Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha nem viszek munkahelyre igazolást egy nap hiányzásról, lehet következménye? fórum

Ha nem viszek munkahelyre igazolást egy nap hiányzásról, lehet következménye? (tudásbázis kérdés)


12. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 22. 21:16

Azontúl hogy arra a napra nem kapsz fizetést, tiszteletlenség a munka adóval szemben.

Ha nem tudsz aznap dolgozni, egyszerűbb lenne talán megbeszélni.

2021. aug. 22. 20:51
Meg sem fordulna a fejemben, hogy ne igazoljam a hiányzásomat. Szerintem lehet következménye, ha nem igazolod, függetlenül attól, hogy "úgysem kapsz fizetést". Ez nem egyenlő azzal, hogy ha úgy (nem) tartja kedved, nem mész. Nem fakultatív a munkavégzés.
10. tuskoledi (válaszként erre: 3. - Bichi)
2021. aug. 22. 20:48
...vagy táppénz.
9. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Bichi)
2021. aug. 22. 19:43

Miért is lenne fura? 43 évig ezen a területen dolgoztam. Könyvelés, adóbevallás, bérszámfejtés, tb. ügyintézés... soroljam?

És te, milyen területen dolgozol?

8. Bichi (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2021. aug. 22. 19:32
Elolvastam, de gondolom ez neked fura...
7. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Bichi)
2021. aug. 22. 16:24
Te pedig nem olvastad el a 2. sz. hozzászólásomat!
6. Bichi (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2021. aug. 22. 16:21

Nem értetted a lényeget, egy felnőtt ember, mikor látja, hogy olyan napon kell mennie dolgoznia, ami neki nem jó, akkor nem orvoshoz rohan egy kamu papírért, hanem megoldja másképp.

Csodálkozénék, ha egy idegen háziorvos bármit is adna...

5. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 22. 14:58
Nem tudod elcserélni az a napot?
4. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Bichi)
2021. aug. 22. 11:39

Ne csináld már!

Ha elmegy az orvoshoz, de a panasza alapján nem szükséges táppénzes állományba venni, olyankor szoktak adni egy kis fecnin igazolást, hogy a rendelésen megjelent.

Így nem lesz igazolatlan napja... mert ugye x igazolatlan nap után akár indoklás nélkül is kirúghatják. Tehát az igazolás kell, az más dolog, hogy munkabért nem számfejtenek.

3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 22. 11:34
Az iskolában kell vinni igazolást,nem a munkahelyre. Munkahelyen szabit veszel ki, vagy elcseréled, ennyi...
2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 22. 08:54

1. Rugalmas munkaidő beosztásnál lehetőség van kérni, hogy mással cseréljék el a napodat, akinek esetleg nem okoz gondot.

2. Kérhetsz esetleg arra a napra fizetett szabadságot a főnöktől.

3. Ha egyik sem sikerül, akkor az orvos tud adni igazolást, hogy ott megjelentél, de ez munkabérre nem jogosít. Csupán annyi, hogy igazolt lesz a napod, és nem igazolatlan.


"...amikor nem dolgozunk, úgysem kapunk fizetést..."

Persze, de ha be vagy osztva dolgozósnak, akkor ez nálad kötelező munkanapnak számít, és a hiányzás okát igazolni kell!!!

2021. aug. 22. 08:28

Reszmunkaidoben dolgozom egy cegnel, es nagyon rugalmas a beosztas. Erre a honapra egy napra is beosztottak amit utolag vettem eszre, hogy sajnos nem lesz jo, mert programom van. Budapesti a lakcimem es szegeden elek, ha elmegyek a haziorvoshoz egy nap kiirasert, akkor igy is ki tud irni vajon hogy nincs itteni lakcimem?

Illetve nem ertem minek kell igazolast vinni, hisz aznap amikor nem dolgozunk ugysem kapunk fizetest…

Lehet kivetkezmenye ha nem tudok vinni igazolast?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook