Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek hogy alszik éjszaka a gyermeke? fórum

Kinek hogy alszik éjszaka a gyermeke? (beszélgetős fórum)


1 2
23. b-zs (válaszként erre: 1. - D51bb6095b)
2012. szept. 6. 08:23

a lányom 3 éves koráig minden éjjel felébredt, a középsővel már jobb volt a helyzet, egy fokkal. A legkisebbel pedig most olyan problémáink vannak, hogy ugyan még 2 éves nincs, de kimászik a kiságyból, mint a szél, és ma éjjel pl. arra ébredtem, hogy kijött a szobából és nem talált vissza, de volt már olyan, hogy reggel a gyerekszobában a szőnyegen aludt:)

A gyerekeknél legtöbbször az okozza az alvásproblémát, hogy nem egyedül alszanak el. Nálunk is ez volt a lányommal, altattuk és éjjel, amikor felébred keresett, mert nem voltam mellette. Meg kellene próbálnod, hogy önnállóan aludjon el, ami kemény menet lesz, de hosszútávon a gyerek érdeke..Ha éjjel fel is ébred, visszaalszik egyedül.

2012. szept. 6. 06:12

Szia én 10-12 alkalommal keltem 3 éven keresztül a kislányainkhoz :D

Meg lehet szokni, fogaddal el hogy ennyiszer fent van és sokkal nyugodtabb leszel

21. Tina87
2012. szept. 5. 22:41
Én teáztattam a lánykám, és nagyon jól alvó baba volt.
20. Christineee (válaszként erre: 6. - Gabi.k)
2012. szept. 5. 21:55
Én lányom 3-4 hónaposan rájött a cumisüvegből jobban jön (lecsökkent a tej sajna), így már ébren csak az üveget fogadja el, de félálom ban szépen szopizik.
2012. szept. 5. 21:53

Nekem sok mindent tanácsoltak,hogy adjak neki alvó állatkát,vagy egy pólómat aminek "anya illata" van,aludjon mellettem,de semmi nem vált nekünk be.

Egyébként mellettem alszik a kiságyában.A sok felkelést én már megszoktam,bár így tényleg könnyebb,hogy nem mindig kell kivennem,van,hogy elég ha visszaadom a cumit,vagy megsimogatom.

2012. szept. 5. 21:52

Nekem 4 hónapos a lányom és szépen alszik, hajnalban szopi és többnyire utána még visszaalszik.


Fogzás kínozhatja ilyen idős korban. Vagy valami lelki téynező ami miatt szüksége van anyára, anya közelségére.

17. gabi.k (válaszként erre: 11. - Zsuzsika83)
2012. szept. 5. 21:52

és ygy mi van a házasélettel?

én csak ezért nem szeretném hogy hozzánk szokjon.

2012. szept. 5. 21:51
A szopizós babáknál sokszor hallottam ezt már hogy az anya sokáig felkel hozzájuk.....nekem nem tudtak sajos sokáig szopizni a gyerkőceim.
2012. szept. 5. 21:50
Enyémek jóóóól:-) Főleg a pici
14. Kukacc
2012. szept. 5. 21:50

Szia! Én kisfiam 9 hónapos lesz, Ő is anyatejes baba.

Éjjel enni egyszer kel fel, de Ő mostmár hetek óta félóránként felsír és alig lehet visszaaltatni :(

Ami beválik, az a citromfű tea, mi du. 5-tól azt adjuk Neki folyadékként és 5 után már nem hagyjuk aludni. Így 9-től kb: 1-ig alszik.

Szerintem a tea 1 próbát megér. Az éjjelekhez kitartás :(

Fekve szopiztatod? Mert úgy talán tudnál picit pihenni szopi közben is :)

2012. szept. 5. 21:49
4 éves kisfiam, leteszem fél 8 kor, és reggel 7 ig nem találkozunk.:-)))Kivétel ha beteg..
2012. szept. 5. 21:49

Nálunk dettó ugyanez van... Noel 13 hónapos lesz, de ő is kb. ennyiszer ébred éjjel, és ő is csak cicin hajlandó visszaaludni, apánál csak szívszaggatóan sír. Szerintem azért van ez így, mert így lett szoktatva...

Volt idő - egészen az első mozgásfejlődésig, azaz kb. 5 hónapos koráig -, mikor átaludta az éjjelt, csak hajnalban kelt fel reggelig. Innentől kezdve mindig ébredt legalább 1-4x. Egy ideig visszaaltattam, de aztán már annyira fáradt voltam, hogy a fekve szoptátást választottam, és én is aludtam mellette. Ez azóta is így megy...

Tanácsolták, hogy ne adjak neki cicit, hanem csak vizet, vagy a férjem menjen be hozzá éjjel pár napon keresztül, akkor megoldóik a probléma, mert rájön, hogy éjjel nincs anya/nincs cici, és aludni fog. Viszont itt fel kell készülni arra is, hogy sírni fog, méghozzá úgy, hogy sok anyának nincs szíve hallgatni, és inkább feladja. Én még nem próbálkoztam vele. Még bízom benne, hogy eljön újra az idő, amikor átalussza az éjjelt - legkésőbb, ha elkezd járni. Ha nem... akkor meglátjuk.

11. zsuzsika83 (válaszként erre: 7. - Zsuzsika83)
2012. szept. 5. 21:48
Ja! Kialvatlanságra a megoldás az lett nálunk, hogy egy heverőn alszik a mi ágyunkhoz tolva, mellettem. Mikor még szopizott mellém bújt, és aludtunk is tovább. Most már csak simán mellém bújik ha megébred, és alszunk tovább, jobb esetben. Mert ha beteg, vagy jön a foga, most is éjszakázunk.
2012. szept. 5. 21:47

Szia!

Nekem 16 hónapos a fiam és ő is felkel 2-3xis.

Szerintem lehet fogzás miatt is,de lehet szeparációs szorongás.Mindig így aludt? Napközben,hogy alszik?

2012. szept. 5. 21:46

Mi 9 hónaposak leszünk és még mindig szopizunk. Átlagosan 2-3 alkalommal ébred éjszaka és kéri a cicit. Szerintem maguktól elhagyják egyszer.

Én is fáradt vagyok és gondolom, hogy Ti is.

Kitartás.

Biztos fog tudni valaki használható tippet adni Neked.

Csak leírtam, hogy más is jár hasonló cipőben:)

2012. szept. 5. 21:46
Ja és most volt egy éves :-)
7. zsuzsika83 (válaszként erre: 1. - D51bb6095b)
2012. szept. 5. 21:46
Nálunk is így volt. 21 hónapig szopott, addig végig ébredt többször egy éjszaka. Utána is még jó darabig. Mostanság is minimum 1x ébred, 26 hós.
6. gabi.k (válaszként erre: 4. - Bártfai Andrea)
2012. szept. 5. 21:45
szopis baba nem fogadja el a cumisüveget. legalábbis ez az én tapasztalatom. neki a cici kell :-(
2012. szept. 5. 21:44
Szia. Én lányom 4,5 hotol tápszeres baba, most már szinte mindent eszik, este vacsira vagy lefekvés előtt kap tápszert. Ő is van hogy átalussza az éjjelt, de van, hogy többször felsir és megsimogatom, majd vissza alszik. Én is a fogakra gondolok, mert néha olyan a sírása, mintha fájna neki valami.
4. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1. - D51bb6095b)
2012. szept. 5. 21:43

Szia!


3 unokás nagyi vagyok, - nálunk is volt ilyen probléma.

Ami bevált: cumis üvegben cukor nélküli gyümölcs tea és úgy aludt el, hogy egyik karjában ölelte a maciját, másik karjában a cumis üveget. Már csak rövid időre ébredt fel, de csak annyira, hogy egy-két kortyot slukkolt, s máris aludt újra.

2012. szept. 5. 21:40

Szia!

Az én kislányom igaz tápis baba,de 3hónapos korára gyakorlatilag átalussza az éjszakát...

Nem lehet hogy a fogzás okozza?Vagy az elejétől kezdve így van ez?

2012. szept. 5. 21:40

én kisfiam 15 hós, szoptatott baba. most hagyta abba 2 hete, egyik napról a másikra.

nálunk is változó hogy hányszor kel. míg szopizott talán többször, volt sokszor hogy 4-5xis. de volt hogy csak 1x. párszor pedig már átaludta az éjszakát.

mostanában iis kel 1x tuti, de van hogy nem is tudom megnyugatatni semmivel, mivel a cici már nem kell neki.

én is szeretnék már egy jót aludni :-)

egyébként ő sem az éhség miatt kel és kelt fel.

2012. szept. 5. 21:35
Első babám 10 hónapos szoptatott baba. Kiegyensúlyozott, jó gyerek. Egy gondunk van: éjjel 3-4-szer ébred. Nem éhes, már 10 kiló fölött van. Csak én tudom megnyugtatni, és csakis úgy ha cicizik. Szeretném már átaludni az éjszakát, vagy kicsit kevesebbszer kelni hozzá.Mik a tapasztalatok? Mások járnak hasonló cipőben?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook