Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kinek mi a véleménye? fórum

Kinek mi a véleménye? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
52. f36e266467 (válaszként erre: 50. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 10:44

Az az érdekes, hogy akkor ő mit javasol ehelyett?


Azt értem, hogy szerinte ez így nem jó, de mit javasol helyette?


Ha érti, hogy neked ez miért lenne fontos, akkor nem az a megoldás, hogy azt ne és pont.


A megoldás szerű az lenne, hogy ezt ne, hanem inkább ezt. Amiben az is benne van, amire neked is szükséged van.

51. 4244093cd0 (válaszként erre: 50. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 10:43
Nem tök mindegy mit mond?:))Te már döntöttél ,csak még megerősítésre vársz valami miatt....
50. napszemcsi (válaszként erre: 48. - Babidisz)
2012. aug. 15. 10:41
Ezt én is így gondolom. Semmi sem visszafordíthatatlan, de egy próbát mindenképpen megérne. Csak erre ő azt mondja, hogy nem bírja a különlétet és nem akarja, hogy menjek. Nem hisz a távkapcsolatban, szerinte az úgy nem fog működni.
49. napszemcsi (válaszként erre: 47. - 4244093cd0)
2012. aug. 15. 10:39
Nem, dehogy is!!! Nem tartom gonosznak, csak nekem muszáj gondoskodnom a jövőmről, míg neki megvan ez teremtve. Ezért neki is meg kellene értenie, hogy mi a helyzet!!!
2012. aug. 15. 10:28
Szisztok! Szerintem mindenképpen próbáld ki. Ha kimész, az nem egy visszafordithatatlan dolog. Akármikor hazajöhetsz. Egy próbát megér. Ha ez a terv ilyen erős a fejedben, és mégis maradsz, később rengeteget rágódhatsz azon, hogy mi lett volna ha... rosszabb esetben a párodat is okolhatod, hogy miatta mondtál le a terveidről. Plussz a távolság nagyon jó arra, hogy kiderítsd mennyire mély a kapcsolat. Ha úgy érzitek, hogy nem bírjátok egymás nélkül, akkor ráérsz később is agyalni, hogy mi legyen..:)
47. 4244093cd0 (válaszként erre: 45. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 10:26

"Nem kényszerítheted, hogy kövessen téged, de ő sem tarthat vissza attól , hogy menj"...mint már említettem.


..és nem is haragudhatsz rá emiatt,és nem is várhatod el tőle.

Szerinted Ő a gonosz ,mert szeretné megtartani az eddigi ,megszokott életét?

46. napszemcsi (válaszként erre: 44. - 91d4989ab9)
2012. aug. 15. 10:22
Ebben bízom én is, hogy ez az egész nem robbantja szét a kapcsolatot. De nem igazán akarja, hogy én kimenjek. Pedig sajnos úgy gondolom, hogy muszáj lenne. Nekem megy a nyelv, igaz kicsit csiszolni kell rajta, de megoldható, vannak kinti kapcsolatok. Tehát még csak nem is lenne annyira nehéz kimenni, mint másoknak. Szerintem ezt ki kellene használni!!! De ő nem akarja :-(
45. napszemcsi (válaszként erre: 43. - 4244093cd0)
2012. aug. 15. 10:20

Jó, persze ebben igazad van, de figyelembe vehetné azt, hogy nekem milyenek a körülményeim.

És ha igazán szeret, akkor miért nem akar kimenni??? Akkor el sem veszítene, én megnyugodnék, hogy megteremtem magamnak/de akkor már magunknak/ azt az anyagi körülményt, ami kell és minden jobb lehetne. Aztán ha úgy van haza lehet jönni, nem muszáj kint letelepedni örökre, ha annyira ragaszkodik az itteni dolgokhoz. Meg haza is lehet járni, mások is megteszik.

Nem olyan bonyolult dolog ez, igazán megtehetné a kedvemért.

És én lennék a gonosz azért, mert jobb, biztosabb életre vágyom és ki szeretnék menni külföldre, hogy ezt megteremtsem?

44. 91d4989ab9 (válaszként erre: 10. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 10:18

olyat tudok hogy jó kapcsolatból a fiu kiment, és most is jó a kapcsolat a lány kicsit sirt, de elfogadta hogy akkor lesz szép ház meg kocsi meg a gyerekeknek jövő ha a fiu kint melózik, a terv az hogy majd utánamegy nemsokára



szal ha jó a kapcsolat beszéljétek meg hogy te ezt szeretnéd... amugy meg a kinti jó melóhoz kapcsolat kell, vagy szerencse ugyhogy addig is keresgélj

43. 4244093cd0 (válaszként erre: 42. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 10:16

Nem igazán értem ,mit nem értesz?:))

Gondolom ezeket elmondtad neki is ,tisztában van vele ,mit miért akarsz tenni ,és gondolom meg is érti ezt,annak ellenére ,hogy természetesen nem akar elveszíteni.

Gondolj csak bele,neki megvan a munkája ,élete,komoly kapcsolata,egy nő akit szeret,nem nagylábon ,de kényelmesen élitek a mindennapokat,szülői háttérrel,miért akarna ezen változtatni?:))

42. napszemcsi (válaszként erre: 39. - 4244093cd0)
2012. aug. 15. 10:12
Nem biztos, hogy szakítana, de nem akarja, hogy menjek. Viszont ő sem akar jönni. Ez így neki nagyon kényelmes, mert megvan az a háttér, ami kell, de én nem abban a helyzetben vagyok, mint ő. Neki biztosítva van a jövője, nekem viszont nincs. Nekem magamnak kell megteremteni amim van, vagy amim lesz, de ez itt sajnos nem megy. És szeretném, ha tudnék mit felmutatni x év múlva, nem pedig csak sírni, hogy ez nincs meg az nincs, mikor tehetnék ellene, hogy jobb legyen. Ezért nem is értem az ő gondolkodását sem, hogy miért ne vágnánk bele?
41. napszemcsi (válaszként erre: 38. - Reload)
2012. aug. 15. 10:09
Mert úgy van vele, hogy az az enyém is. Igen, most ezt lehet, hogy így gondolja, de ha egyszer úgy adódna, akkor biztos, hogy nem!!! Akkor ott lennék egyedül egy nagy semmivel a kezemben, minden nélkül. Mit csinálok? Hova megyek? Sajnos ilyenekre is gondolnom kell.
40. napszemcsi (válaszként erre: 37. - Reload)
2012. aug. 15. 10:08

Pontosan ettől félek én is, hogy a pénztelenség miatti otthonülés, vagy a tervek kivitelezhetetlensége majd idővel csak tönkretesz mindent. Lehet, hogy most jól megvagyunk, de nem tudom, hogy ez így mit fog hozni.

Nem akarja, hogy kimenjek, de jönni sem akar.

A gondjaimat mindig is magamnak kellett megoldanom, ezért is gondolkodom így, ezért is akarom megalapozni a saját jövőmet, hiszen tudom senkire sem számíthatok. Ő könnyen van, neki ilyen problémái nincsenek!!!

2012. aug. 15. 10:02

Én úgy gondolom ,hogy amikor egy kapcsolatban két ember kétfelé húz ,mást szeretne ,akkor mindenkinek azt az irányt kell követni ,amerre menni akar .

Nem kényszerítheted,hogy kövessen téged,de ő sem tarthat vissza attól ,hogy menj(kicsit zsarolás szagú az,hogy szakítana egyből veled ,ha kimész).

38. reload (válaszként erre: 36. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 10:00
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem ha valóban olyan jól működő lenne a kapcsolat, akkor valamilyen kompromisszumos megoldást találnátok, nem pedig ő eldöntené kerek-perec hogy nem, te meg csak tipródsz....
37. reload (válaszként erre: 35. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 09:53

Szerintem is menj. Egy életen gondolkodhatsz, hogy mi lett volna,ha. Ráadásul, ha a párod miatt nem mész, előbb-utóbb őt fogod hibáztatni, amiért elszalasztottad a lehetőséget.

Ahogy a kapcsolatotokról írsz, inkább tűnik egy nyugalmas egymás mellett élésnek, mint egy szerelmi kapcsolatnak. Ha így elengedne 6 év után, hogy meg sem próbáljátok, akkor nem is tudom van-e értelme az egésznek.

Másrészt teljesen egyet értek veled, a saját életedet neked kell megalapozni, nem mástól várni a "sült galambot".

36. napszemcsi (válaszként erre: 33. - 537e413e9f)
2012. aug. 15. 09:52

Nem csak a pénz miatt vagyunk együtt. Jól működik a kapcsolat tényleg. Szeretjük egymást ezzel nincs is semmi gond!!! A baj az, hogy vannak tervek, de ennyi pénzből hiába, nem tudunk megvalósítani semmit. És nem értem, hogy miért nem teszi meg értem azt az áldozatot, hogy kimegyünk együtt és alapozunk együtt???

Nagyon sokat változott a kedvemért és tényleg érzem azt is, hogy szeret. Csak bennem van a félsz. Nem akarok függni senkitől!!!

35. napszemcsi (válaszként erre: 32. - 4244093cd0)
2012. aug. 15. 09:47
Gyerek téma már néha szóba kerül, de én még egyáltalán nem akarok. Nem érzem még kész magam egy ilyen dologra. Arról nem is beszélve, hogy örülök, ha ketten kijövünk a pénzből, nemhogy még egy gyereket is finanszírozni!!! Képtelenség az itteni fizetésből, és őrültség is lenne!!! Ezért is lenne jó, ha legalább egy kis időre ki tudnánk menni és annyit gyűjteni, hogy egy lakást kp-ra tudnánk venni. Pontosan ez is zavar ebben, hogy még csak tervezni sem tudok!!!
2012. aug. 15. 09:45
Nincs most olyan sok pénzünk, még sokszor arra sem, hogy legalább egy-két helyre elmenjünk, hogy szórakozzunk egy kicsit. Félek attól is, hogy előbb-utóbb be fogunk nagyon fásulni, mert még csak ki sem mozdulunk sehova. Vannak tervek, vágyak, ezért nem is értem, hogy miért nem akar kijönni :-(
33. 537e413e9f (válaszként erre: 1. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 09:45

Azt hiszem értem a problémádat, de nem biztos! Minden ember törekszik a maga biztonságára és biztonság egyik lételeme a pénz! Ha van megfelelő jövedelmünk és nem függünk a másiktól ilyen tekintetben egy kapcsolat is erősebb lehet, mivel az egyik leggyakoribb probléma, „csak azért vagyok vele, mivel másképp nem tudnék megélni” kizárva!!!

Nagyobb sok ilyen kapcsolatot láttam, hogy csak a pénz miatt maradt a feleség évekig a férje mellett. Aztán eltelt sok-sok év és akkor döbbent rá, hogy milyen szar élete volt. Ha most is csak ezért vagy a kedveseddel, akkor indulj nyugodtan, de tudom, hogy bevallani ezt sokan nem merik, talán még önmaguknak sem.

A másik problémám az írásoddal, hogy úgy érzem most sem azzal a férfival élsz, akit valóban keresel, tehát valahol belül azt érzed, hogy a pasi se tökéletes, de nem is rossz, így maradsz mellette. Az is nagy dilemma, hogy egyedül neki merj vágni dolognak. Igen ehhez nagy bátorság kell, de talán ha nézelődsz olyan fórumokon, ahol hasonló dolgokon gondolkodnak ott megismerkedhetsz egy-két hasonló gondolkodásúval és máris nem leszel egyedül. Ha rászánod magad, akkor keress a kiválasztott országban magyarokat és beszélj velük sokat előtte. Milyen lehetőségek vannak mennyi a megélhetés és hogy az egészet, hogy kell pontosan intézni. Ha túljutottál ezen, akkor se indulj még neki, hanem menj ki egyszer vagy kétszer és nézd is meg személyesen a lehetőségeket.

Minden ember a saját sorsáról önmaga dönt és ha te úgy érzed, hogy ez fontos neked, akkor tedd meg, mivel egy életen keresztül emészteni fogod magad, hogy miért nem lépted meg!

….és sok sikert a döntéshez!:-)))

32. 4244093cd0 (válaszként erre: 29. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 09:45

hmmm....6 év hosszú idő ahhoz,hogy egyszer sem fordult meg a fejetekben a házasság,család alapítás,közös jövő...bármit beszéltetek is az elején....

Innen nézve,megértem az igényedet egy saját biztos jövő alakítására.

Egyetértek Dokival.Ha van lehetőséged ,ne habozz.

31. napszemcsi (válaszként erre: 30. - *ForróCsoki*)
2012. aug. 15. 09:42

A kimenetellel azért nem lenne gond, mert van lehetőség kihez menni. Ismerős van kint bőven, főleg olyan akiben megbízhatok.

Biztos vagyok benne, hogy nem egyszerű kint sem az élet. De nem vakerni megyek ki, meg hogy szórjam a pénzt. Pontosan tudom, hogy mit szeretnék, és szerencsére nem az a típus vagyok, aki szórná a pénzt, inkább ésszel szoktam költekezni. Meg van cél.

30. *ForróCsoki* (válaszként erre: 28. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 09:35

Igazából sokan elcsábulnak külföldnek, de csak akkor menj ki, ha van biztos munkád, biztos szállásod, nem akármilyen internetes cégek hirdetései.

A másik, fontos, hogy ha egyedül mész, perfektül beszéld a nyelvet, bármelyik ország mellett döntesz.

A legjobb, ha van ismerősöd, akiben megbízol, aki kint él, vagy kint dolgozik egy ideje.

Nekem sok ismerősöm alkalmi munkákat végez külföldön (festés-építés...). Van aki csak egy-egy szezonra megy ki.

Akad persze olyan is, aki kint él, mert bejött az élet, de van olyan aki egy lakás árát bukta el kint, most pedig arra nem telik neki, hogy haza jusson, mert ész nélkül, külföld-gazdagság-sok pénz neki látott.

29. napszemcsi (válaszként erre: 27. - 4244093cd0)
2012. aug. 15. 09:31

:-) Nem fogja megkérni a kezem, ezt letisztáztuk már az elején, hogy ilyen terveink nem lesznek. Bár aztán lehet, hogy megijed és ezért megteszi ezt a lépést, de akkor valóban nagyon nehéz lenne a döntés.

Egyszerűbb lenne sokkal minden, ha azt mondaná, hogy jön velem!!

28. napszemcsi (válaszként erre: 26. - Bnedora)
2012. aug. 15. 09:29

Még nem érett meg bennem a döntés. Csak nagyon sok ember esik abba a hibába, hogy nem gondolkozik előre, csak a pillanatnak él. Én viszont szeretnék a jövőmre is gondolni.

A családomban is volt rossz tapasztalat, nagyon hosszú idő után mentek szét.

És mi van, ha én is úgy járok és netán már lesz is egy gyerekem. Hova megyek vele? Pénz és minden nélkül? Az itteni fizetésből egyedül még egy albérletet sem tudnék kivenni, nem hogy egy gyereket egyedül eltartani. Tudom, ez most nagyon negatívnak hangzik, de azért lássuk be a mai világban nem éppen ritka dolog!!!

27. 4244093cd0 (válaszként erre: 25. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 09:29

Kiváncsi vagyok ennek hatására mikor lép a következő szintre,és kéri meg a kezed.:)))

Na az lesz igazi nehéz döntéshelyzet!:)

26. bnedora (válaszként erre: 20. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 09:21
Nézd, ha úgy gondolod, hogy talán jobb lesz, vágj bele. Max. ha mégsem sikerült, egy tapasztalattal okosabb leszel. Véleményeket kérhetsz/várhatsz, de akkor is a te életed. Ha most mindenki azt mondja, hogy vágj bele, akkor hogy fogsz dönteni?
25. napszemcsi (válaszként erre: 19. - Minocska)
2012. aug. 15. 09:20

Szoros a kapcsolat. Legalább is én annak érzem. Ezért is olyan nehéz a döntés!!!! Több, mint 6 éve vagyunk együtt és szinte a kezdetektől fogva együtt élünk.

Erről nagyon hallani sem akar, hogy egyikünk itt, a másik ott. Szerinte ez így nem működne.

2012. aug. 15. 09:18

Én az ellentétes oldaláról fognám meg a dolgot, mert szerintem jó partnert/párkapcsolatot a mai világban még olyan nehéz találni sokszor.... A barátaim és én a 20-as éveinkben a karrierünket és egzisztencinkat egyengettük folyamatosan. Csak arra figyeltünk. Közben nagyokat buliztunk, de nem stresszeltünk a párkapcsolatokon. (jó volt! ) :-)

De! Nekem szerencsém volt mert jött közben a nagy ő és nem mentem el mellette, a barátaim viszont kevésbé... most szingli 30-asok. és nem azért, mert az annyira menő.... Ráadásul azt látom, hogy ahogy telik-múlik az idő, egyre nehezebb a helyzet.

Persze lehet, hogy külföldön (ez is) egyszerűbb. (persze a munka sem mindig az kint, ott sem kolbászból vana kerítés, szerencse kell és nagyon sokat kell dolgozni, annak lesz csak meg a gyümölcse.)

Nem tudom, de szerintem érdemes ebből az aspektusból is megvizsgálni.

23. f36e266467 (válaszként erre: 17. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 09:18

Én azt érzem rajtad, hogy benned erősebb a menni akarás. Ilyenkor abba az irányba érdemes menni, amerre a szíved húz. Különben bánni fogod, hogy nem tetted meg.


Alapvetően persze sok ember sok mindent fog mondani és a végén úgyis te fogod meghozni a döntést, én csak azt tudom mondani, amit érzek rajtad. Van, ahol ez csak menekülés lenne, de szerintem nálad nem erről van szó.


Azt értem, hogy gondoltatok arra is, hogy együtt, csak tudod, ha ő igazán fontos lenne neked, akkor másképpen írnál a vele kapcsolatos dolgokról.


Azért majd elmondhatod ám a végén, hogy te hogyan döntöttél :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook