezdünk.

Ha késő őszi vagy téli időszakban van esemény, amire családtagok vagy barátok jönnek, akkor sincs kötelező cipőlevétel. Ha valakinek úgy kényelmesebb, leveszi. Ha nem, akkor marad a cipő. Nyilván nem sártól tacsakos cipőben vagy hólétől tocsogó csizmában jön be a meghívott.


Egyébként nyáron gyakran vagyunk kint a kertben mezítláb. Simán bejövök a lakásba. Ha papucsban vagy cipőben vagyok, akkor is. Vendégtől ugyanúgy nem várom el, hogy mondjuk bejön a mosdóba, ugyan vegye már le a cipőjét, míg a dolgát végzi. Nyáron a fiúk söröznek vagy fröccsöznek (sőt nemcsak a fiúk) - elég gyakran látogatják a legkisebb helyiséget. Na, kíváncsi lennék, mit szólnának, ha azt mondanám, hogy ácsi, cipőt le, majd aztán intézd a dolgod.


Kültéri és beltéri szennyfogó szőnyegeim vannak. Nálunk az utca felől és a hátsó kert felől is van ki,-bejárás. Ezek a szennyfogó szőnyegek nagyon hasznosak.


Egyébként meg nem esik nehezemre takarítani a vendégeim után. Nem mindennapos dolog a vendégfogadás, bár elég gyakorinak mondható.


Nekem az emlegetett cipőre húzható nylon kalucsni vagy mi a fene, nem jön be. Soha senkivel nem húzatnék fel ilyet. Még alkalomadtán látogató idegennel sem.

Az pedig, hogy már az ajtó előtt levetessem a cipőt, na, ez már tényleg furcsa nekem. De ahol így működik, hát így. Nekem nem baj.

62. tumbo2 (válaszként erre: 39. - Fincsi5)
2023. okt. 13. 11:20

mondom gyerekem,a kutya az előbb lefetyelte a szomszéd kutya fekáliáját,aztán hagyod,hogy a kezed nyalja.azonnal kezet mosni.

szalad is be a hátéves megsikálni a kezét.

61. tumbo2 (válaszként erre: 42. - 8a5caeb182)
2023. okt. 13. 11:01
ha az asszony tudta volna,hogy orgiázni megy,biztos megstoppolta volna a zokniját,vagy a fejét.a jó öreg stoppolófával.
60. tumbo2 (válaszként erre: 43. - Vigyefene)
2023. okt. 13. 10:57
örülj neki.bár elképzelni nem tudom,az öregasszony,ja,fiatalabb,mint én,pár száraz zsömléért könyörgött 13 unokájának.és,aki azt a borzalmas balesetet szenvedte,olyan telefonja volt,ami nekem az életben nem lesz,minek is kéne.fölhívom a rendelőt,a lányomat,a húgomat,ritkán a szerelőt,aztán passz.
59. Channa* (válaszként erre: 55. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 13. 10:42

Nálunk, több méretű normál papucs is van. 37-46 ig, és vannak kifejezetten vendégpapucsaink is.

Mindet mosom rendszeresen.

Illetve, vannak a kinti papucsok is a szélfogóban egy szekrénybe, amik szintén rendszeresen mosva vannak.


A lakásunk tiszta, és a kertet is igyekszünk a lehetőségekhez képest rendben tartani.


Nincs hümmögés, a vendégek bejönnek és veszik elő maguknak a szokásos papucsukat.

Ha valaki nem akar papucsot felvenni, akkor vastag zoknit is adok neki;) Ami szintén mosott:DDDD


A szerelők, ha akarnak, ha nem, akkor kell kell lábzsákot felvenniük, vagy le kell dobniuk a cipőjüket.

Egyébként azt tapasztalom, hogy a legtöbb a belépés után felméri a lakás állapotát és automatikusan veszi le a cipőjét, mondani sem kell nekik.

Vannak a kőbunkók, azoknak szólunk, hogy nálunk így szokás. Van amelyik rázza a fejét, de a lábzsákkal nem szokott gondjuk lenni.


Ritkán találkozok olyan emberrel, ahol még leülni sem ülök le és figyelek, hogy ne érjek semmihez, na ilyen helyre nem megyek vendégségbe;)

Ahová szoktam, ott hasonló rend és tisztaság van, mint nálunk.

58. New(l) (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 13. 10:18
Ingatlanközvetítő vagy?
2023. okt. 13. 09:57
Azért viszek és sajnos általános
2023. okt. 13. 09:49
Ez inkább egy konkrét esetnek tűnik, mint általánosságnak. Sok olyan helyre jársz vendégségbe, ahol ilyenek a körülmények? Meg kellene válogatnod a társaságod. Ha meg muszájból jársz koszos lakásokban, dobj be a táskádba egy cipővédőt vagy saját papucsot, és meg van oldva.
55. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 49. - Timycat)
2023. okt. 13. 09:40
Vendégpapucs magyar módra, az amikor kb az utcán levetetik veled, mer aztán be sem léphetsz a szutykos koszos lakásába, majd kb negyed óra stand up után nagykegyesen kicammog az előtérbe a cipősszekrénybe. És ott jön a pokol, hümmög, hogy naa vááárjál. Itt már tudod hogy nem gucci papucs fog következni.... Előbányászik egy szigorúan 36-os és 46 méretű filcpapucsot, aminek olyan lábszaga van, mint ha évekig lábmosás nélkül hordtál volna. Ja és persze érzem ahogy a zoknimba, harisnyámba mászik bele az a felhalmozódott homokos mocsok, ami még összetartja a papucsot.
54. New(l) (válaszként erre: 50. - Krisztikrisz)
2023. okt. 13. 09:27
Biztos a jááááj volt a bocsánatkérés. 😃
53. tien (válaszként erre: 52. - Utolsó betyár)
2023. okt. 12. 22:41
Lüke😁
52. Utolsó betyár (válaszként erre: 51. - Tien)
2023. okt. 12. 22:35

Mikor azt mondják ne vesd le, én a cipőmre nézek és azt mondom: hahaha.

Kérdően néz rám, a házigazda, hogy mi a baj, én meg mondom neki, hogy lenevettem. :)

51. tien
2023. okt. 12. 22:28

Névre szóló papucsok vannak.

(annak a pár emberkének akik ránk nyitják az ajtót.)


Mindig leveszem a cipőt másnál.(esetleg ha tiltakoznak ,hogy "lenevedd",akkor nem)

50. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 12. 22:18

Vendégpapucs? Múltkor a szerelő keresztültaposott a papucsomon koszos cipővel, mondta hogy jááááj, majd arrébb rúgta és bement a szobába.


Nem sokat problémáznak ezen! ☹️

2023. okt. 12. 20:04
Senkihez nem megyek be cipővel és hozzánk sem jöhet be senki cipővel, még mi sem. Akinek nem tetszik az nem jön, még senki nem sértődött be. Vannak fix vendég papucsok a gyakran jövőknek és vannak az egyszer használatos szállodai papucsok.
48. globus (válaszként erre: 45. - Utolsó betyár)
2023. okt. 12. 18:58
Dettó. Húsig le van vágva, valamiért "magasan" áll, még ha akkora cipőt veszek, hogy hátul kiklaffog a lábam, akkor is a körmömet nyomja :D 30 éve törekszem a kényelmes (nem divatos!) cipőre, ha néha találok, nehezen válok meg tőle.
47. vigyefene (válaszként erre: 46. - 8a5caeb182)
2023. okt. 12. 18:53
Nooooo, nem mindig. Csak akkor amikor alkalom van rá.
46. 8a5caeb182 (válaszként erre: 44. - Vigyefene)
2023. okt. 12. 18:52
Ti pasik mindig dugni akartok :D :D
45. Utolsó betyár (válaszként erre: 42. - 8a5caeb182)
2023. okt. 12. 17:40
Sajnos nekem is így végzi a legtöbb zoknim. Ezért nem is veszek gyöngyvászon cipőt, mert szerintem az sem lenne sokáig akadály a körmömnek.
44. vigyefene (válaszként erre: 42. - 8a5caeb182)
2023. okt. 12. 17:37

Szigorú követelés a zoknijaim felé.

Minimum egy lyuk legyen rajta, hogy bele tudjam dugni a lábam.

43. vigyefene (válaszként erre: 32. - Tumbo2)
2023. okt. 12. 17:35

Nagyon sokat mázoltam én is, de a padlóból nem lett semmi. Mielőtt lett volna, sokkal komolyabb dolgok történtek, amik megakadályozták a padlót.

A mostani fiataloknak ezt még elképzelni is nehéz.

42. 8a5caeb182 (válaszként erre: 40. - Utolsó betyár)
2023. okt. 12. 17:31
Nem értem mi a baj a lyukas zoknival, Borkait se zavarta, egész jól elvolt benne :D :D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook