Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kinek mi a véleménye? fórum

Kinek mi a véleménye? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
112. f36e266467 (válaszként erre: 109. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 14:38

Szerintem abban igaza volt Fatának, hogy neked is érdemes a párod gondolkodását is megérteni. Ha ezt fogod tenni, akkor biztos, hogy meg tudjátok oldani, hogy mind a kettőtöknek egy lehetőleg legjobban elfogadható megoldást találjatok.


Ha meg kint leszel, akkor írj onnan nekünk, hogy hogy vagy :)

111. napszemcsi (válaszként erre: 110. - F36e266467)
2012. aug. 15. 14:34
Nagyon szépen köszönöm, igazán kedves tőled!!! Remélem, hogy igazgad lesz és minden jól alakul!!!
110. f36e266467 (válaszként erre: 107. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 14:25

Hát ahogy az elején is jelezted :)


Azt látom, hogy elég elszánt vagy. Ez jó. Én részemről sok sikert kívánok hozzá és remélem, hogy a pároddal is ki tudjátok úgy találni, hogy a kapcsolat is túlélje.

2012. aug. 15. 14:25
Köszönöm mindenkinek a segítséget, a tanácsot és a hozzászólást!
2012. aug. 15. 14:22

Leülünk, elmondom neki a dolgokat, megpróbáljuk nyugodtan átbeszélni, aztán remélem dűlőre jutunk.

Nagyon bízom benne, hogy nem akar ez miatt véget vetni a kapcsolatnak és minden rendben lesz. Idővel meg majd meglátjuk, hogy hogy lesz, itthon marad, vagy kijön ő is.

107. napszemcsi (válaszként erre: 104. - F36e266467)
2012. aug. 15. 14:16

Én is elég sok jó példát hallottam az ismeretségi körömben, ezért is szeretném megpróbálni legalább!!!

Nem kell egyből irodában kezdeni. Én elvállalok bármit, csak legyen munka. De ott még az is jól fizet!!! Aztán idővel feljebb lehet jutni, ha az ember ügyes, szorgalmas és látják, hogy akarsz tanulni!! Azt ott is értékelik!!!

106. bnedora (válaszként erre: 103. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 14:12
Nézd, ha ilyen lehetőséged van, és ennyire szeretnél menni, akkor vágj bele. Nem kell a párodat győzködni, ha neki itthon így is jó. Te próbálj szerencsét!
105. 4244093cd0 (válaszként erre: 103. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 14:11

Szerintem kezdj el intézkedni.Hívd fel őket,ha valahol van munka ,menj ki ,és jelentkezz.

Amikor már meg van a helyed ,tudod hol fogsz lakni,milyen időközönként tudnál hazajönni,mennyit keresnél stb,akkor tudsz a pároddal igazán érdemlegesen beszélni erről.

104. f36e266467 (válaszként erre: 103. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 14:09

A testvértem az osztrákokhoz ment ki 15 éve fagyit árulni. Most komplett családja van kint két babával és egy férjjel :)


Úgyhogy nem csak negatív példák vannak. Ja és nem a pasi tartja el, mert azóta elvégzett ott egy programozó sulit és programozóként elég jól keres.


(amúgy nem ez lenne az igazi hivatása, de ez már más kérdés :) Tesóm és a programozás :)))) Na jó, de legalább el tudja magát tartani, ameddig nem megy bele a sajátjába) :)

103. napszemcsi (válaszként erre: 100. - Bnedora)
2012. aug. 15. 14:06
Legfőképp hotelbe szobalánynak, vagy mosogatni, vagy akármit. Kezdésnek. Aztán lehet feljebb jutni ott kint is. Nekem meg pont az ellenkezője. Van nagyon sok ismerősöm, akiknek bejött és pozitív tapasztalataik vannak. Ezért is tudnék, vagy akár tudnánk hozzájuk kimenni. Németországra gondoltam, vagy az osztrákokhoz.
102. 4244093cd0 (válaszként erre: 99. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 14:04
Én azt hittem ez már megtörtént.
101. 4244093cd0 (válaszként erre: 80. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 14:02
Már írtam,többször is,hogy az sem az.
100. bnedora
2012. aug. 15. 14:02
Azért azt nem értem, hogy hogyan lehet azt 100%-an kijelenti, hogy kint jobb lesz, amikor nem tudni előre ezt. Nekem ismerősöm 10 éve van kint úgy, hogy hétvégeken hazajön/jött, sajnos szétmentek, de "meggazdagodni" nem tudott, sőt még lakást sem tudott venni. Látástól mikulásig dolgozik, hétvégére hulla fáradt. Mint nő, nem tudom te milyen munkát vállalnál el, és melyik országra gondolsz, de továbbra is tartom, hogy gyorsan ott sem fogsz túl sok pénzt félretenni.
99. napszemcsi (válaszként erre: 97. - Reload)
2012. aug. 15. 13:48
Le fogok vele ülni és el fogom neki mondani a véleményemet így. Aztán meglátom, hogy mit reagál, de igyekszem elmondani neki, hogy mennyire fontos ez nekem, miért fontos. És hogy ne a legrosszabbat lássa ebben, hanem a lehetőséget a jobbra!!!
98. napszemcsi (válaszként erre: 96. - Eskata88)
2012. aug. 15. 13:47
Az miatt nem vagyok szomorú, hogy vele vagyok, csak a körülmények miatt. Szeretnék többet, szebbet, jobbat, biztonságosabbat, nyugodtabbat.
97. reload (válaszként erre: 95. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 13:42

Akkor meg ezt próbáld meg megértetni vele, hogy neked ez miért ennyire fontos. Egyébként maximálisan megértelek mert én is így gondolom a dolgot, csak én nem hezitálnék ennyit :)


A puding próbája az evés. Csak akkor fog kiderülni, hogy ki mit és hogyan reagál, illetve él meg, ha az a valami bekövetkezik. Továbbra is azt mondom menj, aztán kialakul a többi. A párod is lehet csak attól fél, hogy felborul a megszokott élet.

96. eskata88 (válaszként erre: 95. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 13:41
ha magabiztos... igen igen. hát, ha egy nő szomorú, a környezete és az egész világ beborul ez tény és való :) ienkor vigyázat a férfiaknak! :) Szóval tedd azt ami beindít főleg, ha lácc benne lehetőséget, h kiteljesedj. ;)
95. napszemcsi (válaszként erre: 94. - Eskata88)
2012. aug. 15. 13:38
Ha hatalma nem is, de a tudat, hogy nem függ senkitől, sokkal nyugodtabbá és kiegyensúlyozottabbá teszi az embert. Szerintem. És ettől a kapcsolat is biztosabb és nyugodtabb lehet.
94. eskata88 (válaszként erre: 92. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 13:34
nekem sajnos mostanában csak olyan dolgok jutnak eszembe, hogy mindig egy lépéssel a férfi előtt kell járni... :S még sztem egy őszinte tiszta kapcsolatban is akkor tud nő maradni a nő, hogyha úgy érzi egy kicsit hatalma van, mert attól nő az önbizalom, ettől lesz erős kisugárzása ettől lesz gyönyörű és kívánatos.
93. napszemcsi (válaszként erre: 91. - Reload)
2012. aug. 15. 13:27

Velem tervez hosszú távra ez nem kérdés!!

Mint mondtam, nem a kapcsolattal van a gond!!!

Hanem azzal, hogy neki megvan az a háttér, ami később (bármi történjék is) biztonságot nyújt neki.

Nekem viszont semmim sincs, senkim sincs. Ha egyedül maradnék, nem lenne hol laknom, nem lenne miből élnem, mert a mostani fizetésemből még albérletbe se tudnék menni egyedül!! Úgy érzem, hogy meg kell teremtenem azt a körülményt, amiben biztonságban tudhatom magam, magunkat. Mert ez a külföldi dolog, csak ideiglenes, addig amíg el nem érem a célt, amit szeretnék. Aztán akkor elkezdhetünk tervezni, családot alapítani és egyebek. De a nullára hogyan alapítsak családot?

92. napszemcsi (válaszként erre: 90. - Eskata88)
2012. aug. 15. 13:24
Ilyen lehetőségek nekem is megforudltak már a fejemben. Valahogy vonzóvá kellene tenni neki a dolgot, de ahhoz ki kell jutni előbb nekem is!! :-)
91. reload (válaszként erre: 89. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 13:14

Egyszerűen tedd fel neki a kérdést, hogy mik a tervei veled? Vajon egy irányba haladtok-e, vagy ha épp most nem is, de lát-e rá esélyt? Mert ha teljesen más az elképzelésetek, előbb-utóbb akkor is vége lesz, ha nem mész el.

Szóval talán nem is ezt a külföldi helyzetet kéne elemezni, hanem az egész kapcsolatot.

2012. aug. 15. 13:13
Ha érett a kapcsolat, menjetek együtt. nem élhet ő sem végig a szülei nyakán. vagy egyezzetek meg, hogy "megnézed" mi van kint és ha látsz benne rációt, lehetőséget, akkor újratárgyaljátok. (esetleg neki is nézhetsz vmi munkát, hátha csalogató lehet neki.
89. napszemcsi (válaszként erre: 87. - Reload)
2012. aug. 15. 13:12

Ettől félek én is!!! De bízom benne, hogy változik a véleménye. Bár tényleg nagyon, nagyon makacsak vagyunk mind a ketten, de szeretném, ha ezt normálisan meg tudnánk beszélni!!! Sok reményt én sem látok rá :-(

:-) Remélem, hogy szeret annyira, hogy ha úgy döntök, hogy kimegyek, akkor is mellettem marad!!! Nagyon bízom benne!!!

Vagy mond valami olyat, ami miatt maradok!! És a jövőnk szempontjából is jó!!

88. napszemcsi (válaszként erre: 86. - Noarashi)
2012. aug. 15. 13:09
Ez így van, a mai világban nem lehet meglepődni semmin!!!
87. reload (válaszként erre: 82. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 13:07

Nagyon eldönteni nem is fogjátok, hiszen mindketten mást akartok, ami még csak nem is súrolja egymást...

Anno mikor a 2-ik gyerekünket vártuk, fiú nevekkel hadilábon voltunk. A férjemnek 1,azaz egy darab név tetszett, én feldobtam kb 10 alternatívát, de abban nem volt benne az az egy. Így lehetetlen lett volna olyan megoldást találni, ami mindkettőnknek jó-szerencsére lányunk lett XDDDD



Szóval vagy beletörődtök mindketten és elmész, vagy beletörődtök mindketten és itt maradsz. Mondjuk szerintem ha szakítás is lenne és elmész, még akkor is mondhatja egy hét után, hogy nem bírom gyere haza... :)

86. Noarashi (válaszként erre: 5. - Minocska)
2012. aug. 15. 13:01

Ha valaki nem túl naív, és fiatalka, akkor felmerül benne a kérdés, hogy mi lesz, ha véget ér. Hiszen nagyjából csak ezt látni.

Én amúgy kimennék.

85. napszemcsi (válaszként erre: 78. - Babidisz)
2012. aug. 15. 12:57

Így van, de ha még csak a lehetőséget sem adja meg, akkor???

Vissza lehet jönni, ha nem bírja, de látná ő is, hogy mennyivel könnyebb lenne minden. Mert persze azért ő is panaszkodik, hogy mi mindent szeretne megvalósítani, de nem tudja, mert nincs rá keret. Neki is vannak vágyai, amit szeretne megvalósítani. Mégsem mer lépni, és nem akarja, hogy én lépjek. :-(

84. napszemcsi (válaszként erre: 77. - Babidisz)
2012. aug. 15. 12:54
Ezért is szeretném legalább megpróbálni. Hiszen szretjük egymást. Szerintem kibírná a kapcsolatunk ezt.
83. Násfa (válaszként erre: 1. - Napszemcsi)
2012. aug. 15. 12:53

Szia!


Nekem kicsit bizonytalannak tűnsz ezzel a párkapcsolattal kapcsolatban...

Ha lehetőségem lenne rá és tudnék valamilyen idegen nyelven kommunikálni, akkor én nem haboznék - biztosan elköltöznék.

Az pedig csak egy dolog, hogy a párod a szülei miatt biztonságban érzi magát. Gondolom nem várja el a szüleitől, hogy örökre támogassák.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook