Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kiráz a hideg a vendégpapucs fogalmától is. Mindig viszek... fórum

Kiráz a hideg a vendégpapucs fogalmától is. Mindig viszek... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
41. libikóka (válaszként erre: 39. - Fincsi5)
2023. okt. 12. 17:29

Jaj ne már.


Igen bemegyek, és körbe is jelölök még plusszban mindent ha az nem lenne elég amit beviszek.

2023. okt. 12. 17:27

Idegen helyen leveszem a cipőm, de papucsot nem kérek.

Általában fekete zokni van rajtam, mielőtt vendégségbe megyek a körmeimet is mindig kilakkozom feketére. Így, ha esetleg útközben el is romlik a zoknim, akkor sem veszik észre. :))

39. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Libikóka)
2023. okt. 12. 17:07
De kutyaszarba-húgyba beleléphetsz, ha nem is frissbe. Azzal a cipővel te bemégy a lakásodba?
38. libikóka (válaszként erre: 35. - Globus)
2023. okt. 12. 16:10
Talán sárga,,
37. globus (válaszként erre: 36. - Tumbo2)
2023. okt. 12. 16:06
Mi szerettük, mert máskor meg volt tiltva a csúszkálás 😀
36. tumbo2 (válaszként erre: 33. - Globus)
2023. okt. 12. 15:50
istenem,hogy utáltuk a parkettát valami ronggyal kellett sikálni. a parkettát a szolgálati lakásban.
35. globus (válaszként erre: 34. - Libikóka)
2023. okt. 12. 15:37
Fehér vagy sárga?
34. libikóka (válaszként erre: 33. - Globus)
2023. okt. 12. 15:32
Volt e neve nem tudom,,biztos,,de csak beeresztőnek mondták,,,beeresztem a padlót:DDD
33. globus (válaszként erre: 32. - Tumbo2)
2023. okt. 12. 15:28
De nem parketta, hanem olyan hajópadló-szerűség. Úgy emlékszem, időnként azt is fel kellett sikálni valamivel?
32. tumbo2 (válaszként erre: 29. - ,zumba)
2023. okt. 12. 15:03
én is a nagyanyámmal szedtem a tehéntrágyát.a szoba mázolásához kellett.aztán padló lett.
2023. okt. 12. 15:00
Nyilván persze értelemszerű keretek közt (ha felújítás van és fel van szedve a padló, vagy nincs fűtés és 10 fok van bent stb. akkor nem :D), de nem vagyok fázós, szóval ha nem kell huzamosan a hideg kövön nejlonharisnyában vagy mezítláb ácsorognom, akkor igen 🤷‍♀️ Zokniban, vastag harisnyában teljesen elvagyok. Én otthon sem járkálok soha cipőben, az előszobában levesszük, ezért más lakásában is furcsán érzem magam cipőben.
30. PöttyösPanka (válaszként erre: 29. - ,zumba)
2023. okt. 12. 14:59
Miért kellett, hogy trágyás legyen?
29. ,zumba
2023. okt. 12. 14:51
A parasztházak helyiségeinek aljazatát trágyás vízzel mázolták....ha most az lenne "mindmeghalnánk".
28. PöttyösPanka (válaszként erre: 19. - Channa*)
2023. okt. 12. 14:45

Nyilván a kocsiig a kényelmesben mentem. Ott pedig a kapu előtt álltam meg, ahonnan megtettem úgy 3 métert, hogy elérjem az ajtót az előtte tisztára sepert kövön, hiszen a vendégek érkezése előtt illik a járdát is letisztítani :D

De komolyra fordítva a szót, tényleg nem mindegy, hogy milyen város melyik részéről beszélünk, és mivel történt a közlekedés. Kosz és kosz közt is óriási a különbség. Bennem, amíg vidéken laktam, fel sem merült, hogy viszolyogjak attól, ha valaki utcai ruhában leül a kanapémra. De aztán felkerültem Pestre, és tudom, hogy kik ültek azon a bkv ülésen korábban. A gondolattól is émelygek. Pedig nem vagyok egy hű de pedáns ember. Ha mondjuk a gyerek behozza a kertből a füvet meg a földet, az nem nagy dolog. Egy kis pórszívózás, felmosás, és kész. De vannak olyan szennyeződések, amik gyakorlatilag veszélyes hulladéknak minősülnének.

27. ,zumba (válaszként erre: 23. - Globus)
2023. okt. 12. 14:44
Én is ezt vallom. Nincs az előszobában szőnyeg, kőborítás van. Ott lecuccolunk. Ez a kint a teraszon leteszem a lábbelit, most +27 'C oké, de hogy télen, mínusz 5-10 foknál le nem veszem és 1 óra múlva nem veszem föl a jól áthűlt lábbelit, az biztos. Társas ház az más. Van kerti papucs természetesen de az most van. Korábban nem volt ekkora tisztaság "mánia" és nem volt ennyi beteg ember.
2023. okt. 12. 14:41
Ez nagyon jó amit írsz és egyet értem vele. De ha kérik, hogy maradj cipőben, mert pl hideg kő van akkor is leveszed?
25. levarosbukta (válaszként erre: 23. - Globus)
2023. okt. 12. 13:53
Pontosan!
2023. okt. 12. 13:51
Mindig az ilyen fórumokban jövök rá, hogy mennyire nem vagyok finnyás, vagy ez már igénytelenség??? :DD Egyrészt ha egy lakásban vagyok bárhol bárkinél akkor nincs az az isten hogy cipőben legyek, szóval még ha nem is kérik, már egyből veszem le. Ha adnak papucsot, felveszem, ha nem akkor nem. És ha csinosan vagyok felöltözve, azt úgyis mindenki látja, cipő nélkül is :-)
23. globus
2023. okt. 12. 13:49
Nem foglalkozom a kérdéssel. Nincs fehér szőnyeg és talán patikai tisztaság sincs. Lakás van értünk, nem fordítva. Naponta ráuszítom Fürge Rózsit, néha szőnyegtisztítót, ennél többet nem érdemel.
22. Channa* (válaszként erre: 21. - Tumbo2)
2023. okt. 12. 13:43

Nekünk is van kerti papucsunk és kerti cipőnk télre.

Tehát, kilépünk a ház ajtaján a szélfogóba, belelépünk a kerti lábbelibe és abba járkálunk a kertbe.

21. tumbo2 (válaszként erre: 11. - Channa*)
2023. okt. 12. 13:40
mivel nálam néha a kertben dolgoznak, papucsuk van.mikor a lányom apja meghalt,odaajándékoztam a papucsát,mondom,ide férfi többé be nem teszi a lábát.hát a lányomról férjéről elfeledkeztem.
2023. okt. 12. 13:39
És hozzánk a szerelők és munkások sem járhatnak be cipőbe. Van az a lábzsák, vegyék fel. Adok nekik, ha nem hajlandóak, akkor ne jöjjenek be.
19. Channa* (válaszként erre: 17. - PöttyösPanka)
2023. okt. 12. 13:38
És tisztán tetted el? A kocsiig elrepültél? És a kocsitól a vendéglátó ajtajáig?
18. Channa* (válaszként erre: 13. - PöttyösPanka)
2023. okt. 12. 13:37

Vendégpapucsot nem szoktunk uszodába felvenni;)


Gondolom, mindenkit azért zavar a vendégpapucs, mert koszos, elkaphat bármit és a többi.

Az ilyen, tartsa tiszteletbe a lakásomat, azaz vegye le a kutyahugyos/sz@vros, olajos mocskos cipőjét, akkor is, ha épp ahhoz öltözött fel. Azért takarítok, hogy tiszta legyen a lakásom, aki ezt nem tartja tiszteletbe, az menjen máshová vendégségbe.


AZ én vendégpapucsaim moshatóak, így ha elmentek a vendégek, akkor megy a gépbe és tiszta a következő alkalommal.


Ha valakinek nem tetszik, hogy nálam ez van, akkor ne jöjjön.


Egyébként a családom, barátaim és ismerőseim tudják, hogy nálunk ez a természetes, ahogy náluk is.

Nem Amerikában vagyunk, hogy az ágyra is cipőbe feküdjünk fel;)

17. PöttyösPanka (válaszként erre: 4. - Libikóka)
2023. okt. 12. 13:28
Szépen kiöltözve, a hozzá illő alkalmi cipővel. Amit amúgy egy perce vettem fel a kocsiban, mert nem jó benne vezetni :D Mondjuk nem is koszolódott össze a talpa a metrón.
16. michelle.r (válaszként erre: 8. - Levarosbukta)
2023. okt. 12. 13:23

Mi a különbség a közelben vagyok, felugorhatok egy kávéra és az előre megrendezett esemény között? Mármint abból a szempontból, hogy koszos cipőben jön be?


Én úgy gondolom, hogy a konyhába se hozza be senki a koszt, mert aztán én a papucsom talpán majd beviszem máshova. Én sem megyek be senkihez cipővel.

15. vigyefene (válaszként erre: 14. - L.luiselotte)
2023. okt. 12. 13:15
Most akkor vendég, vagy inkább szerető volt?
2023. okt. 12. 13:11
Nálunk is le kell venni, egyszer egyik vendég megkérdezte, hogy csak a cipőt, vagy a gatyát is ?
13. PöttyösPanka (válaszként erre: 11. - Channa*)
2023. okt. 12. 13:06
Azért ez a tényállás egy uszodai látogatás alatt is megváltozhat anélkül, hogy tudomást szereznél róla.
2023. okt. 12. 13:05
Én már kaptam ezért elég megaláztatást itt Piroska52-től egyszer. Szarrá alázott ebben a témában a társaival együtt. Mai napig nem értem a jogtalan felháborodását, de nálunk az ajtó előtt le kell vetni a cipőt! Soha senki nem háborgott. A hálószoba intim terület, nem igazán szoktunk ott vendégeket fogadni. Minek is?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook