Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kinek mi a véleménye? fórum

Kinek mi a véleménye? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
22. 4244093cd0 (válaszként erre: 13. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 09:18

Szerintem ha ezt elmondod a társadnak ,akkor lehet ő is támogatni fog ebben.Miért kellene feladni a kapcsolatod ?

Tudod hány házasságban élnek "együtt" így az emberek?

Férj kinn dolgozik,feleség otthon a gyerekekkel,vagy anélkül.

Persze nem mondom ,hogy igazi kapcsolat erősítő tréning az ilyen ,de ahol erős a szál ,meg tudják oldani .

Szóval szerintem vágj bele ,aztán a kapcsolatod ,a jövő meg majd magától alakul,ahogy alakul.:))

21. napszemcsi (válaszként erre: 18. - Féknyom)
2012. aug. 15. 09:17
Ő sem hisz a távkapcsolatban és én sem. Bár ettől még meg lehet próbálni, nem zárkózok el semmi elől!!!
20. napszemcsi (válaszként erre: 15. - Bnedora)
2012. aug. 15. 09:16

Pontosan, ezért nem olyan egyszerű ez az egész!!!

"kinek mi jött be"- nos én ebben meg úgy gondolkozom, hogy ki mit tett egyáltalán érte!!! Pláne, ha van lehetőség a jobbra is (mármint anyagilag)

Már több, mint 6 éve együtt vagyunk.

19. Minocska (válaszként erre: 8. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 09:15

Én csak annyit tudok, hogy én 19 éve vagyok együtt a férjemmel, ebből 14 éve házasságban. És elégedett vagyok, sőt, bármilyen nyálasan is hangzik, boldog. Én nem tudnék otthagyni egy jó kapcsolatot, ha annak van jövője. De végül is mennyire szoros a kapcsolatod? Együtt jártok, vagy együtt éltek? Friss, vagy régebbi? Mert nem mindegy. Egy pár hónapos együttjárás azért nem nyom annyit a latban, mint egy több éves együttélés. Vagy egy jegyesség.

Az unokahúgom férje külföldön dolgozik, hétvégenként jár haza. A dolog működik, de ő nincs messze, csak itt az osztrákoknál. Ha ennél messzebb mennél, nem tudnál hazajönni sűrűn. Párod mit mond?

18. féknyom (válaszként erre: 8. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 09:14

Szia!


Ezt biztos így akartad? "Nem vagyok se nem buta, se nem naív!!!"


Miért törvényszerű, hogy fel kell adni a kapcsolatodat, ha kimész?

17. napszemcsi (válaszként erre: 12. - F36e266467)
2012. aug. 15. 09:14

Szóba került köztünk ez a kimenetel. Akkor nagyon rá is voltunk készülve. Még azt is beszéltük, hogy hova, hogyan, és mik a célok. Aztán idővel szépen az ötlet csak ötlet maradt. Nem megy a nyelvtanulás és egyéb kifogások is jöttek. Persze, hogy neki ez nem annyira létfontosságú, mert megvan a háttere. Nekem viszont nincs.

Együtt akarnék kimenni, de ha ő ez elől elzárkózik?

16. andi6020 (válaszként erre: 1. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 09:14
Menj ki. Ez itt lófütyi.
15. bnedora (válaszként erre: 9. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 09:12
Ha az ember tudná, hogy megbotlik, akkor leülne. Senki nem tudja, mit hoz számára a jövő. Ebben csak magadnak kell döntened. Életek vannak így is, úgy is, kinek mi jött be. Kérdés, mennyi ideje vagy a pároddal (ezek szerint még nem vagytok házasok), mennyire vagy bevállalós, mennyire tartod magad erősnek, hogy ezt meglépd.
14. f36e266467 (válaszként erre: 11. - Bnedora)
2012. aug. 15. 09:11

Szerintem ha valami nem megfelelő, akkor érdemes gondolkozni olyan megoldásban, ami jobbnak tűnik. Miért kellene egy helyben panaszkodni, hogy rossz? Legalább van ötlete, hogy hogyan lehetne jobb.


Nincs ezzel semmi gond szerintem.

13. napszemcsi (válaszként erre: 11. - Bnedora)
2012. aug. 15. 09:11

Nem várok semmit. Csak kint meg tudom alapozni a jövőmet. Anyagilag biztos, hogy biztonságban lennék.

És elég sokszor estem már pofára az életben, úgyhogy nagyon pozitívan sajnos nem tudok gondolkozni. Inkább mindent átgondolva reálisan? :-)

12. f36e266467 (válaszként erre: 8. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 09:10

Ahogy gondolkozol erről a kapcsolatról az alapján én azt érzem pl kívülről, hogy nem elég erős a számodra ahhoz, hogy most emiatt elszalassz egy olyan lehetőséget, amiben hiszel. Ha most a párkapcsolat miatt nem léped meg, amit kitaláltál, akkor valószínűleg ennek a gondolata is a kapcsolat rovására fog menni, mert mindig ott fog benned motoszkálni, hogy miért nem inkább....


Ha erős lenne a párkapcsolat számodra, akkor ezen nem is gondolkoznál. Akkor olyan gondolataid lennének, hogy hogyan tudnátok esetleg együtt kimenni, stb.


Szóval szerintem azt tedd, amit igazán szeretnél, az meg nagyon úgy tűnik, hogy a külföld.

11. bnedora (válaszként erre: 8. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 09:09
Ha ennyire negatívan gondolkodsz, akkor mit vársz? Külföldön sem lesz másképpen. Ott még jobban egyedül fogod magadat érezni, a jövő ott is csak jövő lesz.
2012. aug. 15. 09:08
Volt már valaki aki ilyen helyzetben volt? És ha igen, akkor hogy döntött? És megbánta a döntését?
2012. aug. 15. 09:08
Mivel a kapcsolattal egyenlőre semmi baj, ezért sem tudom, hogy mi a jó döntés. Inkább a jövőmet nézzem és adjam fel ezt a kapcsolatot, vagy nézzem a kapcsolatot, hátha együtt maradunk és akkor ennyi. Nem tudom mi a jó???
8. napszemcsi (válaszként erre: 5. - Minocska)
2012. aug. 15. 09:04

A kapcsolat tényleg jó. Tudod a mai világban mindig csak rossz dolgokat lehet hallani. Nem a kapcsolatommal van a baj, csak megpróbálok reálisan gondolkozni. Ahogy az életünket alakítani kell, úgy a gondolkodásunkat is ahhoz, ahogy a világ alakul. Sajnos ez van!!! Nem vagyok se nem buta, se nem naív!!! És már annyi mindent tapasztaltam, hogy nem hiszek a tündérmesékben!!! :-) :-(

Ezért is gondolnom kell magamra a későbbiekben is, hogy mi lesz!!! Hogy lesz!! Miből lesz!!

2012. aug. 15. 09:01

indulj útnak!


itt pár év múlva a fű sem terem...

6. bnedora (válaszként erre: 5. - Minocska)
2012. aug. 15. 09:01
Nekem is ez a véleményem.
5. Minocska (válaszként erre: 1. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 09:00

Nem tudom, hogy valóban olyan jó-e az a kapcsolat, ha felmerült benned, hogy mi lesz, ha véget ér. Alapesetben ilyenkor az ember azt tervezi, hogy hogyan folytatódik a kapcsolta, nem azon filózik, mi lesz, ha véget ér.

Szerintem te ki akarsz menni, hát menj, ha van biztos, megbizható kinti munkád. Bizonytalanba beleugrani nem szabad. Meglehetősen sokan járnak rosszul azok közül, akik nem nagyon körültekintően keresnek külföldi munkát. Nem biztos, hogy ettől még véget ér a kapcsolatod, persze van rá esély jócskán.

2012. aug. 15. 08:59
Menjél ki.
3. bnedora (válaszként erre: 2. - 342402de6d)
2012. aug. 15. 08:58
De egyedül? Férj nélkül?
2012. aug. 15. 08:58
Menni kell!!
2012. aug. 15. 08:53

Sziasztok!

Nem tanácsot akarok kérni, csak véleményekre lennék kíváncsi!

Párkapcsolatban élek már egy ideje. Feljött a téma, hogy ki kellene menni külföldre dolgozni. Aztán egyszer csak ez a terv abba is maradt. Itthon ugyebár nincs túl sok lehetőség, ami van az is eléggé alulfizet!!! Én nagyon szeretnék kimenni dolgozni, ugyanis nincs az a hátterem, mint neki. Ő biztonságban van, mert ott vannak a szülők, de nekem ilyen biztonságom nincs. Lehet, hogy most jól megvagyunk, de mi van, ha később szétmegyünk (ami a mai világban egyáltalán nem újdonság). Akkor nekem nem lesz semmim, és akkor hova megyek, mit csinálok?

El kellene kezdenem megalapozni a jövőmet, hogy 20 év múlva is biztonságban tudhassam magam. Ezt viszont itt nem tudom megtenni. Csak kint.

Kinek mi a véleménye, érdemes itthon maradni egy (most) jó párkapcsolat miatt, vagy jobb lenne kimenni, és megalapozni a jövőmet?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook