Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek mi segített a kisbabájának székrekedés ellen? fórum

Kinek mi segített a kisbabájának székrekedés ellen? (tudásbázis kérdés)


25. Ritmus
2014. jan. 7. 00:06

Szia! Nálunk is volt hasonló gond, kicsit később. Az őszibaracktól nem vettem észre semmit, az almát, banánt, sütőtököt nekünk is tiltották, a joghurt még nagyon korai.

Ami nekünk bejött, a paradicsom. A kecskemétinek van paradicsomos krumplija. Ill a szilva, szintén a kecskemétitől. Arra figyeltem, h minden nap legyen vmi ezekből, egy-egy nap beszúrtam azért az őszibarackot is. Ettől kezdve nem volt gond, és remélhetőleg ha minél többet mozog majd, megoldódnak a székrekedési problémák is!

2014. jan. 6. 16:24

Szia! Az orvosod szerint normális hogy 5 napig nem kakil a gyermeked?

Én soha nem mertem volna ennyit várni! A kislányomnál 4 nap volt amit vártam orvosi javaslatra a végére belázasodott és persze akkor már a háziorvos is a fejét fogta hogy most mi lesz! Szélcsővel és a has egyidejű simogatásával sikerült megkakiltatni! Ezután gasztroenterológushoz mentünk aki egy vizsgálattal felállította a diagnózis! A kérdésem az lenne kedves anyukák hogy ti hogyan éreznétek magatokat ha 5 napig nem tudnátok wc-re menni? Ha folyamatosan megismétlődne? Miért kell ennyi ideig várni és hagyni szenvedni a gyereket mikor egy hozzáértő orvos gyógyszer nélkül segítene? Nem karok senkit megbántani de képzeljétek magatokat a gyermekeitek helyébe? ha egyszer is fájdalmat okoz neki a kakilás később már szorong tőle és megpróbálja visszatartani!

23. brigitte089 (válaszként erre: 20. - Gabika79)
2014. jan. 5. 23:28

Szia, nekünk is volt ilyen gondunk! Ha krumplit adsz neki, akkor minden bizonnyal attól lehet! Mi abba hagytuk néhány napra a hozzátáplálást és kezdtem apránként előröl, akkor derült ki hogy a krumpli a bűnös!

néha most is küzd a drágám (10 hós) de a kecskeméti szilva az általában segít! Próbáld ki!

Sok sikert :)

22. gabika79 (válaszként erre: 21. - Bowie)
2013. dec. 27. 13:32
Az még nálunk nem jöhet szóba! 6 hónapos, és pár hete kezdtem el a hozzátáplálást, úgyhogy még később tudunk azzal próbálkozni! :)
21. bowie (válaszként erre: 20. - Gabika79)
2013. dec. 26. 18:16
Még a natúr joghurt is segíthet.:)
2013. dec. 26. 16:38
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, most megint 5.napnál járunk és semmi eredmény.. Pedig kapja mostmár a 100%-os hipp barackot! Ilyenkor már elég nyugtalan, gondolom érzi, hogy ez így nagyon nem komfortos neki! A glicerines kupot már próbáltuk, annyi volt a hatása, hogy másnapra megindult neki szerencsére, de azt mondta a dokinő, nem szabad folyamatosan azt alkalmazni! Úgy tűnik ez egy hosszadalmas próbálkozás lesz, hogy nála mi fog használni, amiket írtatok, ki fogom próbálni szép lassan, valami csak használ :)
2013. dec. 26. 15:39
Szia! Ha ezek a praktikák nem válnak be azért én a helyedben egy gasztroenterológust is felkeresnék!
18. Cucicsillag (válaszként erre: 14. - AnciPanci)
2013. dec. 25. 21:42
Ez jo tipp:) szilvapure!
2013. dec. 25. 21:41

[link]

ez is hasznos lehet :)

16. dafke
2013. dec. 25. 21:35
3 dolog használt: elsőnek barackpüré, bolti és egy kis nagyon finom pocaksimizés+torna. Csak körbe-körbe szépen a pocakot, nem erősen. Meg a kis lábát megfogtam, fel a két láb a pocakhoz, vissza. Ezt egy párszor. Jókat kacag közben a baba :) Ha ezek se váltak be, maradt a jó öreg glicerines kúp. Amíg még picike, felet, hosszában elvágtam és úgy nyomkodtam, formáltam, hogy ne legyen éles része.
15. Anyagi
2013. dec. 25. 20:53

Glicerinkúp,

Guttalax cseppek (de ezt megkérdezném azért a orvosomtól/gyógyszerészemtől/internetemtől, mert tejcukor alapú. Viszont kíméletes és megbízható. Fél évesen nem emlékszem, de kicsit később rendszeresen használtuk egy ideig.


A szilvával semmiképpen nem próbálkoznék, mert hasgörcsöt csinál.

A tök viszont szerintem is jó.

Dobozos és hasonló gyömölcslevessel sem kísérleteznék - van benne egy csomó szin, állag és isten tudja mit javító.

A kamillatea és a narancslé is hasznos.

És tényleg vannak az üveges babaételek közt gyümölcsösek! - és milyen finomak!!! Van köztük olcsóbb, magyar is!

2013. dec. 25. 20:48

Nálunk a kecskeméti szilvapüré vált be annó. utána jöt a Levolac, a Pacific szilvalekvár...mostanság pedig lenmag olajat szokott kapni, ha gondja van!!! :)

Azt hiszem mi mindent kipróbáltunk az elmúlt 6 évben....

13. 61917d1290 (válaszként erre: 12. - 61917d1290)
2013. dec. 25. 20:32

Bocsi! Most vettem észre, hogy a lányom van bejelentkezve!

Tudom ezektől a mai védőnők "ugranak", de nálam a két gyereknél, plusz az unokánál beváltak.

2013. dec. 25. 20:30

Sonkatök, sütve, utána pürésítve, minden hozzá adott akármi nélkül.

Vagy szintén sonkatök, kb. 2x2 kockára felaprózva, annyi hideg vízben megfőzve ami ellepi, tejjel hígítva, turmixolva.

Ha nem elég édes a tök akkor egy kis cukorral megbolondítani.

Banán tejjel turmixolva.

11. bowie (válaszként erre: 2. - Gabika79)
2013. dec. 25. 20:03
A kecskemétinek is van őszibarackpüréje. Nekünk nincs székrekedés gondunk, de, ha barackot kap, az tuti mindig laza széklettel jár.
2013. dec. 25. 19:51

szia,

a Laveolac lactulóz nevű szirup biztos segít.

Folyamatosan is lehet adni.

Vény nélkül kapható.

2013. dec. 25. 19:34
1 kk lekvár vagy kamillatea
8. Cucicsillag (válaszként erre: 2. - Gabika79)
2013. dec. 25. 19:34
Az en kisfiamat is 6-7 hosqn kezdtem hozzataplalni es volt nemi atalakulas kaki ugyben, de ennyire azert nem tolodott ki. En adnek neki szilvas babakajat ill.rostosakat. A sutotok sztem elosegiti a kaksit, mivel rostos. Nemtom, hgy adod neki a kajcsikat, de igyon mellette bov, marmint anyatejen tul pl.babavizet. A natur kamillatea is jo, ha megissza. En gyerkocom minden ilyet siman megiszik, mindenfele edesites nelkul. Pl. A bananra is mtak, hgy fogja a hasijat... (Nalunk nem :)
7. Nikk_1982 (válaszként erre: 1. - Gabika79)
2013. dec. 25. 19:19
Nálunk a sütőtök épphogy lazító. De nem csak az én gyerekem van fordítva bekötve mert a védőnő is ezt mondta. De még jó a meggy is. Ha őszibarack levet találsz 100%-osat az is segíthet, nemcsak a püré.
2013. dec. 25. 19:03
Édes kamillatea. :)
5. 9ad44cf752 (válaszként erre: 2. - Gabika79)
2013. dec. 25. 18:23
Ha még szoptatsz, igyál kamillateát. Igen, te. Pár nap alatt meglesz a hatása.
2013. dec. 25. 18:16
mosószappanstopni
2013. dec. 25. 18:13

Már van több ilyen fórum, ha nem válaszolnak keress rá, hátha találsz a régi beszélgetések között megoldást!

Sok szerencsét!!

2013. dec. 25. 18:11
A kisfiam 6 hónapos múlt, elkezdtük a hozzátáplálást, eddig csak anyatejet kapott! A 2-3 naponta való székletürítés mostanra 4-5 napra is kitolódott és elég nehezen is megy neki, szenved, mire sikerül! A dokinő szerint az alma-sütőtök felejtős, mert hasfogó, ezt próbáltuk, őszibarack a tuti, de ilyenkor honnan?! Csak a hippnek találtam 100%-osat! Volt valakinek hasonló problémája?
2013. dec. 25. 18:08
Kinek mi segített a kisbabájának székrekedés ügyben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook